Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gillbates

Oldal: 1234
Dátum: 2008.10.25. 21:01:14
A többiek a mágustoronyban várták a küldöttséget. Mortazor nyugtalanul járkált, egyik faltól a másikig. Szólni nem lehetett hozzá, látszott hogy az elkövetkezendő háború legjobb taktikáját próbálja megtalálni.
Gill és Peps az asztalnál próbálták az időt elütni egy ősi játékkal melyet Hatalom Kártyáinak neveztek. Ahogy a lapokat játékba hozták a lapok felett megjelent a kijátszott lény képe vibráló energiamezőből, melyet a mágia segítségével formáltak. Nem beszélve arról a látványról amikor egy Tűzeső söpör végig az ellenfél őrposztján, majd a védő megpróbálja Tüskepajzzsal megóvni a legféltettebb lényét. Gill és Peps nagyon élvezték ezt a játékot. Próbálták mindíg látvánossá tenni a partit. Sokszor kocsmákban is nagy sikert arattak ezzel a mutatvánnyal. Persze a rubintosok mindíg irigykedve nézték és magukban morogva húzódtak félre asztalukhoz egyszerű lapokkal játaszva ezt a csodálatos játékot. Ilyenkor titokban csodálattal gondoltak a varázslókra, de kezükkel a fegyverükhöz érve tudták, hitték hogy nincs biztosabb annál amit egy jó kard nyújtani tud egy csatában. Hókuszpókuszokkal nem sokra mennek, mert utána az ütésekben ővék a főszerep - persze csak ha túlélik a hókuszpókuszt.
- Jönnek! - kiáltott fel Tsar aki az ablakból figyelte a vidéket.
Dátum: 2008.10.24. 11:10:13
Melyik dalt NEM a Sonata Arctica írta?
Die with you boots on
Weballergy
Wolf and raven
Replica

Mégha egy Beatles dal lenne a kérdés azt mondom hogy kitalálható, de ez így túl speciális. Törölni kéne.

A másik. Pontosan nem emlékszem a válaszokra:
Mikori játék a Warcraft 2?
Dátum: 2008.10.23. 21:27:44
Írhatna valaki akit győzelemhez segített a Vakító fény! Mondjuk magas az IQ-ja, nagy a szerencséje és a támadási úgy ahogy Miklós írta.
Gyanítom hogy nem sok ilyen eset volt.
Dátum: 2008.10.23. 21:22:01
Idézet: Byzon - 2008.10.23. 20:02:15
Salem Gill!

Ha meg nagyobb jutalomra vágytok, le kell vernetek egy olyan szövit, amelyik közel egyforma erős veletek, mert akkor nagyobb a jutalom is. (Persze az csak egy elhúzódó patthelyzet lesz, csak az a kérdés ki unja meg előbb)...


Épp egy ilyen háború után írom mindezt. Mikor elkezdődött az ellenfél szintben abszolút velünk egyenlő volt, sőt taglétszámban is bár mi éppen akkor bővítettünk. Aztán szép lassan elkezdtek kilépegetni az ellenségtől és végül négyen maradtak a 11-ből. Szóval nem jó ez így.
Dátum: 2008.10.23. 19:37:51
A háborúról szeretném elmondani a véleményem. Nagyon gyenge és nem látom sok értelmét. Egyszerűen nevetséges hogy hadisarcként annyit ad egy 8-9 szintű szövettség elleni háború mint amennyi LE-t egy 3. szintű karakter szed össze naponta (ha jól emlékszem 1200 LE)
Komolyabb hozadéka nem lehet egy ilyen háborúnak? Mondjuk a lélekkút méretének kétszerese a győztesé. Ha kapitulál az ellenfél akkor csak lélekkút mérete a hadisarc....
Dátum: 2008.10.23. 11:05:31
Gillben kavarogtak a gondolatok. Az álom amit látott, aztán ahogy ez az álom egyszeriben megismétlődött a valóságban minden részletében ugyan úgy ahogy álmodta. Valami jel lehet ez és abban a pillanatban ismét deja-vu érzése támadt. A bokrok, az illatok a környezet minden ismerőssé vált számára és tudta hogy hamarosan megjelenik a lány fehér köpenyében pontosan a háta mögött és megkérdezi tőle hogy miért nem kopog be a kapun...
- Tudom hogy itt vagy mögöttem éppen azt akarod mondani hogy kopogtassak be! - szólt Gill és nyugodtan megfordult. Szemben állt a lánnyal és ismerte, tudta az elkövetkezendő események sorozatát.
- Honnan tudtad hogy itt vagyok és hogy mit akarok mondani neked? - kérdezte a lány kissé meghökkenve.
- Előttem nincsenek titkok. Tudod én ismerem a jövőt - kacsintott Gill a lány felé és elmosolyodott.
Aztán ahogy kimondta máris felmerült benne a kérdés: Ismerem a jövőt?
Gyermekkorában gyakran voltak érzései, hogy ismeri a tájat, ismeri a helyzetet ami mindjárt bekövetkezik. Viszont akkor soha sem következtek be események, nem ismétlődött meg ugyan úgy ahogy előtte képzelte, álmodta, gondolta.
Bár volt egy eset 12 éves kora körül amikor legjobb barátjával Yreffel játszadoztak a sziklák között és az egyik nagyobb szikla hirtelen elindult egyenesen Yref felé. Kiáltott is Gill egy nagyot. Yref körül nézett, hogy vajon mi a baj? Aztán néhány pillanat mulva valóban megindult pontosan ugyan az a szikla. Yref látva a veszélyt odébb szökkent és megúszta a bajt.
- Aha! Szóval ismered a jövőt! - szólt a lány - Akkor én már nem is szólok semmit hisz, úgyis tudod mit akarok.
- Igen tudom! Láttam a tűzmadarat és hogy felrobbant a tornyotok! Mi történt? Nagy a baj?
- Hát van mit takarítani...
- Egyébként Gill Bates vagyok, ő pedig Gunyac.
- Fantasylia, de szólíts csak Liának - szólt a lány és elindult a kapu felé, Gill pedig követte.
Dátum: 2008.10.21. 22:00:04
- Ne, ne - nyöszörögte álmában Gill, majd hirtelen felülve körülnézett. Még mindig a csodálatosan csillogó víztükör melletti zöldellő erdőben volt egy hatalmasra nőtt óriás fa gyökerei alatt. Itt húzta meg magát az éjszakai vadászat után bízva abban, hogy így talán nyugta lesz és nem találnak rá a portyázó végzeturak.
A szörnyű álomból riadva összehúzta vállán sötétbarna posztóköpenyét és csuklyáját a fejére hajtotta. Kezével átkulcsolva, felhúzott térddel üldögélve merengett néhány pillanatig az álmán, majd felsóhajtott:
- Hidegek ezek az őszi éjszakák...
Közben kicsit távolabb a néhány napja foglyul ejtett kyratid féreg is mocorogni kezdett. Gill felemlte fejét és rápillantott. Lassan felállt és odament az állathoz. Rápillantva vette észre hogy elfelejtkezett az állat megkötéséről, így egész éjszaka szabadon volt.
- Hohó, hát én meg nem kötöttelek meg téged! Hát nem kószáltál el? Akár meg is szökhettél volna!
A féreg a fejét előretolva, amolyan hízelgőnek mondható mozdulatot tett Gill felé. Gill megsímogatta az állat zöld bőrét és megszólalt:
- Tudod mit! Hamár így összemelegedtünk legyél a társam! Esküdj hát... - mondta viccelődve.
- Mond utánam! Én.... - elakadt a szava - Dehát nincs is még neved! Tudod mit mivel ilyen rút nagyranőtt zöld kukac vagy elnevezlek Gunyacnak!
Az állat érezve a férfi barátságát, jobbra balra dülöngélni kezdett, amolyan táncfélét lehetett felfedezni ritmikus mozgásából.
- Szóval tetszik neked ez a név! Hát akkor mond utánam! Én Gunyac ezentúl minden jóban és rosszban, éhségben és bőségben hűen kitartok Gill Bates a hatalmas végzetúr szolgálatában..... - ekkor megállt a monológjával, mert Gunyac hirtelen a földre lapult és elásta magát a friss őszi avar alá. Gill hátrapillantott hogy vajon mi lelte az állatot. Ahogy az erdő széle felé tekintett, ahol a tó van látta hogy a hófehér mágustorony fellángolt. Éppen úgy mint álmában látta. Meglepetésében kirohant az erdő szélére és figyelte a tornyot. Gunyac követte őt.
- Már csak az hiányzik hogy egy tüzes madár kirepüljön... - ösztönösen visszahúzódott a gondolattal egy időben az erdő utolsó fája mögé, mintha érezte volna. Abban a pillanatban éles rikoltással valami kivált a falaiból és egy lángoló madárszerű lény egyenesen a hullámzó nyílt víz felé tartott, ahol nyílegyenesen bukott a hullámzó tenger alá.
- Hohó! Neeeem! Ez biztosan álom! Álom az álomban.... De hát ilyen nincs!
Megcsípte magát és felszisszent!
- Ez nem álom!
Ha nem álom akkor valóság, és ha valóság akkor bizony ő ezt megálmodta.
- Nincs mit tenni oda kell mennem a toronyba! Érzem hogy ott érdekes dolgok várnak rám, hisz megálmodtam!

Egy darabig figyelte a kéken csillogó víztükröt, várva hogy mi történik, előbukkan-e a tüzes madárféle. De nem történt semmi. Gunyac is nyakát nyújtogatva előmerészkedett a fatörzs mögül.
Gill fogta hátizsákját és az erdő szélén, óvatosan elindult az öböl körül a torony irányába. Közben rá-rá pillantott a víztükörre, várva hogy esetleg a tűzmadár felbukkan.
Dátum: 2008.10.21. 21:15:38
NEkem is nagyon tetszik a játék. Főként az hogy jó az "üteme". A levelezős játékok anno nagyon lassúak voltak. A többi online játék nagyon gyors, pörgő, ha kihagysz egy napot agyonvágja az egész addigi munkát. Itt azért nincs akkora lemaradás ebben az esetben.

Szóval gratula és fejlesszétek csak a játékot.

Mikor lesz Végzetúr kártyajáték? Már gondolkodtam rajta hogy végzeturak, szövettségek, épületek, küldtések stb..... Szóval szerintem nagyon adja magát a téma.
Dátum: 2008.10.21. 14:54:20
Mi volt Dooku gróf sith neve a Star Wars univerzumban?

Darth Tyranus
Darth Sidious
Darh Wader
Dooku gróf nem volt sith nagyúr

Rosszul adtam meg a 3. választ. Kérlek javítsátok Darh Wadert helyesen Darth Vader-nek kell írni.
(Már jóváhagyták a kérdést.)
Dátum: 2008.10.20. 14:42:12
Van egy ilyen kérdés:

Kinek a slágere a Honfoglalás című dal?

A "helyes" válasz Demjén Ferenc lenne.

Egyrészt nincs ilyen című dal. Amire gondolt a kérdésfeltevő az a "Szállj sólyom szárnyán" című dal ami a Honfoglalás című film főcímdala.
Másrészt abból a szempontból hogy kinek a slágere ez a dal a helyes válasz az hogy a Kormorán zenekar slágere.
Demjén énekelte a főcímdalként, de Kormorán szerzemény és Kormorán dal.
Kérem hogy ezt javítsátok, mert a kérdésre a helyes válasz nem megadható, illetve rosszul van feltéve.

Helyesen talán így tehető fel:
Ki énekli a Honfoglalás című film betétdalát?
Dátum: 2008.10.18. 08:15:19
Helyesírási hibák:

Így szerepel most: ki volt "isten ostora"
Helyesen: Ki volt "Isten ostora"?

Így szerepel most: Melyik országot hivják felkelö nap országának?
Helyesen: Melyik országot hívják a Felkelő Nap országának?
Dátum: 2008.10.17. 22:13:22
Kedves Kvíz admin!

Nem fogadja el a kvízrendszer a válaszban a 'szarvas' szót. Azt írja meg nem engedett szót tartalmaz. Szerintem a 'szar'-ra gondol mint karaktersorozatra..... Ez azért eléggé gáz nem?
Dátum: 2008.10.15. 21:49:16
Jó lenne olyan kimutatás ami összefoglalná az LE "áramlást". Azaz hogy adott napon mennyit nyertem portyán, vadászaton illetve mennyit nyertek el tőlem illetve mennyit költöttem és mire. Lehetne az akár az Események része is. Én pl szeretném tudni hogy mennyit építettem a szövetségi épületekbe.
Jó lenne ha ez megvalósulna.
Dátum: 2008.10.13. 14:30:37
Az imént szerettem volna vásárolni fegyvert. Gondoltam eladom a nálam lévő mithril szöges buzit és az érte kapott LE-t nem kell összevadásznom. Mikor el akartam adni azt kérdezte a rendszer hogy a tárgy használatban van, biztosan el akarom-e adni.
Igen/Nem válasz lehetséges. Igent nyomtam, de ennek ellenére azt írta hogy nem adhatom el mert használatba van.
Ha már így van akkor minek a kérdés?
Vagy ha van kérdés akkor lehessen eladni.
Dátum: 2008.10.10. 08:36:48
Ki nem csatlakozhat hozzád a Baldur's Gate II.-ben?

Töröljétek már ki ezt a kérdést! Ilyet feltenni és jóváhagyni..... Áááááááá gyerekek. Még jó hogy nem nonstop-jó-választ-váró küldetésben kaptam, ugyanis a google sem segített ebben.
De lehet hogy én vagyok uninteligens mert ez általános iskolai tananyag.
Oldal: 1234