Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

A dicsoseg csarnokot es a targyvasarlos reszt elolvastam. Elobbi sztem nagyon jo otlet tamogatom. Masodik a targyzsakmnayt nem erzem megvalosithatonak, a nyero fel arra fog jatszani, hogy minel tovabb tartson a haboru (direkt bukasokkal esetleg), a vesztes fel azon fog munkalkodni, hogy minel hamarabb veszitsen, vagy ha nincs tiltva siman 1 het elott kapitulal. Ezek nem jo motivaciok.
Nekem a haboru rendszerevel az a bajom, hogy egy mesterseges lovagi tornat krealunk, ahol bizonyos osszecsapasokat lovagiasnak (engedelyezettnek) masokat egyenlotlennek (nem engedelyezettnek) tekintunk. Ezzel elerjuk, hogy a haboruk tulnyomo tobbsegeben szovetsegek reszhalmazai kuzdenek egymassal. Mindez addig, amig a haboru nyeresege a mostani nevlges szinten van, nem jelent valodi problemat, de ha valtoztatni akarunk ezen, akkor jo lenne, ha a szembenallo szovetsegek minden karakterenek lenne lehetosege valamilyen formaban hozzajarulni a a szovetseg haborus teljesitmenyehez. Nem feltetlenul a csatakban valo reszvetelre gondolok.
Elvarasom lenne, hogyha egymas melle rakunk ket szovetseget es az egyik egyertelmuen erosebb, es a haboruban ugyanolyan ugyes taktikat fel tud vonultatni mint ellenfele, akkor komoly eselye legyen a gyozelem megszerzesere.
Dátum: 2009.11.20. 14:14:50
Idézet: Birka - 2009.11.20. 13:41:18
Kócos, lokálisan megéri jobbnak lenni, mint azokkal versenyezni, akik hónapokkal előttem indultak! Neked Az apszolút elsőség számít, mert egyszerre indult karakterek közt tolod...


Igen Birka, ezt mondtam en is.
Dátum: 2009.11.20. 13:38:12
Idézet: Yasmina - 2009.11.20. 11:16:49
Ez a játék lényege, legyél jobb mindenkinél, de lehet én látom rosszul


Ezt en is igy latom, de a tobbseg szamara nem ez a jatek lenyege, hanem a legyel jobb azoknal akik az utotavodban vannak.
Dátum: 2009.11.20. 13:19:29
Idézet: BaalCain - 2009.11.20. 10:54:59
Tudom rettegnek a vfet lefelejtő és rohamra induló hordáktól, nem kérdés be fog egy nap következni.


Tekintve, hogy a VF osszessegeben csokkenti a LE termelest, ilyen jellegu rohamra nem hiszem, hogy szamitani kene. Inspiratorral 1-2 ember meg tudja csinalni, tobben nem.
Dátum: 2009.11.20. 13:13:18
Idézet: Let. - 2009.11.20. 10:15:51
Nyílt levél Tihor Miklós úrhoz!
Tisztelettel felhívnám a figyelmét arra,


Sztem ha nem vagy ra nagyon merges akkor tegezd, a magazast nyilt tamadaskent kezeli.
Egyebkent is olyan vagyunk, mint egy jo multi, mindenki mindenkit tegez.
Dátum: 2009.11.20. 12:07:10
Idézet: Damage - 2009.11.20. 09:27:50
Mi az a "balanc"?
Szavaznék én a balancra, de jobb szeretnék angol mondatokat a szavazásban látni, vagy JÁTÉKEGYENSÚLYT, ha már magyarok vagyunk (többségileg).

Köszi,
D.


En meg szeretnek eljutni oda, hogy ez legyen a legkomolyabb problemank.
Dátum: 2009.11.20. 12:02:42
Idézet: Miklós - 2009.11.20. 09:26:49
Idézet: Byzon - 2009.11.20. 08:59:42
Volt egy olyan javaslat is, nagyon sokaktól, hogy a vf kerüljön ki az akadémiáról. Hát úgy tűnik ezek a nagyon sokak nem voltak elolvasva, nem került be (legalábbis nem tudom beilleszteni).


El lett olvasva, csak ez egy rossz javaslat volt. Ahhoz, hogy VFed lehessen, vagy el kell töltened számottevő időt egy szövetségben, vagy be kell töltened egy nagy rakás LE-t egy ilyen szövetség lélekkútjába. Egyik sem kivitelezhető túlzottan alacsony szinten. Ha a szakit kivesszük az akadémiáról, akkor rátettünk a problémára még egy lapáttal, mert akkor már 10. szinttől tömegével lesznek VFesek, és akkor már a most 30-40. szintűek is hőbörögni fognak, hogy mennyire lealázzák őket az alulról feltörekvők.


Ez mondjuk matematikailag hibas erveles. Bar a VF akademiarol valo ivetelevel nem ertek egyet, 15.-20. szint kornyekere aki akarja, sajat erobol megszerezheti. Es akkor ebben nem volt csatlakozom nagy szovihez, akademiaturistaskodom stb. Mind jarhato ut. Akinek pedig nem esik le, hogy a VF ennyire nelkulozhetetlen, es nem csinal ilyesmit, miert gondoljuk, hogy ha nem akademias lesz a VF, hanem mondjuk 29-es tanulasnal jar, akkor raveti magat. Felek, nem is tudna rola, hogy letezik. Sajnos angol szerveren is volt olyan kerdes a forumon, hogy hogyan lehet lelekenergiat sajtolni (megkapta kuldiben), mert neki errol elkepzelese sincs. Ne gondoljuk, hogy a magyaron nincsenek ilyen emberek. Csak epp nem forumoznak. Ja igen, ez a ketto osszefugg.
Dátum: 2009.11.20. 11:56:54
Idézet: Birka - 2009.11.20. 09:12:22
(Az F1 is halál lapos volt Shumi korszakban..)


Hat oregem nem csodalom, hogy 2.66 lett a pontszamod ezzel.
Dátum: 2009.11.20. 11:52:05
Idézet: Miklós - 2009.11.20. 08:48:19
3.) A VFel nincs gond, de azzal igen, hogy túl nagy szakadék keletkezik a játékosok között egy adott szinten belül. Ha ez a pont nyer, átbeszéljük a lehetőségeket, volt pl. olyan javaslat, hogy akinek nagyon sok az össz szerzett LE-je a szintjéhez képest, az kapjon egyre több TP-t a portyáért, esetleg vadászatért stb.


Amig el nem olvastam a leirast, addig erre szavaztam volna. Mostmar egyik ponttal sem tudok egyeterteni, mivel ez a pont sajnos nem az ami. Ha a VF hasznalatanak barmilyen mellekhatasa van, az valojaban a VF modositasa, mindegy, hogy emletei szinten is a szkaertelmhez kapcsoljuk, vagy csak gyakorlatilag. A 2/c pont egy szepen kidolgoztt verzioja lenne szamomra elfogadhato, mert az viszont tenyleg nem a VF-et bantja.
Dátum: 2009.11.20. 11:44:52
Idézet: Miklós - 2009.11.20. 08:58:48
Annyit azért nem árt tudnotok, hogy a talin jóval kevesebb VU játékos lesz,mint amennyi itt, a játékban van, ergo a licitek nem lesznek olyan magasak. Az előző talin a tárgyak 100-200 dukátért mentek, ugyanakkor az aukciós házban akkor is már 300 fölött volt az átlag. Nyilván lesz 1-2 drága tétel, de talán lesz olyan is, ami 3-400-ért megy el.


Helyreigazitas: az elozo talalkozo elott 200-220 korul voltak a legnagyobb online licitek. Az atlag boven 200 alatt. A talalkozo utan rekordot jelento 251-ert ment el egy tetel, ugyanez a talalkozon (joker formaban) 257-ert kelt el.

Ettol fuggetlenul en is valoszinusitek 300-400 dukatos, esetleg olcsobb vasarlasokat, hiszen vannak a tetelsoron kevesbe hasznos tetelek.
Dátum: 2009.11.19. 21:43:14
Idézet: Tyberius06 - 2009.11.19. 21:35:14
Pont hogy nem futott zsákutcába a hsz-ekből kiderülhet számodra, hogy elég egységes döntés született amellett, hogy ne legyen változtatás. Ezen mit nem értettél meg? Nincs itt semmi zsákutca, csak sok értetlenkedés, hogy mi szükség volt erre a felvetésre egyáltalán... Birka jól fogalmazta meg a dolgokat. Nem a VF-fel van a probléma. A problémák már előtte is megvoltak...


Ezzel nem ertek egyet. Az emberek nem amellett kampanyoltak, hogy ne legyen valtozas, hanem hogy az a VF-et ne erintse. A VF problematikajaval (ez alatt most a VF kvazi kotelezo jelleget ertem) ugy is lehet kezdeni valamit, hogy a VF-et magat erintetlenul hagyjuk, es biztositjuk, hogy aki akar, az valtozatlanul fejlodhessen tovabb a VF-fel, mikozben felkinalunk egy alternativat. Ha az alternativa ugyesen van belove, es a LE/TP aranyon nem segit, akkor semmilyen hatrannyal nem jar annak aki kitart a VF mellett. Tehat azert varjuk meg, hogy mik is a szavazas opcioi, hatha lesz olyan, ami vegul teszemazt neked is tetszik, vagy legalabbis elfogadhato.
Dátum: 2009.11.19. 21:23:00
Idézet: Aurri - 2009.11.19. 20:56:26
Az a gond Tisztelt Végzeturak és kedves Végzetasszonyok, hogy amíg a játékosok kb 1%-a (akiket Miklós un. jó játékosoknak nevez) elsődéges célnak a TP és szint-tápolást tekinti


Ezek kik egyebkent? Csak mert en nem ismerek ilyet. Akiket ismerek a topon azok mind LE-re akarnak tapolni. (Nem keverendo a LE/TP-re valo tapolassal.)
Dátum: 2009.11.19. 21:17:57
Idézet: Mortimer - 2009.11.19. 20:36:29
Szerencsétlen Mási szerintem már soha életében nem mer VU-val kapcsolatos poéntopicot nyitni.


A szavazas szerint a tobbseg azert levette.
Dátum: 2009.11.19. 20:50:47
Idézet: Mortimer - 2009.11.19. 20:42:29
A hagyományos szerepjátékok egyik legfontosabb része a szintlépés, mely alapvetően meghatározza a karakter erejét, varázslatait, képességeit. Jobban kéne jutalmazni a szintlépést, sajnos annak az életpont és a VP növekedésén kivül kevés szerepe van. Az új tárgyak nem elegendőek.

Új lehetőségek kellenek, amiért megéri szintet lépni mindenkinek. Jelenleg ezt a játékosok igen jelentős része büntetésként éli meg, ami nem jó.


Nem ertelek. A LE termelesed 90%-ban fugg a szintedtol. Vadaszat, sajtolas, terkapu egeszen biztosan egyenesen aranyos. Egy 75-os es 80-as kari LE termelese kozott nagyobb a kulonbseg, mint amennyit a HT szamit. Ennel tobbet mit akarsz jutalmazni rajta?
Dátum: 2009.11.19. 19:59:20
Idézet: Birka - 2009.11.19. 19:47:13
Íme egy érdekes ötlet...
A VF csökkentse a napi csp-t?


Ezt semmikepp nem tartanam celravezetoenk, igy a VF hatranyat (lassu fejlodes) tovabb erositenenk, mikozben nem kapnanak semmi bonuszt.
A tobb CSP-vel is (ami eggyel elotte felmerult) van gond. Megpedig a megnovekedett jatekido.
Dátum: 2009.11.19. 18:58:54
Idézet: Eardog - 2009.11.19. 18:53:10
Meg ugye ha valaki elcseszte a kariját, ott a lehetőség, kezdje elölről egy új karival....az nem ütközik szabályba, megsztem tök jó újrakezdeni, én minden világon reggeltem, mert sztem a legjobb része a játéknak az első 20 szint:) Nem tudom miért, de az naggyon jó:)


Gyorsan fejlodsz es nagyon tag a taktikai tered. Kesobb a taktikai ter jelentosen beszukul.
Dátum: 2009.11.19. 18:32:52
Idézet: Let. - 2009.11.19. 10:33:59
Szervusz Viktor!

Két dolog jutott az eszembe.
Nem tudom, döntsön az Azúr Légió


Problémás lehet, hogy sokan nem tudják melyik szövetség az Azúr Légió. Én csak a 3. világon játszom, tehát én sem ismerem a kérdéses szövetséget.


Ez ne zavarjon. Az Azur Legio kezeben jo helyen van minden dontes. Ha nem igy lenne, nem kerultunk volna be a szavazasba.
Dátum: 2009.11.19. 18:30:25
Idézet: Damage - 2009.11.19. 10:12:02
Nekem az a véleményem, hogy Kocos sokkal jobban tudja prezentálni a véleményem, mint én.


Akkor elmondanam mi Damage velemenye. Azt gondolja, hogy a szingularis ismeretek a jatek egyik olyan kardinalis terulete, melynek meglete vagy meg nem lete az egyes karakterek eseteben komoly kulonbsegek kialakulasahoz vezethet. Jol megfigyelheto, hogy a magas szingularis ismeretekkel rendelkezo karakterek szintje magasabb, am a LE/TP aranyuk leromlik. A masik oldalon termeszetesen megfigyelheto, hogy aki a szakertelemmel nem rendelkezik, vagy azt lefelejti, annak szintje alacsonyabb, ugyanakkor LE/TP erteke magasabb. Az egyetlen kozos a ket karaktercsoport kozott a TP/szint ertek, ami nagyjabol azonos tengelyen mozog.
Damage komolyan aggodik amiatt, hogy vajon a szingularis ismeretek jatekra gyakorolt hosszu es rovid tavu hatasai egyensulyban vannak-e, illetve, hogy ezen egyensulyra milyen kihatassal lenne a szakertelem esetleges modositasa. Fontosnak tartja ugyanakkor hangsulyozni, hogy szakertelem hatasa elhanyagolhato abban az esetben, ha egy karakter nem portyazik. Kulonosen igaz ez azokra a karakterekre, akiket masok sem tamadnak meg. Ennel fogva Damage ugy veli, hogy a valtozas szugsegessegenek trivializmusa nem kimutathatoak a jelenleg altalunk ismert adatok segitsege nelkul.
Dátum: 2009.11.19. 17:00:42
Idézet: Constantin - 2009.11.19. 16:01:07
Jól látod. Szerintem addig ne léphessen szintet senki míg a kövi szintátlag Tö-szö-je nincs meg neki.


Es ha nincs a kovetkezo szintnek atlaga?