Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Portyázási hatósugár korlátozása
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
221. hozzászólás - 2009.04.27. 17:28:00 (Válasz Ariel #219 hozzászólására.)
Egyértelműen igazad van Ariel, de hipp-hopp senki nem tud kimaxolt szöviket teremteni, szerintem az a normál rendje a játéknak, hogy alacsonyabb szintű karakterek általában kevésbé kifullolt épületű szövetségben vannak. Ha majd feljebb érnek, nyilvánvalóan erősebb lesz a szövetségi erejük is.

Nem is okvetlen a szintcsökkentés a probléma megoldása, hanem már valahol a topic mélyén írtam, a mindenfelől gyilkászott középmezőnynek egy picivel több mozgásteret biztosítani, ha másban nem, az ÉP-jük felhasználásában.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
222. hozzászólás - 2009.04.27. 17:36:44
lehet a portyapontokkal kéne kezdeni valmit...eltörölni a 2 fajta beállitást lenne 1 fajta és akkor le is fel is támadhatna mindenki...csak kevesebb szintintervallumban...ez a járható út...minden más csak mese...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 3
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
223. hozzászólás - 2009.04.27. 17:43:21 (Válasz Darah #221 hozzászólására.)
Világos, hogy nem maxon születnek az épületek. De a jelenlegi helyzetnek mégis komoly okozói ezek az épületek. És ha új épületek kerülnek a játékba, a felzárkózás jóidőre meg is torpanhat. Ha pedig harci épületek is bekerülnek, a szakadék még tovább fog mélyülni. Nincs az a középmezőnyös szövi, aki napi 2 millió LE-t építene, míg ezt a mennyiséget az élboly manakonstrukcióból könnyedén előteremti. És csak azért ennyit, mert nem nagyon maradt már mit építeni.

Egyébként csodálkozom, hogy a Tyrant példájánt nem követték többen. Nagyon sok a szétforgácsolódott szövetség, ha összeálltak volna, már jóval előrébb tarthatnának mindenben.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
224. hozzászólás - 2009.04.27. 17:44:06
lehet a portyapontokkal kéne kezdeni valmit...eltörölni a 2 fajta beállitást lenne 1 fajta és akkor le is fel is támadhatna mindenki...csak kevesebb szintintervallumban...ez a járható út...minden más csak mese...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 2.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
225. hozzászólás - 2009.04.27. 17:45:04 (Válasz Ariel #223 hozzászólására.)
mi egy kis szövetség vagyunk 19 fővel, de már mi is csak egy 17-essel férnénk meg egymás mellett
A társaság felének leforgácsolása elég nagy buktató

csak összeadni nem tudok, szal 16-ossal...
A hozzászólást cirip módosította 2009.04.27. 17:48:27-kor
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
226. hozzászólás - 2009.04.27. 17:45:34
lehet a portyapontokkal kéne kezdeni valmit...eltörölni a 2 fajta beállitást lenne 1 fajta és akkor le is fel is támadhatna mindenki...csak kevesebb szintintervallumban...ez a járható út...minden más csak mese...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 2.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
227. hozzászólás - 2009.04.27. 17:52:30 (Válasz Bolsevik #217 hozzászólására.)
Idézet: Bolsevik - 2009.04.27. 17:15:13
Idézet: Kocos - 2009.04.27. 16:39:46
Van egy helyzet, miszerint a jatekosok zome egy hordahoz csatlakozott es ez szamukra hatranyokkal jar. Vajon erre miert a jatekvezetesnek kene megoldassal szolgalnia?


Kócos, sajnos erre az a válasz, hogy adódott egy másik helyzet is: a top durván elhúzott a másodvonaltól (gondolom akkor is kevés lenne az üthető célpontotok, ha mindig mindenki 100%on lenne), ti pedig ezt még meg is fejeltétek azzal hogy szövetségben vagytok a Hordával. A probléma könnyedén orvosolható: fel lehet bontani azt a szövetséget, lehet visszafogottan fejlődni, és tényleg létezik az a bizonyos kronokompenzáció. Ha akarnátok, ti is megoldhatnátok.


Wo-ho-ho-ho! Acsi-bacsi!

Megint itt tartunk. Szeretnem immar nagyon sokadszor leirni, remelem, mostmar mindenkiben megragad: en, de a top ugy altalaban nem kert, konyorgott, kovetelt fejlesztest azert, hogy ezen gondjat mas orvosolja helyette.
Az itt levo emberek kertek, konyorogtek, koveteltek (vermerseklet fuggvenyeben) egy olyan valtozast, ami minket hatranyosan erint. Tehat en soha nem mondtam, hogy nem vallalom azokat a hatranyokat, amikkel a szelsoseges fejlodesi irany (szintlepes minden aron) jar. Azokat a hatranyokat nem vallalom, amiket a jatekostarsaim eszelnek ki, mert nekik van egy teljesen mas problemajuk, es nincsenek tekintettel arra, hogy ez esetleg mast hatranyosan erint.

Ha majd en kiallok es azt mondom, hogy meg kell erteni, hogy a topnak tobb ellenfel kell, es ezert mostantol mindenki legyen utheto 15 szintig lefele, aranyosan kevesebb jutalomert, ami ugyan mindenki masnak rossz, de hat miert nem epitettek erosebb karit, ez egy kemeny vilag, es majdcsak alkalmazkodnak, akkor majd lehet ujjal mutogatni ram, addig aligha.

Tehat nem kell a jatekvezetesnek megoldassal szolgalnia, de a jelenleg meglevo lehetosegeket sem kell elvenni.

A top amit lerakott az asztalra, az egy olyan otlet csomag, ami nem hogy nem jar hatrannyal a kisebb karik szamara, de egyenesen tehermentesiti oket azzal, hogy PP-t von el. Ez ugye az NPC horda. Remelem sikerult erzekeltetnem a kulonbseget.

Ezentul en probalok mondani egy olyan megoldast, ami minimalis aldozatvallalas aran mentesiti a karaktereket az altaluk tul erosnek minositett ellenfelek tamadasainak hatranyos hatasai alol. A dolog egyetlen igazi hatulutoje - egyre inkabb ezt erzem kiolvasni a reakciokbol, illetve azok hianyabol, hogy ezzel a top nem jar rosszul. de kerlek cafoljatok, mert szeretnem azert hinni, hogy ez nem igaz.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
228. hozzászólás - 2009.04.27. 17:55:53 (Válasz Kocos #227 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.04.27. 17:52:30
A dolog egyetlen igazi hatulutoje - egyre inkabb ezt erzem kiolvasni a reakciokbol, illetve azok hianyabol, hogy ezzel a top nem jar rosszul. de kerlek cafoljatok, mert szeretnem azert hinni, hogy ez nem igaz.

Nem igaz, nöjjetek minél nagyobbra, akkor kevesebbet kapunk a fejünkre
Pontszám: 6.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
229. hozzászólás - 2009.04.27. 18:00:14 (Válasz Kocos #227 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.04.27. 17:52:30
A top amit lerakott az asztalra, az egy olyan otlet csomag, ami nem hogy nem jar hatrannyal a kisebb karik szamara, de egyenesen tehermentesiti oket azzal, hogy PP-t von el. Ez ugye az NPC horda. Remelem sikerult erzekeltetnem a kulonbseget.


Ami ugye történetesen a jelenlegi előnyötöket konzerválná, lehetetlenné téve a felzárkozást. Kivéve, ha az NPC horda elleni győzelemért nem jár TP és LE sem. Ami ez esetben meglehetősen használhatatlan lesz, azaz nem változtatna semmit. Szóval akkor hogyan tovább?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
230. hozzászólás - 2009.04.27. 18:01:04
lehet a portyapontokkal kéne kezdeni valmit...eltörölni a 2 fajta beállitást lenne 1 fajta és akkor le is fel is támadhatna mindenki...csak kevesebb szintintervallumban...ez a járható út...minden más csak mese...

és fejzzétekmárbe a semmitmondó nem témábavágó vitakozásotokat...
A hozzászólást Dr_Faktor módosította 2009.04.27. 18:01:51-kor
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 2.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
231. hozzászólás - 2009.04.27. 18:09:03 (Válasz Darah #215 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.04.27. 17:04:11
Amiket itt elsoroltál az önmagában is arra javaslat, hogy hogyan is hozzuk hátrányba egy jókora adag játékostársunkat, úgyhogy a megkövetés elmarad, sorry.


Semmi gond nem szamitottam masra, de engedd meg azert, hogy leirjam: ezen allitasod a valosagnak a leghalvanyabb mertekben sem felel meg.

- nem tehetek róla, hogy a hordám ekkorára nőtt. Ezt nem nekem kellett volna figyelnem, és nem nekem kellett volna ez ellen tennem, és nem nekem kéne ez HUF pluszköltésgbe kerüljön.


Valoban nem tehetsz rola, en sem tehetek rola, hogy torol a top egy jelentos resze, mert unja a jatekot. Ez egy korulmeny, ami az embertol fuggetlenul eloall. HUF pluszkoltseg kapcsan nezz szet, van egy topik, ahol errol ertekezek, nyilvan nem en talaltam ki a hordavaltas osko koltseget sem.


- egy 20 fős szövit simán be tud fogadni egy másik, mindössze őrtorony kell, és minden olyan épület adott (nyilván) amit ott kell hagyni.


Vannak olyan felig elhagyatott szovik, ahol van 20 hely igen. Epuletet NEM KELL otthagyni. Vajon hogy irjam le, hogy megertsd? Hiszen az ahova m,esz is epitkezett, ha ugyesen csinalod, akkor tobbet mint a tied, tehat meg bonusz epuleteket is kapsz.

- "csak" 200 kincspontot vesztetek. Amennyit még a három hónapos eddigi szerzési lehetőségeinkkel meg sem tudtunk szerezni ennyit. Sebaj, még három hónap.


Latod ezert irtam, hogy ez a legkomolyabb aldozat.
De ne gondold, hogy harom honap lesz a kov adag, en az elmult honapban tobb KP-t szereztem, mint elotte osszesen, pedig mar december kozepe ota van epikusunk. (vo. manakonstrukcio)

És ezt tegye meg minden megfelelő szintbe érő gyémántos, mert majd jól lesznek befogadó szövetségek. Úgy pár ezer játékos. Persze ez nem kell, vegetálhat is tovább a játékban.


Dehogy!
Pont ez a lenyege annak amit irok! Hogyha a gyemantok - es itt az aktiv gyemantokra gondolok elsosorban. 20-25%-a valt, akkor a hordak eloszlasa szepen kiegyenlitodik. Ez szerintem egy egyertelmuen kivanatos cel. Meglatasom szerint aki valt az elonybe kerul azokkal szemben akik nem valtanak. Ugyanakkor ahogy fopgy a gyemant horda letszama, ugy fogy a hatranya is, igy a maradok sem jarnak annyira rosszul. (win-win, azaz jelen helyzetben: elony-elony)
Termeszetesen azzal a kiegeszitessel, amit mar fentebb is megirtam.

És ezt javasolja az egyik vezető játékos. Innestől kezdve remélem nem haragszol meg, ha enyhe kétkedéssel fogadom a javaslataidat.


Egyenesen elvarom, hogy a javaslataimat ketkedessel fogadd. Koss bele, talald meg a hibait, hasznald fel egy uj jobb otlethez, es oszd meg, vagy egyszeruen csak valositsd meg.
Ugyanakkor azt is elvarom, hogy a joindulatomhoz semmilyen ketseget ne fuzz, mint ahogy en is igy igyekszem kezelni masok javaslatait.

Csak az alkalmazkodás ne mindig úgy történjen, hogy százhoz ezer.
Ebben a témában szívesen vitázok is akár veled tovább, de ezt ne itt tegyük, tényleg nem ide való.


Az a baj, hogy meg mindig abban gondolkodsz, hogy neked kell hozzam alkalmazkodni. Nem. Neked egy kialakult helyzethez kell alkalmazkodni, amit a jatekvezetes dontese hozott letre. Nem en, nem a "top", nem a "nem gyemantok".
En pedig felvazoltam, hogy mikepp lehetseges az alkalmazkodas. Ez nemhogy hatranyos helyzetbe nem hoz, hanem kifejezetten elonyosbe hozna, ha megvalositanad.

Persze en azt ertem, hogy ennel egyszerubbnek tunik a jatekvezetesre hatni es a szabalyok megvaltoztatasat kerni.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
232. hozzászólás - 2009.04.27. 18:09:44 (Válasz cirip #216 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2009.04.27. 17:07:21
Saját szemszögemből, ha lenne egy ki-bekapcsolható regenerálodás, soha az életben nem kapcsolnám be, epikus idején kívűl, amikor viszont jól jönne.


Miert?
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
233. hozzászólás - 2009.04.27. 18:11:06 (Válasz Darah #218 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.04.27. 17:18:11
Jerikó, ha sima portában működik, az sem lenne jó megoldás, legfeljebb akkor, ha megtörténne a portya, de a megtámadott karakternél ez LÉ-veszteségen kívül (ha van nála) semmi másban sem jelentkezne, sem az állatoknál, sem Vp csökkenésben, vagyis lenne egyel több veresége, de tulképp nem vesztene semmit (barátságos portya?).


Na teccik latni ezt javasoltam en.

Ekkor még mindig ott van a kínzókamrába cipelés kérdése.


Milyen kerdes merul fel azzal?
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
234. hozzászólás - 2009.04.27. 18:16:12 (Válasz Dr_Faktor #230 hozzászólására.)
Idézet: Dr_Faktor - 2009.04.27. 18:01:04
lehet a portyapontokkal kéne kezdeni valmit...eltörölni a 2 fajta beállitást lenne 1 fajta és akkor le is fel is támadhatna mindenki...csak kevesebb szintintervallumban...ez a járható út...minden más csak mese...

és fejzzétekmárbe a semmitmondó nem témábavágó vitakozásotokat...

Szegény 4x küldte el ezt az üzenetet és senki nem vette észre...
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
235. hozzászólás - 2009.04.27. 18:17:50 (Válasz CaveMaN #229 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.04.27. 18:00:14
Idézet: Kocos - 2009.04.27. 17:52:30
A top amit lerakott az asztalra, az egy olyan otlet csomag, ami nem hogy nem jar hatrannyal a kisebb karik szamara, de egyenesen tehermentesiti oket azzal, hogy PP-t von el. Ez ugye az NPC horda. Remelem sikerult erzekeltetnem a kulonbseget.


Ami ugye történetesen a jelenlegi előnyötöket konzerválná, lehetetlenné téve a felzárkozást. Kivéve, ha az NPC horda elleni győzelemért nem jár TP és LE sem. Ami ez esetben meglehetősen használhatatlan lesz, azaz nem változtatna semmit. Szóval akkor hogyan tovább?


Ezt mar irtad Sanyi, es akkor is irtam, hogy szerintem egy kivanatos cel a jatekben jelenleg meglevo felzarkozasi lehetoseg, amit mindenkepp meg kene orizni. Ugy kell berakni az NPC hordat, hogy a top ne tudjon vagy csak negyon ritkan felfele utni. Minel inkabb bent vagy a mezonyben annal konnyebb legyen felfele (vagy szintben) NPC celpontot talalni. Igy a felzarkozas lehetosege adott marad.
Szivesen leirom ezt meg sokszor. Pont annyiszor, ahanyszor felhozod az ellenervet.
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
236. hozzászólás - 2009.04.27. 18:22:12 (Válasz Kocos #235 hozzászólására.)
Kocos, ki kell ábrándítsalak, de a jelenlegi tendencia az, hogy hagyják a "TOP" karaktereket elhúzni, és - kevés kivételtől eltekintve - akar a halál felzárkózni.

De elnézést, nem akartam beleszólni, tudom jól hogy nem illik "sírni" ilyesmi miatt
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
237. hozzászólás - 2009.04.27. 18:22:50
Látod Dávid erröl beszélek és akkro csodálkoznak hoyg nyers vagyok közönséges és ingerült...

kiábrándítóak vagytok...én már csak abban bízok hoyg a vezetőség rájön hoyg azon javaslatok amiket az a nagypofájú mag szült akik mindig megtárgyalják a dolgokat sokkal inkább illetve sokesetben csak ártottak mintsem használtak a játéknak...zétoffolják a threedekt egymássla paroláznak egymsára reagálnak másokat leszarnak...áhhh nonszensz...

ittvan ez a Kocos gyerek is áhhh...nah ő a fővicc...meg vannak még páran...de ha isten erőt ad esküszöm elmegyek majd egy Végzetúr találkozóra...és bemutatkozok pár arcnak egy életre...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 4.88
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
238. hozzászólás - 2009.04.27. 18:24:46
Adjon Isten erőt,adjon!
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
239. hozzászólás - 2009.04.27. 18:27:58 (Válasz Gau84 #236 hozzászólására.)
Idézet: Gau84 - 2009.04.27. 18:22:12
Kocos, ki kell ábrándítsalak, de a jelenlegi tendencia az, hogy hagyják a "TOP" karaktereket elhúzni, és - kevés kivételtől eltekintve - akar a halál felzárkózni.

De elnézést, nem akartam beleszólni, tudom jól hogy nem illik "sírni" ilyesmi miatt


Tisztaban vagyok vele. Aki nem akar zarkozni nem zarkozik. Aki le akar maradni lemarad.
Ugyanakkor aki akar zarkozni, az meg tudjon.
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
240. hozzászólás - 2009.04.27. 18:30:16 (Válasz Kocos #231 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.04.27. 18:09:03

Dehogy!
Pont ez a lenyege annak amit irok! Hogyha a gyemantok - es itt az aktiv gyemantokra gondolok elsosorban. 20-25%-a valt, akkor a hordak eloszlasa szepen kiegyenlitodik. Ez szerintem egy egyertelmuen kivanatos cel. Meglatasom szerint aki valt az elonybe kerul azokkal szemben akik nem valtanak. Ugyanakkor ahogy fopgy a gyemant horda letszama, ugy fogy a hatranya is, igy a maradok sem jarnak annyira rosszul. (win-win, azaz jelen helyzetben: elony-elony)
Termeszetesen azzal a kiegeszitessel, amit mar fentebb is megirtam.


Azt a mindenit, ez nagyon szép-ép-hasznos meglátás! Le a kalappal, ez valóban kiegyenlítődést hozhatna.
Mielőtt megint elindul a bevau, előtte jelzem: rubin vagyok, és a gyémánt eloszlás nekem pl. nem lenne kedvező. A játéknak igen! Ennyit az önző Zaccról...

Módosítás: valamiért már magamat is idézem. Bocs
A hozzászólást Zaccmester módosította 2009.04.27. 18:32:04-kor
Pontszám: 8.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!