Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Kerdojel gombod beragadt.
Dátum: 2009.09.08. 00:10:45
Idézet: Ricardo - 2009.09.07. 23:28:56
Bocs, de nem gondolkoztam VF-ben. Nekik mindenhogy szívás lesz.


Az elejen pont, hogy nem, mert a valos erejukhoz merten gyengebb ellenfelrol indulnak.
Dátum: 2009.09.08. 00:04:11
Idézet: Butchman - 2009.09.07. 14:14:43
Nem szeretném, ha az új módosítás hatékonyabbá tenné az epikus ölést, csak kapjanak szerencsétlen alacsonyabb szintű tagok valami feladatot.


Erre gondoltam.
Ywgarrd nehezitese viszont arrol szolna, hogy a szovi nem tud haladni amig a kiskrik meg nem erosodnek. Ez teljesen mas megoldas lenne.
Dátum: 2009.09.07. 23:52:01
Idézet: Damage - 2009.09.07. 22:35:49
Idézet: Ariel - 2009.09.07. 22:06:54
És hogy képzeled el azt a nehezítést, ami csak a magasabb szintű karaktereknek nehezítés, de a kisebbeknek nem az?

Mondjuk az én verziómmal? 3. hsz a topicban.
Amíg a "kicsik" ki nem nyírják az epikussal érkező, egy vagy több szolgát, addig a fő epikus sokkal erősebb, illetve akár megsemmisíthetetlen. A "nagyok" persze nem üthetik a szolgákat (szintkorlát).


Ez nem nehezites, ez pont az amit Butchman is javasolt.
Dátum: 2009.09.07. 22:25:59
Idézet: Ywgarrd - 2009.09.07. 21:48:02
Ha már mindenképp egy szövetségi döntést akarunk reformmal megoldani, akkor kíváncsi vagyok az alábbiakról a véleményetekre:
Az felmerült már lehetőségként, hogy ne a "kicsik" dolga legyen megkönnyítve a szövetségen belül, hanem a (leg)erősebbeké legyen annyira megnehezítve, hogy rá legyenek kényszerítve a várakozásra, amíg a többiek hozzájuk erősödnek?
Ez megoldaná az előre rohanás által kialakult gondot az alacsonyabb szintűek számára.
Feltételezem, egy ilyen megoldás keveseknek tetszene, mert ez a helyzetet nem könnyítené, és tápolni sem lehetne belőle. Viszont magát a "közösségi élményt" helyre állítaná egy bizonyos idő elteltével.


Erdekes koncepcio. Egyreszt szerintem valos dontesrol nem beszelhetunk, egyertelmuen a szovetseg minden tagjanak az a jobb - eltekintve a jatekelmenytol - hogyha minel tobb epikust zuz le a szovi.
Masreszt, ha ellehetetlenites vagy hasznossa tetel, akkor en azert szavazok az utobbira, mert
1/ az epikus mar epp eleg lehetetlen igy is
2/ ez a megoldas tobb jatekelmennyel, tobb sikerelmennyel es tobb tappal kecsegtet
Osszefoglalva: igy jobb lesz a jatek.

Mielott valaki felremagyarazna: nem az a kerdes, hogy erosodik vagy gyengul az epikus, hanem nehezedik vagy marad a mostani nehezseg. Termeszetes, hogyha a kicsik is hasznosak tudnak lenni az epikus ellen, akkor azt ellensulyozni kell az epikusok erejeben.
Dátum: 2009.09.07. 22:16:17
Idézet: Birka - 2009.09.07. 19:07:51
Van a 2-es világban valaki 49 epikussal, ha ő nem adta el eddig a kacatjait tuti a falnak ment ma...

És pont az a jó ebben a korlátban, hogy "átlag" játékost egyáltalán nemkorlátoz,csak az extrém kiugró eseteket!


Még nem. Nagyon hosszu tavon elvileg korlatozhat atlag karit is.
Dátum: 2009.09.07. 22:13:59
Idézet: Steve32 - 2009.09.07. 12:00:01
Hali!
Csak nagyából olvastam el a fórumot,de lenne egy ötletem, érdekelne a véleményetek:
Szerintem a jutalom a kiderültekor kellene kiosztani a jutalmakat a TOP 10-eknek minden világon, hiszen Ők vakon tettek Zarnod ébredésért...nem haszonból, tudva azt, hogy mi vár rájuk! Ne azok törjenek fel az első kettőn akik eddig csak kivártak!
Ha már szerepelt ilyen ötlet, bocsi!
Üdv.
PP&VM


Aki eddig nem tett semmit, az nem fog bejutni az utolso par napon a top10-be.
Idézet: Void - 2009.09.07. 19:32:56
sziasztok!
Ezzel úgy mégis mi a baj?:

Körülbelül hány köbméter termálvíz tör fel egy évben Magyarországon?

60 000
160 000
260 000
360 000

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Speciális?Ebben mi? most inkább nem írok hosszasan dühömben,de könyörgöm vki magyarázza el,h mitől spec kérdés ez.


Hat aki nem termalviz szakember az ugyan honnan ismerne ezt a szamot meseld el. De inkabb erdektelen lexikalis tudas kategoria, mivel tipikus szaraz tenyanyag. Raadasul szamszeru.
Dátum: 2009.09.07. 20:24:58
Idézet: Hagya - 2009.09.07. 19:50:53
Bocsánat, de még mindig úgy érzem, hogy az egyéni játékot kellene fejleszteni a szövetségi helyett!


Nagyreszt azert az fejlodik, nem? Ugy 90-10 aranyban.
Dátum: 2009.09.07. 18:54:28
Idézet: Trimble2 - 2009.09.07. 18:36:05
Kapok értelmes hangnemű, kerek választ a 49. hozzászólásomra? Mi arról a véleményetek?


Sut belole a rosszindulat. Nem akarjuk, hogy az epikus gyengebb legyen, azt akarjuk, hogy mindenki szamara elmenyt jelentsen. Pedig megjegyzem, brutalis mertekben erosodott meg az epikus, az utolso 2 szorny kozott szamitasaim szerint 20 taumaturgia kulonbseg volt. De nem baj, ezert epikus. Lenyomjuk igy is. Vagy nem.

Ugyanakkor semmi, de semmi oka nincs, hogy miert kene a jelenlegi "csak a fele szovi tud epikusozni" rendszernek valtozatlanul maradnia. Persze ha notoriusan elutasitunk minden valtozast, akar jo, akar nem, mert biztos valaki tapolni akar, akor maradni fog igy.
Inkabb epito jellegu javaslatokat, vagy a rendszer valodi kritikajat fogalmazd meg. Azt, hogy ki mibol fog tudni tapolni, ki miert jut jogtalan elonyhoz, vagy miert lesz igy az epikus nevetseges egyszeru. Aztan majd az itt osszegyult lelkes jatekosok megprobalnak kitalalni valami megoldast, ha igazad van.
Erdekes, hogy 3 varos melle egy orszag kerult be negyediknek. Miert?
Sztem ha 3 jol ismert nem dan varos kerult volna be, akkor elfogadhato lett volna a kerdes. Mert azt illik tudni (van is ra kerdes), hogy a Lego Daniabol szarmazik, tehat nyilvan nem Dan varosok kizarhatoak. Amszterdam egynek jo.
Idézet: Ascaron - 2009.09.06. 13:36:27
Melyik óra svájci gyártású?

Festina
Casio
Swatch
Citizen

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.
ez vicces!!:D még hogy számtan??? a kérdések lényege az lenne h bárki kitalálhassa a választ??nem?nem pedig h azt sem tudja mi micsoda!! kíváncsi lennék hányan tudjak h melyik a svájci óra??főleg h teli vagyunk 10évesekkel...


Kereskedelmi markakra vonatkozo kvizkerdesek mindig ezt az ertekelest kapjak. A vagy szo helyes ertelmezese: a ket lehetoseg kozul egyik vagy mindketto.
Idézet: Tarabas - 2009.09.06. 10:32:46
Kíváncsi lennék arra az okostojásra aki nem fogadta el a kérdésemet, rossz válaszra hivatkozva:

Ki az aki többször kapta meg a legjobb színésznek járó Oscar-t (2008-ig)?

Clint Eastwood
Sean Connery
Robert De Niro
Anthony Hopkins

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

1.) a kérdést eléggé egyértelműen látom. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy kinek van több Oscar-ja, hanem arra, hogy ki kapta többször meg a legjobb színésznek járó Oscar-t?
2.) rosszak voltak a válaszok?
- Clint Eastwood (4 Oscar, abból 0 a legjobb színész címért)
- Sean Connery (1 Oscar, abból 1 a legjobb színész címért)
- Robert De Niro (2 Oscar, abból 2 a legjobb színész címért)
- Anthony Hopkins (1 Oscar, abból 1 a legjobb színész címért)

na most akkor nem egyértelmű, hogy ki kapott több színészi Oscar-t? Még az évet is megadtam, hogy meddig számít, így elavalulásra sem lehet hivatkozni.

Lehet nekem is valami 2x2=4-es vagy a körte 3. betüje kérdéssel több sikerem lett volna...

Egy újradöntést megérne az ügy szerintem.


Az a baj, hogy nincs olyan Oscar, hogy legjobb szinesz. Olyan van, hogy legjobb ferfi foszereplo. Ebbol a felsoroltak egyike sem kapott egynel tobbet.
Van egy olyan is, hogy legjobb ferfi mellekszereplo, ebbol van De Nironak a masik. A rossz valaszok ertekeles nem teljesen allja meg a helyet, a kerdes van rosszul felteve.
Dátum: 2009.09.07. 17:51:29
Az epik EP-je ugy toltodik, hogy 0-rol maxra 24 ora alatt erjen el.
Dátum: 2009.09.07. 17:49:02
Idézet: Endyr - 2009.09.07. 15:21:59
Az ember nem figyel fel napig maris ujabb reformjavaslat uti fel e fejet
Sztem eloszor az egyenit kellene pontositani es egyeztetni Miklossal, neki sem jo ha szaz dologra kell figyelni. Ha az kesz, akkor majd johet a kovetkezo is.


Muszaj volt, mert az egyeni sepikus topik szet flett floodolva a szovetsegi epikus problemaival. A megbeszeles sztem folyhat tobb fronton.
Dátum: 2009.09.07. 17:45:00
Idézet: Damage - 2009.09.07. 01:11:10
Attól függetlenül, hogy ez nem egy játékmechanizmusbeli hiba, jó ötlet lenne színesíteni az epikusokat.
A sebzés arányosítása valóban mindenkinek esélyt ad az ütésre, de gyengíti is az epikust. Gyengítsük az epikust, mert páran túlzottan előrehaladtak, míg a szövetség többi része lemaradt tőlük (akármilyen okból)? Szerintem ez rossz megközelítés.

Én inkább egy kisebb baráti kört (1-6 fő) kanyarítanék az epikusok mellé, taglétszámtól függően. Ezek olyan bónusz lények lennének a fő epikus mellett, amik természetesen nem dobnak kincset (legyőzésükkor kúttöltés sem jön), de ütésükkel kincspontot lehetne generálni, és a fő epikust segítenék. Segíthetik azáltal, hogy növelik az elnyelését (illetve varázslat elnyelését), fokozzák a regenerációját, tulajdonság, illetve (harci) szakértelem bónuszt adhatnak neki, vagy drasztikusabb esetben plusz egy harci vagy varázslat kört adhatnak a fő szörnynek, míg le nem verik őket. Ritka esetben nem is ölthető meg az epikus, míg az egyik vagy az összes segédlényt ki nem nyírják.
Itt jön a trükkös rész. Ezeket a segédlényeket úgy kellene szintben pozicionálni, hogy a fő epikus ellen esélytelenek tudják ütni őket (magyarán támadhatósági szintkorlátot is melléjük kellene csapni valamilyen képlet alapján).
Kapásból bemondanám, hogy (a szövetségen belüli legmagasabb karakterszint - 10) szint alatt lehessen csak ütni őket, vagyis ez alatt a szintkorlát alatt bárki. Természetesen ehhez a szinthez kellene igazítani a segédlény vagy segédlények erősségét is. A fő epikus lények üthetősége nem változna, vagyis továbbra is bárki üthetné őket. Megnéztem pár nagyobb szövetséget, és bár nem láttam problémásnak a dolgot, a kisebb szövetségeket még nem néztem át, így előfordulhat, hogy páran szívnának az ötlettől.


Ilyesmin is gondolkodtam, jo otlet. En ugy korlatoznam, hogy mindenki CSAK egy lenyt uthet. Szepen le kell osztani elore a lapokat. A levert lenyek pedig a halalbol 0 EP is visszaregeneralodnak egy nap utan. Illetve szinten egy nap utan lehessen celpontot valtani.
A gond itt az lehet. Hogy a kiserok megfeleloen legyenek belove. Erre talan megoldas lehet, ha a vedelmuk minimalis, csak a sebzesukkel kell megbirkozni. Igy aztan a 10. szintu kari is tudja sebezni, ha tuleli a varazslatot. Nyilvan az IQ-ja is alacsony lenne, igy a varazslata felezve ut be, a sebzese *varazslat, tau) lehet akar ugyanaz, mint a nagy epikuse.
Kisero tulok: IQ, vedelem, szerencse minimalis, tamadas, tau, ero magas.
Dátum: 2009.09.07. 17:29:08
Idézet: Damage - 2009.09.07. 10:21:36
A szövetségi összefogást a szövetség vezetőjének vagy vezetőinek kellene szorgalmaznia nem játéktechnikai módosításoknak.


Hiaba a legnagyobb odaadas a szovetseg fele, ha egy karakter 100-10000 aranyban kikap az epikusbol az nem lesz elmeny neki, nem fogja hasznosnak erezni magat, es a szovetseg sem erzi majd ugy, hogy a tag hozzatett valamit az epikushoz.
Dátum: 2009.09.07. 17:24:16
Idézet: Aurri - 2009.09.07. 16:21:48
Ünneprontó leszek megint.
A szövetségi epikus reformjára és a magánepikusra _sem_ lenne szükség ha megvalósulna a visszaidézhető _szövetségi_ epikus. Én ebben látom a megoldást. Vs ezen kellene inkább ötletelni, hogy eltalált legyen a dolog és orvoslást nyújtson a fő problémákra egyszerre (kicsik kimaradása az epikus-érzésből, %-os tápok okozta szakadék).

Morti javaslata sem rossz, csak éppen az ilyesfajta teljes reformokon kár törpölni, mert úgysem lesznek.


Tenyleg unnepronto vagy, de nincs is igazad. Ha az epikus jo, akkor kozossegi elenyt nyujt az egyeni epikus egyeni kihivast ad. A ketto igenyt egy fejlesztessel egy modszerrel nem lehet megoldani, hiszen ellentetes igenyeket hivatottak kielegiteni.

Masreszt a visszahivhato epikussal alapveto gondom, hogy ha a szovetseg mar atgyalogol az epikuson, mert 16-odszor van visszahivva, es 15 perc alatt pottyan, akkor is lesz (lehet) olyan tagja a szovetsegnek,m aki 300-6000 aranyban kap ki tole. Es ez siman a szovi fele is lehet egy nagyon szethuzodott tagsagu szovetseg eseten.

En mindenkeppen azt tamogatnam, hogy ezek az emberek mas modon vegyek ki a reszuket a csatabol. Nem lenne rossz par olyan varazslat, amitol tenyleg osszjatekka valna a jatek, nem pedig csak ugyanazt csinaljuk egyszerre es osszeadjuk az eredmenyt jellegu. Olyan varazslatot tudok elkepzelni, ami idoleges hatranyban reszesiti az epikust (akkor is ha megdobja a mentot, csak akkor kicsiben. Peldaul -3 tul mindenre, sikeres mentovel -1 tul mindenre, tauval felszorozva. Ha 10 emberke nekiugrik, es megdobja a mentot, de fejenkent 200-as tauval raraknak -3 tult, az mar -30 tul az epikusnalk mindenre, igy utana a tobbiek konnyebben pufolhetnek. Persze a kincspont kerdeses. Lehetne masik varazslat, ami a sebzeset csokkenti a dognek. Ezek a varazslatok lehetne ideiglenes hatasuak, mondjuk 20 csata (de akar 5 csata tauval szorozva), de legalabb 10 perc, legfeljebb 1 ora.
Esetleg a tamadas mellett egy vagy tobb masik gomb is megjelenhetne, es valaszthatna mindenki, hogy uti, vagy a tobbi gombbal zavar, segedkezik, gyogyit, stb.
No es persze mindenert lelkesen kincspontot kene osztani.
Dátum: 2009.09.07. 08:48:10
Lehet, hogy felreertettelek, es ez csak egy pelda volt, de ugye ez azert nem automata sebzes lenne? En fontosnak tartom azt is, hopgy az epikusra kesuzlni kelljen (es lehessen), meg hogy ne legyen mindegy, hogy milyen felszerelesben, mennyi EP-vel stb megyek neki. Mindenkeppen fontos meroszam lehet pl. a tulelt harci korok szama. Ehhez csak maxEP kell, azt mindenki egyszeruen tud gyartani.
Dátum: 2009.09.07. 08:23:09
Ket nagyon nyers otletem van a szovetsegi epikushoz.

Igazabol ugye az kene, hogy mindenki hasznos tagja legyen a csapatnak. Ket ut jutott eszembe ehhez.

Az egyik az, hogy Egy magasabb szintuhoz csatlakozhatna az alacsonyabb szintu a csataban, ahol ketten egyutt hatekonyabbak lennenek, mint kulon kulon. Reszleteket egyelore nem sikerult kidolgozni. Esetleg a segito kez bejatszhatna itt, mint lehetoseg. Azt is el tudom kepzelni, hogy a nagykari feltapolja a kicsit, meg azt is, hogy a kicsi a nagyot. Sebzesen utana osztoznak.

A masik otlet: az alacsonyabb szintu tagok gyogyitassal segitsek a harcolokat. Termeszetesen a gyogyitasert is jarna kincspont, akit gyogyitott a kiskari, annak a kovetkezo csatajabol egy bizonyos adag sebzes (akar 90%) atszallna ra.

Kozben beugrott egy harmadik: A szovetsegnek 3 epikus moncot kell leolnie. X, X-20, es X-40. Szintueket. A szovetseg 5 legmagasabb szintu tagja nem utheti csak az elsot, a masodik ot az elso kettot, a tobbi valaszthat. Persze az EP aranyosan eloszlik. Vagy megjobb. A harom epikus egymastol fuggetlen. Tehat teszemazt mindharom 1-rol indul, es minden harmadik legyozott epikusert jar 1-1 kincs. Termeszetesen az EP-k hozzaigazitva.