Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Apollonoid

Oldal: 123456
Dátum: 2009.04.10. 10:35:32
Michael Schumacher pályafutása során mennyi világbajnoki pontot gyüjtött?
1425
1285
1369
980

Törlés.

Hány hajóval indult le Kolumbusz amerika felfedezésekor.

Hány hajóval indult el Kolumbusz, amikor felfedezte Amerikát? Felfedezésekor nem indult, hanem már oda ért...
Dátum: 2009.04.09. 22:12:18
Mi a végzetúr honlapja?
www.végzetúr.hu
www.vegzetur.hu
www.végzetur.hu
www.vegzetúr.hu

És igen! Még a 'mi van X menüpont alatt' típusú kérdéseket is alulmúlták...

Melyik ország városa, Kartúm?
Mali
Kenya
Szudán
Angola

Ez alapján átírnám a várost fővárosra, csak hogy egyértelműbb legyen. De akár specnek is vehető...

Hány kvízkérdés után rakhatsz fel te is kvízkrdést?
200
100
20
95

Hány kérdésre kell válaszolni a kvíz olimpián ?
100
10
50
40

Törlés, és még egy-egy rovás a feltevők karakterfájára....

HOGY HIVTÁK TARZAN HÍRES MAJMÁT A FILMBEN?
CSUTA
CSITA
MAMBA
SZIMBA

Caps egyet mindjárt a... szerintem törölni könnyebb, mint átírni. Pedig nem rossz, ha még nem volt, Tarzan elég népszerű és értékálló mű (szerintem).

hány kg az emberi fej?
7-8kg
6-7kg
3-4kg
4-5kg*

Hány kg az emberi fej (súlya)? Én nem tudtam.
Dátum: 2009.04.05. 22:03:46
Nem emlékszem pontosan, de az újszövetségre kérdezett rá a kérdező. Úgy tudom nagy Ú betű, de nem csak ez a gond.
....
....
A zsidóság és a kereszténység közös történetei
Jézushoz kapcsolódó szent könyvek.

Szerintem a közös történetük többsége benne van, ezért azt jelöltem, a feltevő szerint Jézushoz kapcsolódik. Tudtommal az Apostolok Cselekedetei, Pál levelei és János Jelenések Könyve nem kapcsolódik közvetlenül Jézus életéhez. Ha meg a megemlítést nézzük, már meg van jövendölve az Ószövetségben is az eljövetele. Javítandó vagy törlendő.
Dátum: 2009.04.05. 15:03:13
Engem érdekelne, de ne az LE-m bánja...

Melyik nem fehér rózsa fajta?
F-vhite
Akito
Avalanche
La Belle

Spec.

Mi az a plotter?
Nagysebességű nyomtató
Vektoros, tollas rajzoló
Nyomtató-átkapcsoló
Lapolvasó

Lehet én vagyok a hülye...?

A Sithek bosszúja c. filmben mi annak a parancsnak a sorszáma, mely a Jedik megbuktatására utasította a klónhadsereget?
66
88
13
42

Ezt még a fanok sem biztos, hogy tudják...

Hol található a József Attila Tudomány Egyetem?
veszprém
Pécs
Miskolc
Szeged

HeJesírás... és szerintem nem is alapműveltség.

Mikor verte meg a ZTE FC a Manchester United-t?
2002
1998
2000
2004



2 hétre a prémium tagság mennyi őskőbe kerül?
14
12
8
10

Milyen fül található az Őskövek fül alatt?
Vadászat
Ajánlás
Szakértelmek
Prémium tagság

Ki lett a 2008-as HKK nemzeti bajnok?
Panyik Zoltán
Csernus Dávid
Sass Tamás
Magyar Attila

melyik az a weboldal, ahol kutyát fogadhatsz örökbe?
kutyák világa
ebnevelde
kutyákháza
ebek országa

Sajnos ezt komolyan gondolják.. Törlés!
Dátum: 2009.04.05. 11:25:15
Melyik nem földrész?
Európa
India
Ausztrália
Afrika

India is a Föld része. Egyébként primitív.

Hol van a világ legnagyobb labdarúgó stadionja?
Olaszországban
Brazíliában
Argentínában
Spanyolországban

Mikor?

Mennyi a 576 abszolút értéke?
576
288
184573
1152

Primitív.

Hány kis kockából áll a Rubik kocka?
26
30
54
20

Láttam már olyat, ahol egy oldalon 9 négyzet volt, és olyat is, ahol egy oldalon 16. Melyik a standard?
Dátum: 2009.04.05. 11:20:06
Eshet-e piros hó?
Igen
Nem
Fény pirosra festheti
igen, ha keveredik a valami hozzá a felhőben, már volt is rá példa

A hó minden színt visszaver, és ezért látjuk a színek összességét fehérnek. Ha piros fény vetül rá, pirosnak látjuk. "A hó 0 °C alatt képződött csapadék, amely vízpárát tartalmazó levegő további lehűlésével jön létre, amikor a képződött jégrészecskékre kristályosan további jégrészecskék fagynak, és hókristállyá egyesülnek", tehát ha már valami hozzákeveredett nem tisztán hó. Nem akarok kötekedni, de ez sehogysem jó...
Dátum: 2009.04.01. 15:49:48
Ki volt a F1-es világbajnok 1971-ben?
Jochen Rindt
Graham Hill
Jackie Stewart
Emerson Fittipaldi

Kicsit sem spec.

Melyik nem sorozat?
Irak
Fúrófej Taylor
Kemény zsaruk
Az egység

Bevallom, nem szoktam tévét nézni, de ezek közül 3-ról még nem is hallottam.... spec? (Ha nagyon híres sorozatok amelyek mindenki számára elérhető csatornán futnak, én kérek elnézést..)

Mit nevezünk "garabó"-nak?
Kosár
Gardrób
Garbó
Szügyhám

Magyartot ragzani kérheteném-e?

Ki a magyar hangja Rachelnek (jóbarátok)?
Kökényesi Ágnes
Nyírő Beáta
Ulmann Mónika
Kis Erika

Tudom, hogy április elseje van, de ezt holnapra kérlek vegyétek ki... Vagy valaki emlékszik a kérdésfeltevőn kívül a magyar hangokra?
Dátum: 2009.03.29. 23:03:54
A Celsius-skálán mennyi az abszolút 0 fok?
-283
-273
-263
-293

A Celsius-skálán abszolút nulla fok, az a Kelvin-skálán -273. Ezt nem ártana beleírni.

A Végzeturak mik?
érzelmi válságban szenvedő nők
galetkik
szörnyek
pszihopaták

Pszichopata! Az általam megtestesített lélekenergiára kattant galetki szörnyetegként viselkedik. De érzelmi válságban szenvedő hölgy is szerepjátszhat Végzeturat...

Hogy folytatodik a mese dalszövege? Hókupacka vacka előtt megkerül egy ...
dombot
tavat
körtefát
fenyvest

Milyen műveletlen vagyok...
Dátum: 2009.03.28. 20:18:32
Nem mondtam biztosra, hogy ajánlott, de nekem eddig 3 magyar tanár ajánlotta, pedig 'hivatalosan' még a realizmusnál tartunk a tananyagban.
Idézet: Kentaur64 - 2009.03.28. 19:47:45
Tisztelt masterv!
Az Algernonra pedig csak azt tudom mondoani, hogy kérdezd meg a barátaidat (akik valószínűleg ugyanolyan olvasottak mint Te), hogy hallottak-e már a Virágot Algernonnak című könyvről, netán filmről.
Nem akarom Neked részletezni, hogy mennyi díjat és elismerést kapott e mű, de ha van kedved és lehetőséged, akkor kérdezd meg, hogy ennek a kérdésnek hány százalékos a megoldási rátája, illetve tedd fel a kérdést egy topikban, hogy ki ismeri a művet, illetve azt, hogy beletartozik-e az általános műveltségbe.

Köszönöm, hogy ezt leírtad, teljes mértékben egyet értek, többet nem szükséges hozzáfűzni.
Dátum: 2009.03.28. 12:52:23
Például milyen kérdés? Edgar Allan Poe irodalmi tananyag, a leghíresebb amerikai romantikus író/költő, de a válaszadók 66%-a nem tudja, hogy ő teremtette meg a krimi műfaját. Akkor milyen kérdést kéne feltenni, mégis? Mi Magyarország fővárosa? Vagy Franciaországban milyen nyelvet beszélnek? Esetleg Petőfi milyen költő volt? Japán, Ausztrál, Brazil vagy Magyar? Ezeket bárki tudhatja, de nehezebbeket is tudhatja bárki - ha eddig nem tudta akkor kiguglizza és megtanulja. (Franciaország hivatalos nyelve ugyebár erősen speciális földrajz típusú kérdés, ezért ki kell szórni, én is csak azért tudom - de már nem vagyok én sem biztos benne - mert földrajzból előrehozott érettségit teszek..)
Dátum: 2009.03.28. 12:31:46
Ki írta a Jóholdat Szíriusz kapitány, című regényt?
Lőrinc László
Fehér Klára
László Endre
Kuczka Péter

Egyáltalán nem alapműveltség. Egy ilyen című rádióműsorról már hallottam (de 10 évvel születésem előtt futott), regényről nem.

Kedves ArkAngyal75! Azért az általános műveltség nehogy már a 8 év alatt általánosban beléd vert anyagot fedje csak le... burokban élsz? Volt a kérdéseid között lexikális tudás, de pl. Golden Júlia az egyik leghíresebb magyar fantasy írónő, a Terminátor igenis népszerű sorozat, Tolkien a fantasy megteremtője (bár nem kéne azért ilyen részleteket kérdezni a Gyűrűk Urából), és nem folytatom. Ha nem vetted volna észre, épp egy fantasy szerepjátékot játszol, tehát feltételezik a kérdésfeltevők, hogy más fantasy műveket is ismersz, és nem Kovács Pistike féloldalas helyesírási hibákkal teleszőtt, párna alatt tárolt firkálmányáról van szó. Elnézést, ha kicsit durva voltam...
Dátum: 2009.03.28. 10:33:26
De, a "cs" is csak egy betű, azonban kéttagú. A "Minden hangot egy betű jelöl" szabály alól csak a jé hang a kivétel, mert 2 (j, ly) betű jelöli. De a "cs" csak egy betű.

Kb. Hány lépés hosszú a Kék túra teljes útvonala Magyarországon ?
1500
1,5 millió
365
1000

Melyik résznél kell nevetni?

Hogy szól a nóta:2szer 2 néha...?
12
4
1
5

A : után a szóköz hiányzik. A 2szer helytelen, alternatívák: kétszer, 2-szer, 2x .

Melyik két város van legtávolabb egymástól?
Budapest - Miskolc
Győr - Pécs
Kecskemét - Debrecen
Lenti - Nyíregyháza

Nem akarom sértegetni a lokálpatriótákat, de Lenti hol van, és mekkora város is...?
Dátum: 2009.03.28. 09:53:19
Hogyan lehet aktiválni a kiégett ősköveket a Végzetúrban?
Akkor ha írsz egy levelet az adminnak amiben kérelmezed az őskövek aktiválását.
Nem lehet őket aktiválni. semmit sem érnek.
Ahányszor igazi őskövet szerzel kivéve ajánlásból, ugyanannyi kiégett őskőből is igazi őskő lesz.
Csak prémiumos tagoknak lehet.

Nem fűzök hozzá semmit.

Mikor született Kimi Raikkönen?
1971
1976
1981
1979

Érdektelen.

Melyik bolygó van a legtávolabb a naptól?
Jupíter
Mars
Föld
Plútó*

A Plútó már nem bolygó.
Dátum: 2009.03.28. 08:57:29
Válasz a 3540. hozzászólásra
Tisztelt masterv!

Nem az én kérdésem, de azért megvédem!
Egy híres (közismert) könyv (film) címében szereplő élőlényt igen is fel lehet tenni kérdésként, sőt szerintem nagyon jó a kérdés! És aki ezt érdektelennek nevezi, annak jó lenne magába szállni, hogy "kissé" hiányos az olvasási műveltsége.
És miért baj, az hogy nehéz rákeresni? Ez egy jó kvízkérdés, és a játék maga is kvízjáték, és nem a "ki tud gyorsabban keresni a neten" vetélkedő!
Kérem, NE töröljék a kérdést!!!


Kicsoda Algernon, Daniel Keyes regényében?
Egér
UFO
Kutya
Kisfiu

Ez is egy semmitmondó kérdés,mely érdektelen és rákeresni sem egyszerű.Törölni!


Plusz emlékeim szerint ajánlott olvasmány is...
Dátum: 2009.03.28. 00:32:54
Lefekvés előtt ezeket végigolvasom, olyan jó kedvem lesz .
Bocsi offért, majd holnap még ideürítek .
Dátum: 2009.03.27. 19:18:58
Mi a Görög Artemisz Isten Római megfelelője?
Ceres
Diana
Dis
Junó

Nem, nem és nem! Minden porcikám tiltakozik! Artemisz istenről ennyit nem tudni... mellesleg az isten ebben az esetben kis betű. Kár, hogy csak egyszer lehet törölni, többet is megérdemelne...

Melyik labdarúgó csapatból vonult vissza a német kapus Oliver Kahn?
Manchester United
Internacionale
A.C. Milan
F.C. Bayern

Spec, és van egy olyan megérzésem, hogy ha német, akkor Internazionale...

Összesen hány pár ideg lép ki a központi idegrendszerből?
12 pár
25 pár
43 pár
31 pár

Hogy hívják az ujjhegyek nyomásérzékelő receptorait?
Ruffini-végtest
Meissner-féle végkészülék
Vater-Pacini-végtest
Mariana végkészülék

Biológia - lehet, csak nekem spec.
Önbizalomhiányos kamasz vagyok. Amúgy meg kell még pár helyes választ adnom az újabb kérdés feltevésének lehetőségéért .
Dátum: 2009.03.27. 13:05:29
Jesszumpepi... Live Earth koncert alatt született?

Én is arattam...
Hogy hivják Gyözike kissebik lányát?
Tulipán
Rozssa
Virág
Evelin

Amúgy nem Donatellácska tizenegyedik apjának másodunokanővéréről nevezték el?

Melyik nem ugyanannak az ételnek a neve?
Öhöm
Cvekedli
Slambuc
Öreglebbencs

Jópofa, de nekem spec. Legalább egy jót mosolyogtam

Milyen nevű bolygó nincs a naprendszerünkben ?
Uránusz
Omnibusz
Vénusz
Neptunusz

Ez már nem akkora poén...

Melyik labdarúgó klub stadionja a Nou Camp?
Milan
Ajax
Manchester United
Barcelona

Mikor alakult az AS Roma együttese?
1927
1902
1899
1920

Túlontúl spec.

Bő termés egy 100 perces aratásra, és még két világon végigkaszálok...
A kérdésfeltevőknek szánt javaslatoknál Miklós említette, hogy jó ötlet több történelmi esemény közül kérdezni, hogy melyik volt előbb, tehát az időrend a lényeg. Nekem olyan ötletem lenne, hogy nem idő, hanem ok-okozati összefüggés alapján kell kiválasztani a kakukktojást. Például:

Melyik állítás nem következménye annak, hogy a Nagy Fal miatt nem tudtak a hunok betörni Kínába?

A közép-ázsiai tengri nomádok elkezdtek nyugat felé vándorolni
A harmadik század elejétől germán népcsoportok törtek be Európába
Róma városát lerombolták
A bizánci uralkodó egy személyben a keleti keresztény egyház feje is volt

A hun népcsoportok, mivel nem tudtak jelentősen betörni Kínába, nyugat felé indultak, ezzel maguk előtt tolva a Közép-Ázsiában élő tengri nomádokat, akik szintén vándorlásra kényszerítették a germán törzseket. A germán törzsek ellepték Európát, és az ekkora már meggyengyült Nyugatrómai Birodalom fővárosát az ötödik század végén bevették, kifosztották és egy részét lerombolták. Ahhoz viszont semmi közük nincs, hogy Bizáncban az egyházi és világi uralkodó egyazon személy volt.
Egyáltalán nem érdektelen tudás, de lexikális és logikai úton is rá lehet jönni, hogy melyik a helyes válasz. (Plusz érettségi feladatok esszéiben az ok-okozati összefüggés 12 pontot jelent, tehát az érettségi pontok jelentős részét - a többihez képest. És történelemből elvileg szinte mindenki érettségizett manapság már.)
Mit szóltok az ötlethez?
Dátum: 2009.03.26. 14:34:08
Melyik könyv nem a Shadowrun sorozatba tartozik?
Nosferatu
Végtelen világok
Fekete madonna
Anya meséje

Spec
Oldal: 123456