Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.02.13. 17:45:47
Idézet: Petur - 2009.02.13. 15:48:19
A régi és új állat közötti problémát az tudná feloldani, ha az új állat lényeges mutatói (ÉP, sebzés, sebzés felfogás) gyorsabban növekednének.


Amit egy degressziv (csokkeno utemu) szintlepes tokeletesen garantal, ha az allat alapszintje valamilyen modon megjelenik parametereiben. De valoban nem 100%-oskent.
Dátum: 2009.02.13. 17:40:40
Idézet: Jeriko - 2009.02.13. 13:47:52
Idézet: Endyr - 2009.02.13. 12:39:39
szerintem Baalcain itt arra gondolt, h ha valaki allat nelkul csak vadaszott es 40. szintre erve kimaxolta amit akart es portyazasra adja a fejet, akkor 11-12k LE fejeben (idomitas koltsege) egy kozel olyan eros lenye lesz instant, mint amit te a 20 szint alatt felszenvedtel. Persze, teged szolgalt, de neki meg nem volt ra szuksege (csak vadaszott).


Egészen konkrétan mi az, amit "felszenvedtem"? Hogy portyák során kevesebbet ütöttek belém? Mi az, amit konkrétan csak és kizárólag ezért tettem? SEMMI. Erre próbálok rámutatni. Az állat nem kér enni, magától fejlődik, az égvilágon SEMMIBE nem kerül nekem az, hogy ott van mellettem és lépi a szinteket.
Az, aki 40. szinten befogja és beidomítja az állatát, még így is roszul jár hozzám képest, mert én sokkal olcsóbban idomítottam be.

Az, hogy nekem másokhoz képest előbb van állatom, az nem áldozat a részemről, hanem egy ingyen kapott BÓNUSZ.


Arpi: vegyuk eszre marhasagokat beszelsz, a 40. alapszintu uj allatnak lenyegesen nagyobb a fejlodesi potencialja, mint a korabban befogott kicsinek. Amig az uj allat 20 szintet lep, a regi talan ha 6-7-et es az uj allat maris sokkal erosebb. Tehat egyreszt nincs elonyod abbol, hogy regota nevelgeted, masreszt hatranyod van abbol, hogy nem tud ugy fejlodni. Ha igy lenne az tenyleg a 3-4 szintenkent uj allat vonalat reszesitene elonyben. Ezert jo az, hogy az alapszint egy %-a szamit, hiszen igy
1/ nem kell nullarol indulni az uj allattal
2/ a degressziv fejlodes miatt az uj allat felzarkozik
3/ egy jo darabig elonyben van a regi allat, az uj allat csak megelehtosen sokara tud elozni (ugyanakkor egeszen biztosan eloz!)

Ez a rendszer lehetoseget ad arra, hogy
a/ aki eddig lemaradt valamennyire zarkozzon
b/ kulonfele strategiak megeljenek egymas mellett
Idézet: Verion - 2009.02.13. 10:40:22
Az eredmény 15. A magyarázat pedig egyszerű. Képzelj el egy 15 szöget. Minden csúcsa egy ember. Minden koccintás egy vonal ami összeköt két szomszédos pontot. Egy 15 szögnek 15 oldala van tehát a helyes megoldás 15 koccintás lesz. A kérdédemet pedig ott rontottam el, hogy nem koccinthat mindenki egyszerre a tőle jobbra ill. balra ülővel. De ezt újból csak jó pár helyesen megválaszolt kérdés útán próbálhatom meg majd feltenni.


Ugy tedd fel, hogy mindenki koccint a ket szomszedjaval, es ugy fasza.
Idézet: CaveMaN - 2009.02.13. 10:37:05
14, saját magával nem koccint, és minden balra koccintás egyben jobbra is, csak a másiknak.


Jo lesz az 15-nek is.
De a kerdesben leirt megfogalmazas valoban nem teljesen pontos.
Idézet: Kethios - 2009.02.12. 19:36:36
Most mindenki tegye a szívére a kezét és mondja hogy a szabályok keretein belül sikerült nekik ezt véghezvinni. Esetleg minden portyájuk 3k min LE-t hozott.. persze. Ez az én problémám.


Nos attol, hogy neked ez nem jott ossze masnak osszejohetett. En ismerek eleg regrol olyan embert akinek ez osszejott. Bar nem szemelyesen, de lassan 14 eve jatszunk azonos jatekkal, ezert merem allitani, hogy a sok LE nala annak koszonheto, hogy ugyesen jatszik, nm csalasnak.

De azt gondolom minden higadtan gondolkodo jatekostol az a minimum, hogy amig nem bizonyosodik be ennek ellenkezoje - es igen jol latod, az, hogy hihetetlennek tartod nem bizonyitek, mert en is hihetetlennek tartom, hogy valaki 10 masodperc alatt fusson 100 metert, megis egesz sokan megteszik - addig mindenkit szabalyosan jaszonak kell tekintenunk.

A bizonyitek gyujtesere pedig hat sok lehetoseged nincs. Ez a jatekvezetes dolga.


Szabályosan játszó szövetségek, emberek, minden tiszteletem.. de a multizók és csalók semmik a szememben.


Latod ezzel igy csak egyeterteni lehet!
Dátum: 2009.02.12. 13:57:29
Kifli vagy.
Dátum: 2009.02.12. 13:45:32
Idézet: Mortimer - 2009.02.12. 13:38:49
Mivel a császár 35, az éjfatty legalább 41. szint lesz, a fehér lovag meg gondolom 47. De lehet borul a hat szint, mert már a császár se stimmel.


40-esen jon az ejfatty.
Feher lovagrol nincs infom, mert Miklos trukkozott a legendakkal.
Idézet: Annee - 2009.02.12. 11:44:49
Éredekes, az 1es világon az ilyen kérdéseim Jó értékelést kaptak.
5 perc alatt van ideje megnézni.. szerintem.


Ird meg ezeket a kerdeseidet a kviz2 topikba es akkor ez egybol megvaltozik. Koszi.
Dátum: 2009.02.12. 12:57:08
Idézet: Simon - 2009.02.12. 12:39:24
En tokeletesen ( ) egyetertek Jerikoval. Az ongerjeszto folyamat a problema es ezt kell orvosolni. Nehez egyensuly, de azt a pontot kell eltalalni, ahol az ugyes jatekos tud ervenyesulni, de a nem ugyes nincs tehetetlensegre itelve.

En is hasonlo okokbol, bar kevesbe jol indokolva javasoltam azt, hogy az alapszint szamitson, majd szintlepesenkent csokkeno mertekben kapjon az allat tovabbi elnyelest.

Tovabba bonusznak tunik szamomra az, hogy esetleg a mai mertekekhez kepest megnone az elnyeles merteke. Olvassunk at tobb forum topicban, ahol az egyik legnagyobb problema az, hogy a jatekosokat folyamatosan 15% EP ala verik magasabb szintrol. Magasabb elnyeles csokkentene ezeket a tulzott sebzeseket is.


Ezt remelem nem gondolod komolyan! Illetve remelem ugy erted, hogy a ksiebb kariknal megno. Mert a top kariknal pont az a gond, hogy az elnyeles tul magas!
Tovabba nincs olyan irasjelunk, hogy: ....
Dátum: 2009.02.12. 11:08:38
Idézet: Draglov - 2009.02.12. 09:24:25
Az elso felevel nem ertek egyet. Ha nem irjak vissza a szinteket, csak a szukseges szint valtozik, akkor egyik naprol a masikra all meg az elet a nagy allattal rendelkezoknek. Nem lesz idejuk szakertelmet fejleszteni es allat nelkul maradnak.


Tovabba lesz egy olyan magas szintu allatuk, ami masnak elerhetetlen lesz! Ahhoz, hogy az uj rendszer szerinti 100-as szintu allatot eloallitsunk (nullarol fejlesztve), annyit kell rajta tolnunk, mintha a jelenlegi rendszerben 748-as szintig fejlesztenenk egy allatot!
Dátum: 2009.02.12. 10:58:32
Idézet: Miklós - 2009.02.12. 08:11:02
Simon: az elnyeléssel kapcsolatban 3 cél van. Az egyik, hogy megérje új állatot befogni, és rögtön a befogáskor adjon már valamennyi elnyelést. A másik, hogy azért ne avuljon el azonnal a 40-50 akárhanyadik szintű korábbi állatod. A harmadik, hogy azért a korábbihoz képest ne nőjön az elnyelés. A régi rendszerben egy új álllatnak szinttől függően 1, 2, 3 stb. az elnyelés módosítója (azért módosítót írok, mert egy szorzó van, szinttől függően, tehát 30. szinten több elnyelést ad ugyanaz az állat, mint 10. szinten). Az új rendszer szerint egy 30-as alapszntű állatnak azonnal lesz 15-ös elnyelése, és az alapszint utolérése előtt minden szinten több lesz az elnyelése, mint a korábbi rendszerben.


Egyreszt igen pont ez lenne a kivanatos, hogy az uj allat is adjon elnyelest, mert anelkul minden csata buko!
Masreszt: azert az alapszint elerese, az az uj rendszerben valami egeszen mast jelent! A 70-es allatokbol 38-asok lesznek, tehat az elnyeles igy csokkenni fog akkor is, ha az alapszint utan is jar valami bonusz. Annak jelent majd ez tobbletet, akinek jelenleg alacsony szintu allata van, de tole nem is sajnalom.

Ezt a szorzos dolgot nem ertettem pontosan hogy is van, de amikor mi arrol beszelunk, hogy X elnyelest ad, akkor nyilvan arra gondolunk, hogy annyit, mint a jelenlegi rendszerben egy X. szintu allat adna, aki nem esik a korlat ala.

Esetleg ebben is lehetne valami futrmanyosabb keplet, hogy 40-es szintig alapszint/2, majd 43, 46, 49, 52, 56, 60, 65, 70, 76, 82 alapszint ad 1-1 ujabb tapasztalati szintnyi elonyt. De most nyilvan csak mondtam valamit, a lenye, hogy itt is lehet egy degressziv fejlodes, mint a szintlepesnel.
Dátum: 2009.02.12. 10:44:55
Idézet: Mortimer - 2009.02.11. 22:49:40
45. szinten az állat morálcsökkenése naponta 20+45 = 65, amit ha van 20 nyertes csatád, 4 térkapud, akkor 24-el tornászol feljebb. Azaz naponta 41-et zuhan. Ezek szerint két nap alatt szintet kéne léptetned, és a szintlépés költsége a mostani hatszorosa, 500 helyett 3000. Azért nem olyan sima ügy az.


Nem szamoltal a kennelel.
Dátum: 2009.02.12. 10:43:10
Hat ezek az atlagolos meg minimum alapszintes otletek sztem kifejezetten hibasak. Peldaul a masodik verzio azt jelentene, hogy az allat sebzesfelfogo azaz messze leghasznosabb) kepessege soha nem volt valtozni. Az elen halado most befog egy 44-es allatot 44-es sebzesfelfogassal. Az uj rendszerben a 44-es szint a regi rendszer 104-es szintjenek felel meg. Mire ide felfejlodik egy allat siman benne van 8-10 szintlepes (de inkabb joval tobb), tehat egy uj allat megint sokkal tobbet fog fel, mint a regi.
A szintlepesekkel erkezo fejlodest NE toroljuk el, ez nem lehet cel (a masik modszer csak felezne, de nyilvan azt sem tamogatom emiatt).

Inkabb legyen egy szorzo, hogy teszem azt az allat alapszintjenek csak a fele szamit, de a szintlepesek, ha mar ilyen marha ritkak lesznek maradjanak hasznalhatoak.

A masik, hogy a regi korlat (kari szint+alapszint) innentol erdektelenne es elerhetetlenne valik (nem tudom ez baj-e). Illetve osszessegeben a 100-ankent valo emelest tulzottnak tartom, hiszen egy ido utan a kapott TP es a csatak szama nem no, tehat mig a karakter szintlepesei viszonylag allandoak, az allat szintlepese nagyon be fog lassulni. Erdemes a 100 helyett meggondolni egy kisebb emelest (50 pl?).
Idézet: Borg - 2009.02.11. 22:19:33
Sziasztok!!!

Hát érdekes dolog ez a kvíz.
5 kérdést tettem fel de egyik sem felelt meg a játékos társainknak.)
Rossz kérdés, stb.
Talán nekem is ugyan ezt kellene csinálni??
Bosszankodjon más is???


Javaslom inkabb, hogy tegyel fel elfogadhato kerdeseket, ugy mindenki jobban jar.
Dátum: 2009.02.12. 10:08:08
Idézet: Szurilo - 2009.02.12. 02:42:18
Ez a dummy elég sértő, és a hsz-ed se válaszolja meg a kérdésem, ellenben rájöttem azt hiszem. Cáfoljatok meg ha nem így lenne:

CSP-t minden X. percben kapsz attól függően hogy mennyire turbózod a fúziód.
Max 48 perc, min. 28,8 perc.
A dolog úgy működik hogy, tegyük fel hogy alapból 40 perc alatt kapnál 1CSP-t, és el kezd számolni a szerver, ha mielőtt lejárna a 40 perc rárakod a turbót akkor a következő CSP-t már nem 40 hanem mondjuk 35 perc alatt kapod meg, egészen addig amíg le nem veszed róla.

Tehát fúziót turbózni kb. csakis folyamatosan érdemes, hiszen szakértelmet nem tudsz váltogatni csak óránként vagy 1 CSP-ért. Ellenben bármikor leveheted szinte, ha 4 órát ment az is jó ha többet az is, de nem jobb ha 24 óránként leveszed és felrakod. Amíg megy ugyanannyi hasznot hajt bármennyit is ment végül. Persze a bekapcsolás és kikapcsolásoknál lehetnek veszteségek de ezt már Miklósék tudnák megmondani sztem, vagy ki kell elemezni vkinek.


Ezt irtam en le itt par nappal ezelott.
Meg annyi, hogy nem csak a kovetkezot, de az eppen aktualisat is hamarabb kapod.
Idézet: Csagary - 2009.02.11. 21:43:41
visszanéztem több elfogadott kérdésem is kisbetűvel kezdődik,eddig nem volt belőle gond


Ja akkor igazad, akkor valoban nem helyesirasi hiba.
Egyebkent emiatt kar aggodni, hiszen a helyesirasi hibaval nem veszitesz kerdesfeltevesi lehetoseget.
Dátum: 2009.02.11. 20:39:50
En azt nem latom, hogy a 3-4 szintenkent uj allatba hol szamoltad bele azt, hogy ez szintenkent tobbezer LE. Plusz hat a hatasfoka eleve kisebb lesz, mint a regi magas szintu allatkake. Ez az a ket dolog, ami miatt en azt mondom, hogy nem fogod ezt a taktikat megjatszani, mert nem vagy te buta gyerek.

A pokok amik jottek alatt mit is kell erteni?
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.11. 18:37:31
Nem, ez csak annak nem speciális, aki a végzetúr mellett fórumot is olvas. Mikor tanuljátok már meg, hogy végzetúrral kapcsolatban csak az megy át, amire a választ egy első (esetleg második) szintű, szövetségben nem lévő játékos a játékon belül megtalálja a választ.


Én mint oktató kérdést megtartottam volna, ha első szintű és nem tudja, akkor kipróbálja, ás adot esetben jól is jár vele. (De persze minden szent...) Inkább azzal van a gondom, hogy senki sem garantalja, hogy ez itt es igy mindig elerhető lesz.
Dátum: 2009.02.11. 17:15:25
Idézet: Rius - 2009.02.11. 16:43:11
Érdekes felvetés.
A szint*15-ös érték az csak a harmada, így én biztosan a kérdés feltevést választanám, mert eddig 10% a rosszra minősített, de főleg a 75% miatt azzá változott kérdéseim aránya. Úgy vélem javulhatna egy ilyen változtatással a kérdések színvonala, de gyanítom, hogy a nem túl találékony optimalizálók is inkább ezt választanák, csak maximum enyhén átfogalmazott duplikátumokkal.


Azert azt elmondom, hogy az elfogadott kerdesek aranya nem eri el az 50%-ot. Tehat ne magadbol indulj ki, amikor azt szamolod, hogy kerdesfeltevessel 90% jutalom jar.