Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.11.04. 12:05:04
Pár ötlet a V4-re. Szerintem a bajnoki és a kvízolimpia nyertesei is megérdemelnének némi jutalmat. Előbbit felvenném a dicsőség medálosok sorába, utóbbi esetében a legtöbb medált gyűjtőknek lehetővé tenném egy medál átmentését másik világra.
Dátum: 2009.11.02. 13:03:38
Idézet: Vidámhalál - 2009.11.02. 11:04:32
Logikusan gondolj bele: ha fel kell mászni valahova, oda minden alkalommal fel kell mászni.


En ezt Miklosnak is kifejtettem: ha valahova fel tudtam egyszer maszni, akkor legkozelebb is fel fogok tudni. Ha elsore arra kell kolteni a turbot, meg a pontokat, hogy megtalaljam a helyes utat, a helyes poziciot stb, akkor masodjara erre mar nincs szukseg.
Arrol nem is beszelve, hogy es mondjuk zarnyitasnal visszazarod az ajtot magad mogott? Csapdaeszlelesnel elfelejted, hogy hol volt a csapda?
Dátum: 2009.11.02. 11:34:10
Nem tudom mennyire vag a temaba, csak gondolkodtam ezen a TOP veresre tapolja magat a KH-bol dolgon. Ami persze igaz, irom lent is a velemenyem errol. De ugyanakkor felmerult, hogy a LE szivas ezt meg megtoldja. Nos ez viszont nem igaz. A KH egy bizonyos mennyisegu LE-t regeneral, megadott idokozonkent. Ennyit lehet toluk elvenni, nem kevesebbet, es nem tobbet. Azt, hogy ezt mi modon tesszuk, illetve milyen rasegitessel, a nyerheto LE osszeget nem befolyasolja, legfeljebb az elosztasat.
Csak ugy a margora.
Dátum: 2009.11.01. 20:10:18
Idézet: Darah - 2009.11.01. 10:14:07
Én is ezt mondom, a szint egy eszköz és messze nem egyenlő erő.


Hat a kalandok rendszere megis ebbol az alapvetesbol indul ki. Nagyon nehez persze az ugy, hiszen elvaras, hogy aki jobban teljesit,m annak konyebb legyen a kalandok megoldasa is, de azt definialni, hogy ki is teljesit jobban roppant nehez.
En arra jutottam, hogy a fizikailag elkoltott eroforras az, ami a karakter elettartamat mutatja, azaz, hogy mennyire kene fejlettnek lenie. Tehat elkoltott CSP, PP, TKP, meg kitudja meg mi. Lassan az elvallalt (megoldott?) kalandok probaosszege is ide tartozik. Persze ezek valoszinuleg nincsenek nyilvantartva.
Dátum: 2009.11.01. 03:56:46
Idézet: LanMaffia - 2009.11.01. 01:06:48
Idézet: Ariel - 2009.10.31. 21:08:36
Ricardo, nekem 250 kristálypontomba került 3 kalandot teljesíteni, neked mennyi fogyott a 15 kaland alatt?


Mire jó még a kristálypont hogy ennyire féltitek őket?


Hat, meg arra is jo, hogy holnap is oldhassunk meg kalandot. Bar gondolom nem komolyan kerdezted.
Dátum: 2009.11.01. 02:07:42
A bilit az boritja, hogy olyan tulajdonsagelosztast is alkalmaznak a szimulalt szinttarsak, amit egy valos karakter nem tenne. Ki fejlesztene 400-as erot, ha nincs melle tamadasa?
Javaslom, hogy letezo karakterek tulajdonsagaranyt felhasznalva keruljon szetosztasra a pont a tulajdonsagokon.
Dátum: 2009.10.31. 23:07:30
Idézet: Ariel - 2009.10.31. 21:45:21
Akkor biztos én vagyok ennyire szerencsétlen, de nálam szint/4 fölé sosem dobott eddig a random...


Ott a 22, az pont folotte van.
Dátum: 2009.10.31. 22:59:20
Idézet: Ricardo - 2009.10.31. 20:53:21
Mondjon már a TOP egy-két ijesztő célszámot, mi az amit nem tudnak megoldani.


Irtam parat. Szerencse probak: 281, 291, 296 (egyet megcsinaltam, 70 pontba kerult).
Ero proba: 464.
Dátum: 2009.10.31. 22:57:27
Idézet: Darah - 2009.10.31. 20:40:06
A VF az egyik véglet, megvan az előnye, és megvan a hátránya.
A szingulárisnak is ilyennek kellene lennie, nem?


Ilyen is. Ne akarjunk ugy tenni, mintha nem lennenek - eddig nem lettek volna - hatranyai. Nagyon komoly hatranyai vannak.
Dátum: 2009.10.31. 22:54:44
Idézet: Darah - 2009.10.31. 20:40:06
Nem szokásom csempészni, ti is szinteteken akartok a legjobbak lenni, és az épp a legmagasabb, nem?


Nem.
De mindenekelott elnezest ha ugy jott le azt akarom ereztetni, hogy szandekosan "csempeszed" bele a szint szot. Szo sincs rola. Valojaban ugy velem, hogy neked annyira a szinthez merten legjobb fogalma all a kozeppontban, hogy nem erted a mi szemleletunket. Mi ugyanis globalisan az osszes kari kozul akarunk a legjobbak lenni. Van aki ugy gondolja, hogy ehhez nagy segitseg a szint (lasd Arielt, aki aukcion vett egy szintet - most el is nyeri melto bunteteset), Van aki ugy veli, hogy szintben nem jo elsonem lenni, 2-3 szintnyi lemaradast erdemes tartani. Lasd Galmuszk, aki csak azert nem 88. (89?) szintu, mert nem tartja idealisnak. De a cel ugyanaz. A szint csak egy eszkoz.
Dátum: 2009.10.31. 19:17:12
Idézet: Darah - 2009.10.31. 16:05:14
Mindenki úgy érzi, hogy mindent megtesz azért, hogy jó legyen a szintjén.
Az erő fogalmáról vannak eltérő nézetek, szint nem egyenlő erő. Szerintem.
Más szerint meg egyenlő.


Latod valahogy csak belecsempeszted azt a szintjen szot. Ezt hivjak relativ tapolasnak. Mert egy kontrolcsoporthoz kepest akarsz eros lenni. A klasszikus ertelemben vett TOP abszolut tapolastvegez, azaz nem a kontrollcsoportnal, hanem mindenkinel erosebb akar lenni. Jelenleg a a jatek osszes karakteret ossszeresztenenk egy nagy bajnoki tornan, akkor a gyoztes a szint toplistan vett elso 10-bol kerulne ki. Ebbol egyenesen kvetkezik, hogy bizony az abszolut ertelemben vett tapolas egyik fontos koponense a szint. Mert kapsz tamadast, mert tobb LE-ert vadaszol, mert jobb targyakat tudsz venni.

Az ero fogalma nalam eleg egyertelmu, le tudod gyozni az ellenfeledet portyaban vagy sem. Te mire gondolsz ha erool beszelunk?
Dátum: 2009.10.31. 19:09:01
Idézet: winnie - 2009.10.31. 14:11:05
ne megijedni kell, hanem elgondolkodni azon, hogy akik veled egy időben indultak és annyiadik szintűek lesznek, mint te, azok mennyivel erősebbek lesznek, mint te most. ha most lebutítjuk a kalandokat, akkor nekik pláne nem lesz semmi kihívás.


Nem igy mukodik a rendszer. Dinamikusan alakulnak a szintatlaghoz a probak, ahol van szintatlag, ahol nincs eleg karakter ott jon be a kepbe a becsles, errol beszelunk, hogy ez mertekeben helyenkent durvan elut attol at egy szintatlag mutatna. Tetelezzuk fel, hogy a te szinteden 25 pont a sebgyogyitas atlaga, akkor kapsz mondjuk egy 40-45-os probat belole. Teljesen ok. Mit szolnal, ha valami ok folytan a te szinteden (de csak ott), sebgyogyitas probak 100-120-as szint koze esnenek. Pedi neked teszemazt 40 van, tehat pont, hogy jobb vagy az atlagnal. Aki eggyel folotted vagy alattad van az meg kapna a 40-es szintu probat, ami neked csuklobol megy. Korrektnek tartanad?
Dátum: 2009.10.31. 19:02:50
Idézet: Ricardo - 2009.10.31. 13:50:37
Idézet: Birka - 2009.10.31. 13:48:32


Teljesen igazad van, dögöljön meg az élmezőny, mert kitesztelt neked minden újdonságot, mert türelmesen kénytelen kivárni, amikor kifut alóla a játék, hogy mire te odaérsz neked ezzel ne kelljen szívni, hogy tuti biztosan prémezve játszik, és eltartja a játékot stb...


Én nem azt akarom, hogy dögöljön meg az élmezőny. De azt nehéz elfogadnom, hogy nincs kedvük erőforrást áldozni az új szakértelmekre, ezért inkább gyengítsük a próbákat.


A szerencse nem uj szakertelem. Szerintem egesz sokat aldozok is ra, a jelenleg szukseges tobbmillio LEüt nem tudom eloteremteni, illetve ha megteszem, akkor mire eljutok oda, addigra 5 masik probam valik irrealissa. Nem azt kerjuk, hogy a 40-es maszasproba legyen 10-es, ha ilyet kernenk teljesen jogos lenne amit mondasz.

Azt kerjuk, hogy az a szam, ami a te szinteden a szintatlagkent szamolodik nalunk meg becslessel, az kozelitsen egy hiheto ertekhez a jelenlegi sokszor extrem helyett.
Dátum: 2009.10.31. 18:59:23
Idézet: LanMaffia - 2009.10.31. 13:49:06
Miről beszélünk itt? Hogy egy pár embernek rutinfeladat legyen minden kaland mert már régóta játszanak? Ébredjetek már fel.


Ilyesmirol senki nem beszelt, valamit felreertettel.
Dátum: 2009.10.31. 18:57:35
Miért tudna több pontot szerezni aki az élen jár?
Dátum: 2009.10.31. 18:47:05
Idézet: Ricardo - 2009.10.31. 13:33:16
Nem értem miért baj az, hogy nehezek a kalandok. Elvégre azért kaland és nem rutinmunka a neve. Hőspontot kell használni, meg kell erőltetned magad, mert alapból egyszerűen nem megy. (Magasabb szinten lehet nehezebb, de ott kristálypontot is lehet összeszedni.)

Emellett összesen 3 új szakértelem van, ezeket felhúzni 20-asra, szinte semmi lé. 1-2 nap alatt megvan.


Ket megjegyzes ha szabad.
1/ 3 szakit 20-asra felhuzni nekem spec. 7-800K LE. Azert az csak nem 1-2 nap. Nem sok, de megis.
2/ Masreszt amit itt sirast lattal, az azert van, mert a topra TELJESEN mas szabaly ervenyesul, aminek a celja az volt, hogy a tobbiekhez hasonlo meretu kihivas ele allitsa a karaktert, csak ez nem sikerult. Nehany esetben legalabbis. KRPüt hasznalni hajlando vagyok, de nem próbánként 100-at, mert az szimplán hülyeség.
Dátum: 2009.10.31. 18:43:20
Idézet: Ariel - 2009.10.31. 13:21:56
71. szintű vezetőkészség próba

Ilyet sem tudom, hogy vehet "átlagnak" a program, még ha mesterséges is...


A proba szitje nem az atlag, hanem az atlag plusz egy szintedtol fuggo merteku random. Ebbe a 71-es vigan belefer.
Dátum: 2009.10.31. 15:50:47
Idézet: Mortimer - 2009.10.31. 15:33:04
Nem, el fogom dobni azt a kalandot.

Maximalisták vagyunk, mindent meg akar oldani mindenki. Be kell látni, hogy ez ahogy az életben, a játékban is lehetetlen. Ennek már rég be kellett volna következnie, itt a végre sokak által áhított specializálódás


A kaland ereje a karakterek atlagan alapul. Ezt ugye tudjuk. Nem mondom, en ero fejlesztesben el vagyok maradva, ezert korrekt, ha nemi KRP-t bele kell forgatnom egy eroprobaba, de hogy az a legjobb raoltozes mellett is tobb mint 100 pont legyen, azt tulzasnak erzem. Masodik legjobb kuldiskent 30 ilyen probara futja. A tobb honapja(!) gyűjtött KRP-bol.
Dátum: 2009.10.31. 15:47:14
Idézet: Darah - 2009.10.31. 15:26:39
Ahol az érv, hogy azért nem jó, mert ő nem tudja megcsinálni olcsóért, holott ő TOP,


Az a baj, hogy a TOP jatekos ugy erzi, hogy o mindent annak vet ala, hogy a leheto legerosebb legyen. Nem valakihez kepest, hanem abszolut ertelemben. Es a jatek ezt bizonyos pontokon kemenyen bunteti azzal, hogy a teljesitmenyt a szinthez meri. Jo pelda erre a terkapu (Bar ott a buntetes enyhe). A jatekosok zome (nagyjabol aki nem top), az ezt a hendikepet erositene, hiszen az elenjaro mar amugy is eros,, legyen csak visszafogva mesterseges korlatokkal. A TOP meg ugy erzi, hogy a jo teljesitmeny nem erdemel buntetest. Es itta buntetes szot huznam ala, hiszen az nyilvan elfogadhato, hogy csillapitjuk valamilyen modon a kialakult erokulonbsegeket, de az kevesbe (szamomra is), hogyha ezt a visszajara forditjuk.

Elvileg a kalandokban nincs ilyen buntetes, mert a szinteden levok atlagaval szamol, ami ugye a veled egyivasuak atlaga, tehat elvileg itt nincs hatrany. Ugyanakkor a top X szinten valamilyen becsleses modszer kerult bevetesre, ami mint lathatjuk sok esetben borzaszto irrealis szamot dob ki.
Megjegyzem a masik iranyba is, volt 390-es IQ probam, ami a szintemhez merten sztem rettentoen gyenge. Mar a sok szinttel alattam levok kozott se nagyon van 280-nal kisebb IQ, amire raoltozve egy 370 siman osszejon.

Ami az uj szakertelmeket illeti, szerintem nem kene, hogy a szakifejlesztes koltseget noveljek.
Dátum: 2009.10.31. 15:30:16
464-es eroproba. Neked Morti lesz mondjuk 400-as erod 88-ra? Mert itt a progi sztem olyan 430-as atlagot szamolt ki a szintemre.