Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Semelyik

De. Van ott valami kategória.
Rossz, hibás, szerepelt, helyesírás, satöbbi.
Mi?
Mi az indoklás?
A másik lehetőség, hogy átmenésre esélyesebb témakörökben próbálkozol.
A belőled eddig látottak alapján neked simán menne.
Na, annyiban mindenképpen jobban tetszik, hogy homogénebbek a válaszok. Én azt képzeltem, hogy maradsz a csoportoknál, nem a fegyvereknél.

Légierő
Tengeralattjáró-flotta
Páncéloshadosztály
Tüzérség


[Tudomnekemsemmisejó.]
Azt is jól éreztem, hogy itt valami fegyverszakértő bújik meg: ez nem mind gugli.

Ellenben a római szám után kell még egy pont, az tuti.

És javaslom, várj még egy véleményt.
Gondolkoztam egy napot, és nem értem, mit érzel nagyképűnek a mondataimban.
Vagy egyáltalán: mire akartál reagálni. Lehet, én vagyok a hülye.
De nálam segítőkészebb és lelkiismeretesebb segítőt nem sokat találsz itt.
Gyakorlatilag fölajánlottam a küldetéseseknek, hogy kitalálok nekik egyet.
Ha megnézed, hogy hányan vállalták anno, hogy szívesen segítenek kvízkérdéseknél [máig elérhető lista, keress rá], és abból hány aktívkodik itt a fórumokban ma is; hát igencsak azt a következtetést lehet levonni, hogy szinte mindenki belefáradt a reklamálók rugalmatlanságába és értetlenségébe. Ne légy a következő rossz példa.
És erre a segíteni széndékozót visszaidézgetik, nagyképűnek nyilvánítják, a másikat meg lehurrogják. Semmi közöm az értékelésekhez, a kvízrendszerhez. Hasznom sincs belőle.
Egyszerűen megpróbáltam segíteni.
Kérlek, a jövőben csak olyan hozzám intézett sorokkal illess, ami ehhez kapcsolódik, köszönöm.
Na, belenyúltál.
Ha valami hidegen hagyott, és sose értettem hozzá, na az az újkori történelem; valamiért ez sose, bocs. Tehát annak pontos megítélésében, hogy mennyire része ez az alapműveltségnek, vagy mennyire nehéz is ez, ne az én véleményem vedd mérvadónak.
A külső szemlélő megérzése az, hogy ez a kérdés megfelel az igényességi és nehézségi feltételeknek: igen szép kvízkérdésnek minősül.
A biztos elfogadás felé a szememben úgy tenne egy lépést, ha összhangba lennének hozva a válaszok. A én fülemnek a fegyvernem az az, amit a vadnyugaton a segédek cipelte tárgyakból kiválaszt a két párbajozó.
Vagy azt kérdezd, minek a parancsnoka volt, és sorolj föl haderőket [légierő, haditengerészet, gyalogság, mittudomén stb] vagy konkrétan azt kérdezd meg, milyen szerepet/legmagasabb beosztást töltött be a személy [és ide értelemszerűen sok mindent ki lehet találni: a valamilyen csoport vezetőjétől akár az aktuális pápáig bármit, ami hihető és szépen van megfogalmazva].
[Ha pedig neadjisten ez a kérdés már szerepel, azt ne fogd fel kudarcnak: a haditechnika és a világháborúk gépparkja igen kedvelt téma; könnyen lehet, hogy a kérdés már szerepel valamilyen formában. ]
Az alábbi filmek közül, melyik vigjáték?

Titanic
Alien
Szikla
Osztály vigyázz X


helyett

Az alábbi filmek közül_ melyik vígjáték?

Titanic
A bolygó neve: Halál
A szikla
Osztály, vigyázz! X


Alsó hangon is öt sorban hat ilyen-olyan hiba.
Ezt így nem fogadják el. Több helyesírási hiba is van benne, és egyáltalán nem vennék rá mérget, hogy az adminoknál megüti a mércét, sőt. Lehet filmes témában elfogadhatót föltenni.
Jó helyen jársz, a teszteltetés már jó kiindulópont. Írj priviben, ha semmiképp nem boldogulsz; küldetéshez segítek.
Esetleg jöhetne még vélemény. Ajándékba lesz egy tamáskodónak, és mivel frankfurtosat írt, próbáltam én is.
Ááááácsi.
Nem a többségnek kell megfelelni.
És igen, a rostán nehezebb átjutni.
Tessék utánaolvasni, segítséget kérni, okulni.
Én itt most csak véleményt tudok mondani. Stilisztikailag, helyesírásilag mindenképpen kritizálható, azért ezt lássuk be.
Én alapvetően nem szeretem az ilyen idézeteket meg mondásokat, ahány ház, annyi szokás.
Szóval ha idézetet tettem föl, az szépirodalmi volt, közismert vers, netán valahai kötelező memoriter. Ha megkérdeznélek, hogy ez egy német közmondás-e, svéd életbölcselet vagy Plautus-citátum, nem tudnád megmondani.
Ezt érzem a háttérben.
Mi az indoklás?
Németország 5. legnépesebb városa, főtere a Hauptwache. Szülöttei Goethe, Nestlé. Híres virslijéről és focicsapatáról, az Eintrachtról. Hol járunk?

Frankfurt am Main
Hamburg
Stuttgart
München
Neked is megteszem, tessék.
Fölajánlom, hogy segítek megalkotni egy adminok által is elfogadandó kérdést, mert a küldetéshez kell, ugye. Írsz priviben, megbeszéljük.

Jelenlegi statisztika: cca 10-szer ajánlottam már föl, és soha, senki nem írt még ez ügyben!

Azaz: hisztizni, dobálni magad, mutogatni és fujjolni egyszerűbb, mint gondolkodni, olvasni, utánajárni [vagy akár egy üzenetben megérni valakit!] .
Na, ez a már emlegetett Magyar Mentalitás.
Teljesen fölöslegesen kiakadsz egy menthetetlen kérdés egyetlen lehetséges értékelésén.
Ez egy rossz kérdés. Akkor sem javul meg, ha minden admint leszánalmasozol.
Pedig ez egy könnyű küldetés. Annyi segítség van már hozzá. Topikok, fórumok, súgóoldal, minden.
Nagyon szívesen segítek egy-egy jó kérdést kitalálni, írj priviben, ha elfogadod.
Teszteltethetjük is a néppel itt [link], aztán kiderül: lehet ezt jól is csinálni.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.0
Dátum: 2010.08.12. 16:36:34
Túl nagy előny kicsiknek [még] egy ingyentöltelék.
Nagyon ellene vagyok.
Dátum: 2010.08.12. 16:13:37
Remek lesz, köszönjük a korábbi közbenjárást is mindenkinek, aki ötletelt!

Azt kell mondjam, jó a két entitás.
Ha egy lenne, fölvennéd az utolsó csata előtt, oszt jóvan. Ez nem reális, az entitás jutalma pici lé és egy jó tárgy. Nem kell mellé még 15 küldijutalom.
Ha úgy nézed, egy átlagos harcolós küldetés is letudható egy max két napi portyával.
A 2 entitásos feltétel gyakorlatilag 1 lény kinyírása, ez egyensúlyban van időre a többivel.
Dátum: 2010.08.12. 00:22:03
Köszönöm a dicséretet,
hisz az mindig jóleső.
de ha szabad megjegyeznem,
ma keresztrím a menő.
Persze, jó a tíz pontocska,
dicséretnek ez maradt,
lesz ám majd, ki lepontozza,
az a "rohadt" szó miatt.
Remélem, hogy vitt előre
az, hogy így lett élcelve:
egy ember csak, ha belőle
tanult: már volt értelme.
Dátum: 2010.08.11. 23:01:46
Mikor született Wass Albert az iró?

1908
1910
1914
1912


Rém kegyetlen vagyok, hiszen
annyit értékelhetnék:
a Wass Albert névben fixen
jól írtad a duplavét.
Ám a föltett szerkezetbe'
sajnos vessző egy kell még,
ja, meg egy az i betűre,
hogy ne legyen tejtermék.
S hogy a kérdés túlélhesse
a törlési fátumot,
a négy válasz legyen messze,
ne közeli dátumok!

Mennyi módosítót kapsz ha egy órán belül a 6. portyára?

-40%
-20%
-30%
-50%


Eme kérdés mára bizony
bátran lehet likvidált:
módosít, ha begyorsítok,
vagy nyertem relikviát.

Az Űrgárdista c. könyvben melyik káptalanházba tartozott Lexandro D'Arquebus?

Űrfarkasok
Ultragárda
Császári Öklök
Vérangyalok


Egy ilyenbe belefutván
bennem minden úgy visít,
hogy na. Mert ez igen durván
speciális. Nem kicsit.
Olvasni jó, lám ez igaz.
Ám ilyenkor más dühít:
miért kéne ismernem az
összes rohadt fantasyt?

Ki írta a Für Elisét?

Chopin
Beethoven
Schumann
Liszt


Nem zenei a probléma,
mindegy, hogy a Für Elise-t
ezek közül ki is írta,
Beethoven vagy éppen Liszt.
Néma hangzó után szépen
kötőjellel kapcsolunk.
És ennek ismeretében
új kérdésre hangolunk:

Melyik mozifilm NEM képregényadaptáció?

Fenegyerek
V, mint vérbosszú
A majmok bolygója
Sin city


Kérdést írva jól figyelek,
hogy a címet jól írjam.
Daredevil, a fenegyerek,
Ez a cím, lám, jól így van.

Hány év volt a római katonák szolgálat ideje a segédcsapatoknál?

25 év
1 év
5 év
10 év


Nagyon specnek érzem én ezt,
jó hogy nem azt kérdezi:
mikor váltják le a ménest,
mi a hadat cipeli.

Mi a vasgyártás segédanyaga?

réz
aluminium
szén
koksz


Nem ártana szén/észtabletta,
annak, ki szülte ezt itt;
tudd meg, szén az istenadta
gyémánt, koksz és antracit*.

_________________
* meg a grafit is, igen
Dátum: 2010.08.10. 20:55:38
Gondolkoztam rajta.
Szerintem ez igazságosan kivitelezhetetlen.

V2-n vagyok, ha nem is feltétlen top, de egy erős szövetségben, 65. szinten, és most jutottam el először oda [minimum 30-35 szint után], hogy TÖ>SZÖ. Mert anno bevártam a triászt, aztán volt kötelező szaki, fontosabb szaki, majd megjött az öv is, és most jó tolni a tulajdonságokat.
Soha, sehol nem volt még két egymás utáni szintem se, amelyik arányaiban hasonlított volna a többire! Mert spec miatt is dömpingszerűen érdemes fejleszteni, mindig volt valami elvárt dolog: mágia, stb.
De ez az arányosítás szakértelmekre is elképzelhetetlen. Nézzük a turbót. Szerintem sokan csak akkorát csináltak, ami minden szakihoz elég, azaz 80-asat, 100-asat. És ezt hordozzák a karakter teljes élettartamán. Még ha általában nem is a harci szakiknál csorbul ez legjobban, itt is számottevő lehet a lefelé arányosításon elbukott kritikus ütés vagy kritikus varázslat, energiahasznosítás, kreatív affinitás. Hogy már a kigyógyultság utáni állapotokról ne is beszéljünk.
A másik irány. Megannyi karakter megállt 30. szint körül, aztán sorra zsebelik be a tucatnyi bajnoki medált a "tökéletes karakterükkel". Ezt akár olyan áron, hogy nem fejlesztettek ki semmit a vadászatos dolgokhoz, amik a későbbiekben, egy életszerűen továbbjátszott karakternél LE-milliókba kerülnek. Ez kompenzálhatatlan.
Értem én, hogy kevés az ember, de ne ilyen áron népesítsük be. Teljesen jogos véleményeket olvasni, hogy ezekre figyelni a játékosoknak lehetetlen. Még ha csak háborúban lehetne ilyeneket tolni, akkor is.
[Valami vad megoldási ötletem van, majd beírom.]