Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.08.10. 16:36:42
Idézet: Yeahtzin - 2010.08.10. 16:21:12
Pataki Attila hol született?


Jo pelda, ezt is illik tudni sztem.
Azon szegedi es budapesti valasztopolgaroknak, akik torkig vannak a politikaval, es/vagy nyitottak egy kis alternativ gondolkodasra a politikaval kapcsolatban szeretnem javasolni, hogy nezzenek szet az alabbi part honlapjan, es ha elnyerte tetszesteket, akkor ne csak kopogtatocedulaitokat juttassatok majd el hozzajuk, de terjesszetek a lehetoseget ismerettsegi korotokben.

Figyelem, bar elsore talan csak egy buta trefanak tunhet a dolog - merthogy az is -, de nem viccbol kertem ki Miklos engedelyet a temaban, hiszen egy a hivatalos valasztasi jegyzekbe felvett szervezetrol van szo, tehat valoban oda lehet adni nekik a kopogtatocedulat, es ha ezt elegen teszik meg, akkor allithatnak jelolteket es felkerulnek a szavazolapra is. Tehat azert a sok mokanak vegul lehet komoly konkluzioja is.

Bar talan nem ennyire komoly.

Mod: typo. Mod: masodik link korrigalva.
Vajon mennyire megengeett, hogy itt, ha nem is tul eroszakosan, de kampanyoljon az ember az ozi helyhatosagi valasztasokra? Ki lehet-e ilyesmit rakni a karakterem bemutatkozo szovegebe, vagy az alairasomba?
Dátum: 2010.08.10. 13:21:43
Idézet: Mikihetty - 2010.08.10. 12:49:33
a frissen indult 4-es világ mégsem lesz 3*-os sebességű és nem 50-es szinten kezdünk 10 milla LE-vel ?:


Ez az elozetes igereteknek megfeleloen szovetsegi versenyes vilag. A kovetkezo V4 lesz ismet 50-es szintrol indulo. (Vagy ki tudja, lehet, hogy 55-rol.)
Nem hiszem, hogy a stilust ossze kene vagy lehetne keverni a helyesirassal. Meg akkor sem, ha emberileg mindenkeppen dicseretes kiallni egy szovitarsatok mellett.
Dátum: 2010.08.10. 12:42:22
Idézet: LanMaffia - 2010.08.10. 12:09:11
Az állatom elnyelése csökkenti az ellenfél állatai által okozott sebzést?


Igen, de csak kozvetve. Az elnyeles csokkenti a fegyverbol szarmazo sebzodest, es annak egy %-a az allatsebzes. Kozvetlenul nem csokkenti.
Dátum: 2010.08.10. 10:53:10
Idézet: Ricskosz - 2010.08.10. 10:50:51
Mikor lesz szövielfiogadás? itt ülök 1.6k level


Mar nem.
Amennyire tudom a mar szerepelt nem jelenti, hogy konkretan ez a kerdes szerepelt. Lehet az oka az, hogy olyan kategoriabol kerdez, ahova mar csak extrem jo kerdesek fogadhatoak el. Lehet az, hogy tucataru, van belole 100 hasonlo, es ez nem eleg izgalmas 101-diknek. Lehet az, hogy a kardes nem hibas, de szurke, silany, szinvonaltalan.
Ugyanakkor jelzes arra nezve, hogy nem volt benne olyan merteku hiba, ami miatt az ertekelo jogosnak tartana megvonni a kerdezes jogat.
Idézet: Endyr - 2010.08.10. 08:32:59
na en az ilyeneket nem engednem tovabb alt. masodikbol, amig meg nem tanul helyesen irni


Azert a helyesirast sztem nem masodik osztaly vegeig kell elsajatitani. Hanem mondjuk 4.
De javitsatok ha tevedek.
Dátum: 2010.08.09. 07:49:20
Idézet: Vaczakka - 2010.08.08. 22:45:02
Annak az esélye, hogy 6 sajtolásból a fent leírt 2-2-2 graduval pontosan ezt sajtolom ki: 1: (25*25*25) = 1:15625
És ez megtörtént.


Igaz ugyan, a szamitasod megis hibas. Jol szamoltal, de nem jot. Az arany amit keresel: 1:125.

Abban viszont igazad van, hogy miutan Miklos leirta, hogy permanens elonynel senkit nem akarnak bosszantani a randommal, egy allatbol egyfele gradu esik, ami onmagaban elegge noveli a random hatasat es bosszanto tud lenni - mint eseted ezt hiven tukrozi. Elvileg programozasi idot "nyertunk" vele, de en nem erzem ugy, hogy ez megerte.
Dátum: 2010.08.08. 02:37:42
Idézet: Endyr - 2010.08.03. 21:32:24
ugy tudom jelenleg az a (meglehetosen idiota) szabaly van ervenyben, h haboruban leghamarabb 60 percenkent, haborun kivul pedig 35 percenkent (30 tanulas konyvevel) lehet tamadni


Igen ez igy mukodik. Gyakorlatilag a szakertelem haboruban nem mukodik, aminek en egyreszt semmi ertelmet nem latom, masreszt
*cinizmus on*
bug, hiszen ez egyertelmuen ellentmond a szakertelem leirasanak.
*cinizmus off*.
Dátum: 2010.07.30. 17:30:07
Idézet: Miklós - 2010.07.30. 16:19:39
Ha a játékosok idővel több ultratápot szereznek, mint ahány létezik, attól kezdve mindenki azt az ultratápot kapja, amiből több is lehet neki. De remélem ez elméleti korlát lesz csak és tudunk többet csinálni mint ameddig a játékosok eljutnak.


Tehat ha jol ertem, akkor minig ujfajta ultratapot lehet majd kapni, kiveve ha elmarad a fejlesztes. Van tehat ugyan az ultratapok kozul olyan amibol elmeletben tobb is lehet a karakternel osszeadodo hatassal, de normal esetben nem fogunk tudni tobbet szerezni belole, ugye?
Dátum: 2010.07.30. 17:26:11
Idézet: Syilvia90 - 2010.07.30. 16:23:53
Végülis lett arra vonatkozóan valamiféle hivatalos álláspont, hogy bajnokin számítani fognak-e!?


Baraty irta: terveik szerint igen, szamitani fog.
Dátum: 2010.07.30. 13:49:12
En akkor mar azt szeretnem megkerdezni, hogy hany ultra-tap van leprogramozva?
Ezek kore fog bovulni idovel, vagy veges a megszerezheto tapok sora?
Ha bovulni fog, akkor gyorsabban mint ahogy igeny lesz ra, tehat virtualisan vegtelen lesz belole, vagy idonkent kerul majd be belole uj, es akkor arra mindenki ravetheti magat akinek megvan a szukseges esszencia?
Dátum: 2010.07.30. 13:48:06
Idézet: Endyr - 2010.07.30. 11:57:22
Es ha a laborban (X. szinttol) lehetne 3:1-ben atvaltani esszenciat masikra? katalizatort meg mondjuk 6:1 aranyban.
Ez nem sok programozas es sokat segitene hosszutavon.


Nem ertem miert jo, hogy a katalizatort dragabb valtani. 3:1 jo arany, katalizatorra viszont 2:1-et mondanek 6:1 helyett.
Dátum: 2010.07.30. 13:45:26
Idézet: Miklós - 2010.07.30. 11:22:37
Katalizátor esszenciából valóban több kell, mint az egyéb esszenciákból, ezen majd még gondolkodom, esetleg berakjuk az aukciós házba gyakori tárgynak és akkor ez segit a problémán.


Egy targy ami evente 4 embernek hozzaferheto semmikepp sem segit a probleman.
Dátum: 2010.07.30. 09:44:11
Idézet: Birka - 2010.07.30. 08:22:40
Kocos, ha statisztikailag nézed, akkor a végeredmény azonos. Minden gradut speciális kategoriára kell elpakolni, mert a katalizátor igény dupla a többi esszenciához képest. Mivel egy kategóriában sajtolsz csak graduval ezért statisztikailag mindegy, hogy adja a tárgyakat. Az egyetlen érvünk az lehet, hogy extrém magas szintű blökit sajtolva komoly random fegyver, hogy 7 katalizátort, vagy 7 egyéb szart dob nekünk...

1/2-1 évet adok rá, hogy kialakuljon a szopatós random miatti Ytterium katalizátor igény!


A katalizator igeny valojaban 6-szoros nem dupla.
A statisztikat a hajadra kenheted amig nem 1000 karakterrel jatszol, hanem eggyel, es nincs lehetoseg cserelgetni az esszenciakat.
Merthogy az rendben van, hogy statisztikailag mindegy, hogy 1 ev mulva ha van 6 ultra-tapod az hogy jott ossze, de ugyanakkor nem statiszikail marhara nem mindegy, hogy 2 havonta osszerkasz egyet vagy az utolso egy honapban talalsz egy addig hianyzo esszenciabol 6-ot, es akkor rakod ossze mind a hatot.

En azt hiszem, hogy rengeteg siras volt mar a jatekban a randommal kapcsolatban. Pedig itt ugye a portyarol beszelunk, ahol 1%-ra le lehet szoritani a bukott variparbaj eselyet (az egalt meg 18-ra.), ehhez kepest a gradulatumnal az, hogy nem jot kapsz 80% esely. Ezt sokan be fogajk szivni. Statisztikailag. Es sok embert fog demoralizalni teljesen szuksegtelenul, mert amugy a merleg masik serpenyojebe en nem igazan tudok semmit sem rakni.
Dátum: 2010.07.30. 08:04:27
Idézet: Vaczakka - 2010.07.29. 22:51:14
Ma sajtoltam 23-as állatot, és 2db ugyanolyan esszenciát kaptam. Olvastam visszamenőleg, hogy ez valószínű bug, meg ilyenek.

Tud valaki hivatalos álláspontról ezügyben? Hogy akkor ez most bug, vagy így lett tervezve?


Sajnos igy van tervezve. Bar nem latok valos ervet mellette, hogy ez miert jo, mig az szembeszoko, hogy miert rossz igy.
Dátum: 2010.07.28. 09:13:21
Stimmel.
Es mi a megfejtes? Nem vagyok jo Attilabol.