Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ywgarrd

Dátum: 2010.05.11. 19:05:05
"hogy a V4-en különösen szigorúak leszünk a csalásokkal kapcsolatban"

Te fogsz koppanni. A "csalásokkal kapcsolatban". Nem csaltam...

Az azt követő hsz-edhez:
A proxy-t nem igazán tudom micsoda. A lényeg: 1 ember, 1 karakter. De egyébként valószínű, hogy még e V4 előtt már hónapokkal, több mint egy éve létrehoztam fiókokat, hogy majd tápolni fogom magam, ráadásul több száz kilométerrel arrébb lévő városokból, településekből. Ugyan már...
Dátum: 2010.05.11. 18:15:25
Idézek a felhasználói feltételekből:

5.1. Multizás

A játék tisztasága érdekében fontos, hogy a játékosok betartsák a szabályokat, és ne próbáljanak jogtalan előnyhöz jutni azáltal, hogy egy világon egynél több karakterrel játszanak (multizás). A multizást számos, beépített algoritmusunk próbálja kiszűrni, amelyeket folyamatosan fejlesztünk. Amennyiben egy algoritmus multizás lehetőségét észleli, az adminisztrátorok a log fájlok alapján megvizsgálják, hogy valóban erről lehet-e szó, és szükség esetén büntetést szabhatnak ki. Ez lehet a karakter eltiltása a játéktól egy bizonyos időszakra, vagy, ismétlődő esetben, akár véglegesen is.

Néhány példa olyan esetekre, amelyre az algoritumusok fel fogják hívni az adminisztrátor figyelmét:

* Egy karakter folyamatosan támad egy másikat, amely csak gyűjti a lélekenergiát, nem költi el, és nem támad.
* Egy karakter folyamatosan támad egy nála sokkal erősebb másikat, úgy, hogy közben sok lélekenergiája van, és mindig veszít.
* Több karakter mindig pontosan ugyanabban az időpontban cselekszik, támad stb.
* Egy szövetségben a karakterek egy része az összes gyűjtött lélekenergiáját építkezésre fordítja, míg a többi karakter soha nem épít.


Az elején van a hangsúly: multizás... A multizás azt jelenti egy ember irányít több karaktert.
Attól még, hogy ebből kiragad valaki egy gondolatot, továbbra is a multizáshoz tartozik, és arra érvényes.

Hype, én kussoltam is volna. Nem azért jöttem ide a fórumra, hogy döngessem a mellem, milyen f*sz* gyerek vagyok, hanem azért, mert csalást emlegettek. Nem csaltam egy karakterem van továbbra is. A másik oka a megszólalásomnak, hogy helyre rakjam a képet, mennyit is profitáltam a segítőkből. Bármikor vállalom, hogy nyilvánosságra hozzon a játékvezetés erről egy statisztikát, mert amit említettem, inkább bővebben fedi a valóságot, mint kevésbé..
Illetve én legalább felvállalom a valóságot, azt amit elkövettem, a nyilvánosság előtt is. Az hogy etikailag milyen ez a tett, nem tartozik a felhasználási feltételekhez. Egyébként teljesen tökéletesen leírtad és elemezted a szituációt.

Ha az etikát vennénk alapul, akkor a V4-es állomány felét lehetne zárolni, elég ha a haveri építkezésre, vagy a több ember egy karaktert irányít példákra gondolunk. Ezek sem sértik a felhasználási feltételeket addig, amíg nincs arról szó, hogy több karaktert irányít egy ember. Etikailag ettől függetlenül ugyanúgy megkérdőjelezhetők. De az etika nem egyenlő a szabályokkal..

Részemről lezártam az ezzel kapcsolatos megnyilvánulást. Nyugodtan lehet tovább vagdalózni, köpködni, etika órát tartani kifordítani a szavakat, hiányosan idézni a szabályokból. A tény tény marad, a magam *és segítőim* nevében kijelentem, nem sértettem meg a szabályokat.

* mód.
Dátum: 2010.05.06. 17:59:24
Onnantól, hogy "mások által", már eleve nem lehet jogosulatlan. Bocsáss meg, az nem igazán érvelés volt, amit produkáltál, nekem nem annak jött le... Továbbra sincs miért magyarázkodnom. AMit itt tettem az magyarázás volt, nem magyarázkodás, legfeljebb te gondolod annak. A kettő nem ugyanaz...

Részemről én is befejeztem.

*Ja, és ha nyerek, akkor nem emiatt...
Dátum: 2010.05.06. 17:50:43
Nem védekezek, nem magyarázkodok. Próbálom megértetni veled, hogy ez nem csalás. Szerintem pont te kérdeztél Ricardoval kapcsolatban is, amire én válaszoltam. Olvass vissza...

Miklós ezzel kapcsolatban már hónapokkal ezelőtt állást foglalt, mire vársz, mire vártok, ezt nem is igazán értem. Ilyenért soha nem volt még büntetés, és nem is lehet, ezt kerek perec le lett írva más fórumokon.

Annyit vártam el tőled, hogy ne mocskolódj, ne dobálózz. Ezért írtam valamivel részletesebben. Sok értelme nem volt, még mindig ugyanott tartasz: te nem érvelsz, csak dobálózol, mocskolódsz és ferdítesz. Látod, ezért nem érdekel a véleményed...
Dátum: 2010.05.06. 17:34:28
Ami abban a hsz-ben Ricardoról szólt ( 4 vagy 5 sor volt...) az továbbra sem sározás, hanem tény.

"Ricardo megszólalásaival az a baj, hogy az ő V1-es karaktere pontosan ugyanilyen etikátlan dologból is épült fel. A kilépésének köze nem volt ahhoz, amit ő mondd. Ha így lett volna, akkor nem lett volna fél évig annak a köré épített szövetségnek a tagja, amelyikből hét elején kilépett."

Mi ebből, ami nem tény? Hol van ebben sározás? Sokadjára kérem, hogy konkretizálj!

Nem, az nem multizás, mert nem én viszem a karaktereket, nem én vadászok vele, nem én portyázok vele, én semmit sem csinálok vele. Nem én játszok vele, nem lépek be hozzá. Pont ezek jelentik a multizást, amiből egyik sem áll fent. Minden karakter mögött egy ember áll. Tanácsolom, olvasd el a felhasználási feltételek multizásról szóló részét... Ha magamnak csinálnám, jóval eredményesebb volna a dolog, de az már kimerítené a multizás fogalmát.
De ezt is írtam már, hogy ez nem új jelenség, vannak akik már több mint egy éve csinálják folyamatosan, erről is többször volt már szó.
Te vagy az, aki besározza a másikat, és csökönyösen ugyanazt szajkózod valóságtartalom nélkül. És igen, ez a pofátlanság, mert elferdíted a tényeket, kiforgatod a szavakat. Bármit mondasz, ez nem csalás és nem is multizás!

De egyébként had kérdezzem meg, miért engem pécéztél ki magadnak? Azért, mert én nyíltan is elvállalom, és kikérem magamnak, hogy nem csalok, nem multizok, nem sértek szabályt/feéhasználási feltételeket? Vagy azért, mert én tolom jelenleg a legeredményesebben? Nézz már körül V4-en mennyi egyénre szabott farmkarakter van, aki zárolásra került. Vagy hány olyan haver karakter van, aki tömi a span karakterét. Ja, értem, mert rajtam látszik ez leginkább. Ha valakinek csak 1M a LE-diffje, de abból mind ilyen úton szerzett LE, az nem számít, mert nem az van elöl?

Hogy az etikájával miért nem foglalkozok? Gondolom ez a következő téma.. Azért, mert az a mezőny, amibe ha átkerülök, és a konkurenciám, "versenytársaim" lesznek, azok ugyanezt csinálják, sőt scriptet használnak, egymás helyett belépkednek, portyáznak, epikust ütnek, stb.. A tisztességes játékosokhoz nem sok köze lesz a játékomnak V1-en...
Dátum: 2010.05.06. 17:06:20
Idézet: Blazek - 2010.05.06. 16:55:39

Ywgarrd: ahhoz a más kategóriához elég az a 2-3millió LE, amit multizással gyűjtöttél be? vagy ahhoz sem lesz elég. kezdenélek sajnálni.
viszont az előző oldalon azt mondtad, h szerinted én vagyok a pofátlan? miért is? mert felemelem a hangom egy egyértelmű csalással szemben? te ugyanazt csináltad mint Ricardo, mégis őt akarod besározni, csak azért mert beleköpött a levesedbe, és kiteregette a szennyesedet.


Bocsáss meg, de elolvasod egyáltalán figyelmesen a hozzászólásaimat? Hol multiztam én, mikor? Az én karakteremhez rajtam kívül más be nem lép, az biztos. Mint ahogy én sem lépek be más karakterekhez. Három helyről játszok: otthon, munkahely, laptop mobil internettel. Mindhármat nyugodtan le lehet ellenőrizni. Közöm nincs a multizáshoz erről beszélek. És emiatt vagy pofátlan, hogy ilyenekkel dobálózol. Mert ennek nincs köze a valósághoz. Nem szegtem meg a felhasználói feltételeket!

Hol sároztam be Ricardot, erre mutass rá! Amire én felhívtam a figyelmet az az , hogy olyanféle tettet nevez csalásnak, amit más módon ő is elkövetett, de másként állít be. Ez nem besározás, ezek tények.
Dátum: 2010.05.06. 16:45:27
Ugyan írd már meg nekem, hol fikáztam Ricardot? Mutasd meg, légy szíves! Vagy mutasd meg, hol írtam, hogy különb vagyok nála vagy bárkinél!
Ricardo nem azért ment, ha így volna, akkor már megtette volna 2 héttel korábban. Az, hogy miért ment, nem hiszem hogy az érintetteken kívül bárkire is tartozna...

Szerintem azt sem írtam, hogy mekkora nagy király vagyok, ez már a te fantáziálásod... De válaszolok a kérdésedre: azért kellett, hogy ha sikerül átvinnem, akkor még erősebb legyen a karakterem. Azt is megjegyzem gyorsan, hogy a szerver végére nagyon valószínű, hogy nem leszek a LE-toplista első három helyezettje között (de még első tízben sem), legalábbis igen meglepő lenne. Nem ez a célom, más kategóriákat céloztam meg...
Egy hete megy a szerver még csak...
Dátum: 2010.05.06. 16:18:13
Azért ez nem igaz. Ha már éjszakai műszakban kell ügyelnem, és van net, akkor kihasználom az alkalmat, ha már úgyis ott kell lennem.
Egyébként nem hiszem, hogy bárkinek is elszámolással tartoznék az időbeosztásomról és a netes lehetőségeimről. Ez egy mellékes infó volt.
Az kevésbé lesz látványos (és hatásos), amikor napi 2-3 órát fogok ráfordítani V4-re...
Dátum: 2010.05.06. 16:14:12
Őszintén bevallom, nem érdekel a véleményed. Szerintem például te vagy pofátlan...
Dátum: 2010.05.06. 16:00:03
A V4-es jelenség közel sem újdonság, több mint egy éve csinálnak hasonlót az első három világon. Haver regisztrál, és tömi a másik V2-es karakterét LE-vel, cserébe pedig megkapja a másiktól ugyanezt V1-en. Az etikája ennek erőteljesen megkérdőjelezhető, a szabályossága nem: nem sért felhasználási feltételeket.
A fő probléma itt az, hogy sokan többet képzelnek bele, mit ami valójában benne van. Én a saját számaimat tudom felhozni csak példának, mert bizony nekem is vannak segítőim. A LE-differenciám kb. 20 %-a származik ilyen forrásból, másoktól, és kb. 60 győzelem.

Ricardo megszólalásaival az a baj, hogy az ő V1-es karaktere pontosan ugyanilyen etikátlan dologból is épült fel. A kilépésének köze nem volt ahhoz, amit ő mondd. Ha így lett volna, akkor nem lett volna fél évig annak a köré épített szövetségnek a tagja, amelyikből hét elején kilépett.

Megjegyzem még, hogy az említett három V4-es karakteren kívül is vannak még jó páran, akik tömetik magukat, csak az nem olyan feltűnő, mert feltételezem napi 1-2 óránál többet nem szánnak a szerverre. Vannak akik gusztustalanul tolják, és több karaktert is regisztráltatnak, és tényleges multikkal tömetik magukat. Van aki beismerte, hogy az adott karaktert három ember viszi, sőt! Még hirdette is a karakterlapján.
Az ilyenek ne prédikáljanak nem csalásról, multizásról. Az ismerőssel való tömetés semmilyen szinten nem sérti a felhasználási feltételeket, és már a játék eleje óta jelenlévő eleme a végzetúrnak. Kiskapuról sem lehet beszélni, lévén ez egy folyamatosan régóta működő dolog a játékban, ami már többször jelezve lett sok helyen, megoldási javaslattal együtt.

Nem tudom, ki hány órát tölt el a V4-gyel, és hogyan játszik, de én bármikor vállalom a karakterem teljes kivizsgálását, amit ezúttal kérek a játékvezetéstől. Semmi szabályellenest nem fognak találni, mert nem követtem el ilyet. Az eredményeim a napi 16-18 óra játékidőnek köszönhetem elsősorban, amit most nem részletezek mivel töltök el, mert az már taktikai elem... Szerver után nagyon szívesen válaszolok minden kérdésre, de addig megőrzöm magamnak és saját fejlődésemnek ezeket.
Dátum: 2010.05.04. 04:58:25
Tévedés, Csuhi és Egon esete más volt: egy gépről jelentkeztek be egymás után közvetlen, és úgy tömték egymást. Itt ilyen nem történt, én úgy tudom. A történelmet azért ne ferdítsük el...
Idézet: Drakov - 2010.02.27. 12:08:20

u.i. Anglia NEM ország! Amire Te gondolsz az Nagy-Brittannia = United Kingdom (ami áll Angliából, Skóciából, Walesből és Észak Írországból!!!). Skócia, Wales se országok, ahogy Anglia sem, hanem Nagy-Brittanniának az alkotó részei!


Ezt nagyon rosszul tudod. Más a nemzetközösség és az ország fogalma, de ezt már mások is taglalták előttem páran. Mellékesen Nagy-Britannia nem egyenlő az Egyesült Királysággal. hanem Great Britain a neve. Az Egyesül Királyság United Kingdom névre hallgat. Ráadásul Nagy-Britannia országai és Észak-Írország együtt alkotják az Egyesült Királyságot.. Hivatalosan: Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága (United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland)
Földrajz óra vége.

* A hivatkozott vita eldöntésére tanácsolom nézzetek utána a Világ országainak hivatalos listáján.
Dátum: 2010.04.11. 15:39:14
Nem indultam legutóbbi V4-en, de ez ne zavarjon.
Azzal pedig, hogy a szokásos leereszkedő - ám kevésbé választékos stílusodban - nagy vonalakban mindenféle konkretizálás nélkül (mert az pl, hogy 2-3 napi csp nem az...) próbálod a saját vélt igazad igazolni, attól még nem lesz az. Sőt attól sem, ha lepontozol. De attól sem, ha olyanokat hordsz össze mintha tőlem származna, amit egy szóval sem írtam le: a pocskondiázás, mások "lebénázása, leszarozása" már a te sajátos felfogásod belemagyarázása. Cseszd meg, neked kisebbségi érzésed van, vagy mi a fene...

A lényegen nem változtat, amit írtok és kardoskodtok mellette, nem változtatják meg a tényeket. 50. szinten nem fogod átlagban kihozni azt, amiről írtál, napi 3 epikus mellett és mellette építeni is. Már az első ilyen heted után vagy az építkezést vagy az epikus érdembeli ütését fel kell adnod. De tudod mit, igazad van: működik, meg lehet csinálni. További sok sikert..
Igen összetévesztettél, Arwenre emlékszem. Mindkettőre (Arwen és Arwen Undomiel - nem tudom melyik voltál, de mindkettő jó karakter volt, ezért grat..). Egyébként amit produkáltam LE-diffben simán verhető. Abban biztos vagyok, hogyha valamelyik nagy, neves pók, vagy mostani alacsonyabb szintű titán újrakezdené nagy valószínűséggel jelentősen többet produkálna, mint amit én anno. Pláne, ha még sok időt is szánna rá..
Idézet: Solikka11 - 2010.04.10. 21:36:05
Egy kis OFF
Ezt úgy mondom, hogy nem egy portyakarin vagyok túl és előző V1-es karimmal szerzett LE-ben leköröztem Ywgarrd-ot, persze azonos kariszinten, körém építés nélkül!
Ha portyakari, akkor miért nem gyémánt? Mit számít a smaragd bónusz 2. szint után?


Különösen az első mondat tetszik, van humorérzéked. Gondolom arra az alacsony szintre gondoltál, amikor én vadásztam. Mert azt leszámítva az egész V1-es vu-történelemben csak NoFear tudott megelőzni 7-9. szinteken. És ebbe még a multis csalók is beleértendők.

A másik kérdésedre nagyon egyszerű a válasz. Amikor eldöntöttem, hogy ismét játszok, akkor már megvolt a szövetség, ezért lettem smaragd. Másrészt Wurgolx után gyémántot indítani szentségtörésnek éreztem volna a magam részéről.
Nem vagy te vu-lexikon, hogy minden apróságot tudj. Senki sem az. Birka említette abban a reakciójában amelyik kérdésre én is válaszoltam. Ezért hoztam fel, hogy nem kell hozzá..
Ennek ellenére nagy segítség.
Inkább úgy fogalmazok, hogy mi voltunk a minták ennek a logikátlan korlátozásnak a bemutatására. Illetve a történethez hozzátartozik, hogy még bőven a Zöld Pókok ötlete előtt jeleztem a lehetőséget megoldási javaslattal együtt..
Dátum: 2010.04.10. 19:11:44
Dehogy kisebbek. De azért szerintem sokan örülnének, ha nem morzsolódnak le a mezőnyből azok a nagy nevek, és most velük is "versenyezhetnének" a mostani legendák.
Maximálisan igazad van, a múlt már nem változik, ezért ezen valóban felesleges merengeni..
Idézet: El Diablo - 2010.04.10. 18:28:16
Ez a köré építés azért tőled(tőletek) furcsán hangzik.Utólag már persze semmi nem előny.


NoFear mióta tartozik közénk??
Hype-nak mióta volt bónusza? Vagy Logannek..
Ki beszélt Ywgarrdról? Nevesítettem bárhol is? Mutasd meg légy szíves a hivatkozott hozzászólásomban, hol írtam.
Ismétlem, köré építés nélkül is lehet eredményesen portyázni alacsony szinten.
Ha valamit te már külön beleértelmezel, akkor azt ne úgy tedd, mintha az én tollamból származna. Ezt megköszönöm..
Dátum: 2010.04.10. 15:43:08
Idézet: Endyr - 2010.04.09. 20:23:06
Idézet: Ywgarrd - 2010.04.09. 20:14:00
De ez mind-mind lényegtelen. Mindegy lenne bármelyikük is lenne az erősebb, csak mindketten itt lennének még a játékban régi fényükben! A többi nagy névvel együtt...


plul Wurgolx-al...


Megtisztelsz.
Idézet: Sleeper Cell - 2010.04.10. 14:52:45
Idézet: Ywgarrd - 2010.04.10. 14:38:35
hogy adott szinten egy átlagosan vadászó karakter számára legyőzhetetlenek legyenek 100 %-ban


80%-ban. Random az úr.
De amúgy teljesen igazad van.


Eleinte igen, viszont később az bizony 100 %. 10-11. szinten nincsenek akkora max. ÉP-k, amik túlélik a bőven három számjegyű kivégzést.