Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Senok

Oldal: 1
Ez fájt...

Mi Magyarország jelenlegi államformája?

királyság
butaság
köztársaság*
császárság

Főleg a második válaszlehetőség nagyon tetszett, ami azt illeti. Úgy röhögtem rajta, hogy
folyton mellékattintottam, miközben megpróbáltam a helyes választ bejelölni...
Dátum: 2009.03.28. 12:09:41
Valakire ráférne az általános-beli történelem ismétlése... Én legalábbis még ott tanultam, hogy melyik nép állította fel ezeket az egységeket.

Milyen egység a Phalanx?

1. Gall *
2. Nincs ilyen egység
3. Germán
4. Római

*ez lett helyesnek megjelölve
A helyes válasz pedig GÖRÖG! Gallnak a franciák nem túl távoli ősei nevezték magukat a saját nyelvükön (mire nem jó, ha valakinek megvan az "Asterix a gall" című mese, az Asterix és Obeliszk sorozat első része) ! Ami ezek közül még leginkább elfogadható lenne, az a római, mert ők átvették ezt a fajta harcstílust a görögöktől. Idézem a meghatározását Wikipedia-ból:

"A phalanx, magyarosan olykor falanx az ókori Görögországban kialakult hoplita-hadviselés alapegysége volt. Eredetileg olyan több sor mélységű, nehézfegyverzetű gyalogosokból álló hadrendet jelölt, ahol az arcvonal szélessége nagyobb, mint a mélysége...

...A görög szó eredeti jelentése: csoport, közösség. A szó eredetileg a nehéz gyalogság, a hopliták zárt csatarendjét jelölte, melynek törvényei és tulajdonságai később a spártaiak népéletének jellemzőivé váltak. A phalanxot a dárdások vonalba állításával és egymáshoz tömörítésével hoztak létre. 8-16 sor mélységű, akár másfél km. hosszúságú is lehetett. (8000-fős létszámnál kb. egy km hosszú volt a phalanx.)"

A teljes leírás megtalálható itt.
Köszönöm szépen, újra elküldtem, most már helyesen, és el is lett fogadva.

De nem tudom, hova írhatnám ezt, mert súlyos hiba van benne. Nem tudom, ki volt az a marha, aki ezt írta...

Milyen egység a Phalanx?

1. Gall *
2. Nincs ilyen egység
3. Germán
4. Római

*ez lett helyesnek megjelölve
A helyes válasz pedig GÖRÖG! Gallnak a franciák nem túl távoli ősei nevezték magukat a saját nyelvükön (mire nem jó, ha valakinek megvan az "Asterix a gall" című mese, az Asterix és Obeliszk sorozat első része) ! Ami ezek közül még leginkább elfogadható lenne, az a római, mert ők átvették ezt a fajta harcstílust a görögöktől. Idézem a meghatározását Wikipedia-ból:

"A phalanx, magyarosan olykor falanx az ókori Görögországban kialakult hoplita-hadviselés alapegysége volt. Eredetileg olyan több sor mélységű, nehézfegyverzetű gyalogosokból álló hadrendet jelölt, ahol az arcvonal szélessége nagyobb, mint a mélysége...

...A görög szó eredeti jelentése: csoport, közösség. A szó eredetileg a nehéz gyalogság, a hopliták zárt csatarendjét jelölte, melynek törvényei és tulajdonságai később a spártaiak népéletének jellemzőivé váltak. A phalanxot a dárdások vonalba állításával és egymáshoz tömörítésével hoztak létre. 8-16 sor mélységű, akár másfél km. hosszúságú is lehetett. (8000-fős létszámnál kb. egy km hosszú volt a phalanx.)"

A teljes leírás megtalálható itt.
ki kellett volna egészítened azzal, hogy "(Végzetúrban vadászható szörny)", vagy hasonlóval, mert így sokan hihetik, hogy valami valódi élőlényről beszélsz. Pl. Én még sose találkoztam ilyen élőlénnyel a játékban.

Megjegyzés: A 42 nem egyenlő a világmindenséggel, csak annak a kérdésére a válasz! Pontos meghatározása, érthetőbb formában ez:

"Galaxis útikalauz stopposoknak: Az Élet, A Világmindenség Meg Minden nagy kérdésére a válasz: 42."
Köszönöm! De úgy tűnik, hogy nem túl sokan olvasták el rendesen a válaszokat... 13 Rossz, és csak 4 Jó válasz eddig.
Kvízkérdés ellenőrzése: Mielőtt bárki idiótának nézne ezen kérdésem miatt, szólok a trükköt illetően - csak kicsit jobban el kell olvasni a válaszokat.

Mi NEM gaz a "Mars"-ra?

Így hívják a Naptól számított negyedik bolygót.
Így hívják a háború istennőjét a római mitológiában.
Így hívnak egy folyót Franciaország területén.
Így hívnak egy csokimárkát.

Na, ki jött rá a buktatóra?

Szerkesztés: Neee! Utólag vettem észre, hogy az "i"-t nem vette be a billentyűzetem az "igaz" előtt... (Ráadásul másolással tettem be ide, azaz az eredetit is elrontottam...)
Igaz, de nem tökéletes megállapítás, mert többféle ABC-t is használnak, alapvetően a "Kanji"-t (szóírás), a "Hiragana"-t (szótagírás, eredeti japán szavakra) és a "Katakana"-t (szótagírás, a külföldről bejött szavakra használják). Ezek közül a "Katakana" az, ami az angol nyelven írt szakra hasonlít még kiejtésben, azaz fonetikus leírásnál, de mivel szótag-ábécé ez is, ezért némi torzulás jön létre.
Én is láttam már olyat, ami itt volt, és nem tetszett, de másoknak meg igen. Mellesleg amikor először láttam, a megoldókulcs nélkül is rájöttem. (A többivel együtt - kivéve az utolsót.) Innen van, és nekem nem áll szándékomban változtatni egy, máshol már bevált kérdésen. És ráadásul jóval több idő is áll rendelkezésre...

A kérdések:


A válaszok:
Ezt a kérdést nem lenyúlni, nemrég láttam egy képen, nagyon ötletesnek tartom mellesleg...:

Töltse ki a hiányzó részeket!
_ _ S C P S _

1. C P S C P S C
2. H K S C P S V
3. P C S C P S C
4. K V S C P S H

Megoldókkulcs: Nézz a naptárra...
A Kvízekkel kapcsolatban írnék. A jelen megfogalmazást nem igazán találom jónak azért, mert én pl. jóformán soha nem nézek TV-t, (se sportot, se sorozatokat) mégis rengeteg ilyen irányultságú _már elfogadott_ kérdéssel találkoztam! Ugyanez igaz az _évszámos_ kérdésekre is, pedig azokat külön kiemeli a leírásban, hogy a "lexikális tudást igényel" kategóriába tartoznak.
És ha jobban belegondolunk, mindenre találunk ilyen példát, vagyis szinte minden feltehető kérdés elméletben TILOS lehetne...
Ezen kívül jóformán bármoit ki lehet keresni ennyi idő alatt a Google segítségével a netről - úgyis mindenki használja szvsz, mivel nincs leírva, hogy annak a használata tilos-, ha a megfelelő kulcsszavakat választjuk ki, tehát ilyen szempontból meg nem létezik kizárható kérdés!

Az én kérdésem ez volt:

Hogy hívják ama napló íróját, aminek idézeteit több helyen is lehet látni, és a "Hogyan fogyott el az expedíciónk?" címen vált ismertté?

Ommó
Gurad
Zén *
Kejsa

*a helyes válasz
Azt írták rá, hogy csak meghatározott réteg tud rá válaszolni. Csak az idézőjelek közé részt írtam be a keresőbe, - ez még egy egyujjal pötyögő embernek sem telik többe max egy percnél (kivéve, ha még analfabéta is, vagy lekoptak a betűk) -, és első helyen dobta ki a Beholder oldalán található Novellát, a "szerző" nevével együtt. Igaz, talán úgy kellett volna írnom, hogy:
"Miképp hívják ama, Beholder-en is megtalálható novellában szereplő napló íróját..." stb.
Ebben az esetben már nem igazán kötöttek volna bele, hisz csak a bal oldalon is látható "Beholder" linkre kell rákattintani, a novella elolvasásához még csak be sem kell jelentkezni...
Oldal: 1