Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Portyázási hatósugár korlátozása
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
21. hozzászólás - 2009.04.19. 14:58:13
Figy, azt próbálom mondani hogy most olyan hogy valakitől vele egy szintű lopna 1000LE-t és 10TP-t. Egy magasabb szintű mondjuk 800LE, 8TP. Az arány mindkettőnél 100:1, tehát a nagyobb eséllyel megvert karaktert mindenképpen megéri ütni, még ha lassabb is. Ha a TP nem, vagy kevésbé csökkenne (pl 800:10) akkor az arány romlana 80:1-re. Ebben az esetben a kisebbet ütni még mindíg biztos lenne, de az arány rosszabb lenne mint az azonos szintűeknél.
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
22. hozzászólás - 2009.04.19. 15:01:20 (Válasz Simon #20 hozzászólására.)
Igen nagyon kevés a TP, de az elöl futók még a 2 TP-re si ráugranak, csak legyen már valami.
Nemhiába a másodvonal problémája az állandó "levertség"
Ha 5 szinttel letámadva ti már nem kapnátok TP-t és emiatt nem is ütnétek a TOP-ok sorrendje nem változna.
És a játék önszabályozó mivolta miatt hosszútávon nektek sem lenne kevesebb célpontotok, csak egy ideig.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
23. hozzászólás - 2009.04.19. 15:04:49
Aki nagyn lefelé üt, annak három fő oka lehet szerintem.

1. Háborúban áll a másikkal. Ebben az esetben teljesen érthető hogy lefelé üt, hiszen meg akarja nyerni a háboút.
2. Az állatok morálját akarja növelni. Ilyen esetben akkor ütik a sokkal gyengébbeket, na nincs más.
3. Csak a sokkal gyengébb ellenfeleket tudja legyőzni. Nincs ősköve, keveset foglalkozik a játékkal nem tudja úgy fejleszteni a karakterét ahogyan kellene.

A három eset közül szerintem egyiket sem jó azzal büntetni, hogy kevesebb tp-t LE-t, vagy morálnövekedést kapjanak, hiszen azért támadnak lefelé mert jó okuk van rá.


Én másik irányból közelíteném meg a dolgot. Legyen minden karakternél egy beállítási lehetőség, ahol megadhatja, hogy akar-e kapitulálni 5-6 szinttel erősebb ellenfelekkel szemben.. Ilyenkor nem zajlik le a csata, nincsenek kiosztott sebzések, de a tp a LE és morál növekedést megkapja a támadó.
Ezzel megszűnne a nagy sebzések kiosztása, úgy, hogy közben a támadó fél érdekei sem csorbulnak.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
24. hozzászólás - 2009.04.19. 15:05:45 (Válasz Almási Viktor #22 hozzászólására.)
Egyébként a problémára, hogy mindenki le van verve a letámadhatóság csökkentése nem megoldás, mert nem a szint számít hanem a harci erő.
Mint mondtam elsősorban a másodvonal problémája hogy mindig le van verve, ha csökkenne a letámadhatóság az elöl futók egy ideig nem tudnának kit ütni, de amiatt feljönnének rájuk szintben az alattuk lévők, a harci erők viszont ugyanugy maradnának szvsz hosszú távon mindig le lesz verve a kisebb, az hogy mellette tud-e játszani már csak rajta múlik.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
25. hozzászólás - 2009.04.19. 15:08:01 (Válasz Ariel #23 hozzászólására.)
Az tevenevelés lenne köszi nem kérek belőle.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.63
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
26. hozzászólás - 2009.04.19. 15:12:57 (Válasz Almási Viktor #24 hozzászólására.)
Viktor, ez nem épp így van. Aurri írta még a teleoffolt ( ) háborútornyos topicba, top1 37-esen nyögvenyelősen tudta megcsinálni a szinttop utolsó 43-asokkal a TP szerzős küldetést, (580-612-626 vs 679 TÖ) akkor ott nem mondható, hogy nincs szerepe a szintnek. Gondolom azért messsze közrejátszik a szint megszerezhető cucca is, ami azért mégiscsak a szint hozománya.
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.19. 15:21:08-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.33
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
27. hozzászólás - 2009.04.19. 15:15:32
Szerintem elég az állatok Tp-jével és moráljával ösztönözni a nagyobbakat, hogy lefelé mahára nem érdemes ütni. Ezen kívül meg kapja meg azt az 5 Tp-t, és 20 LE-t, és költse hajzselére.
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
28. hozzászólás - 2009.04.19. 15:20:05 (Válasz Darah #26 hozzászólására.)
A legelöl futól a legjobb játékosok, optimalizálva fejlesztették a karakterüket, már régen kinőtték a szintjüket.
Ha lenne elég ellenfelük főleg a szintjük tájékán már régen 4-5 szinttel feljebb lennének.
Tehát a másodvonal jelenleg kap egy 6 szinttel magasabbról jövő támadást egy olyan karaktertől akinek a harci ereje legalább +10 szintű a leverthez képest. Nemhiába a másodvonal panaszkodik anniyt hogy extrém sebződéseket kapnak be.
Ha a letámadhatóságot csökkentenék csak adnának a sz@rnak egy pofont de még jól szét is placcsanna mert ezek a +10-12 szint harci erejű karakterek 2 hónap múlva nem 45% nál csapnák rommá őket hanem már 30%-nál, ugyanis visszaesnének a másodvonalhoz képest szintben, a harci erő külöünbség viszont maradna. Úgyhogy a saját érdeketekben ne küzdjetek ezért a módosításért.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.75
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
29. hozzászólás - 2009.04.19. 15:23:40 (Válasz Darah #26 hozzászólására.)
Azért Aurri-t is megkérdezném, hogy hányas szingulárissal csinálta...

Sok a sírás az a véleményem. Aki túl sok sebzést kap és nem bírja, toljon picit az egészségen, 2-3-al kevesebbet embert tud majd legyőzni, de kisebb gond lesz. (Aki jelenleg 40- egészséggel szaladgál, ne kardoskodjon, neki fogalma sincs, hogy a 100+ mire elég).

Én ilyeneket is kapok:

A csatában összesen 608 sebzést okoztál, és 3499 sebzést kaptál.

Pici gondot jelent, de egyetlen megoldást látok, az egészség növelése, mert a 80-as alap látszik, hogy kevés. Az összes többi lehetőség az ÉP visszanyerésére meg mind-mind extra.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
30. hozzászólás - 2009.04.19. 15:31:55 (Válasz Almási Viktor #28 hozzászólására.)
Igen, ez csak egy rovidtavu "megoldas". A dolgok alapjat kell megoldani... ami pedig az, hogy nincs eleg jatekos altal kontrollalt gyogyitasi eroforras, ami figyelembe veszi, hogy az alacsonyabb szintueknek relative tobb gyogyitasra van szuksege, mint a mindenkori magasabb szintunek. Minden letezo megoldas eroforrasba kerul (LE, naponta osko). Ezzel az alacsonyabb szintut folyamatos kiadasra kotelezzuk, amit a magasabb szintunek kevesbe kell kiadnia (hiszen eleve tobb EP-je van, jobb cuccokban van, stb).
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
31. hozzászólás - 2009.04.19. 15:36:03
Amiről ez a topicban szól a játék alapelveiből következik.
Képzeljétek el az egészet egy tenisztornának. Az elején még sokan tovább jutnak, de a végére már egyre kevesebben maradnak. Lesz egy győztes, de mindenki más veszít.
A Végzetúr pont ilyen. Aki célponttá, farmmá válik, az lemarad. Előbb-utóbb néhány kivételtől eltekintve mindenki farm lesz. A kezdetekkor a prémiumosok, és a sok időt belefektető játékosok mind győztesek voltak. A könnyed játékot játszók, a napközben iskolában ülők, ők voltak a vesztesek. Rajtuk tudtak, és tudnak a mai napig tápolni a portyakarakterek.
Ahogy a teniszben is, itt is egyszer véget ért az első forduló. Amikor a nem prémiumosok kikerültek a prémiumosok hatósugarából, akkor kerültek terítékre a korábban még győztes versenyzők. (A támadhatóság szűkítése ezt a folyamatot csak előbbre hozta) A második körben azok estek ki, akik kis-közepes szövetségek tagjai voltak. Nem tudták kompenzálni a szövetségi épületek, és a szövetségen belüli információáramlás erejét. Mára ott tartunk, hogy az első 3 szövetség teljesen elhúzott. A TOP50-ben csak mutatóban van más, de a TOP100-ba is 70-en ebba a három szövetségbe tartoznak.
Ez folyamat, és semmi csoda nincs benne. A Végzetúr ilyen, ahogy a legtöbb PVP játék.
Az előttem szólók a visszafogott fejlődést pozitív lehetőségnek jellemezték, de ez éppoly téves megközelítés. A visszafogott fejlődés csak arra jó, hogy akik a harmadik körben kiestek, azok a vigaszágon folytathassák. A visszafogott fejlődésnek az a hatása, hogy azok akik decemberben még a győztesek táborát alkották, de februárra célpontokká váltak, azok most kapnak egy második lehetőséget. Vissza tudnak menni azok közé, akik decemberben váltak farmmá.

Az én véleményem az, hogy a felvetett problémára a Végzetúrban kétféle megoldás kínálkozik.
1. A játékot végessé kell tenni. Ha befejeződik az első világ, akkor a 4. világban újra lehet kezdeni a fejlődést, és mások válhatnak dominánssá.
2. A PVP jelleget háttérbe kell szorítani, helyébe pedig a külső ellenséggel kell felvegyük a versenyt. Akkor mindenkinek meglehet a sikerélménye.
Pontszám: 8.33
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
32. hozzászólás - 2009.04.19. 15:38:46 (Válasz Almási Viktor #17 hozzászólására.)
Idézet: Almási Viktor - 2009.04.19. 14:32:40
Csökkenteni kéne jobban lefele ütésnél a kapható TP-t és LE-t, plusz a lefele üthetőség felén túl az állat ne kapjon morált a győztes csatáért.
Ez a két dolog és hoppá már nem is lenne semmi értelme lefele ütni sok szintet csak háborúban vagy szövetségi tagot ért sérelemért való megtorlásból.




Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
33. hozzászólás - 2009.04.19. 15:39:29 (Válasz Simon #30 hozzászólására.)
Az alacsonyabb szintű ha ad ezekre a gyógyító szakikra:
Az történik hogy meggyengül kicsit harcban, emiatt egy ideig kevesebbet tud portyázni, ergo kevesebb TP-t szed be, visszacsúszik pár szintet és két hónap múlva azon kapja magát hogy hoppá, a szintemen megint erős vagyok és most már a fentről jövő támadások sem zavarnak.
Bocs hogy ezt mondom, de: Ennyi
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.75
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
34. hozzászólás - 2009.04.19. 15:40:04
Én még azt is hozzátenném, hogy aki 2 szintnél lejjebb támad az ne kapjon a kínzókamrából sem bevételt




Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
35. hozzászólás - 2009.04.19. 15:43:49 (Válasz Simon #30 hozzászólására.)
És bocs Simon, tisztellek-becsüllek az egyik legjobb játékosnak tartalak, de erre a témára semmi rálátásod sincs léci ne add alájuk a lovat mert nincs igazuk és a vége egy olyan szabálymódosítás lesz ami alapjaiban felezi az emberek játékélményét.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.75
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
36. hozzászólás - 2009.04.19. 15:44:17 (Válasz Darah #9 hozzászólására.)
Szép kifigurázása a bevezetőmnek, valami javaslat esetleg? Értem én, hogy nem tartod megfelelőnek ezen védelmeket, de nem én találtam ki őket!

Szintejeim egyébként:
V1 - 49
V2 - 31

Nem áll olyan messze egymástól.
A nagy sebzéseket szerintem a újabb szakértelmek (hordagyűlölet, hordázás, kritikus varázslat) hozták be ilyen megugró módon. Egész addig simán ment az éjjeli pihenés, reggel max közeli ÉP-n térkapu, néhány portya, aztán esetleg megint pihi, vagy ha ráértem le 15% alá és vadászat laposkúszásban.

Ezzel szemben itt most a portya hatósugárról van szó. Nem mellesleg ugyanazon szintről is kapok és adok ezresen felüli sebzéseket.
Csak példának: pár hete Maazlee-vel volt egy gyönyörű vadászós napunk. Kijőve 15%-ból adott az arcomnak egy 700 körüli traxot, nulla sebzéssel visszaestem az édes kómába. Délután én is meglátogattam egy 15% felé kerülésekor és hasonló eredményt értem el nála.
Ez csak a varázslat volt, hasonló karakterek közt, még csak neki sem estünk egymásnak fegyverrel, állatokkal.
Persze az tény, hogy 6 szinten feljebbről 2 ezres sorozás jön, főképp rubintól, akik ugye rendelkeznek szép sebzésbónusszal. De ez a kb 1500-hoz képest (amit azonos szinten osztunk egymás testébe) elhanyagolhatóbbnak tűnik, mint az akadémia megjelenésével 4-500 ról a több ezres nagyságrendbe ugrott értékek.

A V2-n, mivel az épületek viszonylagosan hamarabb kerülnek megépítésre, gondolom sokkal finomabb lesz az átmenet. Biztos vagyok benne, hogy ott is meg lesznek ezek az értékek, de nem lesz annyira feltűnő.
Ezért lehet nem is tudok reális képet alkotni a V1 "középmezőnyéről", bár a fentebb említett problémák alapján ott is "középmezőnybe" számítok, mert ugyanúgy érintenek engem is. Mi a határ? Hirdessünk versenyt, ki kap nagyobbat???


Alapból ugyan úgy fenntartom az eddigi véleményemet, hogy aki fejjel megy a falnak és nem hajlandó taktikát változtatni mert neki nem tetszik a "lapulós" taktika, az magára vessen. És csak az vegye magára aki tényleg ilyennek gondolja magát!

A legkönnyebb mindenre azt mondani, hogy "nem!".
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
37. hozzászólás - 2009.04.19. 15:44:53 (Válasz Almási Viktor #33 hozzászólására.)
Mitől válik ismét erősebbé, az egészséget fejleszti?
Ha TP-t nem gyűjt, attól csak nagyobb nem lesz, erősebb egy szemernyit sem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
38. hozzászólás - 2009.04.19. 15:47:47 (Válasz Darah #37 hozzászólására.)
Akinek 100-as egészsége van 50. szinten kap ajándék 100.000 LE-t, de pszt, ezt titok!!! Senki nem árulja el a fentiek közül, mert mindenki bunkó (egyébként 40. szinten is járt 85-ös egészségért 50k LE). Szintlépéskor azonnal.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.19. 15:48:11-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.25
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
39. hozzászólás - 2009.04.19. 15:48:45 (Válasz Almási Viktor #33 hozzászólására.)
Masi -

A gyogyito szakiknak az lenne a lenyege, hogy a jatekos a *sajat* jatekabol folyo dolgokat tudja kompenzalni (es ez egy szukseges dolog is, ha nincs eleg egeszseged, sehogy se tudsz portyazni).

En azt elvalasztom attol, hogy a jatekostol fuggetlenul torteno magas szintrol jovo betamadasok hatalmas EP-ket szakitanak le roluk. Ezt a jelenseget en kulon kezelnem, mivel elkerulhetetlen, de tul nagy kart okoz az aldozatnak.

Vegul - ha te 50. szintu lennel, meg a magas egeszseggeddel sem tudom mit kezdenel Sharpa/Petur/Barrique/TB 2000-2500 tamadasaitol. Bocs, de kicsit kamu amit mondasz.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Portyázási hatósugár korlátozása
40. hozzászólás - 2009.04.19. 15:49:57 (Válasz Darah #37 hozzászólására.)
Fejlövés
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője