Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ywgarrd

Dátum: 2009.08.30. 20:31:34
A szint+10 megoldás "kezdő epikusnak" szerintem teljesen korrekt lenne, és ha pontrendszer van, akkor egyáltalán ne dobjon kincset, hanem legyen egy táblázat a következő feltételekkel:
egy egyéni epikus elleni győzelem 1 pontot ér.
bármilyen tárgyat lehessen megvásárolni, de egyfajta bónuszt biztosító (LE-szívás, -5 % szakértelem költség, stb..) tárgyat csak egyszer lehessen vásárolni egy karakter történetében kategórián belül ilyen módszerrel. Tehát ha valaki megveszi egyszer a bufa gyűrűjét, az már később ezzel a módszerrel soha nem juthat naturius gyűrűjéhez, vagy bármilyen egyéb specializált tulajdonságot csökkentő epikus relikviához (gyűrű, nyaklánc egyre megy..).
A táblázat pedig lehetne egyszerű: minden epikus tárgy megvételéhez a tárgy szintje/5 epikus pont szükséges. A visszaélések és a jogtalan kedvezőbb helyzet kialakulásának elkerülése érdekében pedig legfeljebb a karakter tapasztalati szintjével megegyező szintű tárgyat lehessen választani. Ez a szinthatár pedig 3 epikus pont feláldozásával kitolható 5 szinttel, 4 epikus pontért kitolható újabb 5 szinttel, és így tovább...
Természetesen dukátköltsége nem lenne, viszont minden egyes belépés szint*10 LE-be kerülne.
Az állat ugyanúgy sérülne és fejlődne is a harcban, és az epikus specializáció szakértelem is hatna rá.
A lény legyőzéséért járó jutalom egy darab epikus pont.

*elgépelés..
Dátum: 2009.08.30. 16:36:51
Részlet az kismilliószor elhangzott végzetúr adatbázisból, aminek meglátogatását rengeteg játékos aláírása is javasolja (nem véletlen)...

Sardullah Sharpa V1-en elérte a 0% fertőzöttséget (2009.06.25):

Gratulálunk, sikeresen megszabadultál az Ellenség fertőzésétől! A gyógyulás pillanatában minden tulajdonságod megnőtt 5-el. Nagyobb kontrollod lett elméd fölött: a tudatturbóval maximum 5-el a szakértelemszint felé is viheted egy szakértelmedet. Fertőzött társaidtól győzelem esetén annyival több LE-t szerzel, ahány százalékos a fertőzöttségük.
Winnie elérte a V1-en a 100%-os fertőzöttséget (2009.08.28):

A Fertőzés teljes mértékben uralja elmédet! A téboly miatt még saját hordatársaidra is rátámadhatsz (kivéve szövetségi társaidat), és 50%-kal több lélekenergiát zsákmányolsz.
Dátum: 2009.08.30. 16:32:11
Bevezetés esetén - az első "egyéni epikus", amit le lehet győzni legyen játékos szint*1,25 szintű, és nem is olyan egyszerű a dolog már az elején sem senkinek.
Ugyan a "top" ezzel bizonyos tekintetben hátrányba kerülne, más szemszögből nézve viszont előnybe (ezeket most nem ecsetelem, mert elég nyilvánvalók). Nem hiszem, hogy ezen lenne fennakadás bárki részéről...
Dátum: 2009.08.30. 12:39:58
A "portya" karakterek lehet jobban teszik, ha mégsem fertőződnek: azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy akkor megtehetik, hogy 55-re fejlesztik a kreatívot, hiszen a bónusz maximuma is kitágulna. Ráadásul ha fertőzöttet üt, akkor attól akár +100 %-ot rabolhat, nem "csak" +50 %-ot.
Dátum: 2009.08.30. 12:36:51
A kreatív által szerezhető bónusz maximálva van, ennek az 50 %-nak pedig kérdéses a működése, hogy ennyivel többet is von-e le az áldozattól, vagy csak a támadónál szorzódik fel a zsákmány.
Ha előbbi, akkor nincs gond, ám ha utóbbi, akkor azt bizony javítani kell, jó hogy felhívtad erre a figyelmet. (az most részletkérdés, hogy szövetségen belül nem lehet megcsinálni, ez könnyen megkerülhető)
Dátum: 2009.08.29. 22:39:26
Off:
Itt is megfigyelhető volt az, ami régebben V1-en. AZ emberek alig mertek sok LE-vel portyázni. Utólag elmondhatom, hogy általában naponta legalább 5 órán keresztül bőven 100.000 LE felett vadásztam, indítottam portyát (persze nem mindig). A legtöbb 370valahányezer LE-vel indított portya volt, előtte órákon át vadásztam le a felgyülemlett csp-ket bőven 15 % feletti ÉP-vel. Érdekes módon egyszer veszítettem 4000 felett, Jaana is alig-alig vitt párszázat, egyszer 3000 felett, amikor lehúzhatott volna akár 50-60K LE-t is rólam.
Hihetetlen, hogy egy véges szerveren is félnek az emberek némi veszteségtől.
Dátum: 2009.08.29. 22:27:43
Tényleg sikerült megkavarnom a mondatot. Ha a hatalom tornya nem feltétel, akkor nem is fogja gőzerővel senki sem felhúzni 120. szintre lélekenergiából. Az így kieső kútméret-növekedés pedig sok százezer LE is lehet.

Azt pedig kifelejtettem, hogy Miklós most tervezi az erő hatásának az eredeti tervekhez való hozzáigazítását, aminek következtében jelentősen nőni fog az epikus sebzése (igaz a mi sebzésünk is), illetve bekerültek 100 szint feletti varázslatok is, amik tovább nehezítik a leölését.
De ha kevés még így is a 60 lény, akkor lehet akár több is..

Nálunk nem volt senkinek sem manakonstrukciója, mert számunkra ilyen rövid idő alatt nem térült volna meg, jobban jártunk, ha a hozzá szükséges fejlesztésekre szánt LE-t építjük be.
Viszont egy olyan szerveren, ahol tudjuk, tovább tart, ott már bizony manából építenének sokan inkább, a kútméret rovására szintén.

Említetted, hogy ez már túl nagy taktikázás lenne. Hidd el, szerintem ez mindenki esetében így van, ezt még kiszámolni csak ki lehet nagyjából, de teljesen pontosan - az kizárt. Ám szövetségi szinten mindent mindenkinek elmagyarázni és be is tartani már lehetetlen. Éppen ezért borul(hat)na sok szövetség taktikája a precíz tervezés ellenére is. Kell ennél nagyobb izgalom?

Például lehet, hogy valaki 10 epikusra a győzelemtől (kútméret már megvan) megtorpan az epikus lényekkel, mert nem elég erősek a harcban összességében, és öt napig nem bírnak haladni. Közben pedig szépen megelőzik őket akár ketten is epikusok területén, de nekik pedig az építésben lennének hiányosságaik.
Szerintem sok ilyen és ehhez hasonló helyzet kialakulhat.

Egy az ami biztos: taktikát kidolgozni fognak sokan, lehet összejön ismételten egy tapasztalt játékosokból álló szövetség, aki talán esélyesebb a többinél. Esélyesebb, de semmiképp sem legyőzhetetlen.
Bármilyen feltételek is lesznek, ha én indulok az új V4-en, akkor biztosan próbálok majd ismét egy nyerő taktikát kidolgozni (akár másokkal karöltve is), és megfelelő partnereket keresni a tervhez.

A legfontosabb (mint az korábban meg lett említve mások által) : regisztrációkor mindenképp ki kell emelni, hogy ez egy véges szerver, erre számítson mindenki. A játék kezdete előtt tájékoztatni kell az embereket a szerver sebességéről és a nyerési feltételekről egyaránt.
Különösen annak tudatában, hogy sokan ész nélkül, a játék leírásának elolvasása nélkül kezdik el a végzeturat...
Dátum: 2009.08.29. 21:15:07
Azért ragaszkodok hozzá, mert a 40-60 epikus leütése már nem olyan egyszerű, sokkal több időt vesz igénybe, mint az első harminc legyilkolása. Ennyi idő alatt bőven megéri a manakonstrukciót kifejleszteni. Ráadásul nincs ösztönző erő a LE-ből való építésre, mert nem kondíció a hatalom tornya, ami lazán jelent pár százezer kútnövekedést egy szövetség életében - amennyiben győzelmi feltételként szerepel x napig a megtartása. Mindezek hatására nem olyan egyszerű megítélni és kiszámolni, hogy akkor most hogyan is bírja majd a szövetség az epikus lények leölésének az utolsó harmadát, mennyire van hasznára a szövetségnek a "csak" építkező tag, illetve mennyire éri meg építeni, harcra fejlődni, manakonstrukcióból tápolni a fontos épületeket.
Biztos vagyok benne, hogy ilyen feltételek mellett simán beborulna sok szövetség taktikája egy bizonyos idő után, és mindvégig fordulatos, kiélezett küzdelem lehetne az uralkodó.

Ha csak epikushoz lenne kötve a győzelem feltétele, akkor egyértelműen az a szövetség nyerne, melynek tagjai a legtöbbet tudnak gép előtt lenni. EZ mondjuk egyébként is hatalmas előnyt biztosít, de csak epikus feltétel esetén ez hatványozódna.
Viszont az epikus lényeket sem szabad kivenni a nyerési feltételek közül, mert a játékban messze az a legnagyobb összefogást igénylő közösségi esemény, amivel nem lehet visszaélni.

A háború lenne a másik, ha a rendszere nem vérezne ezer sebből, és nem hordozna magában rengeteg visszaélési lehetőséget.

Az építkezést, és ezért a kútméretet azért tartom jó ötletnek, mert az mindenkinek ugyanúgy fejlődik, minden karakternek ugyanannyi építkezni, ráadásul két módon is lehet (LE-ből, manakonstrukcióból), ami taktikázásra ad lehetőséget.

Az általam javasolt két feltétel teljesítésének összehangolása, egymáshoz finomítása pedig óriási taktikai csatát eredményezhetne, nem létezni olyan, hogy behozhatatlan előny.

Persze ha az építkezésen kívül van hasonló taktikai lehetőségeket magában rejtő egyéb javaslata bárkinek - ami visszaélésre nem ad lehetőséget-, örömmel hallgatom nem csak én, hanem rajtam kívül szerintem sokan mások is.

*elgépelések...
Dátum: 2009.08.29. 19:35:44
A győztes szövetségből heten voltak az első oldalon ilyen alapó toplista-rendezés szerint.
Helyes kvíválaszok száma: 10/8 Hegylakó.
top TÖ: 10/5 Hegylakó
top SZÖ: 10/5 Hegylakó
Szerzett LE diff: 1. hely
Top építés: 10/6 Hegylakó

Tényleg csak építők voltak köztünk...
Dátum: 2009.08.29. 19:31:56
30 HT, 80 epikus? Nagyon rosszul látod, 100. szintre sem lenne vége.
Dátum: 2009.08.29. 16:23:43
Egy pár észrevétel:
1.200.000 LE építéssel az első százba sem lehetett bekerülni, bőven 10M felett kellett építeni az 1. hely megszerzéséhez.

Az 1 %-ról. Egy szóval sem mondtam, hogy übertáp, csak azt, nem elenyésző az az 1 % sem...
Továbbra is kérem, ne társítsatok saját szemléleteket az irományaimhoz, ne adjatok el nem hangzott szavakat a számba...

Hogy ne legyen a kútmérettől függő győzelem feltétele: Kellően magas legyőzendő epikussal variálva pont hogy versenyhelyzetet eredményezne. Egyrészt a későbbi epikusokat nem egyszerű legyőzni, ha túl sok az építő, nagyon lelassulhat a szövetség. Másrészt 60 epikusnál már bőven megéri a manakonstrukciót is fejleszteni, amitől nem nő a kútméret. Ezeket figyelembe véve igen izgalmas taktikai lehetőségek rejlenének egy ilyen szerverben...

A háború nem jó, mert a 100 nyertes csatát pillanatok alatt össze lehet hozni, "baráti szívességekkel".
Dátum: 2009.08.28. 23:22:40
A regenerációhoz hasonló harcban manaregeneráló képesség, ütésből százalékosan vámpirizáló, manatranszformáló effekt. A vesztes portyák esetén x százalékkal kevesebb LE elvesztése.
Esetleg az ellenfél állatainak támadását, sebzését, elnyelését csökkentő hatások, vagy az ellenfél kivégzése, kritikus ütése, kritikus varázslása x %-kal alacsonyabbnak számít...
Dátum: 2009.08.28. 22:58:14
Némi szemléltetés mit jelenthet 1 % hosszú távon. Heti 1,5 legmagasabb tulajdonságot azzal szemben, akinek nincs. Ez azért nem elenyésző.

Javaslatok az eddig elhangzottakon túl: a hatalom torony birtoklását ki kell venni belőle, mert különben egy építési verseny lesz a szerverből. Most is az lett volna, ha többen felismerik, hogy a torony elsőként történő 10napos birtoklása 98 %-ban egyenlő a szerver megnyerésével. Ha egyhuzamban történő birtoklás a cél, akkor a mostani (játékos) tapasztalatok után nem lenne vége egy 3x-os szervernek 100. szintig sem.

Mindenképp legyen köze a harchoz és a szervezettséghez: erre az epikusok legyőzése a legegyszerűbb megoldás, a visszaélések elkerülésének kizárásával., ez a része most is hibátlanul működött.

Talán a legyőzendő epikusok darabszámát kellene növelni, illetve a lélekkút méretéhez kötni a győzelem feltételeit.
60 epikus legyőzése, és 1,5milliós kútméret lenne a legmegfelelőbb, rengeteg taktikázásra adna lehetőséget, és változatos, fordulatokkal teli verseny alakulhatna ki.
Dátum: 2009.08.28. 20:13:46
Köszönöm a szerver összes résztvevőjének a játékot, különösen a szövetségi társaimnak.
Damage, Glórin, Ark, Pici: egy óriási élmény volt újra egy csapatban lenni, ha csak ilyen kis időre is...

*valakiket kifelejtettem.
Dátum: 2009.08.28. 20:07:21
A jutalom:
A Hegylakók szövetség minden teljes jogú tagja, valamint a fenti eredmények elérői különleges jutalomban részesülnek! Megadhatják egy másik világon levő karakterük nevét, ez a karakter 100 őskövet kap, valamint a dicsőség medálját, ami 1%-kal növeli a vadászatból szerzett lélekenergiát. (Ha valaki több kategóriában nyer, akkor is csak 1 medált kap).
Dátum: 2009.08.28. 17:26:30
Annyit hozzáteszek, hogy pl. én sem, és rajtam kívül még egy páran nem gyémántnak regeltek, de mivel a sját hordájukban nem találtak maguknak megfelelő szövetséget, ezért hordát váltottak.

Én személy szerint pedig konkrétan Damage és Glórin miatt mentem a szövetségbe, mert régen is egy helyre tartoztunk...
Ha V4-re gondolsz, akkor az egy levél, amit ő kapott valakitől V1-en...
Ugye alacsony szintű? Mi a neve?
Dátum: 2009.08.26. 19:35:57
Miklós világosan leírta, hogy csak az ősköveket lehet átadni másik világbeli karakternek, megfelelő átváltási aránnyal.
Dátum: 2009.08.25. 15:42:00
Sok kérdés érkezett felénk, mikorra teljesítjük a nyerési feltételeket. Szavaztunk róla, íme az eredmény:
pénteken estére meglesz a 30. epikus lényünk is, a 10 napos toronybirtoklás pedig már megvan.