Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.07.17. 15:28:09
Ez sem a topik temajahoz szol hozza, de par eszrevetelem van:
- azonnal 68-ason ne lehessen letudni a fertozest, gyorsitott utemben lehessen zarkozni ha valaki lemaradt, en is lemaradtam, szepen kivarom a sorom
- minel jobban gyorsitani akar valaki, annal inkab nojon a szukseges LE merteke
Dátum: 2009.07.17. 12:54:16
Idézet: Cofee - 2009.07.17. 12:35:07
Hát ha az is tápolni fog, akkor lesz ám a lázadás. Mert aki küzdött ellene hátrányba került azokkal szemben akik nem. És nem csak a LE-ről van szó, hanem a játékélményről is. Azok akik nem küzdöttek a fertőzés ellen erősebbek lettek a küzdőkkel szemben, amit a sikeresebb portyáikkal még meg is fejeltek. 50 szint alatt ez jelentős táp, amiről nem beszél senki. Csak arról megy a vita, hogy használható legyen vagy sem az előny, ami a fertőzés legyőzőjének jár...
Akik küzdenek a fertőzés ellen azok meg joggal várják, hogy 50 szint szívás után végre nekik is jöjjön el végre a kánaán legalább 50 szintre! Vagy hozzá hasonló használható előny a fertőzöttekkel szemben...


Kedves Coffe, legy olyen kedves olvasd el mirol szol ez a topik, es keresd meg azt a topikot, ami a te mondanivalodnak megfelel. Itt most arrol beszelgetunk, hogy hogyan lehetne a mar ismert, letezo jutalmat ugy modositani, hogy az minden jatekos szamara egyforman hasznos legyen.
A teljes fertozottseg jutalma nem ennek a topiknak a temaja, plane, hogy az egyelore nem ismert, csak talalgatni tudnank.
Dátum: 2009.07.17. 12:09:35
Idézet: Danielle Wildrose - 2009.07.17. 09:22:25
--- így meg mindjárt megkapom, hogy hogy' merek ilyen névvel egyáltalán pályázni is!?! Pfuj


Hat bizony, szoltak elore, hogy tul hosszu nev nem jo.
Idézet: Magusocska - 2009.07.16. 18:59:14
Kazimír Károly szinházi rendező sok különleges előadást mutatott be Magyarországon. Az alábbiak közül három három japán és egy indiai. Melyik az?

No színház
Kabuki színjátszás
Bunraku előadás
Prokarána darab


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


--------

vízi mentők illetve vízimentők
Mindkettő nyelvtanilag létező alak. Az első jelzős szószerkezet: vízi körülmények között működő segítők, a második egy részhalmaza az elsőnek: béjwács magyarul
A kérdésbe az első is megfelelő lett volna, hiszen a kamu válaszhoz nem kell a részcsoport (VMSZ) elnevezését alkalmazni.
Mindenesetre nyeltem, és nem adtam fel javítva.
Megpróbálkoztam egy újjal, amit visszakaptam hasonlóképpen.


Koszi, hogy jottel, mi a turo az a prokarana darab? Gugli nulla talalatot hoz, nincs elgepelve?
Idézet: Magusocska - 2009.07.16. 18:30:31
Mi az az "árvíztűrő tükörfúrógép"?

Vizi mentők speciális eszköze.
Magyar nyelvi tesztkifejezés, amely tartalmazza az összes ékezetes magánhangzót.
Egy atomfizikai gyorsító berendezés segédeszköze, amely Pakson meghibásodott 2001-ben.
Egy ipari forradalom korabeli találmány, amely ma már idejétmúlt termelőeszköz .

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Felesleges idezojelek.
Dátum: 2009.07.16. 23:23:59
Idézet: winnie - 2009.07.15. 23:26:32
Idézet: Ricardo - 2009.07.15. 22:49:33
Az is lehet, hogy ennyi okos játékos van, akik hamar rájöttek, hogy gyengébb tárgyat visznek el vagy soha semmit.


bizony, a kollegánál a pont. ki lehet számolni, hogy bizonyos dukátszint alatt a játékosok ismételt sorrakerülése miatt egy réteg sosem vinne el semmit, ha racionálisan licitálnának.


Talan ha ilyen szamito emberekkel lenne dolgunk, nem tolnak bele naponta a CSP-t feleslegesen a dukatba. Nem itt nem errol van szo. Hanem arrol, hogy valamit venni akar. Epp ma mondtam chaten, hogy egy darab kutyagumi is elmenne 200 dukatert.
A jatekvezetes felelossege lenne, hogy NE adjon be olyan targyakat amelyek mindenkepp rafizetosek.

A tulajdonsagkovek pl. adhatnak azt, hogy 100-ra felviszik az adott tulajdonsagot. Egybol lehetne ertelme.
Dátum: 2009.07.16. 20:55:32
Idézet: Eliteninja - 2009.07.16. 20:03:56
Mr. tökéletesnek is megvolt a 46.?


Ha ram gondoltal, termeszetesen igen.
Adnal egy kis tapot, de az a baj, hogy nem a tap a lenyeg, hanem a logikatlan megvalositas elkerulese. Inkabb legyen nulla tap, es mukodjon az aminek mukodnie kene, minthogy van egy kis tap, de ami eddig jo volt azt elbasszuk.
Dátum: 2009.07.16. 19:55:06
Ninja: el is olvasod amiket masok irnak? 51. hozzaszolas megvolt?
Idézet: Kmaro - 2009.07.16. 17:29:20
Jó, azért ennél durvább hibák is átmentek már a rostán


Ugy erted, hogy esetedben a kisebb hibaktol tekintsunk el? :o
Idézet: cirip - 2009.07.16. 17:23:25
gyros kis g betű

meg a törököt is le kellene valamire cserélni, mert a gyros görög és török étel is, ha jól tudom, de ez nem száz mondjuk


A torok megfeleloje sztem a dorner kebab.
Ne faradj azzal, hogy kitalalsz egy negyedik valaszt, mert akkor meg mar szerepeltet kapnal ra. Te vagy a 67. akinek ez a kerdes eszebe jut. Csak az elozo 66-ban volt olyan aki tudta a valaszt.
Dátum: 2009.07.16. 16:50:10
World 1 will launch on 23th of July 2009, 13:00pm GMT (8:00am EST).
Dátum: 2009.07.16. 16:36:02
Idézet: Eliteninja - 2009.07.16. 16:27:02
Hát én akkor is fölöslegesnek tartom. A KH egészkor támad, ki lehet játszani. Tudod kinek a pap...


PONTOSAN EZ A LENYEG!!! Kosoznom, hogy ilyen szepen ravilagitasz! En sem tolnam ki semmikepp. Se a spektralist, se az ultraspecet, se a sajtolast se a transzplantot.
Ez egy felesleges, kizarolag kenyelmi celokat szolgalo fejlesztes a karin, marmint felvinni 70-rol 100-ra a spektralist. (Tetelezzuk fel, hogy az atlag karinak 70-es spektralisa van.) Aki ezt megteszi az kenyelmi eonyokhoz jut, nem lesz tobb bevetele, viszont meg dragabb is neki a szakertelemfejlesztes, tehat egy kis hatranyt is szenved.
Es akkor eljutunk ide, a fertozes vegehez es kiderul, hogy nemcsak megtarthatja a hatranyat amit a szakertelem maxolasaval szedett ossze, de tobbe a kenyelmi funkcioja sem mukodik.
Miert?
Dátum: 2009.07.16. 16:27:52
Idézet: Miklós - 2009.07.16. 16:08:07
Ez szerintem csak kis mértékben kényelmi funkció, javarészt egy jókora "extra táp" igény.

1.) jelenlegi verzió: a szakértelmeidre +5-öt kapsz LE elköltése nélkül. Tény, hogy mindig csak arra, amit turbózol, de ez egyben a legfontosabb szakértelem is. Vadászat előtt a SPM, portya előtt az INTK, gyógyitás előtt a sebgyógyitás stb. (Zárójelben jegyzem meg, hogy ezt a maxos SPM dolgot nem teljesen értem, mi mást turbóznék vadászat alatt? Én biztos nem tolnám ki 100-ra.). Mindenesetre a kisebb problémákat (maxos szakit nem lehet turbózni, kronokompenzációt külön lekezelni vhogy) lehet kezelni drasztikus átalakitás nélkül is.

2.) a te javaslatod: nemcsak szerkezetileg alakitaná át a képességet, lényegesen erősebbé tenné. Nem mindegy, hogy egyszerre csak 1 szakid lesz 5-tel több, vagy az összes. Ez a változás megint a legtáposabb karaktereknek kedvezne, akik a hatalom tornya / kinzókamra stb kombóval elég LEvel birnak ahhoz, hogy kényelmesen kimaxoljanak mindent, ami fontos. A képesség mindazt tudná, amit eddig (hiszen ha 5-tel nagyobb a max, a tudatturbó is tovább viszi), plusz még sokkal többet.

Én ezt az erősitést nem támogatom, nem lenne korrekt azokkal szemben, akik nem küzdöttek a fertőzéssel szemben, hiszen a jelenlegi jutalomról is az a többség véleménye, hogy megéri érte a fertőzést leküzdeni.


Egyreszt: kerlek nyilatkozz a kronokompenzaciorol, mivel ez a megoldas, es korabbi allitasod, miszerint ez a gyorsitas a jatekban megoldott alapvetoen ellentmond egymasnak.

Masreszt: a szakertelmek maxolasat pont, hogy nem a legerosebb karakterek teszik meg. Ezt kerlek ellenorizd le, mondjuk nezd meg, hopgy a sajtolas, spektralis, ultraspec, transzplantacio 4-esbol az elso oldalon hany embernek van akarcsak 1 is maxolva.

Harmadreszt: bar tetelesen kifejtettem mi mekkora tap, es nem latom, hogy barmi egetrengeto lenne, de ha te maskepp latod (mondjuk elfogadnek valami magyarazatot arra nezve, hogy hol is az az extra tap, ami miatt elszallna a jutalom, szemben az eddigiekkel), akkor modositanam ugy a javaslatomat (nyilvan ezt nehezebb megvalositani), hogy csupan az amugy gond nelkul parhuzamosan turbozhato szakertelemek mehessenek maximum fole: spektralis, sajtolas, transzplantacio, ultraspec, epites, manakonstrukcio, magikus regen.
Igy a plusz tap nullara csokken, a jatekosok ezeket amugy is minden esetben maxolva hasznaljak.
Es tovabbra is jeleznem, hogy a kronokompenzaciot is idecsapnam, ami megint nem tap, hanem kenyelmi funkcio.

Ja es irod, hogy a maxos SPM-et nem erted, akkor ezt kifejtem: vadaszat kozben turbozhatod a sajtolast, az ultraspecet, a transzplantaciot vagy akar a visszafogott fejlodest. Ezzel lehetove teszed, hogy ne kelljen varni a sajtolasok miatt, hiszen ahogy megvan egy dog sajtolod, lehetove teszed, hogy azonnal elkoltsd a LE-t, varakozas nelkul, illetve ha epp nem kell masra, akkor a visszafogott fejlodes turbojaval visszafoghatod magad.
Az SPM maximalizalasa voltakepp a sajtolas, ultraspec, transzplant es visszafogott egyuttes maximalizalasanak alternativaja.

Meg egy kitetel: mivel a turbo korlatlanul athelyezheto, azert lenyegileg a mostani rendszer mindenre ad 5-ot, amit nem kell masik szakertelemmel parhuzamosan turbozni. Ezeket a szakertelmeket jeloltem a nyito hozzaszolasban +++-szal. Mindegyiknel ki is fejtettem, hogy milyen extra tapot ad. Tehat a realis az, ha nem 1 szakertelem vs. osszes szakertelem osszehasonlitast teszunk, hanem !!! vs. +++ osszehasonlitast. En ugy latom, hogy a tapot a !!! szolgaltatja.

Update: kiemeltem a lenyeget, mivel tenyleg nem a tap a lenyeg, ezzel a modositassal a plusz tapot nullara csokkenthetjuk ugy, hogy a modositasi kerelem erdemi resze ne seruljon.
Dátum: 2009.07.16. 15:50:54
Engem most az erdekelne, hogy mi van akkor ha Rius teszemazt masodikkent vegez? Mert hogy kvizmedalt nem kaphat. Ugye ilyenkor esszeruen eggyel tolodnak lefele a jutalmak?
Dátum: 2009.07.16. 15:47:20
Idézet: Ricardo - 2009.07.16. 15:30:38
Én az egyenlő elbírálás elvét szeretném szem előtt tartani, nem azt, hogy a szomszéd tehene is megdöglik-e.

Én úgy értelmezem a szavaidat, hogy 1. én be*optam a fertőzés küzdése ellen így jártam, az én döntésem. 2. Te be*optad a fertőzés küzdése ellen, gyorsan módosítsunk, mert ez milyen már. Na de kérem.


No akkor fuss neki az olvasasnak gyorsan meg egyszer, mert ez alaposan mellement.
Mellesleg en nem szoptam be, nekem nincs maxolt szakim, amit ezutan ujra turbozni kell.

Update: Segitek. 32-es hozzaszolas utolso bekezdes.
Dátum: 2009.07.16. 15:29:18
Dátum: 2009.07.16. 14:49:49
Idézet: Ricardo - 2009.07.16. 13:34:09
Nem lenne egyszerűbb elfelejteni pl az spm-et? Annyi LE-t bőven kap a karakter amiből visszahúzza 55-re, aztán még olcsóbb is lesz a többi szakértelem.


Ja es neked zsebben az 50-es felejtes? Az se rossz .
De meg ha ez is lenne, akkor se errtenem, hogy ugyan miert kell buntetni az amugy sem optimalisan jatszo jatekosokat.
Dátum: 2009.07.16. 14:47:36
Idézet: Mortimer - 2009.07.16. 12:28:14
Mivel maxolt szakértelmet nem lehet turbózni, szerintem egyértelmű, hogy ez változtatva lesz.


A kerdes csak, hogyan. Mert talan az sem mind1.
Dátum: 2009.07.16. 14:45:36
Idézet: Jandro - 2009.07.16. 12:16:44
Azzal kapcsolatban amit Koc írt egyetértek abban, hogy azokat a szakikat, amiket bizonyos emberek kifejlesztettek maxra lehessen max fölé vinni szaki növeléssel, viszont a többit kelljen turbózni!


Mi is lenne ez a tobbi? Most kicsit elkavaradotam.