Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Szigra - 2009.04.10. 19:34:58
nem kötekedésből tényleg, de a szövegértéssel kinek van ilyen nagy baja?????? a jelenlegi pápa elég konkrét személyt fogalmaz meg, nevének kiírása nélkül is
bezzeg az jó kérdésként szerepelt, hogy 2009 decemberében hány világ volt a végzetúrban? jövőbelátó legyek vagy mi?


Uram atyam mekkora plecsnit kapsz ezert. Egy nagy vigyorgo Bezzeg Bela emlekermet!

De hogy a kerdesedre is valaszoljak: neked. Ne ragozd a hulyeseget, ha tobben is megmondtak, hogy hol rontottal, akkor inkabb hasznald a kis fejedet, hogy vegiggondold, miert nem jo a kerdesed. Valoszinuleg csak te vagy helikopter.
Ha nem sikerul, javaslom ezentul ne tegyel fel kerdest, valaszd az ingyen LE-t helyette.
Dátum: 2009.04.10. 19:35:13
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.04.10. 19:21:19
Mert magyarországon csak 8 és félmilló ember él.


Parancsolsz?
Idézet: cirip - 2009.04.10. 19:08:39
minek a rövidítések?
c. -> című
és a keresztneveket is írd ki, légy szíves


Tovabba Monsieur Lautrec egy kotojelet hord a neve kozepen.
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.04.10. 18:44:09
Combino-i meg idegen szó lévén szerintem helyes kötőjellel is.


Akkor helyes, ha az utolso betuje es hangja elter. Jelen esetben mindjketto o.
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.04.10. 18:44:09
Kocos! Az a szegénységi bizonyítvány, hogy a vidékiekre hívatkozva törölnek egy kérdést.


Ezzel nem ertek egyet. Biztos, hogy vannak mindenki szamara elerheto infok, es vannak olyanok, ami csak a helybelieknek lenyegesek. A 6-os villamost azert sztem illik orszagosan ismerni, hogy mast ne mondjak:
Ma este várom a Nemzetinél
Ott ahol a hatos megáll

Mindazonaltal el kell ismernem azt, hogy ez vitathato.

Természetesen Én nem vagyok bunkó, nem fogom a vidékeinkre feltett kérdéseket Törléssel értékelni, sőt semelyik kérdést nem fogom mindaddig, amíg abban sértő vagy obszcén dolgokról nem írnak.


_Oo_


Ez volt az elős kérdés:

Melyik villamosvonalon járnak a Simmens Combino-i?

Azt hittem azért kaptam vissza, mert vv külön írva is helyes és esetleg ez nem tetszet valakinek. Bár helyes a szó mégis kettéválasztottam. Simmens-ből kivettem az m-met az hogy az e hiányzik nem vettem észre ez hiba maradt. Combino-i meg idegen szó lévén szerintem helyes kötőjellel is.


Igen ezt ertekelte Lan rosszra, en meg helyesirasosra.
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.04.10. 17:54:47
De az biztos hogy ezentúl minden vidéket érintő kérdésre TÖRTLÉS lesz az értékelésem.


Ezzel a sajat szegenysegi bizonyitvanyodat allitod csak ki.
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.04.10. 17:54:47
Jó, Oké van még benne hiba, de ezért nem kéne töröltetni a kérdést és bűntetéssel súlytani.


Amikor en olvastam meg azt irta Semelyik, hogy epp hataron van az elfogadhatohoz. Nem irt olyat, hogy toroltetni kene.
Ezzel egyebkent en is egyetertek, sot en meg azt is hozzateszem, hogy nalam a hatar innenso oldalan van (persze szigoruan miutan minden ki van javitva benne).
Idézet: Bálint gazda - 2009.04.10. 17:10:01
Nekem is az volna a kérdésem,hogy miért dobták vissza a kérdésemet?Igaz,hogy volt benne helyesírási hiba,de egyrészt ki lett javítva,másrészt pedig vadászatkor rengeteg olyan kérdést kapok amiben legalább egy helyesírási hiba biztosan van és azok mégis bent maradhattak.Szóval,hogy is működik ez?


A kerdes ismeretenek hianyaban meg csak tippelni sem tudunk.
Na jo azt tudunk. A helyes valasz nem szerepel, mivel az a kovalens kotes lett volna. Nyertem?

Update:
Jajj de figyelmetlen vagyok, csak azt eszt osztom, az emlekermet nem. Pedig jar egy, Bezzeg Bela utan elkeresztelve.
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.04.10. 17:06:20
Melyik villamos vonalon járnak a Simens Combino-i?

41-es
4-6-os (a helyes)
18-as
56-os


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Valóban volt benne 1 hiba a Simens-t két m-mel írtam. (Fent már a javított változat van.) Kijavítottam a hibát erre ma megkapom az értékelést:

A legutóbbi kérdésed az "Azonnal töröljétek" értékelést kapta, ezért még 66:21:32 ideig nem írhatsz új kérdést. (ilyenkor a kérdés pontok sem nőnek)


Kicsit sem ment fel bennem a pumpa.
Miért kellet ezt a kérdést azonnal törölni, a "szerepel már a kérdés" válasz elfogadtam volna, de ezt a törlést nem! Szeretném visszakapni a kérdés feltevés jugosultságát, illetve a megkapni érte a LE-t valamint, bűntessék meg azt aki erre a kérdésre törlést javasolt hiszen visszaél az értékelés jogosultságával.
Köszönettel BlackSheep (Raulh de Con - 2 világ)


Szerintem az azonnal torolni az kicsit eros ertekeles, de a kerdes igy tobb sebbol is verzik. Combinoi kene a vegere. Egyreszt. Masreszt azert mashol is jarnak, te a budapesti villamosvonalakra gondolsz. Harmadreszt a kerdesben ugye nem szerepel idodimenzio, ki tudja mikor mennek at masik vonalra is. Tehat egy idoponthoz is kotni kene.

Mondjuk:
Melyik budapesti villamosvonalon vagy vonalakon alkalmaztak elsokent a Siemens Combino tipusu villamosokat?

Az mar csak hab a tortan, hogy en beleraknek egy 47-49-est is, csak hogy a 4-6 ne logjon ki annyira.

Lesz persze aki meg igy is tiltakozni fog mondvan, hogy aki nem budapesti. Ez egy kozeleti kerdes, rendszeresen szerepeltek a hirekben a villamosokkal kapcsolatos informaciok, ezert szerintem ezt egy videki is tudhatja.
Dátum: 2009.04.10. 17:31:59
Ez egy nagyon jo kezdemenyezes.
A kerdes jelentese funkcioval el lehet kuldeni az adminnak.
O a kovetkezoket teheti:
Ha a kerdes rossz: Kijavitja/kiveszi, a jelentest jonak ertekeli.
Ha a jelentes erosen velemenyes, de vegul az admin benthagyja a kerdest, akkor a jelentest semlegesre ertekeli.
Ha a jelentes alaptalan, akkor kap egy rossz jelentes ertekelest a jelento.

Esetlegesen olyan kerdest amit mar korabban valaki jelentett, nem lehet ujra jelenteni. Nem tudom mennyire okozna ez gondot gyorsasagban.

Ha osszegyulik 3 rossz jelentes valakinel, akkor az elvesziti a jelentesi jogat.
Ha valaki sorban 10 jo jelentest kuld, akkor a rossz jelentesi szama csokken eggyel.
Dátum: 2009.04.10. 15:16:42
Sztem csak statikus tartalmakat tamogat, nem tudom, hogy lehet-e embeddelni valahogy. De annyira nem simerem azert a lehetosegeket en sem.
Dátum: 2009.04.10. 14:49:44
Idézet: Seligen - 2009.04.10. 10:40:50
Aham, tehát akinek sok pénze van az jusson a játékban is nagy előnyhöz.
Én nem pártolom az ősköves dukátszerzés bevezetését, a mostanival mindenkinek "egyenlőbbek" az esélyei.
A kiégett ősköves beszerzési módot sem, nem szeretném, ha minden dukát-vadász nekiállna felhúzni a tolvajlását!
Így is van 3 féle módja a dukátszerzésnek, még az első aukció sem kezdődött el. Egyelőre szerintem bőven elég ez!


Ezt en sem tamogatom. Aki komolyan es nem pazarlo odon jatszik annak is 10K HUF korul van mar a havi koltsege, ha lenne dukatszerzes, akkor az aki az elbollyal akar tartani annak, kotelezo lenne es ez a koltseg meg tovabb none.
Megjegyzem aki nem tol kompenzaciot hanem mindig oskovezik, annak ennel akar 50%-kal magasabb is lehet a havi kiadasa.
Idézet: Sarkanyfiu - 2009.04.10. 13:04:33
Sziasztok.
Feltettem az elsö kviz kérdésem és nem fogadták el.
Igy szolt:A népszerű amerikai többrészes filmnek-(Amerikai pite)- melyik a 4-k része?

Az esküvő
A zenetáborban
Pucér maraton
A zenélő táborlakó
Az értékelés ez volt:A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Megkérdezném miért igényel lexikális tudást mert a Star Wars-l kapcsolatos kérdés megjelenhetett és nem kapott lexikáli tudás értékelést.Szerintem ez is egy közismert film igy nem értem ez mért nem az meg jo.Válaszotokat köszönöm és elnézést a zavarásért.


Jogos a Bezzeg Bela emlekerem.
Idézet: Lanmandragoran - 2009.04.10. 10:55:48
Szerintem meg tanulj meg fogalmazni. Az, hogy szavakat írsz egymás mögé, az nem mondatszerkezet.
A kérdésed magyarul így hangzik: Hány menetig tarthat maximum egy címmérkőzés a profi bokszban?
Ha pedig szépen fogalmazod meg, még mindig határeset, hogy speciális-e, bár hál'istennek egyre több hazai érdekeltségű címmérkőzést láthatunk.


Viszont teljesen hibas, mert 15 menetes meccs is van.

Update:
Fifteen rounds remained the internationally recognized limit for championship fights for most of the twentieth century until the early 1980s, when the death of boxer Duk Koo Kim reduced the limit to twelve.

Manapsag mar nem lehet a cimmeccs 12-nel hoszabb, de ha a kerdezo erre kivancsi, akkor ezt jelezni kene a kerdesben.
Idézet: D4vid - 2009.04.10. 10:02:05
A nincs ilyen vallás válasz miatt.Nem értem amikor ilyen értékelést kap valaki mért mindig azzal kérdez mi nem értelmezhető,közben szimplán rossz 1 válasz...


Azert a Későn sem gyenge.
Nehez lett volna gondolom egy Talmudot meg egy Bhagavad Gita-t odarakni rossz valasznak.
Idézet: wacker - 2009.04.09. 21:15:48
Neked az nem ellentét, hogy a Nap kering a Föld körül vagy a Föld kering a Nap körül?
De nem kötözködök, már beletörődtem, hogy ilyen a rendszer.


Ez onmagaban ellentet, de a ket elmeletet ezzel nem irtad le. Az egyik lenyege, hogy a vilagmindenseg kozeppontja a fold, akorul forog minden (pont a nap is), a masik szerint ugyanez a naprol mondhato el igy mellesleg abban a hipotezisben a fold forog a nap korul.

Jelenleg nem heliocntrukus a vilagkepunk, megis azt tartkuk, hogy a fold a nap korul forog.
Idézet: wacker - 2009.04.09. 21:15:48
Neked az nem ellentét, hogy a Nap kering a Föld körül vagy a Föld kering a Nap körül?
De nem kötözködök, már beletörődtem, hogy ilyen a rendszer.


Ez onmagaban ellentet, de a kt elmeletet ezzel nem irtad le. Az egyik lenyege, hogy a vilagmindenseg kozeppontja a fold, akorul forog minden (pont a nap is), a masik szerint ugyanez a naprol mondhato el igy mellesleg abban a hipotezisben a fold forog a nap korul.
Idézet: wacker - 2009.04.09. 15:03:50
Heliocentrikus ugye azt jelenti, hogy a Nap körül forog a többi bolygó, ennek ellentéte a geocentrikus, azaz a Föld körül forog a Nap és a többi égitest. Nem mondom, hogy egy egyszerű kérdés. De általános iskolás anyag, nem csak történelemből, hanem földrajzból is.


Miert is lennenek ezek ellentetek? Nem azok. Idorendben egymast kovetik, de ennel tobb kozuk nincs egymashoz. Jo fele indult a kerdes, ugyes a temavalasztas, de sajnos a kidolgozas nem sikerult tokeletesre.
Idézet: Papó - 2009.04.09. 13:32:59
Csak azt nem tudom hogy a napokban volt egy olyan kérdés hogy Május 1 hányadikára esik mégis szerepelt, bár lehet hogy pont ezt te írtad azért lett elfogadva!!!


Egy bezzeg Bela emlekermet szeretnek atnyujtani orommel.
Idézet: Papó - 2009.04.09. 13:32:59
Ha már találkoztál vele akkor miért nem az jött vissza hogy eme kérdés már szerepelt ????
Semmi gond nem lett volna, hisz rögtön felteszek egy másik kérdést és minden megy tovább.
De jobb számotokra megjátszani a nagyokost. Csak azt nem tudom hogy a napokban volt egy olyan kérdés hogy Május 1 hányadikára esik mégis szerepelt, bár lehet hogy pont ezt te írtad azért lett elfogadva!!!


Az a baj, ha egyszer nem szolunk, hogy az igenytelen valaszok rossz valaszok, akkor mindig igy fogod kiirni a kerdeseidet. Most idejottel, elolvastad, megertetted, hogy a rossz valasz is minositi a kerdest erosen (sot az minositi csak igazan), ugyhogy ezentul jo kerdeseket fogsz feltenni.