Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Nono! Az algoritmikusan elbiralt palyazatok ellen jo erv az az utfelujitasi palyazat, ahol minden ev garancia 1 pontot jelentett a palyazat egyebkent megszerezheto 100 pontjahoz. Az a vallalkozo nyert, aki 666 ev jotallast vallalt az utra. Aztan persze miutan felvette a penzt 1 even belul megszunteti a ceget, es igy a jotallast nincs kin szamonkerni. Bar lehet, hogy csak urban legend.
Dátum: 2009.11.10. 00:23:27
Idézet: Charon - 2009.11.09. 23:53:38
78.szinten, ezek örűltségek.......

271. szintű Egészség próba

647. szintű IQ próba

635. szintű IQ próba


Ezek valoban elszallt ertekek.
No én megmondom őszintén egész sokáig a rádiók pártján álltam. Főleg a Slágerén, az utóbbi 5 évben ezt hellgatom sokat, főleg reggelente, én ugyanis a zenénél jobban szeretem hallgatni a műsorvezetői ökörködést vagy akár komoly beszélgetést is. Így aztán délután este inkább a Klub vagy az Info játszik.
Visszakanyarodva, úgy vélem, hogy egyrészt a pártok felosztották a tortát, de ne is ez az igazan nagy baj, hanem az, hogy ténylegesen teret engedtek a kiskapuknak, és nem éltek - miért is tették volna - a kiírás szerinti jogukkal, hogy az irreális pályázatokat kizárják.

Persze ettől még az újak lehetnek jók, vagy simán jobbak is, mint az eddigiek. Nem nagy kunszt. Az egyetlen valódi "érték" - nem erkölcsi, hanem üzleti - az meggyőződésem szerint a Bumeráng brand, ami viszont a magyar rádiópiacon olyan mértékben megfellebbezhetetlen, hogy egészen biztosan nem fog eltünni. Már tárgyalnak az új csatornákkal, közben keresik, hogy az országos frekvenciát hogyan lehet helyi frekvenciák halmazával helyettesíteni (a Klub is így üzemel). Szóval azok a betefonálok, akik az életük utolsó jó elemét siratják, háááát. Nem okosak, maradjunk abban.
De ettől eltekintve a klasszikus rádiók minden műsora helyettesíthető, sőt űberelhető.

Ugyanakkor nemrég kifejezettem ellene fordultam a polgári mozgalomnak, és egy egyetlen személyre, Seres Máriára vezethető vissza. hazánkban ő a civil demagógia szószólója, az olcsó, hatásos hülyeségek prófétája. Ha megnézzük nevéhez csupa olyan látszólag hú de fontos, és hú igazságos dolog népszavazásra citálása fűződik, amelyek vagy nettó hülyeségre, félinformációkra építenek, vagy megvalósításuk jóval nagyobb károkat okozna, mint hasznot hajtana. Ezt én óriási hibának tartom. De persze ahogy SM kezdeményezéseinek óriási hátulütőit valószínüleg ezt sem veszi észre az átlagember.
Idézet: Jeriko - 2009.11.09. 09:08:50
Idézet: Kocos - 2009.11.08. 01:22:13
Idézet: Birka - 2009.11.07. 13:55:43
Én óriási baklövésnek érzem, hogy lesznek épületek, melyek csak léből építhetőek.


Az első felével egyetértek. Ha amanakonstit kivesszük a képletből, a top szövik a jelenleginél lényegesen nagyobb előnybe kerülnek. Tessék megnézni a Légiót, 1-2 hetnete 100K-val nő a kút. És nyilván nem azért, mert hú de fontos építeni valónk van, hanem mert szerencsét kell fejleszteni.

A manakontrukció kifejlesztése után ingyen használható. Ezért a legkisebb szövi is megengedheti magának, ezzel pedig elérhető, hogy a top szövetségek és a kis szövetségek tagjai között arányaiban kisebb legyen az építési kapacitás differencia, mint nélküle.


Kocos, ezt tényleg komolyan gondolod? Naqyon nem rétek egyet.
A kis és nagy szövetségek között az "építési kapacitás differencia" egyetlen egy dolog miatt nem száll el: hogy jelenleg a nagy szövetségekben nincs semmmi építenivaló, csak a HT (megjegyzem, hosszútávon ez arányaiban talán még nagyobb különbségeket fog szülni).

Nézd meg, egy nagyobb szövi (Elit, TGY, Azúr) hetente mennyit épít csak a HT-be (és nem azért, hogy mielőbb kész legyenek, csak a "fölös" manakonstrukciós, meg a szerencsenövelés miatti építési kapacitásukat vezetik le). Egy kis szövetség ennek a tizedét sem képes összehozni (csak tájékoztatásul: nekünk egy HT szint 1,2 milla körül van, ebből épül napi 2-4.

Egy nagy szövi manakonstrukciós kapacitása többszöröse egy kisebb szöviének (jómagam napi 200k körül építek).

Sajnos már rég túl vagyunk azon a ponton, ahol értelmesen korrigálni lehetett volna (biztos senki nem jelezte ezt a JV felé ). Ennek esett áldozatul az egész szövetségi építkezés (gyakorlatilag vége), a Hatalom tornya, és részben a háborús rendszer. A legegyszerűbb persze így hagyni az egészet, és akkor pár hónap múlva "beáll az egyensúly", mert mindenhol meglesz minden. De ha tovább akarunk lépni, új épületekkel, új lehetőségekkel, akkor nagyon komoly átgondolásokra van szükség a manakonstrukció terén.


Mindez igaz. Ugyanakkor allitom, hogyha kiveszed a konstrukciot, amit hatrany nelkul hasznalhat barki, akkor a mostani teszemazt 10-szeres kulonbseg siman 100-szorosra ugrik. Es azert napi 500K epites biztos vagyok benne, hogy egy kozepes szovinel sem lehet gond. Ha csak 10-en konstrualnak 35K-t, 100K-t termel a kut es 50K epites osszejon LE-bol, akkor ez meg is van.
Mindez azert van igy, mert egy kozepkari LE bevetelenek jelentosebb kisebb %-at hajlando epitesre forditani. Tapasztalat.
Dátum: 2009.11.09. 08:15:21
Mert a 20. szintu nincs bealllitva hasznalatra.
Idézet: Crimson - 2009.11.06. 23:15:13
A második fele a Rubinpalota miatt van, csak kábé háromnegyed év késéssel.


Pardon rosszul kopiztam. Az egy ugymond kiskapu bezárása, nekem természetesen az első felével van gondom.
Idézet: Birka - 2009.11.07. 13:55:43
Én óriási baklövésnek érzem, hogy lesznek épületek, melyek csak léből építhetőek.

Ahhoz mit szólsz, hogy a jövőbeni épületeknél a manakonstruált értéket osztod a taglétszámmal?
Frankón 56-os manakonsival épít valaki, de mivel 35-ös szöviben van így az ápítése osztódik 35-el, a 10 fős szöviben meg csak 10-el....


Az első felével egyetértek. Ha amanakonstit kivesszük a képletből, a top szövik a jelenleginél lényegesen nagyobb előnybe kerülnek. Tessék megnézni a Légiót, 1-2 hetnete 100K-val nő a kút. És nyilván nem azért, mert hú de fontos építeni valónk van, hanem mert szerencsét kell fejleszteni.

A manakontrukció kifejlesztése után ingyen használható. Ezért a legkisebb szövi is megengedheti magának, ezzel pedig elérhető, hogy a top szövetségek és a kis szövetségek tagjai között arányaiban kisebb legyen az építési kapacitás differencia, mint nélküle.

Birka másik felvetését ellenzem. A jatékban az optimális az, ha nagy létszámú szövetségbe tömörül az ember. Ha a kevesebb tagú szövik kapnak is valamilyen kedvezményt az építésre, az nem lehet arányos a taglétszámmal, mert egyrészt irreális ereményt hoz, hogy a szövetség manakonstrukcciós kapacitása független a taglétszámtól, másrészt kiskapuk-exploitok garmadáját nyitná meg.
Dátum: 2009.11.07. 19:18:54
Erdekes ma egy par proba szintje csokkent. Masok konstansok maradtak (illetve eggyel nottek a bajnoki medal miatt - disznosag). A legviccesebb az a magikus regeneracio proba, ami negyedik nekirugaszkodasra a harmadik ertekkel szerepelt. Jo lenne tudni, hogy mikor valtozik egy proba szintje, es mikor marad az, ami korabban volt.
"Pusztítás citadellája: 2 változás, most már nem lehet manakonstrukcióval semlegesíteni, és ha egy szövetségnek 5-nél kevesebb tagja van, 5 szintnyi csapást akkor is rá lehet rakni."

Ennek a valtoztatasnak mi ertelme? Szurjunk ki a kisebb szovikkel?
Teljesen ertelmetlen - sot tovabb megyek, hibas valtoztatasnak tartom.
Dátum: 2009.11.06. 13:15:44
Idézet: Mortimer - 2009.11.06. 10:21:25
Már a bekerülés óta mozog a követelmény, sose volt stabil. Az, hogy ez így jó e, lehet vita tárgya. Ha fixen marad mindig ugyanaz, akkor betárolsz 9et, és azokat 2 szintlépés múlva megerőltetés nélkül megcsinálod. Szerintem ennek elkerülésére van ez így.


Namost ezt azert te se gondolod komolyan. Egy szintlepes alatt siman 25 kalandot lehet kapni, tehat 50 kalandbol 10-et kerek ki? Hogy aztan 2 szint mulva esetleg konyebben megcsinaljam? Raadasul az esetleg erosen alahuzando, mert a szakertelmeim jo reszet nem fejlesztem, szoval a kalandok aranya amin a 2 szintlepes egyatalan segit valahol 10% korul mozoghat.

"Masreszt nagyon gyanus, hogy minden egysegesen felfele mozgott."
Mindenki mindent fejleszt. Az lenne a fura, ha csökkenne Felejteni manapság már nem éri meg semmit, hiszen a korábban haszontalan szakértelmek is próbatényezőkké váltak.


Ha extrapolalsz egy fuggvenyt es egy pontot ugy mozoditasz, hogy az Y erteke valtozatlan, az X meg no, akkor a fuggvenygorbe laposodik, azaz a kesobbi ertekek csokennek. Szerintem. Tehat nem kell csokkenteni, felejteni, eleg nem novelni.

"Ha eddig 86-os szinten volt valakinek 20-as manaregenje, most meg 87-es szinten, akkor az en ertelmezesembe a szintatlag csokken."
Szerintem az történik ilyenkor, hogy van alattad 15 ember mondjuk, én növeltem a csapdaészlelésen, más a zárnyitáson, harmadik emberke a mászáson. Mivel ez nőtt, a ráillesztett görbe meredekebbé válik, ami nálad csúcsosodik ki, és jóval nehezebbé válik.


Igen ez sajnos lehetseges.
Csak ez ugye azt feltetelezi, hogy a szint aranyaban nekem sokkal durvabb utemben kene novelnem ezeket a szakikat.
Jelnelg ugy szamolom, hogy a harom uj szakit a szintemen olyan 40-esre becsuli. (A proba ennek megfeleloen 40-70 kozott van.)
Dátum: 2009.11.06. 12:51:27
Idézet: Mortimer - 2009.11.06. 10:25:43
Ja.

Egyébként ez mutatja, hogy meddig nőhet a küszöb. Itt ez már konstans marad, de mégis csökken, hiszen mivel a kockadobás a szinted felét (Birka szerint harmadát?) adhatja hozzá bónuszban, elméletben kristálypont nélkül megcsinálható.

Szerintem minden szakértelem effelé a határ felé mozog folyamatosan, azaz JÓVAL meg kell növelni mindent hirtelen, hogy biztosan kristálypont nélkül telejsíthesd azokat. Ezzel persze jól megszivatod a körülötted lévőket, ők is növelnek ezért, így neked is növelned kell. Ki van ez találva.


A kockadobas a proba kuszobhoz ugyanugy hozzaadoddik. Persze nem ugyanaz a dobas, csak egy ugyanolyan.
Dátum: 2009.11.06. 10:15:21
Idézet: Mortimer - 2009.11.06. 00:04:16
Szintlépések alattad. Az ő tulajdonságaikat, szakértelmeiket extrapolálja Miklós függvénye.


Megertem, ha ezek kihatassal vannak a meg meg nem kapott a probakra, de a megkapott probaknak nem kene maradniuk amik voltak? Masreszt nagyon gyanus, hogy minden egysegesen felfele mozgott. Ha eddig 86-os szinten volt valakinek 20-as manaregenje, most meg 87-es szinten, akkor az en ertelmezesembe a szintatlag csokken. Ehhez kepest minden egysegesen 10-30 pontot maszott felfele.
Dátum: 2009.11.06. 00:00:05
Eddig úgy tapasztaltam, hogy az egyszer kiosztott próbák már nem változnak. Ehhez képest ma minden próbám 10-30 ponttal feljebb kúszott. Mi ennek az oka?
Dátum: 2009.11.05. 17:19:43
Idézet: Jeriko - 2009.11.05. 10:11:51
Ha a torony hatása alatt állnék, naponta 10% vadászattal kapnék több LE-t, ami durván 8000 LE.


8000? Ezt durvan alulbecsulted.
Dátum: 2009.11.04. 23:25:48
Idézet: Ösvényjáró - 2009.11.04. 22:57:43
Erről szóltak az eddigi hsz-ek is. És aki épeszű, az nem irigyel ezért titeket, mert nektek meg már nincs mi mást építeni. Amúgy Mortival beszélgetve mögöttetek is rövid időn belül hasonló lesz a helyzet, de ezt majd ő úgyis elmondja. Ami érdekel ezügyben -és gondolom nem akkora titok- Kócos, ti csak manából építetek a kút mellett, vagy nyomjátok még LE-ből is?


A szerencse is egy tulajdonsag fejleszteni kell. Tehat LE-bol is epitunk. Ez a kutmeretunkbol egyebkent jol latszik (mar a valtozasabol).
Dátum: 2009.11.04. 23:10:14
Idézet: Ösvényjáró - 2009.11.04. 19:21:45
Szerintem csempésszük be oda winnie-t, majd ő megoldja.


Humánus bánásmódot követelek a Légió nevében.
Dátum: 2009.11.04. 23:08:50
Idézet: Almási Viktor - 2009.11.04. 17:38:52
Hatalom tornya, vágod. Számomra visszás is lenne ha egy 10 fős szövinél landolna.


Olvasd el azt amit Miklós irt bevezetéséhez lábjegyzetnek.
Dátum: 2009.11.04. 23:07:36
Idézet: Almási Viktor - 2009.11.04. 17:07:16
Idézet: Jeriko - 2009.11.04. 13:11:15
Van esélye, hogy lesz valami a toronnyal, vagy örökre az Azúr Légió birtokában marad? Érdemes ötletelni?


Pár szövetség össze tud fogni és jó magas PC-kel el lehet kezdeni lövöldözni az Azúrt.


Ugyan a PC egyrészről egy kétes megítélésű eszköz, másrészt egy szintnyi HT jelenleg 400 szintnyi csapással egyenértékű. Nyilván megoldanánk, hogy minimalizáljuk a hatását. Kevés, ráadásul ez a módszer nem a problémát akarja megoldani, hanem megkerülni akarja azt.
Dátum: 2009.11.04. 22:54:02
Idézet: winnie - 2009.11.04. 14:49:17
Idézet: Jeriko - 2009.11.04. 13:11:15
Van esélye, hogy lesz valami a toronnyal, vagy örökre az Azúr Légió birtokában marad? Érdemes ötletelni?


van. meg kell próbálni visszaszerezni. nem kell beletörődni.


Netto butasagot hallottunk. Ha egy szovetsegnek tobb eroforrasba kerul megszereznie tolunk, mint amennyit a birtoklasa termel, akkor miert is akarnak megszerezni? Te fizetnel 1000 Ft-et egy sorjegyert, amivel 500 Ft-ot lehet nyerni? Ugye nem.
Dátum: 2009.11.04. 22:52:28
Idézet: balgos - 2009.11.04. 14:29:28
Van megoldás arra hogy kikerüljön a HT az azúr kezéből: Gyűjtsd össze a top százból(nem feltétlenül szint alapján) 35 tagot egy szövetségbe és akkor...


Sztem a kerdes nem arra vonatkozott, hogy jelen szbalyok kozot milyen modsyerrel lehet elveni az azurtol a tornyot (leutod a legjobb epito karik gazdajat egy sotet sikatorban), hanem az, hogy milyen valtozas fog torteni annak erdekeben, hogy az eredeti cel a kezrol kezre jaras megvalosuljon. MOmentan a legsotetebb korszakat eljuk a HT-nek, mert a Legio elonye egyre no. Nem tudom a tobbi szovetseg mennyi energiat fordit mas epuletek epitesere, remeljuk sokat es idovel a napi 1 szint bomlas miatt utolerhetoek leszunk, de jelenleg ugy tunik, hogy nem. Es lassuk be ez szoges ellentetet kepezi az eredeti elkepzelesnek.