Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ywgarrd

Dátum: 2010.05.27. 23:13:13
Idézet: Jeriko - 2010.05.27. 20:32:39
Idézet: Blazek - 2010.05.27. 19:28:28
nem a LE-elköltésről beszélünk feltétlenül. de beszéljünk arról, számtalan vita volt már, hogy valakinek épp közbejön valami, vagy éppen olyan a munkája stb. nem költötte el, remek


Erre a problémára el tudok képzelni egy PAUSE gombot a bal oldali menüben (a karakterkép alatt, nem kell nagy legyen), amit ha benyomok, megáll a VU idő a karakter számára, leáll az ÉP, VP regeneráció, de megáll a vadászat is, nincs csp, tkp, pp stb regenerálódás sem.
Ha valami közbe jön, benyomod, és nem történik semmi baj, visszajöttél, kioldod és minden megy tovább.


Sőt, ha még egy checkbox ki/bekapcsolása által be lehetne álltani, hogy ha 20 percen belül (ez csak példa, lehetne akár 10 vagy 30 is, de esetleg egy ésszerű intervallumon belül beállítani) nincs aktivitás, akkor bekattan a pause, és a Jerikó által vázolt hatások lépnek érvénybe.

Egyébként: mit megadtam volna ha ez a fejlesztés egy éve bekerült volna. Akkor a törlésem idejére még a 10. szintet sem léptem volna meg...
V4-es (Davoth T'ord Haghdrak) zárolásom oka: tömettem magam LE-vel haverokon keresztül, anélkül, hogy nekik egyéb szerepük lett volna a szerveren.
Hivatalos indoklás: multizás, részletesebben: tömés (felsorolás)...
Amit írtam, konkrétan az epikus ütésére vonatkozott, nem állt szándékomban lecsalózni benneteket. A kiemelésnek az oka, hogy egyik tagotok hozzászólására reagáltam. Ha ebből ezt vontad le, akkor sajnálom, az már a te problémád.

Engem továbbra is csak az érdekel, hogy a játékvezetés miként foglal állást. A sárdobálásból kimaradok..
Idézet: Piciklon - 2010.05.26. 14:42:06
Akkor ezennel szeretném kérni a JV-t, hogy az első 2 v4 győztes szövetségének tagjaitól is vegye el a medálokat mivel pontosan olyan módszerrel sikerült leverni az epikeket, ami ellen kardoskodnak (igen az enyémet is el lehet venni...az egyik építő voltam). (Sőt néhány egyéb hosszabban rá-nem-érő tag is kapott...khm...szövetségi segítséget.)

Illetve akik a scriptekkel kapcsolatban hőbörögnek...vajon az is csalás, ha "csak" teszteljük a készítőnek? Köszöntem.

*közvetlen eljuttatva a JV-nek...részemről rövidre zárva a téma.


Bocsánat, de ilyen alapon az egész pl. azúr légiót *(és rengeteg másik szövetség tagjait is)* véglegesen zárolni kellett volna már több mint egy éve. Ezt te sem gondolod komolyan. Az ujjal mutogatás helyett konkrét szabályokat és állásfoglalást várunk a játékvezetéstől, amit vasszigorral be is tart.
Dátum: 2010.05.26. 21:15:14
Ilyen rovat még nem volt, gondoltam nyitok egyet, mert sajnos szükségszerű.

A régi világok hibája bukkant felszínre itt is: a bizonyos esetekben a helyes kvízválasz ellenére "Az ehhez a vadászathoz tartozó kérdésre sajnos nem tudtál helyes választ adni." kiírás jelenik meg, és a bónusz sem jár ilyenkor természetesen.
Kérem az illetékest, nézzen utána ennek a bosszantó, igen mély gyökerekkel rendelkező hibának.
Ezt előre is köszönöm.
Dátum: 2010.05.26. 20:40:55
Ezt könnyen át lehetne hidalni, hogyha nem szinthez, hanem a helyes kvízválaszok számához lenne kötve a dolog.
Dátum: 2010.05.25. 19:44:46
Idézet: Almási Viktor - 2010.05.25. 18:25:59

Tudod én másfél éve ismerek egy olyan scriptet ami végigzongorázza neked a toplistát a környékeden és megmondja kinél van LE
Én nem használom, azért írom le ilyen nyugodt szívvel.
Amúgy ha ezzel jönne fel valaki hogy használja óriási felhördülés lenne itt belőle és Miklósnak lépnie kéne.


Végül is, ha jobban megnézed, azzal is csak időt spórol magának a használója, semmiben sem különbözik a kvíz script-től. Feltételezem, annak is van hibaszázaléka, mert gondolom ugyanazon az elven működik, mint az excel-táblázat, csak automatizálva van.
Saját tapasztalatból kiindulva ez jóval kevesebbet spórolhat meg, mint a kvízre "elvesztegetett" idő. Portya és vadászat területén is bőven rendelkezek tapasztalattal, ezért írom ezt ennyire határozottan. Akárhogy nézem, nincs a kettő között semmi különbség ezt leszámítva. Az időzített sűrű támadó-script már más tészta, bár ha szigorúan gondolkozunk, az is csak időt spórol, hogy ne kelljen 24 órát a gép előtt ülve, fél másodpercenként kattintani. Bár a nagyságrendje a kettőnek nem ugyanaz. Akkor viszont hol lehet meghúzni a határvonalat?

Az én véleményem ezzel kapcsolatban az, hogy miért kellett az ötleteléssel és külön rovatnyitással addig várni, amíg már "rá van kényszerítve" az időtényező miatt kvíz-scriptre valaki? Feltételezem, a gondolat már érlelődött jó ideje az illetők fejében, és nem egyik másodpercről a másikra unta meg a kvízt senki sem..

Birka ötlete a másik topikban kiváló, remélem hamar bevezetésre kerül, és aki azután is scriptet használ, megkapja a bant.

*"Saját tapasztalatból kiindulva ez jóval kevesebbet spórolhat meg, mint a kvízre "elvesztegetett" idő. Portya és vadászat területén is bőven rendelkezek tapasztalattal, ezért írom ezt ennyire határozottan.": A félreértések elkerülése végett, egyiket sem használtam soha. Esetemben inkább a törlés..
Dátum: 2010.05.25. 11:56:27
Pontosan ezért van. A kreatív affinitás bónuszát csak indított portyázáskor kapod meg, védekezés esetén nem jár.
Dátum: 2010.05.22. 08:23:40
Az én vagyok. Nem töm senki sem, mindössze az alacsony TÖ-jű, varázslat nélküli smaragdok jól tejelnek 2. szinten.

* Még mielőtt a köpködés elkezdődne...

Elszívott tőled 34 lélekenergiát. Csata leírása
Tegnap, 16:50 Balor Zeusz02 Te nyerted a csatát.
A jutalmad 140 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 16:48 Balor Death984 Te nyerted a csatát.
A jutalmad 133 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 16:47 Balor Kathryn A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 45 lélekenergiát. Csata leírása
Tegnap, 15:45 Balor Jungleman Te nyerted a csatát.
A jutalmad 87 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 15:44 Balor Kazaman Te nyerted a csatát.
A jutalmad 28 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 15:44 Balor Darkoszman A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 47 lélekenergiát.
Tegnap, 15:42 Balor Ezio55 Te nyerted a csatát.
A jutalmad 51 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 15:42 Balor Remeteking Te nyerted a csatát.
A jutalmad 39 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 15:19 Bounty Buffalo Balor A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 1 lélekenergiát. Csata leírása
Tegnap, 12:30 Elorynn Balor Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 12:07 Balor Smaug Te nyerted a csatát.
A jutalmad 30 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 12:05 Balor Tommi Te nyerted a csatát.
A jutalmad 80 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 12:04 Balor Nagyúrnő Te nyerted a csatát.
A jutalmad 32 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 11:00 Balor Killerboy94 A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 49 lélekenergiát. Csata leírása
Tegnap, 10:59 Balor Damokles A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 89 lélekenergiát. Csata leírása
Tegnap, 10:58 Balor Sauron Úr Te nyerted a csatát.
A jutalmad 70 lélekenergia és 0 TP. Csata leírása
Tegnap, 10:55 Balor Ferkee Te nyerted a csatát.
A jutalmad 56 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 10:54 Balor RampaGee Te nyerted a csatát.
A jutalmad 48 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 10:52 Balor Fire knight Te nyerted a csatát.
A jutalmad 141 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 07:45 Eraman Balor A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 20 lélekenergiát. Csata leírása
Tegnap, 05:29 Balor Ati13 Te nyerted a csatát.
A jutalmad 63 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 05:25 Balor Neji7 Te nyerted a csatát.
A jutalmad 199 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 05:22 Balor Am16 Te nyerted a csatát.
A jutalmad 73 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 05:21 Balor Kiki2 Te nyerted a csatát.
A jutalmad 35 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 05:20 Balor Reenah Te nyerted a csatát.
A jutalmad 41 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 05:18 Balor Des Tiny Te nyerted a csatát.
A jutalmad 31 lélekenergia és 1 TP.
Tegnap, 05:17 Balor Skyline Te nyerted a csatát.
A jutalmad 61 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 05:16 Balor Bereczki A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 52 lélekenergiát. Csata leírása
Tegnap, 04:13 Balor Scareface Te nyerted a csatát.
A jutalmad 4 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 04:12 Balor Seila 07 A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 64 lélekenergiát. Csata leírása
Tegnap, 04:10 Balor Metállat Döntetlen Csata leírása
Tegnap, 04:04 Balor Tommi Te nyerted a csatát.
A jutalmad 82 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 04:02 Balor Nagyúrnő Te nyerted a csatát.
A jutalmad 63 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Tegnap, 04:00 Balor Billy Mahoney Te nyerted a csatát.
A jutalmad 151 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Május 20. 22:28 Balor Hunter92 Te nyerted a csatát.
A jutalmad 16 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Május 20. 22:26 Balor Huan Te nyerted a csatát.
A jutalmad 37 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Május 20. 22:25 Balor Killerboy94 A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 24 lélekenergiát. Csata leírása
Május 20. 22:24 Balor Atya Te nyerted a csatát.
A jutalmad 121 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Május 20. 22:23 Balor Ferkee Te nyerted a csatát.
A jutalmad 85 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Május 20. 22:23 Balor Srez Te nyerted a csatát.
A jutalmad 109 lélekenergia és 0 TP. Csata leírása
Május 20. 22:13 Elementáris FöldApó Balor A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 0 lélekenergiát. Csata leírása
Május 20. 17:27 Balor Gica A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 40 lélekenergiát. Csata leírása
Május 20. 17:22 Balor Reenah Te nyerted a csatát.
A jutalmad 43 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Május 20. 16:35 FeketeS Balor A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 45 lélekenergiát. Csata leírása
Május 20. 16:23 Balor Tommi Te nyerted a csatát.
A jutalmad 163 lélekenergia és 1 TP. Csata leírása
Május 20. 16:21 Balor Jungleman Te nyerted a csatát.
A jutalmad 197 lélekenergia és 1 TP.

Több nem látszik, a frissek pedig kimerítik a hadi titok fogalmát.
Aki keres, talál...
Dátum: 2010.05.22. 08:21:48
Ha Dark Messiah-ra gondolsz, már jelentettem. Innentől kezdve csak idő kérdése és zárolásra kerül.
Dátum: 2010.05.22. 08:19:18
Idézet: Miklós - 2010.05.19. 11:11:38

az inspirációról, nézd meg, szorzó maximuma: 1 + (jelenlegi dátum - szerver indulás dátum) / 120 nap, tehát attól hogy valaki 2 év múlva indul nem fog 2 kattintással 10. szintre lépni... csak folyamatosan csökken a lemaradása.


Ez a szorzó ugye csökken az idő múlásával arányosan a már játékban lévő, de később kezdett karakterek esetében, nem pedig konstans?
Dátum: 2010.05.22. 07:08:24
A magas kritikus az egyik legjobb játékos karakterfejlesztésének az eredménye. Egy olyan játékosé, aki folyamatosan az élmezőnyhöz tartozott/tartozik a játék indulása óta, és minden helyzetben közel tökéletes döntést hozott.
A 11. szintre a 100 feletti alap kivégzést bárki meg tudja csinálni, ha kellő körültekintéssel és türelemmel portyázik. Csak portyázik, nem vadászik soha vagy csak nagyon-nagyon ritkán, tehát pók stílusban játszik. Időigényes folyamat, hónapokig tart a 10-12. szint elérése, lévén a csak lefelé támadások alacsony "TP-jutalmáért" (viszont a LE annál több:) ).
Dátum: 2010.05.20. 22:05:28
Én csak egy V1-es, közel egy évvel ezelőtti turbó nélküli kritikusról tudom, hogy már akkor is 300 felett volt alapból.
Illetve tudom, hogy volt már olyan is, hogy a kivégzés 100 felett volt 11. szinten turbó nélkül..
Dátum: 2010.05.20. 17:21:51
Pontosan így van, ahogy írod.

Egy javaslat: a tervbe vett szint alapú köré építés elkerülése végett a jövőben életbe lépő korlátozás kiegészítése annyival, hogy maximum olyan szintű épületet tudjon használni, amennyit az összes építése megenged. Tehát egy 5000 LE építéssel rendelkező 4. szintű karakter maximum 3. szintű védőfalat és gyakteret élvezhessen (2+1). Ugyanezen szintű karakter 4. szintű épületbónuszához már 20000 építés kellene, stb..

Ezt a többi világon is be lehetne vezetni, és máris igazságosabban működne a rendszer azoknak a pókoknak az esetében is, akik sok százezer LE-t toltak az épületekbe.
Dátum: 2010.05.20. 11:51:15
A kvízolimpia rendszerével még az első előtt kellene módosítani, a fennálló problémák miatt. Felmerült korábban, hogy x helyes válasz után járjon automatikusan egy medál, ezt be lehetne vezetni már a szerver legelején. Ez megelőzné a többi világon kialakult problémákat. Szám szerint 1000 helyes válasz után 1 medál, 2500 - 2 medál, 5000 - 3 medál, minden további 2500 válasz +1 medál, maximum 10 (12).
Dátum: 2010.05.13. 14:19:00
Meg lehetne gátolni, hogy LE-t adjon át egyik karakter a másiknak a gyengébb karakter kimenő támadása által: jelentősen gyengébb karakter (TÖ/SZÖ, felszerelés, stb. alapján) a támadott nem kapna LE-t, viszont a támadó elveszítené az adott mennyiséget, mintha őt támadták volna.
Dátum: 2010.05.13. 07:13:11
Na ennyi hozzászólást kizárt, hogy most végigolvassak, azonban szeretnék néhány kérdésre az illetékesektől pontos, konkrét választ kapni, illetve pár meglátást közölni.

Regisztrációkor elfogadtam a felhasználási feltételeket, amit a szolgáltató határozott meg, ezáltal gondolom helyesen feltételezem, hogy ők is ugyanezt tették. Ezek a feltételek egyértelműen megfogalmazzák, mi számít multizásnak, mihez kell tartani magát mindenkinek, ezek megszegése esetén mire számíthat a szabályszegő. Ez tény.
A sokszor felemlegetett, multizás alpont alól kiragadott példák mindegyike a multizásra érvényes, ott van feltüntetve, és több helyen is utalás van rá. Ez is tény.

Több karakter zárolásra került, multizás indokkal. Ez is tény. Ellenben a valóságban minden egyes érintett karakternek külön tulajdonosa és irányítója volt, senki nem lépett be senkihez sem. Ez is tény. A szabályzat megemlíti, hogy figyelő algoritmusok figyelmeztetik a játékvezetőt a lehetőségre, és ő dönt az ilyen esetekben. Ezekből a logokból egyértelműen ki kellett derüljön a (szintén) tény, hogy multizás nem áll fenn, csalás nem történt. Ennek ellenére a szolgáltató képviseletében a játékvezető hibásan, a saját szabályait felrúgva és meghazudtolva egy valótlan indokkal zárol karaktereket, akik egy olyan felhasználási feltételt fogadtak el regisztrációkor, mely alapján semmilyen tekintetben nem vétettek a szabályok ellen, különösen nem hajtottak végre multizást. Ez is mind-mind tény.
A szolgáltató a saját maga által leírt és meghatározott feltételeket rúgta fel. Ez is tény

Kérdem én, mi a korrekt és helyes megoldás? Mert a jelenlegi nem, az biztos.

Én két lehetőséget látok, és tartok mindenki számára elfogadhatónak: a szerzett előny visszavétele minden tekintetben és a zárolások feloldása azok kezdetéig visszamenően - ez egyik.
A másik, a fentiekre hivatkozva, hogy minden egyes a játékba fektetett anyagi forrást juttasson vissza őskövek formájában, tegye azt átruházhatóvá másik karakterek számára. Gondolok itt a prémium, az ősköves tárgyak, fókuszkristályok, állatfelszerelések, lélekkút-kisütés, ősköves italok, gyorsítások, megmaradt őskövek, *specializációváltások, szimulációk, nullázások*, stb. teljes őskő-visszatérítésére, a megfelelő átváltási arányt szem előtt tartva. Ugyanígy legyen átruházható a HKK-kódért vásárolt relikviák mindegyike is egy ugyanahhoz a felhasználónévhez tartozó karakterre.

Én ezeket tartom korrekt - és szerintem mindkét fél számára - elfogadható megoldásnak.

Várom az illetékesek mielőbbi reakcióját ez ügyben.

*módosítás*
Dátum: 2010.05.12. 15:44:46
Most már, hogy így alakult pár dologgal kapcsolatban kifejtem a véleményem.
Indoklásnak multizást kaptam, amit nem követtem el. Kiskapunak nem nevezem, mert mint írtam már többször is, ez a kiskapu létezik már régóta, és a játékvezetés is tud róla, kifejtette a véleményét ezzel kapcsolatban.
Az, hogy őskövet veszek havernak, számomra egyértelmű. Ha ő nem teheti meg, én pedig tudok rajta segíteni, akkor meg is fogom tenni. Nekem is vettek már követ mások, amikor úgy alakult. De most a kristályosítóba kellett.

Én jót nevetek ezen az egészen, ami itt a vezetés részéről folyt, az már túlzás. Pontosabban nagyon nem következetes.

Azt sajnálom, hogy nem sikerült végigcsinálni a tervemet, ami bizonyára tanulságos lett volna (és sokan meghökkentek volna).
Kérem a vezetést, pontosítsa a leírt szabályokat, és a most történtek alapján rostálja a már létező három világot is, legyen szó bármilyen befolyásos játékosokról is. Mert a jelenleg leírtak alapján továbbra sem történt szabályszegés.

További jó játékot kívánok a verseny résztvevőinek!
Dátum: 2010.05.11. 20:59:42
Idézet: Krisztofóró - 2010.05.11. 20:06:52
Mind1 és Ywgarrd már tényleg nevetségesek vagytok...
Már nem bosszankodom hanem röhögök rajtatok... Egyértelműen csaltok (aki egy kicsit is tudja értelmezni a szabályokat annak egyértelmű, ezek szerint csak ti vagytok ennyire idióták) és még hangoztatjátok is, sőt BÜSZKÉK vagytok rá

Ezek után már csak 1 kérdésem van a JV felé:
Miért játszhatnak még? egyértelműen leírták miket csinálnak!


Ennek örülök, mert akkor már ketten vagyunk: én is röhögök.
Magyarázkodás, büszkeség, furcsán értelmezed a szavakat. Magyarázkodik a fene, inkább magyarázom és cáfolom az itt elhangzott marhaságokat.
Majd szerver végén visszatérünk a témára, koppanni fognak sokan, és lesz ám meglepetés...
Dátum: 2010.05.11. 19:12:41
Nézd, tiszteletet emlegetnek itt sokan. Az volt a tiszteletnek a jele, hogy rendszeresen csalással lettem meggyanúsítva pm-ekben, külső üzenetekben, vagy nyíltan a fórumon hetente átlag 10x.
Igen, tisztességtelenül játszok, most már...
Nem vártam el tiszteletet senkitől soha. Ha gondolod és érdekel, szívesen kifejtem számodra pm-ben az álláspontomat.

Annyit fűzök még a témához, hogy ez a lehetőség is jelezve lett jó előre már...
Majd a szerver végét követően leírom a még általam műveltnél is sokkal-sokkal gusztustalanabb és eredményesebb verzióját ennek a lehetőségnek.