Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Bohi - 2009.01.20. 20:45:10
Sziasztok!

Én is úgy jártam mint az elöttem szóló az alábbi kérdéssel:
"
2008-ban melyik vállalat volt a Ferrari főszponzora?

A Philip Morris dohányipari vállalat (Marlboro)
A Vodafone telekomunikációs cég
az ING biztosító
a Martini alkoholipari cég

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
"

Szerntem elég sok hasonló F1-es kérdés fut a kvízen.
Vagy már ez is szerencse kérdése, hogy jó vagy nem jó a kérdés?
Azt el tudtam fogadni, hogyha a válaszadók kevesebb mint 25% tudta a helyes választ, de így?

Van utolagos megoldás?
Üdv
Bohi


Ez nalam meg belefert volna.
Idézet: Stereopheis - 2009.01.20. 20:56:22
áhhh.....elegem van már a sok kis kreténből, aki szórakozásképp rossznak ítéli más kérdéseit...

Mikor született Szili Katalin, az Országgyűlés Elnöke?

1951. Január 26.
1966. Július 27.
1956. Május 13.
1961. Május 1.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Mi ebben a rossz? a politika mindenkit érint, körülvesz bennünket, szerintem...

bezzeg a HKK-t azt mindenki vágja!


Szili Katalin szuletsi ideje nem resze a politikanak, az az erdektelen lexikalis tudas resze.
Bezzeg a HKK-t IS irtjuk ahol erjuk.
Dátum: 2009.01.21. 05:34:26
Idézet: Dragon HUNter - 2009.01.20. 23:02:50
Szerintem meg úgy volt logikus, hogy a sorszám mellett ott volt a teljesítéséért kapott jutalom. Hogy milyen sorrendbe teljesíti a kari az tetszőleges (mint ahogy az elején be is írtam, csak átfogalmaztátok a táblázathoz). Az első küldiért 50LE járt stb. megmagyarázható a mostani táblázat is, de (!) magyarázható és nem logikus. Ránézésre olyan mintha csak a 4. küldiért kapnál jutalmat. Nullás küldetés?! Szerintem ez elég értelmezhetetlen, van az ELSŐ küldetés és sorban a többi. Na de többet nem foglalkozom vele..............


Az a gond, hogy mig most megmagyarazhato az egyes sorok kozotti lapcsolat, addig az atsorszamozottnal NINCS kapcsolat a kuldi es a jutalom kozott. At ugyket fuggetlen tablazat usszegyurva. Illetve a kapcsolatot ugy lehet leirni, hogy: a jutalom amit akkor kapsz, amikor a 3-mal ezutani kuldit megkapod. Ez teljesen hibas koncepcio.
Dátum: 2009.01.20. 22:19:23
Idézet: winnie - 2009.01.20. 22:07:03
Idézet: Kocos - 2009.01.20. 20:35:11
Idézet: Dragon HUNter - 2009.01.20. 19:51:29
A küldetések lapomról (jelenleg a 62.-ket csinálom, talán ismerem egy kicsit őket):

1.Válaszolj helyesen 30 kvízkérdésre! Jutalom: 50 lélekenergia.
2.Győzz 5 olyan portyában, amit te kezdeményezel! Jutalom: 100 lélekenergia.
3.Sebezz egyetlen harci körben legalább 30 életpontot! Jutalom: 150 lélekenergia.
4.Portyázz úgy, hogy legalább 30% mínuszt kapsz tulajdonságaidra, és arass győzelmet! Jutalom: 200 lélekenergia.
5.Tegyél fel egy kvízkérdést, amit a többi játékos jó kérdésként elfogad! Jutalom: 250 lélekenergia.


Nyilvan azt is eszreveted, hogy a kuldeteseket tetszoleges sorendben vegre tudodhajtani, ezert a wiki nem mondhatja meg, hogy egy adott kuldiert mennyi LE-t apsz, de azt igen, hogy hanyadikert leadottért mennyit kapsz, és mi lesz a következő. Ez szerepel a táblázatban.

Önreklám! Várom a lelkes döntetlenezőket, egyeztetés nem kell! Részletek a karakterlapomon.


ettől még szerintem abszolút zavaró a mostani kinézet, eddig logikusan nézett ki - fontosabbnak tűnik a küldetés sorszáma, mint a kapott LE.

a karakterlapot hol lehet megtekinteni?


Én ezt értem, de a küldetés sorszáma is most a helyes.
Dátum: 2009.01.20. 20:35:11
Idézet: Dragon HUNter - 2009.01.20. 19:51:29
A küldetések lapomról (jelenleg a 62.-ket csinálom, talán ismerem egy kicsit őket):

1.Válaszolj helyesen 30 kvízkérdésre! Jutalom: 50 lélekenergia.
2.Győzz 5 olyan portyában, amit te kezdeményezel! Jutalom: 100 lélekenergia.
3.Sebezz egyetlen harci körben legalább 30 életpontot! Jutalom: 150 lélekenergia.
4.Portyázz úgy, hogy legalább 30% mínuszt kapsz tulajdonságaidra, és arass győzelmet! Jutalom: 200 lélekenergia.
5.Tegyél fel egy kvízkérdést, amit a többi játékos jó kérdésként elfogad! Jutalom: 250 lélekenergia.


Nyilvan azt is eszreveted, hogy a kuldeteseket tetszoleges sorendben vegre tudodhajtani, ezert a wiki nem mondhatja meg, hogy egy adott kuldiert mennyi LE-t apsz, de azt igen, hogy hanyadikert leadottért mennyit kapsz, és mi lesz a következő. Ez szerepel a táblázatban.

Önreklám! Várom a lelkes döntetlenezőket, egyeztetés nem kell! Részletek a karakterlapomon.
Dátum: 2009.01.20. 19:35:05
Idézet: Dragon HUNter - 2009.01.20. 18:46:44
A wikin egyszer már kijavítottam a küldetések sorszámozását és a kapható LE elcsúszást, mégegyszer nem fogom. Most senki nem látja jól, hogy a következő küldiért mennyi LE-t kaphat. Bár saját magának kiszámolhatja, de elvileg az egy tudásbázis...........


Kerlek ne is javitsd ki, mert az ugy jo, ahogy van, ahogy atjavitottad ugy meg rossz.
Mindenki tokeletesen lathatja, hogy mennyi LE-t fog kapni, ha megnezi, hogy hany kuldije van teljesitve. Ez a karakterlapra ki van irva.

BTW kiraktam 2 uj kuldit.

Nekiallok hamarosan dontetlenezni, varom a partnereket hozza ugy, hogy a leirasomban megtalalod a felteteleimet, ajanlataimat.
Dátum: 2009.01.20. 07:44:10
Idézet: MIvan - 2009.01.19. 23:08:36
Egy átlag angol állampolgártól teljesen jogosan el is várható, hogy tudja ki lakik azon a címen. Én nem vagyok az.


Hat azert ha ezen a foldon elsz, akkor ez elvarhato tudas lenne. Mondjuk ha szoktal ujsagot olvasni, vagy hireket nezni, akkor trivialis, hogy tudod.
Dátum: 2009.01.20. 07:41:06
Idézet: Roseprincess - 2009.01.19. 23:04:45
Idézet: Drag00nKnight - 2009.01.19. 22:52:14
Akkor meg erősen spec.... és ha én nem láttam a filmet és ha mégis nem figyelem anynira a mellékszereplőket., és ezt a neten nem tüntetik fel...


mintha Lan azt mondta volna, hogy abban a filmben épp főszerepet játszott... mindegy...

egyébként meg csak azért mert te nem láttad, és ezért nem tudod még nem lesz spec, nem neked írják a kérdéseket, így igen előfordulhat, hogy nem tudsz valamit... spec én sem láttam a filmet, sőt nem is vagyok benne biztos, hogy láttam Tarantino egy filmjét is, de elég ismert a neve ahhoz, hogy ha rákérdezzenek egy filmjének a főszereplőjére, ne mondjuk azt rá, hogy spec.


Hat ez sztem is spec. Ez egyebkent Robert Rodrigez film, Tarantino persze erosen benne van, mert nagy cimborak. Ugyanakkor bar en ketszer is lattam, fogalmam sincs mi Tarantino karakterenek a neve.
Plusz a jo valasz igy hangzana: Richard Gecko
Idézet: Liadas - 2009.01.20. 06:46:41
Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem! Ha egy kérdésem kikerül az adatbázisból, mert sokan nem tudnak rá válaszolni, azt ugye rossz kérdésnek írja ki. Ez beleszámít a 10 rosszba?


Nem igazan ide valo, de:
1/ igen bele.
2/ az a tiz sok kerdesnel nem 10, hanem tobb.
Dátum: 2009.01.19. 21:18:46
Milyen képessége van a Hősök című sorozatban szereplő rendőrnek, Matt Parkmannek?
Gondolatolvasás
Regeneráció
Teleportáció
Repülés


Spec.

Melyik árfolyam a legerősebb a forinthoz (HUF) képest?
GBP
EUR
HRK
USD


Par honaja meg semmi bajom nem lett volna vele, mostanra viszont a GPB arfolyama leesett, a kerdes mar nem egyertelmu.

Az alábbiak közül szobahőmérsékleten melyik gáz halmazállapotú?
aluminíum
arany
oxigén
ezüst


Komoly kerdes.
Dátum: 2009.01.19. 12:25:00
Melyik folyó folyik keresztül Magyarországon az alábbiak közül?
Duna
Temze
Nílus
Jangce


NC

Melyik ország NEM Európában található?
Svájc
Kuba
Dánia
Andorra


Ugyancsak.

Melyik nap van szilveszter?
december 14
december 31
december 6
december 24


Mi van ma?

Ki volt a leghíresebb felfedező Tahitin?
James Cook
Madellán
Hell Miksa
Sajnovics János


Igenyes kerdes, igenyes valaszokkal.
Dátum: 2009.01.18. 18:56:42
Hogy hívták a Star Warsban, az Anakin Skywalkel által épített robotot?
C3P0
Artuditu
R2D2
Roncshalmaz


C-3PO
Skywalker
(spec?)

Milye nincs egy angyalnak?
Szárny
Glória
Palást
Vasvilla


Van hivatalos angyal speciikacio?

Kosárlabda csapat!Miami......?
Beach
Lake
Sea
Heat


Szóközök, igénytelen fogalmazás, ponttorlódás.
Idézet: Szly - 2009.01.18. 14:36:54
Idézet: Zaccmester - 2009.01.18. 14:34:33
Mert attól függ kinek, hányas szintű a palota, valamint honnan a csudából tudná pl. egy 5-ös szintű karakter, aki nem is látott még ilyet?


Milliószám vannak ilyen kérdések feltéve amik el lettek fogadva akkor az összes ilyet törölni kellene azonnal, mivel nem tudhatja mindenki, illetve nem ugyan annyiba kerül mindenkinek.


Ugy van!
Idézet: Typhoon - 2009.01.18. 12:25:16
Idézet: Liadas - 2009.01.18. 12:19:17
Egyébként a "Mi az emu?" kérdés nagyon jó, biztos sokat gondolkoztál rajta.


Röhögni fogsz nem! A következő kb. 20 kérdés már megvan a fejemben.


Igazad lett, tenyleg rohogtem.
Idézet: Typhoon - 2009.01.18. 10:56:14
Amúgy ennek az értékelősdinek az lenne a lényege, hogy a valóban rossz kérdések kikerüljenek a játékból. Mert ha ennyire szigorúan vesszük a helyesírási hibákat akkor pl. minden olyan kérdést ki kéne dobálni aminek a válaszai nagy betűkkel kezdődnek és nincs a végén pont. Mivel mondat végén pontot kell tenni.


Ez tortent itt is, egy valoban rossz kerdes kikerult.

Jol irod, mondat vegen pont kell. Ki mondta, hogy egy valasz az egy mondat?

Ez a topik arrol szol, hogy miert lett rosszra ertekelve a kerdesed. Erre a valaszt megkaptad, az egyszemelyes kereszteshadjaratodat innentol nem itt kene folytatni.
Idézet: Typhoon - 2009.01.18. 10:37:44
Idézet: Kocos - 2009.01.18. 10:25:19
Idézet: Typhoon - 2009.01.17. 23:32:12
Igen az volt a 2-es számú próbálkozás.
De örömmel látom, hogy a 3-as el lett fogadva.

De szerintem ezt a kvíz dolgot nem kéne ennyire vérre menően kezelni, mint ahogy Te kezeled!

Egyáltalán azt nem tudom mi a fenéért van benne ez a 15 karakteres szabály ?!


Sajnos Craslorggal kell egyetertsek, a gyonge kerdeseket tuzzel vassal irtani kell. A 15 karakteres szabay nagyon jo, mert az ertelmes kerdesfeltevesnek elofeltetele, hogy kepes legyel 2 szavasnal hoszabb kerdest megfogalmazni.


Akkor tán kezdhetnénk azzal, hogy az összes HKK-s, Harry Potteres kvízbe abszolut nem illő idétlenségeket gyorsan kiirtod míg a kvízbe abszolut illő álalános műveltséget feszegető kérdés feltevőjét nem kezded el piszkálni.


Igyekszem igy tenni minden esetben.
Megjegyzesem: HP-bol lehet jot kerdezni. Nem sokat, de azert lehet.
Idézet: Raelag - 2009.01.18. 09:58:26
HÚÚ micsoda választ kaptam. Akármikor lehetséges az EU-bővítése? Persze csak úgy gondolnak egyet... na jó látom alapvető hülyeség volt ide egyáltalán írni is.


Inkabb elgondolkodnal baratom, hogy vajon hogyan lehetne ugymegfogelmezni a kerdesedet, hogy "csak" mar szerepelt opcio miatt legyen visszadobva. Olyat nem kerdezunk, hogy jelenleg, hiszen egy kviz eseteben, amikor a kerdesfelteves es a valaszadas nem egyideju, ez ertelmetlen kifejezes.

Segitek:
Hány tagállama lett az Európai Úniónak a 2007-es bővítést követően?
Idézet: Petyus75 - 2009.01.18. 01:23:21
Sziasztok !

Tudna Valaki nekem segíteni, hogy miért kaptam " Rossz, hibás kérdés, érdektelen lexikális tudás " értékelést?

Az alábbiak közül, melyik autó a "legerősebb", ami a Lóerőt illeti ?

Mini Cooper S
Nissan 350 Z
BMW M5 *
Infiniti FX 35

Válaszokat előre is köszönöm!

További szép estét.


Azert, mert ez erdektelen lexikalis tudas.
Egy autos ujsagironak, talan 1-2 megrogzott autobuzinak menne kapasbol a kerdes, de egy atlagembertol nagyon messze all, hogy fejbol tudjon loeroket.

Plusz pontatlan is a kerdesed.
M5-bol peldaul eleg sok kivitel volt 84 ota: 286, 315, 340, 395, 507 LE is elofordult.
Nissanbol 306 LE, FX 35-bol 303 LE a top, ha jol latom, azaz az elso generacios M5-ot mindketto veri.

Es akkor meg olyan turpissagokrol, mint a hazilag beszerelt erosebb motor meg nem beszeltunk.
Idézet: Typhoon - 2009.01.17. 23:48:42
Amúgy nem a kérdésveszítésen van a hangsúly hanem azzal, hogy hozzászoktál ahhoz, hogy 15 évesekkel játszol és én lényegesen több vagyok és visszaugatok, ha jogtalanul szórakoznak velem, de ez neked nem tetszik, hogy a Te cselekedeteidről is véleményt mer mondani valaki.


Erdekes, meg mertem volna eskudni, hogy nem vagy meg 15. Ki erti ezt...
Idézet: Typhoon - 2009.01.17. 23:32:12
Igen az volt a 2-es számú próbálkozás.
De örömmel látom, hogy a 3-as el lett fogadva.

De szerintem ezt a kvíz dolgot nem kéne ennyire vérre menően kezelni, mint ahogy Te kezeled!

Egyáltalán azt nem tudom mi a fenéért van benne ez a 15 karakteres szabály ?!


Sajnos Craslorggal kell egyetertsek, a gyonge kerdeseket tuzzel vassal irtani kell. A 15 karakteres szabay nagyon jo, mert az ertelmes kerdesfeltevesnek elofeltetele, hogy kepes legyel 2 szavasnal hoszabb kerdest megfogalmazni.