Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Illetve a kotojel.
Dátum: 2009.04.27. 19:08:05
Idézet: Darah - 2009.04.27. 14:01:16
Ebben azt a veszélyt látom, hogy a kisebbek folyamatosan üthetőek maradnának nagy szintről, mivel vissza is gyógyulnának, így bár ÉP-n maradnának, a VP lenne folyamatosan nullán, mivelhogy ők is ellőnek egy-egy varázst, ahányszor támadják őket. Ha mindent visszagyógyulnak, akkor öt percenként üthetőekké válnak. Valamint az állatok vagy a kennelben kellene legyenek, vagy állandóan agyon lennének verve. Háborúban pedig ez megint egyáltalán nem szerencsés megoldás.
Ennél jobb ötletnek tartom a sebgyógyításos "tárló" bevezetését.

Edit:
Ezt a tárlót esetleg lehetne max ÉP %-hoz kötni, hogy tényleg megérje a kisebbeknek feljebb tornászni azt az egészséget, magasabb max ÉP több eltárolható sebgyógyítás. De a betöltendő mennyiség mindenképpen szabályozható kéne maradjon, mert ha kifullolja a tagot, akkor megint nem csináltunk semmit, egy térkapuzásért cserébe megint agyonverik.


Aha! Megvan.

Kinzokamra: semmi kivetnivalot nem latok benne, ha tobben elhurcolnak. Ha akarod az EP-t. Ha inkabb nem kell EP, akkor kikapcsolod. A kinzokamra alapvetoen annyi kart okoz neked, mint a rajtad fejlesztett allat, vagy toled beszedett TP. Semennyit.

Folyamatos uthetoseg: ahogy mas is irta, 20%-on csak akkor fognak utni, ha nagyon muszaj, de igy sem kaphatsz tobb tamadast, mint 3 orankent 5.
VP: szinten nem kene fogynia a csataban.
Allat: ugyanugy nem kene sebzodnie.

Haboruban pedig nem mukodik a dolog. (Egeszen pontosan akkor nem, ha haboruban allo fel ut, attol, hogy te haboruzol, kifele meg mukodhet!)
Dátum: 2009.04.27. 18:27:58
Idézet: Gau84 - 2009.04.27. 18:22:12
Kocos, ki kell ábrándítsalak, de a jelenlegi tendencia az, hogy hagyják a "TOP" karaktereket elhúzni, és - kevés kivételtől eltekintve - akar a halál felzárkózni.

De elnézést, nem akartam beleszólni, tudom jól hogy nem illik "sírni" ilyesmi miatt


Tisztaban vagyok vele. Aki nem akar zarkozni nem zarkozik. Aki le akar maradni lemarad.
Ugyanakkor aki akar zarkozni, az meg tudjon.
Idézet: Kunuki - 2009.04.27. 18:08:00
Ez nem igaz feltettem 1 kérdést

Az MSN az mien program ?

Játék szerkesztő
Csevegő
nem is program
nincs is msn

melyik a helyes válasz ... csevegő nem ? de ameik .... értékelte Rosszul feltett kérdés .. .olyan ideges lettem hogy húúúú


Mindenekelott a magyar helyesiras alapveto elemeinek elsajatitasat javaslom. Ha az megvan majd elmondom miert csapnivaloan gyenge ez a kerdes.
Megjegyzem, ha nem azonnal torolnit kaptal erre, akkor az ertekelo roppant lagyszivu volt.

Ja en meg vagyok olyan marha, hogy azt hiszem, hogy jo topikban jarunk ezzel a hozzaszolassal.
Dátum: 2009.04.27. 18:17:50
Idézet: CaveMaN - 2009.04.27. 18:00:14
Idézet: Kocos - 2009.04.27. 17:52:30
A top amit lerakott az asztalra, az egy olyan otlet csomag, ami nem hogy nem jar hatrannyal a kisebb karik szamara, de egyenesen tehermentesiti oket azzal, hogy PP-t von el. Ez ugye az NPC horda. Remelem sikerult erzekeltetnem a kulonbseget.


Ami ugye történetesen a jelenlegi előnyötöket konzerválná, lehetetlenné téve a felzárkozást. Kivéve, ha az NPC horda elleni győzelemért nem jár TP és LE sem. Ami ez esetben meglehetősen használhatatlan lesz, azaz nem változtatna semmit. Szóval akkor hogyan tovább?


Ezt mar irtad Sanyi, es akkor is irtam, hogy szerintem egy kivanatos cel a jatekben jelenleg meglevo felzarkozasi lehetoseg, amit mindenkepp meg kene orizni. Ugy kell berakni az NPC hordat, hogy a top ne tudjon vagy csak negyon ritkan felfele utni. Minel inkabb bent vagy a mezonyben annal konnyebb legyen felfele (vagy szintben) NPC celpontot talalni. Igy a felzarkozas lehetosege adott marad.
Szivesen leirom ezt meg sokszor. Pont annyiszor, ahanyszor felhozod az ellenervet.
Dátum: 2009.04.27. 18:11:06
Idézet: Darah - 2009.04.27. 17:18:11
Jerikó, ha sima portában működik, az sem lenne jó megoldás, legfeljebb akkor, ha megtörténne a portya, de a megtámadott karakternél ez LÉ-veszteségen kívül (ha van nála) semmi másban sem jelentkezne, sem az állatoknál, sem Vp csökkenésben, vagyis lenne egyel több veresége, de tulképp nem vesztene semmit (barátságos portya?).


Na teccik latni ezt javasoltam en.

Ekkor még mindig ott van a kínzókamrába cipelés kérdése.


Milyen kerdes merul fel azzal?
Dátum: 2009.04.27. 18:09:44
Idézet: cirip - 2009.04.27. 17:07:21
Saját szemszögemből, ha lenne egy ki-bekapcsolható regenerálodás, soha az életben nem kapcsolnám be, epikus idején kívűl, amikor viszont jól jönne.


Miert?
Dátum: 2009.04.27. 18:09:03
Idézet: Darah - 2009.04.27. 17:04:11
Amiket itt elsoroltál az önmagában is arra javaslat, hogy hogyan is hozzuk hátrányba egy jókora adag játékostársunkat, úgyhogy a megkövetés elmarad, sorry.


Semmi gond nem szamitottam masra, de engedd meg azert, hogy leirjam: ezen allitasod a valosagnak a leghalvanyabb mertekben sem felel meg.

- nem tehetek róla, hogy a hordám ekkorára nőtt. Ezt nem nekem kellett volna figyelnem, és nem nekem kellett volna ez ellen tennem, és nem nekem kéne ez HUF pluszköltésgbe kerüljön.


Valoban nem tehetsz rola, en sem tehetek rola, hogy torol a top egy jelentos resze, mert unja a jatekot. Ez egy korulmeny, ami az embertol fuggetlenul eloall. HUF pluszkoltseg kapcsan nezz szet, van egy topik, ahol errol ertekezek, nyilvan nem en talaltam ki a hordavaltas osko koltseget sem.


- egy 20 fős szövit simán be tud fogadni egy másik, mindössze őrtorony kell, és minden olyan épület adott (nyilván) amit ott kell hagyni.


Vannak olyan felig elhagyatott szovik, ahol van 20 hely igen. Epuletet NEM KELL otthagyni. Vajon hogy irjam le, hogy megertsd? Hiszen az ahova m,esz is epitkezett, ha ugyesen csinalod, akkor tobbet mint a tied, tehat meg bonusz epuleteket is kapsz.

- "csak" 200 kincspontot vesztetek. Amennyit még a három hónapos eddigi szerzési lehetőségeinkkel meg sem tudtunk szerezni ennyit. Sebaj, még három hónap.


Latod ezert irtam, hogy ez a legkomolyabb aldozat.
De ne gondold, hogy harom honap lesz a kov adag, en az elmult honapban tobb KP-t szereztem, mint elotte osszesen, pedig mar december kozepe ota van epikusunk. (vo. manakonstrukcio)

És ezt tegye meg minden megfelelő szintbe érő gyémántos, mert majd jól lesznek befogadó szövetségek. Úgy pár ezer játékos. Persze ez nem kell, vegetálhat is tovább a játékban.


Dehogy!
Pont ez a lenyege annak amit irok! Hogyha a gyemantok - es itt az aktiv gyemantokra gondolok elsosorban. 20-25%-a valt, akkor a hordak eloszlasa szepen kiegyenlitodik. Ez szerintem egy egyertelmuen kivanatos cel. Meglatasom szerint aki valt az elonybe kerul azokkal szemben akik nem valtanak. Ugyanakkor ahogy fopgy a gyemant horda letszama, ugy fogy a hatranya is, igy a maradok sem jarnak annyira rosszul. (win-win, azaz jelen helyzetben: elony-elony)
Termeszetesen azzal a kiegeszitessel, amit mar fentebb is megirtam.

És ezt javasolja az egyik vezető játékos. Innestől kezdve remélem nem haragszol meg, ha enyhe kétkedéssel fogadom a javaslataidat.


Egyenesen elvarom, hogy a javaslataimat ketkedessel fogadd. Koss bele, talald meg a hibait, hasznald fel egy uj jobb otlethez, es oszd meg, vagy egyszeruen csak valositsd meg.
Ugyanakkor azt is elvarom, hogy a joindulatomhoz semmilyen ketseget ne fuzz, mint ahogy en is igy igyekszem kezelni masok javaslatait.

Csak az alkalmazkodás ne mindig úgy történjen, hogy százhoz ezer.
Ebben a témában szívesen vitázok is akár veled tovább, de ezt ne itt tegyük, tényleg nem ide való.


Az a baj, hogy meg mindig abban gondolkodsz, hogy neked kell hozzam alkalmazkodni. Nem. Neked egy kialakult helyzethez kell alkalmazkodni, amit a jatekvezetes dontese hozott letre. Nem en, nem a "top", nem a "nem gyemantok".
En pedig felvazoltam, hogy mikepp lehetseges az alkalmazkodas. Ez nemhogy hatranyos helyzetbe nem hoz, hanem kifejezetten elonyosbe hozna, ha megvalositanad.

Persze en azt ertem, hogy ennel egyszerubbnek tunik a jatekvezetesre hatni es a szabalyok megvaltoztatasat kerni.
Dátum: 2009.04.27. 17:52:30
Idézet: Bolsevik - 2009.04.27. 17:15:13
Idézet: Kocos - 2009.04.27. 16:39:46
Van egy helyzet, miszerint a jatekosok zome egy hordahoz csatlakozott es ez szamukra hatranyokkal jar. Vajon erre miert a jatekvezetesnek kene megoldassal szolgalnia?


Kócos, sajnos erre az a válasz, hogy adódott egy másik helyzet is: a top durván elhúzott a másodvonaltól (gondolom akkor is kevés lenne az üthető célpontotok, ha mindig mindenki 100%on lenne), ti pedig ezt még meg is fejeltétek azzal hogy szövetségben vagytok a Hordával. A probléma könnyedén orvosolható: fel lehet bontani azt a szövetséget, lehet visszafogottan fejlődni, és tényleg létezik az a bizonyos kronokompenzáció. Ha akarnátok, ti is megoldhatnátok.


Wo-ho-ho-ho! Acsi-bacsi!

Megint itt tartunk. Szeretnem immar nagyon sokadszor leirni, remelem, mostmar mindenkiben megragad: en, de a top ugy altalaban nem kert, konyorgott, kovetelt fejlesztest azert, hogy ezen gondjat mas orvosolja helyette.
Az itt levo emberek kertek, konyorogtek, koveteltek (vermerseklet fuggvenyeben) egy olyan valtozast, ami minket hatranyosan erint. Tehat en soha nem mondtam, hogy nem vallalom azokat a hatranyokat, amikkel a szelsoseges fejlodesi irany (szintlepes minden aron) jar. Azokat a hatranyokat nem vallalom, amiket a jatekostarsaim eszelnek ki, mert nekik van egy teljesen mas problemajuk, es nincsenek tekintettel arra, hogy ez esetleg mast hatranyosan erint.

Ha majd en kiallok es azt mondom, hogy meg kell erteni, hogy a topnak tobb ellenfel kell, es ezert mostantol mindenki legyen utheto 15 szintig lefele, aranyosan kevesebb jutalomert, ami ugyan mindenki masnak rossz, de hat miert nem epitettek erosebb karit, ez egy kemeny vilag, es majdcsak alkalmazkodnak, akkor majd lehet ujjal mutogatni ram, addig aligha.

Tehat nem kell a jatekvezetesnek megoldassal szolgalnia, de a jelenleg meglevo lehetosegeket sem kell elvenni.

A top amit lerakott az asztalra, az egy olyan otlet csomag, ami nem hogy nem jar hatrannyal a kisebb karik szamara, de egyenesen tehermentesiti oket azzal, hogy PP-t von el. Ez ugye az NPC horda. Remelem sikerult erzekeltetnem a kulonbseget.

Ezentul en probalok mondani egy olyan megoldast, ami minimalis aldozatvallalas aran mentesiti a karaktereket az altaluk tul erosnek minositett ellenfelek tamadasainak hatranyos hatasai alol. A dolog egyetlen igazi hatulutoje - egyre inkabb ezt erzem kiolvasni a reakciokbol, illetve azok hianyabol, hogy ezzel a top nem jar rosszul. de kerlek cafoljatok, mert szeretnem azert hinni, hogy ez nem igaz.
Dátum: 2009.04.27. 16:40:58
Idézet: cirip - 2009.04.27. 16:25:34
pff, nem a húsvéti visszagyógyulásra vonatkozott a kérdés?


No az ugy volt, hogy volt nekem egy javaslatom, meg Jerikonak egy hasonlo. Erre jott a reakcio, hogy az badarsag, mert Husvetkor is kiderult, hogy mennyi baj van ezzel.
Dátum: 2009.04.27. 16:39:46
Idézet: Darah - 2009.04.27. 15:51:02
Részletezzem?

Hat ezt kertem.


Te nem vállalsz be hátrányt a fejlesztésből, de lelkesen be és kiszavaztad, mélyen megindokolgatva azt a fejlesztést, hogy miért is jó az a jó kis hordagyűlölet, aminek elég érdekes a hordabázis leosztása. És ehhez alkalmazkodjon az, aki abszolut nem tehet róla, hogy milyen sokan van jelen a játékban a hordája, de te nem fogadod el, hogy még tovább kurtítsák a játéklehetőséged, a másikat sokkal szívesebben hátrányba hoznád, és hozod is, ahol csak megteheted.


Wo-ho-ho-ho!
Alljunk meg egy par szora.
Kezdjuk talan ott, hogy ugyesen probalod osszemosni azt, hogy valaki ker egy fejlesztest, meg azt, hogy a jatekvezetes elkeszit egy fejlesztest. En soha nem kertem hordagyuloletet. A jatekvezetes soha nem ajanlgatta a portyatav zsugoritasat. Ennek ellenere en emlekeim szerint tettem le olyan javaslatot, ami a problemat orovosolja, de az en jateklehetosegem sem ropvidul tole.

Soha eletemben senkit nem akartam es nem is hoztam hatranyba. Veszettul orulnek, ha erre vagy felhoznal egy konkret peldat, vagy ennek hianyaban megkovetnel, mert ilyen iranyu valotlansagokat nem szivesen olvasok.

Hogy váltson hordát, és egy többmilliós szövit hagyjon ott, és építsen inkább egy másik szövit, mert az neki húde jó lesz, mert csak őrtorony kell, de ti nem építetek másik szövit, mert azok TOPjátékosok, éshát értjük...
Az megint a hülyéneknézés kategóriája, mire előjön, hogy baj van a hordával, addigra nem egyszál lélekkúttal bohóckodó szövit kéne otthagyni, de te ezt is megoldod.


En azt mondtam, hogy ez a megoldas arra, hogy ha a hordad tul nagyra fejlodott. Nem mondtam olyasmit, hogy ezt KELL tenned. Volt egy fejlesztes amihez igy lehet alkalmazkodni.

Nezzuk miket allitasz es hol tevedsz.
Az eddigi epitesed elveszik. - Nyilvan nem igaz, ahova valtasz szovit az is epitkezett eddig.
Ortonyot kell huzni. - Nagyon igaz, de egysreszt sokan lesztek ra, masreszthosszu tavon nagyon meghalalja magat az epuletbopnuszok miatt.
El kell hagyni a tarsasagot. - Ezt igazabol nem allitod, de fontos hangsulyozni: egyutt kell valtani.
Elveszitesz 100-200 kincspontot (mostmar lehet, hogy tobbet, amikor javasoltam lehet, hogy ennyit sem). - Ezt sem mondtad, ez pedig valos hatrany, de a jatek jelenlegi utemeben a kincspontok nagyon gyorsan visszatermelodnek. Nalunk pl. az egyik legtaposabb targy 600 KP-ert ment el egy honapja. Mara a szovi felenek van ennyi vagy tobb KP-ja.

Tehat meg egyszer vegyuk at: soha nem mondtam olyat, hogy valtani KELL. Azt mondtam, a problema megoldasa, hogy az elonytelen hordabol az emberek mas hordaba mennek at, igy az elonytelen horda hatranya lecsokken (tobb celpont, kevesebb gyulolet). Van egy helyzet, miszerint a jatekosok zome egy hordahoz csatlakozott es ez szamukra hatranyokkal jar. Vajon erre miert a jatekvezetesnek kene megoldassal szolgalnia?
Egy dologra volna szukseg, hogy ez a modell, ami jelenleg nem lehetseges valoban elove valljon: az, hogy a gyuloletet lehessen atvaltani mas hordakra. Mondjuk havonta egyszer.

Az ilyen jatekok az alkalmazkodasrol szolnak, es ehhez a helyzethezigy lehet alkalmazkodni. Kiveve termeszetesen a top szoviket, ahogy ezt korabban kifejtettem.
Dátum: 2009.04.27. 16:21:28
Idézet: cirip - 2009.04.27. 15:49:43
Idézet: Kocos - 2009.04.27. 15:31:31
Kerlek konkretizald mi is volt a baj a visszagyogyulassal, mert igy most nem vagom.

A háborúkban sokkal több támadást kaptunk, és nagy vonalakban az állatokra is keresztet vethettünk húsvét végére, áldozati bárány lett mind


Nyilvan olvastad az eredeti javaslatomat, amibol kiderul, hogy a dolog kikapcsolhato, es hogy az allatok sem sebzodnek. Mas?
Hat erdekelne az allaspontod, hogy zavar-e egy ilyen jellegu kerdes.
Nem tudlak igazabol sok joval biztatni. A kerdesed teljesen spec. Azzal, hogy felhoztal, egy hasonloan rossz kerdest, max azt erheted el, hogy adok egy Bezzeg Bela emlekermet.
Idézet: cirip - 2009.04.27. 15:48:13
Az amerikai a Bud, nem?


No nem pontosan tudtam en sem, de ime a lenyeg:

Budweis városában már jóval azelőtt főztek sört, hogy az amerikai termelők kölcsönvették volna a nevet. A Budvar névhasználatában csak egy a bökkenő: ez a sörfőzde csak 1895-ben kezdte meg működését. Addigra azonban az amerikai Anheuser-Busch sörház már használta a Budweiser nevet. Tekintettel arra, hogy az amerikai hazai piac az egyik legnagyobb a világon, az amerikai Budweiser a legnépszerűbb és legnagyobb forgalmat elkönyvelő sörmárka lett. Jelmondata: "...A sörök királya". A két vállalat a múltban több megállapodást kötött egymással a márkanév használatáról. Az elmúlt években azonban a forgalmazás terjedésével számos jogi vita keletkezett. A nagy amerikai mammutvállalat próbálta bekebelezni kis cseh vetélytársát, de az nem hagyta magát és sorra nyeri a perket a világ országaiban ellene.

A Bud csak a roviditett forma.
Idézet: Stakina - 2009.04.26. 21:59:04
igen, de ha azok a kérdések túl speciálisak amik a játékkal kapcsolatosak, az elég gáz, ugyanis akkor mire való a Végzetúr wiki?????


Erre egyebkent tudok valaszolni. Arra, hogy a rendelkezesedre allo infomaciokat megoszd a tobbi jatekossal.
Ez nalam is atment volna.
Idézet: Awenhai - 2009.04.26. 13:42:37
Szervusztok!

Arról feledkeztél meg alaposan, hogy a játszóközönség egy komoly része érettségi előtt áll még, avagy akár tíz éves is lehet. Nekik nem kell tudni az alkoholos italokról.


Ezt alszentsegnek tartom. En is tudtam az alkoholokrol, pl. apamnak volt egy nagy sorosuveg/doboz gyujtemenye. Aztan 16 voltam mikor megittam az elso soromet, az is alkoholmentes volt. A kulturalt alkoholfogyasztashoz kotheto, alkoholfogyasztasi kulturahoz kotheto erdekes kerdeseknek sztem van itt helye.
Idézet: Hammon - 2009.04.26. 13:34:59
Sziasztok!

Kérdésem a következő volt:
Milyen "nemzetiségű a Budweiser sör?

A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez tényleg vicc gyerekek.Felnőtt ember lévén azt veszem észre itt, hogy sokkal több olyan kérdésre válaszoltam már itt ami komolyabb lexikális tudást igényel.Ez pedig nem mondanám,hogy közéjük tartozik.
Csak túl sok az olyan ember itt akinek ez lexikális már tudás.
pont
Na mindegy nem foglalkozom a kvízdologgal többet.


Es mi a valasz? Eredetileg cseh, de ugye megvettek az amcsik licencet, es most van amriakai is, de a csehek is gyartjak a sajatjukat.
Idézet: Szaki06 - 2009.04.26. 12:30:54
Ja értem, ha valamelyik kérdésre nem tudom a választ akkor azt egyből rossznak kell ítélni!
Végül is ezt meg lehet érteni. Nem mindenki ismerheti a Google-t vagy éppenséggel (már ezt félve merem említeni) vegzetur.wikidot.com-ot.


Nem. Nem erted. Ha nem tudod a kerdesre a valaszt, de a kerdes nem hibas, akkor jo kerdes. Ha tudod, de a kerdes hibas, akkor rossz valasz. esetedben ez utobbi forgott fenn.