Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.10.31. 13:17:57
Idézet: Mortimer - 2009.10.31. 12:09:43
Idézet: Ariel - 2009.10.31. 11:37:21
Mortimer, ne azt nézd, hogy milyen erős leszel majd 4 hónap múlva ha eléred a szintemet. Ennyi erővel az alapján is számolhatna a rendszer, hogy milyen erős lesz egy 20-ik szinttől kezdve vf-et használó karakter mire 87-ik szintű lesz két év múlva.


Van igazság abban amit mondasz, de sarkítasz: azt is nézd, hogy az is jogtalan lenne, ha csak és kizárólag azért nem szenvednél hátrányt a szinguláris, illetve az üres, aukciós házban vásárolt szintlépésed miatt mert tökegyedül vagy a szinteden.

Ilyen erővel a játék semelyik szintjén nem szabadna ilyen próbák elé állítani a gyenge játékosokat, ami ugye nyilvánvalóan nincs így, nem cél.


Nade legyen mar valami realitas a probak szintjeben. Osszuk el az elso 50 karakter adott tulajdonsaganak osszeget a szintösszeggel, majd szorozzuk fel a szintemmel. Annak lenne minimalis valosagalapja. De a szint helyett akar szintnegyzettel is. A lenyeg, hogy most teljesen irrealis probak vannak. Illetve inkabb ugy mondom: vannak teljesen irrealis probak is.

A tulajdonsagprobakat amugy is ujragondolnam, mert mig szakiknal talan a 2 kritkustol eltekintve nincsenek nagy kulonbsegek, addig 2 azonos szintu karakternel egy tulajdonsagon akar 100-as kulonbsegek is lehetnek.
Dátum: 2009.10.31. 12:59:43
Idézet: Mortimer - 2009.10.31. 11:03:26
Azért azt is vegyük figyelembe, hogy te roppant gyenge vagy a szinteden. Erős vagy, de 88. szintűnek harmatos.


Ezt elismerem, de azt kevesbe, hogy aki most 10 szinttel mogottem van ideer, neki 260-270 szerencseje lesz. 220. Ha nagyon jól épít.
Ja és elvileg én kapok kedvezményt a próbákból, mert a szintemhez képest kevés a szerzett LE-m. Vagy nem. Tehát nem tartom kizártnak, hogy mire a "tömeg" ideér, addigra a próbák már 280-300-as szerenét kérnek. Persze az sem lehetetlen, hogy akkor lesz valós átlag, miből kiderül, hogy egy 240-es próba is elegendő.
Dátum: 2009.10.31. 10:54:49
Idézet: Birka - 2009.10.31. 08:27:22
Szóval szerintem azokon a szinteken, ahol kevesen vannak, egyszerűen NEM kéne mesterséges átlagot képezni, hanem jutalmazni kéne a játékost, hogy hűséges előfizetője a VU-nak... Mondjuk fele akkora rnd a próbára, mint a sikerre önmagához képest, ha egyedül van a szintjén?


Ez tulzas lenne egyik oldalrol, masik oldalrol minden fejlesztest ertelmetlenne tenne. Minek fejlesszek maszast ha a szintemen nulla az atlag es az is marad?
De amikor a szerveren eddig elert legnagyobb erteket lenyegesen meghaladoval szamol a proba keplete, azt valahol inkorrektnek erzem.
Dátum: 2009.10.31. 00:19:18
2 szerencse próbát kaptam, egy 281-est és egy 291-est. Számításaim szerint legalább nettó 3 milliót kéne építenem, hogy elérjem a képlet által kalkulált szintátlagot. Nekem ezek a próbaszintek egy pöttyet magasnak tűnnek. Szerencsém egyébként 200-as.
Idézet: Ariel - 2009.10.27. 11:19:14
Idézet: Tabac - 2009.10.27. 10:34:36
Meg 2 szinttel feljebb 30 szerencsével kevesebbel rendelkező szövitársam azt, mondja 1-2 hete max 3 kisebb van egy 20-as csomagban, nekem meg 6-10 apró vagy kisebb ugyanezen időben.


A szerencse tulajdonság leírásából idézve:

"Az igazán szerencsés végzeturak gyakrabban találnak az átlagosnál nagyobb méretű, és így több lélekenergiát adó szörnyeket."

Eszerint a szerencse tulajdonságnak semmi befolyása nincs az apró vagy kis lények számára, csak az átlagos, azaz jelző nélküli lények helyett jön többször nagyobb lény.


Mar ha hiszel abban, hogy ez pontosan van leirva. Mert peldaul az aukcios targyak zomenel nincs pontosan leirva mit csinal, de tegnap peldaul kiderult egy targyrol, hogy nem azt csinalja, ami a leirasaban szerepel.
Idézet: Miklós - 2009.10.26. 23:08:44
Mindenettől függetlenül, az igényt fogtuk, és a jövőben bekerülő épületek jelentősebb részénél csak LE-ből lehet épiteni, ill. az a javaslat is korrekt, hogy a pusztitás citadellát ne lehessen manából semlegesiteni. Egyébként, ha többet egyáltalán nem lesz olyan épület, amit manakonstrukcióból lehet épiteni, az sem jelent problémát, hiszen a szaki már bőven behozta az árát.


Na akkor ezt hírdesd ki valahol NAGYON jól látható helyen, mert én pl. most akartam húzni vagy 20-30-at a mágián, és az TUTI, hogy nem hozta még be az árát.

Megjegyzem, hogy szerintem ha lesz csak LE-ből építhető épület, az SOKKAL jobban fogja nyitni az ollót, mert most kb. az van, hogy lassan van meg "magától" vagy gyorsan. De megvan. Az új rendszerben egyes szövetségeknek egyes épületek elérhetetlenek lesznek, mert míga konstrukció idővelfelhúzza, addig LE-t nem lesznek hajlandóak beletolni. Nem akarok ebbe nagyon belefolyni, mert annyira nem izgat, de gondoltam szólok előtte, hátha érdekel valakit, hogy ha ez lenne a cél, az nem fog összejönni.

Ja kiegészítés. Ez csak azokra a szövikre igaz, ahol arra már rájöttek, hogy konstruálni kötelező, ahol tamáskodnak a kontrukció kifejlesztésével kapcsolatban is, ott nyilván nem.
Idézet: Mortimer - 2009.10.26. 14:26:09
Mondjatok ezen a szakértelmen kivül bármit, amiért érdemes növelni a Mágia alaptulajdonságot, ami a játék indulása óta benn szerepel.


Mondok: Manaregen. Igaz a szakertelmet magat joval olcsobb fejleszteni.
Idézet: Ywgarrd - 2009.10.26. 14:15:24
Egy olyan karakter előnyét soha nem lehet behozni, aki 100 %-os hatékonysággal játszik, mert annál nem lehet jobban.


Viszont ilyen karakter aligha van. 90-95% kore tennem a leghatekonyabb karaktereket.
Idézet: Mormord - 2009.10.24. 22:32:13
Idézet: Istaryu - 2009.10.24. 13:31:38
Milyen értéket nem vehet fel a logaritmus függvény argumentuma?

Egyet
Nullát
Negatívat
Irracionálist

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Szerintem aki elérte a gimnázium 3. osztályát, annak tudnia kéne, és ez alap műveltség nem pedig... áh mind1


Negatívat, vagy nullát? Mert tudtommal sajnos egyiket sem. Tehát, ha alapműveltség gimi 3. felett, akkor légyszíves tudjad.


Ha jol tudom komplex szamok halmazan ertelmezzuk a logaritmust negativ szamra is.
Idézet: Geordarcordac - 2009.10.25. 11:14:18
Mikor halt meg Michael Jackson?

2009 június 25.
2009 július 25.
2009 augusztus 25.
2009 május 25.


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott


Ebbe a kérdésben mi a lexikális? Azt nem tudják ki az a Michael Jackson, Vagy a dátumokat nem ismerik? Esetleg írjam ki római számokkal??


Altalaban minden datumos kerdes lexikalis. Ez nagyon az, mert itt igazabol azt kerdezed melyik honapban halt meg.
Dátum: 2009.10.21. 20:50:10
Idézet: Ariel - 2009.10.21. 19:56:58
Pl egy új szakival [karakter szint]*[szakértelem szint] LE-t lehetne rabolni a karaktertől akkor is ha nincs nála LE. A szakértelem maximális szintje 50 lenne. Így 80-ik szinten minimum 4k LE-t érne egy győztes portya (ha van is ennyi a támadónál). Viszont lefelé ütve minden szintkülönbséggel 500 LE-t csökkenne a biztos LE nyeremény.

Igaz, hogy ez is LE-t "termel" de nem olyan mennyiségben mint a kreatív affinitás, a visszaéléseket ugyan úgy le lehet ellenőrizni mint a kreatív affinitásnál, cserébe viszont kerülne LE a portyába, érdemes lenne azonos szintűeket ütni.


Ez a 4K sztem tul durva. Ez napi 33K gyemant bonuszt hozna (25*4K*0,33). En egy ennel sokkal gyengebb verziot vazoltam, es Jeriko mar arra azt mondta, hogy tul tapos.
Ugyanakkor egy ilyen szaki azert lenne nagyon jo, mert valamilyen szinten ellensulyozna az elonyt amit a KH jelent a topnak. (Habar leszogezem, hogy en meg mindig a KH-t mindenkinek elvet tartom a legjobb megoldasnak.)
Dátum: 2009.10.21. 20:44:33
Idézet: Endyr - 2009.10.21. 18:48:12
mondjuk ne a pokokat vegyuk alapul, hanem a maradek 99%-ot. Es azokra igaz, amit a fentiekben irtam. Jelenleg borzaszto tap a lelekszivas, legalabb a 6-8 szinttel alacsonyabbakat vedjuk be egy kicsit, h a lelekszivoknak ne azokba erjen meg beleverni 8k sebzest, probaljon feleennyit a sajat szintjen.


Lehet en valamit nagyon nem ertek, de LE szivas ide vagy oda meg mindig sokkal jobban megeri megverni egy 2-3 szinttel erosebbet, vagy akinek van ra lehetosege (es ereje!) annak egy 2-3 szinttel magasabbat, nem? Vagy te keresed a 8-9 szinttel lefele utes lehetoseget?
Dátum: 2009.10.21. 00:50:34
De epiteni tud mindenki. A Kincspont zome ugyis abbol jon.

Otlet: mi lenne, ha a szovetseg tagjainak tobbsege felruhazhatna egy embert jutalmazo szerepkorrel. (Lehet egyszeruen a szavazatok tobb mint 1/3-a is a feltetel.) A jutalmazo barmikor barkinek tetszoleges mennyisegu kincspontot kioszthat (neadjisten elvehet). Igy sokkal tagabb lehetoseg nyilna a szovetsegen beluli jutalmazasokra. Ha a jutalmazo elveszti a jutalmazo szerepkort, akkor az utolso 24 oraban vegzett manipulaciok negalodnak.

Miket lehet igy megvalositani? Szovetsegi tisztsegek, tevekenysegek jutalmazasa. Inaktivitas buntetese. Virtualis pontrendszerek jatekba integralasa. Szovetseget valtok karpotlasa. Ideiglenes kilepok kartalanitasa. Talan elsore kicsit furanak hangzik, de a szovetsegi tarsainkban miert ne bizhatnank meg ennyire?
Idézet: LoWs - 2009.10.17. 15:49:57
Én is tudok oylat kérdezni ami nekem alapműveltség, pl: Hol állt a ...-i kolosszus? A hét ókori világcsoda egyike? Lehet már benn van de én soha nem találkoztam vele. Viszont kizártnak tartom, hogy ha 2 görög várost és 1 rómait + a megoldást beírnám, tuti nem tudná az embereke negyede sem. Nekem mégis alapműveltségnek tűnik.


Valojaban EZ tenyleg alapmuveltseg. A 200 Ft kibocsajtasi ideje pedig erdektelen lexikalis tudas. Mindket jelzo megallja a helyet.
Idézet: Yaffa - 2009.10.17. 14:47:25
12:00, 13:05, 14:10, 15:15, 16:20, 17:25,
18:30, 19:35, 20:40, 21:45, 22:50, 23:55
Ez mennyi?
Persze nem tökéletes, mert nem pont akkor fedik egymást.


Mondjuk 23:55-kor nagyon nem .
Idézet: Hetech - 2009.10.17. 13:23:15
Nekem sem fogadták el pár kérdésemet és érdekelnének az okok:

Hányadik leszel, ha egy versenyen leelőzöd a másodikat?

1
2
3
4

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
Beugratós az igaz de ha nem kapásból válaszol valaki hanem gondolkodik kb. 5 másodpercet akkor nem lehet gond a megválaszolása.
Mit nem lehet ezen érteni?


Az elozes elott vagy utan volt masodik? Nem mindegy.
Idézet: Parosad - 2009.10.17. 01:28:09

Hány korszakra osztlik a Star Wars világa?

Ki nem sárkánylovas Christopher Paolini "Az örökség" ciklusában (Eragon, Elsőszülött, Brisingr) ? /A film alapján is megválaszolható:ERAGON/ ?

Miért egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ??


Mert egyik sem az altalanos muveltseg resze.
Dátum: 2009.10.17. 10:22:40
Sajnos Miklost nem erintette meg Mortimer(?) kivalo meglatasa, miszerint a vedelemnek LENYEGESEN erosebbnek kell lenie, hogy megerje hordani. Mig szivasbol 20-30%-ok ropkodnek, addig ezt sikerult berakni, egy 90-es szintu epikus targyhoz:
Lélekszívás-védelem: +5%
Dátum: 2009.10.17. 01:14:41
Case lehet a kepletben?
Idézet: FrankHool - 2009.10.10. 19:23:28
Hello légyszíves segítsetek én feltettem egy halál egyszerű kviz kérdést és azt mondták rá hogy nem jók a választási lehetőségek a kérdés így hangzik

Mit sportolt régen Növényi Norbert?

Focizott
Birkozott
Biciklizett
Boxolt


Szerintem ez egy egyszerű kérdés mi benne a "hiba"
Előre is köszönöm!


Birkozott, kickboxolt, illetve MMA-zott, ha jol tudom mindben vilagbajnok lett. MMA-ban lehet, hogy tevedek, de volt meg valami.