Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: Fertőzés jutalom
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
41. hozzászólás - 2009.07.16. 15:47:20 (Válasz Ricardo #40 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.07.16. 15:30:38
Én az egyenlő elbírálás elvét szeretném szem előtt tartani, nem azt, hogy a szomszéd tehene is megdöglik-e.

Én úgy értelmezem a szavaidat, hogy 1. én be*optam a fertőzés küzdése ellen így jártam, az én döntésem. 2. Te be*optad a fertőzés küzdése ellen, gyorsan módosítsunk, mert ez milyen már. Na de kérem.


No akkor fuss neki az olvasasnak gyorsan meg egyszer, mert ez alaposan mellement.
Mellesleg en nem szoptam be, nekem nincs maxolt szakim, amit ezutan ujra turbozni kell.

Update: Segitek. 32-es hozzaszolas utolso bekezdes.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.07.16. 15:48:51-kor
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3623 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
42. hozzászólás - 2009.07.16. 16:08:07
Ez szerintem csak kis mértékben kényelmi funkció, javarészt egy jókora "extra táp" igény.

1.) jelenlegi verzió: a szakértelmeidre +5-öt kapsz LE elköltése nélkül. Tény, hogy mindig csak arra, amit turbózol, de ez egyben a legfontosabb szakértelem is. Vadászat előtt a SPM, portya előtt az INTK, gyógyitás előtt a sebgyógyitás stb. (Zárójelben jegyzem meg, hogy ezt a maxos SPM dolgot nem teljesen értem, mi mást turbóznék vadászat alatt? Én biztos nem tolnám ki 100-ra.). Mindenesetre a kisebb problémákat (maxos szakit nem lehet turbózni, kronokompenzációt külön lekezelni vhogy) lehet kezelni drasztikus átalakitás nélkül is.

2.) a te javaslatod: nemcsak szerkezetileg alakitaná át a képességet, lényegesen erősebbé tenné. Nem mindegy, hogy egyszerre csak 1 szakid lesz 5-tel több, vagy az összes. Ez a változás megint a legtáposabb karaktereknek kedvezne, akik a hatalom tornya / kinzókamra stb kombóval elég LEvel birnak ahhoz, hogy kényelmesen kimaxoljanak mindent, ami fontos. A képesség mindazt tudná, amit eddig (hiszen ha 5-tel nagyobb a max, a tudatturbó is tovább viszi), plusz még sokkal többet.

Én ezt az erősitést nem támogatom, nem lenne korrekt azokkal szemben, akik nem küzdöttek a fertőzéssel szemben, hiszen a jelenlegi jutalomról is az a többség véleménye, hogy megéri érte a fertőzést leküzdeni.
Pontszám: 4.31
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
43. hozzászólás - 2009.07.16. 16:09:40 (Válasz Kocos #41 hozzászólására.)
Még azt sem tudjuk, hogy mit fog kapni az, aki nem győzi le... ha abból indulunk ki, amit már sokan pedzegettek itt, hogy winnie Miklós karaktere, akkor táposabb lesz nem leküzdeni.

Egyébként én megértem Ricardot, meg azt is, aki a változást akarja, az meg hogy olvasom, maxolt szakértelmet nem lehet még turbóval sem max. fölé vinni, hét elég szörnyű dolog... azt mindenképp javítani kell. A többihez meg szerződtessen a Beho egy Salamont.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
44. hozzászólás - 2009.07.16. 16:12:17 (Válasz Miklós #42 hozzászólására.)
kronot mindenkepp jo lenne kulon kezelni, sokat segitene

Amugy a 100as spektralisnak az az ertelme, hogy ha vadaszol akkor arra rakod a turbot amire eppen kell (ultraspec, transzlpant, sajt) anelkul, h meg kellene szakitani a vadaszast.
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
45. hozzászólás - 2009.07.16. 16:13:17 (Válasz Miklós #42 hozzászólására.)
"ezt a maxos SPM dolgot nem teljesen értem, mi mást turbóznék vadászat alatt? Én biztos nem tolnám ki 100-ra."

Miklós, ezek szerint aki megtette az így járt, kidobott az ablakon több százezer LE-t? (LE termelő szakértelemről beszélünk egy versenykörnyezetben, tehát a nem maximális erejű használat nem opció.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
46. hozzászólás - 2009.07.16. 16:16:19
Én sem küzdök a fertőzés ellen, már kiváncsi vagyok mit ad, de Winnie előbb fogja megtudni szerintem így is elég táp az amit ad, nem kéne tovább tápolni. Ennyire meg ne legyünk kényelmesek. 1-2 szakit lehetne max fölé vinni, pl int kedvenc, de azért mindent nem kéne alapból.
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.33
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
47. hozzászólás - 2009.07.16. 16:20:56
Az hogy nulla fertőzéssel nem lehetett a kimaxolt szakértelmeket turbózni, hiba volt, javítottam.
Pontszám: 5
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
48. hozzászólás - 2009.07.16. 16:21:14
Sztem, ha vlknek elég magas a turbója elég 50-re felvinni a spektrálist, minek tovább? Ott a turbó, az pont erre jó. Mégis mit akartok? Instantban turbót váltani?
V1:Eliteninja
Pontszám: 3.17
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
49. hozzászólás - 2009.07.16. 16:24:19 (Válasz Eliteninja #48 hozzászólására.)
Vadászol, spektrális maxolva, ha összegyüjtöttél néhány tízezret, egyből elköltheted, mert turbó a transzplanton vagy az ultraspecen van. Soha nem lesz nálad az éppen szükségesnél több. Ha pedig befogsz egy állatot a vadászat megszakítása nélkül sajtolhatod.

A KH nem vihet tőled LE-t. A LanMaffia féle "15% fölé kerülök egy pillanatra és rabolok tőle 50ezret" taktika kivégezve.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
50. hozzászólás - 2009.07.16. 16:27:02 (Válasz Mortimer #49 hozzászólására.)
Hát én akkor is fölöslegesnek tartom. A KH egészkor támad, ki lehet játszani. Tudod kinek a pap...
V1:Eliteninja
Pontszám: 4
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
51. hozzászólás - 2009.07.16. 16:27:52 (Válasz Miklós #42 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.07.16. 16:08:07
Ez szerintem csak kis mértékben kényelmi funkció, javarészt egy jókora "extra táp" igény.

1.) jelenlegi verzió: a szakértelmeidre +5-öt kapsz LE elköltése nélkül. Tény, hogy mindig csak arra, amit turbózol, de ez egyben a legfontosabb szakértelem is. Vadászat előtt a SPM, portya előtt az INTK, gyógyitás előtt a sebgyógyitás stb. (Zárójelben jegyzem meg, hogy ezt a maxos SPM dolgot nem teljesen értem, mi mást turbóznék vadászat alatt? Én biztos nem tolnám ki 100-ra.). Mindenesetre a kisebb problémákat (maxos szakit nem lehet turbózni, kronokompenzációt külön lekezelni vhogy) lehet kezelni drasztikus átalakitás nélkül is.

2.) a te javaslatod: nemcsak szerkezetileg alakitaná át a képességet, lényegesen erősebbé tenné. Nem mindegy, hogy egyszerre csak 1 szakid lesz 5-tel több, vagy az összes. Ez a változás megint a legtáposabb karaktereknek kedvezne, akik a hatalom tornya / kinzókamra stb kombóval elég LEvel birnak ahhoz, hogy kényelmesen kimaxoljanak mindent, ami fontos. A képesség mindazt tudná, amit eddig (hiszen ha 5-tel nagyobb a max, a tudatturbó is tovább viszi), plusz még sokkal többet.

Én ezt az erősitést nem támogatom, nem lenne korrekt azokkal szemben, akik nem küzdöttek a fertőzéssel szemben, hiszen a jelenlegi jutalomról is az a többség véleménye, hogy megéri érte a fertőzést leküzdeni.


Egyreszt: kerlek nyilatkozz a kronokompenzaciorol, mivel ez a megoldas, es korabbi allitasod, miszerint ez a gyorsitas a jatekban megoldott alapvetoen ellentmond egymasnak.

Masreszt: a szakertelmek maxolasat pont, hogy nem a legerosebb karakterek teszik meg. Ezt kerlek ellenorizd le, mondjuk nezd meg, hopgy a sajtolas, spektralis, ultraspec, transzplantacio 4-esbol az elso oldalon hany embernek van akarcsak 1 is maxolva.

Harmadreszt: bar tetelesen kifejtettem mi mekkora tap, es nem latom, hogy barmi egetrengeto lenne, de ha te maskepp latod (mondjuk elfogadnek valami magyarazatot arra nezve, hogy hol is az az extra tap, ami miatt elszallna a jutalom, szemben az eddigiekkel), akkor modositanam ugy a javaslatomat (nyilvan ezt nehezebb megvalositani), hogy csupan az amugy gond nelkul parhuzamosan turbozhato szakertelemek mehessenek maximum fole: spektralis, sajtolas, transzplantacio, ultraspec, epites, manakonstrukcio, magikus regen.
Igy a plusz tap nullara csokken, a jatekosok ezeket amugy is minden esetben maxolva hasznaljak.
Es tovabbra is jeleznem, hogy a kronokompenzaciot is idecsapnam, ami megint nem tap, hanem kenyelmi funkcio.

Ja es irod, hogy a maxos SPM-et nem erted, akkor ezt kifejtem: vadaszat kozben turbozhatod a sajtolast, az ultraspecet, a transzplantaciot vagy akar a visszafogott fejlodest. Ezzel lehetove teszed, hogy ne kelljen varni a sajtolasok miatt, hiszen ahogy megvan egy dog sajtolod, lehetove teszed, hogy azonnal elkoltsd a LE-t, varakozas nelkul, illetve ha epp nem kell masra, akkor a visszafogott fejlodes turbojaval visszafoghatod magad.
Az SPM maximalizalasa voltakepp a sajtolas, ultraspec, transzplant es visszafogott egyuttes maximalizalasanak alternativaja.

Meg egy kitetel: mivel a turbo korlatlanul athelyezheto, azert lenyegileg a mostani rendszer mindenre ad 5-ot, amit nem kell masik szakertelemmel parhuzamosan turbozni. Ezeket a szakertelmeket jeloltem a nyito hozzaszolasban +++-szal. Mindegyiknel ki is fejtettem, hogy milyen extra tapot ad. Tehat a realis az, ha nem 1 szakertelem vs. osszes szakertelem osszehasonlitast teszunk, hanem !!! vs. +++ osszehasonlitast. En ugy latom, hogy a tapot a !!! szolgaltatja.

Update: kiemeltem a lenyeget, mivel tenyleg nem a tap a lenyeg, ezzel a modositassal a plusz tapot nullara csokkenthetjuk ugy, hogy a modositasi kerelem erdemi resze ne seruljon.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.07.16. 16:31:14-kor
Pontszám: 8.33
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
52. hozzászólás - 2009.07.16. 16:33:39 (Válasz Miklós #42 hozzászólására.)
A képesség mindazt tudná, amit eddig (hiszen ha 5-tel nagyobb a max, a tudatturbó is tovább viszi), plusz még sokkal többet.


Ez könnyen orvosolható lenne. (gondolom én, de nem vagyok programozó)
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
53. hozzászólás - 2009.07.16. 16:36:02 (Válasz Eliteninja #50 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2009.07.16. 16:27:02
Hát én akkor is fölöslegesnek tartom. A KH egészkor támad, ki lehet játszani. Tudod kinek a pap...


PONTOSAN EZ A LENYEG!!! Kosoznom, hogy ilyen szepen ravilagitasz! En sem tolnam ki semmikepp. Se a spektralist, se az ultraspecet, se a sajtolast se a transzplantot.
Ez egy felesleges, kizarolag kenyelmi celokat szolgalo fejlesztes a karin, marmint felvinni 70-rol 100-ra a spektralist. (Tetelezzuk fel, hogy az atlag karinak 70-es spektralisa van.) Aki ezt megteszi az kenyelmi eonyokhoz jut, nem lesz tobb bevetele, viszont meg dragabb is neki a szakertelemfejlesztes, tehat egy kis hatranyt is szenved.
Es akkor eljutunk ide, a fertozes vegehez es kiderul, hogy nemcsak megtarthatja a hatranyat amit a szakertelem maxolasaval szedett ossze, de tobbe a kenyelmi funkcioja sem mukodik.
Miert?
Pontszám: 7.67
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
54. hozzászólás - 2009.07.16. 16:43:43 (Válasz Kocos #53 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.07.16. 16:36:02

Es akkor eljutunk ide, a fertozes vegehez es kiderul, hogy nemcsak megtarthatja a hatranyat amit a szakertelem maxolasaval szedett ossze, de tobbe a kenyelmi funkcioja sem mukodik.
Miert?


Gondolom ez a válasz:

Idézet: Miklós - 2009.07.16. 16:08:07
(Zárójelben jegyzem meg, hogy ezt a maxos SPM dolgot nem teljesen értem, mi mást turbóznék vadászat alatt? Én biztos nem tolnám ki 100-ra.).


Persze Ő nem is fizet őskővel a turbópakolás miatt.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.75
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
55. hozzászólás - 2009.07.16. 16:56:09
Valamikor régen, a 20. szint környékén kiderült, mi nemcsak fertőzöttek vagyunk, de küzdeni is tudunk a fertőzés ellen. Lassan, sok LÉ ráfordításával, de tudunk tenni ellene.
Az is kiderült, hogy mi végzeturak nem azért gyilkolásszuk egymást, mert ez egy PVP játék, hanem azért mert a fertőzés a hatalmába kerített minket. Ha majd legyőzzük a fertőzést, akkor képesek leszünk az összefogásra.

Most, hogy legyőztük a fertőzést kiderült, hogy összefogásról szó sincs. Arra vagyunk képesek, hogy több LÉ-t raboljunk azoktól a végzeturaktól, akik még nem győzték le a fertőzést. Én ebben nem kevés logikai bukfencet látok.

Nem tudom én melyik kategóriába tartozom, de nekem 100-as a spektrálisom. Pont azért, amit Kóc leírt. El kellett döntsem, hogy a transzplantot és az ultraspecet maximalizálom, és úgy költöm el a vadászat LÉ-t, vagy a spektrálist, és akkor azt a szakértelmet turbózom mellette, amit épp növelni akarok. Én ez utóbbi mellett döntöttem, úgy gondoltam ez jelent rugalmasabb játékot. A jelenlegi rendszerben kénytelen vagyok a spektrálist turbózni vadászatkor, időnként váltani a sajtolásra, majd vissza. Egész óra előtt újra váltani transzplantra vagy ultraspecre. Amikor a spektrálist 100-ra növeltem pont ezt szerettem volna elkerülni. Gondolom Kóc is ezen gondolatmenetet követve javasolt változtatást.

A fertőzés leküzdése valóban táp. Nem akkora, mint amit a jól összeválogatott epikus tárgyakkal el lehet érni, de legalább mindenki számára teljesíthető.
A hozzászólást Petur módosította 2009.07.16. 17:05:36-kor
Pontszám: 9.33
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
56. hozzászólás - 2009.07.16. 18:55:33
Megint csak azt tudom mondani, hogy nem kell tovább tápolni a fertőzés leküzdésének a jutalmát. Nem féltékenységből, mert én nem küzdök ellene, nem vagyok olyan, hogyha megdöglik a tehenem dögöljön meg a szomszédé is....

És Pityu, ne legyél már ennyire kényelmes....tervezz kicsit előre és akkor nem kell követ, csp-t költeni a turbópakolásra.
V1:Eliteninja
Pontszám: 1.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
57. hozzászólás - 2009.07.16. 19:55:06 (Válasz Eliteninja #56 hozzászólására.)
Ninja: el is olvasod amiket masok irnak? 51. hozzaszolas megvolt?
Pontszám: 6.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
58. hozzászólás - 2009.07.16. 20:02:03 (Válasz Kocos #57 hozzászólására.)
Megvolt
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.33
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
59. hozzászólás - 2009.07.16. 20:03:56 (Válasz Kocos #57 hozzászólására.)
Mr. tökéletesnek is megvolt a 46.?
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
60. hozzászólás - 2009.07.16. 20:55:32 (Válasz Eliteninja #59 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2009.07.16. 20:03:56
Mr. tökéletesnek is megvolt a 46.?


Ha ram gondoltal, termeszetesen igen.
Adnal egy kis tapot, de az a baj, hogy nem a tap a lenyeg, hanem a logikatlan megvalositas elkerulese. Inkabb legyen nulla tap, es mukodjon az aminek mukodnie kene, minthogy van egy kis tap, de ami eddig jo volt azt elbasszuk.
Pontszám: 5.33
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!