Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2010.08.16. 13:53:33
Idézet: Wuher - 2010.08.16. 12:35:50
IQ-ra is konnyebb oltozni mint mondjuk tamadasra.


Ezzel nem ertek egyet. IQ-ra mindenki ra van oltozve. Tehat nem jellemzo a felallas, hogy ja most kritvarizok ezert felrakok +30 IQ-t. Tamadassal ugyanez mukodik.
(Zarojeles megjegyzes: 138-as fegyver +70 tamadas.)
Dátum: 2010.08.16. 13:50:45
Idézet: Wuher - 2010.08.16. 12:04:07
Szimpatia es szubjektiv erossegben is lehet nevezni az indulokat.


Ja akkor Cras.
Dátum: 2010.08.16. 13:48:20
No azert ne tegyunk ugy, mintha csak egy szerver lenne.
V2: Charon, V3: Wart. Amennyire tudom.

V1-en szinesebb a kep. Cyron lassan kezd kimagasodni a mezonybol, bar sokaig gyengebb volt mint Galmuszk, de mig Cyron tudott ujjitani az aukcioval - annak ellenere, hoyg vannak rogeszmei, ahol nem a hatekonysagot hanem a jatekelmenyt tartja szem elott -, es taktikaja mara beerett, addig Galmuszk csak azt hozza uzembiztosan amiben a jatek eleje ota jo. Volt egy harmadik polusa ennek a csoportnak, Profeta, am sajnos o abbahagyta a jatekot. Illetve volt meg egy onjelolt negyedik, de o is abbahagyta, meg sztem o annyira nem is volt eros.
Egyebirant a mostani 110-120 zonaban rossz karakter nyilvan nincs, csak jo, meg megjobb.

Ami az elmezonyt illeti, mi ketten Ariellel (vagy harman TLO-val?) annyira egyedi taktikat alkalmazunk, hogy az mashoz nehezen hasonlithato. Kozulunk ala kell irnom, hogy Ariel a jobb, tekintve, hogy szamlatalan eset volt mar, amikor progresszivan batran mert ujat lepni, es nekem eleg gyakran kellett kovetnem a taktikajat, ami aztan fenyesen bevalt, illetve mivel a 2-4 szint hatranya miatt a portyazasi lehetosegei joval kevesbe beszukultek, mint nekem.

Ha megyunk lejjebb egy kicsit mindenkeppen kiemelnem Harcos Kardot, aki vegletekig sarkos, szigoru taktikajaval 3 bajnokit hozott ossze 6888-as sorszammal, azaz legalabb 2 het hatranybol indulva, es em emberes lemaradast osszeszedve, hanem az elmezony kozepen.

Ennel lejjebb Marcsa es Camelus meg az a kettos akikre mindenkepp erdemes szot vesztegetni, mindketten kimagaslot nyujtanak, es a visszafogott fejlodes technikajat tokelyre fejlesztve. Camelusnal megemlitendo, hogy kalandban es kuldiben is az elen van.

Nyilvan vannak ennel alacsonyabb szinten is remek teljesitmenyek, de azokkal mar a legkevesbe sem vagyok tisztaban.
Dátum: 2010.08.16. 12:09:33
Idézet: Birka - 2010.08.16. 11:01:48
60-as szívóssággal számolva van 6 harci körünk
Elrontottam volna valahol a levezetést???


Mint korabban jeleztem volt senki nem garantalja neked, hogy 6 kozelharci korod lesz. Lehet, hogy az ellenfel varazslat utan lefekszik pihizni es akkor egy sem. 5 korrel szamolnek inkabb, es a 60-as szam sztem amuigy rendben van. Ja igen: kritvarira konyebb oltozni meglatasom szerint.
Dátum: 2010.08.16. 12:06:48
Meg egyszer jelzem, hogy a kalandosat tovabb csokkentenem, mert az NEM csak annyibol all, hogy ossze kell varni amig megvan a 12 kaland. A 12 kalandot utana lezavarni sztem igenis komoly kihivas talan a legextremebb VF-es es pok kariktol eltekintve.
Idézet: DeanUchiha - 2010.08.15. 15:23:57
A hobbimat nem fogják elvenni mert azt úgy hívják kőbányai!


Barmibe lefogadtam volna.
Idézet: Formoterol - 2010.08.15. 05:58:20
Kiváncsi lennék rá miért voltak rosszak a kérdések.Mi nem egyértelmű? Az értelmező olvasás már alsó tagozatban kötelező!!! Talán 5 éves értékel?
Egy másik világon elsőre elfogadták.

Mi keleten a szerencse ősi jelképe?

piros kalapos gomba
búzakalász
négylevelű lóhere
elefánt

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Nincs kozte a jo valasz. A felemelt ormanyu elefent lenne a megfejtes.
Ismetelhetonek tul nagy tap lenne.
Dátum: 2010.08.13. 14:40:59
Idézet: pityu - 2010.08.13. 14:31:18
Írd ide, hogy szerinted mi lenne a jó, majd egy hét múlva Miklós átmásolja a hírek topicba egy plusz mondattal: "Bekerült a játékba az ismételhető küldetés reform, mindenki nagy elégedettségével ezen változtatások élnek mindenkire:"


Nem kell leirnom, hiszen te mar leirtad, hogyha van rajtam sapka azert lesz jo nekem, ha nincs akkor meg azert. Nekem mar csak hatra kell dolnom es elveznem az eredmenyt.
Dátum: 2010.08.13. 14:00:02
Idézet: pityu - 2010.08.13. 13:39:18
Kreatív affinitás, kivégzés. (gondolom mindenki érti, mire célzok)

Amit írtam eddig, annak az lenne a lényege, hogy az új küldetések elsőnek azokra legyenek érvénnyel, akik jóval előrébb vannak (küldetés számhoz lenne kötve), hogy a többieknek legyen esélye ledolgozni a hátrányból. Idővel mindenki eléri azt a küldetés számot, aminél belép a "nehezített" vonalba. A játéktudás semmit nem sérül, ugyanúgy mindvégig előrébb lesz a többiektől, aki jól pörgeti, de van esély felzárkózásra. Ez lenne a mondandóm tömör lényege. Ha csak úgy bevezetik mindenkire az újítást, akkor a mostani különbségek csak nőni fognak még jobban. (ezért említettem a két fenti szakértelmet, azokat hasonló indokból korlátozták anno)


1/ Ha az azonos erofeszitessel megoldhato kuldetesek szama nem csokken, akkor az igazsagos modszer nem a ledolgozasho, hanem nagyobb elony kiepitesehez fog vezetni, gyakorlatilag megkatalizalva a mar kialakult kulonbsegeket.
2/ Idovel mindenki eleri? Biztos? Nezzuk mondjuk a toplista 26. helyezettjet. 573 kuldetes, ~470 imetelheto. Ahhoz, hogy elerje azt, ahol Cyron most tart ketszerannyi kuldt kell megcsinalnia, mint eddig. 91. szintu. 2 eve megy a jatek, o az elejen regelt. Ez ha feltetelezzuk, hogy az ismetelhetokhoz csak 1 eve ert el, akkor is tovabbi 2 ev jatekot es minimum 150-es szintet jelent.
3/ >>belép a "nehezített" vonalba<<
Latod csak nehezitett vonalban gondolkodsz. Pedig ha en jol ertem itt nem ez az elsodleges cel.
Dátum: 2010.08.13. 13:53:31
Idézet: Wuher - 2010.08.13. 13:38:25
a feltetelek meg aztan vegkepp nem azonosak


Ez alatt mit kell erteni?
Dátum: 2010.08.13. 13:52:21
Idézet: pityu - 2010.08.13. 13:23:14
Idézet: Kocos - 2010.08.13. 12:51:18

Tehat konnyites azert ne legyen, mert akkor masoknak konyebb lesz, nehezites meg azert, mert akkor neked nehezebb.
Sztem ez a ket erved erosen ellentmond egymasnak.


Sehol nem mondtam, hogy nekem, se azt hogy ne legyen nehezebb, de ügyesen forgatod a szavakat. Maradj az igazságosság vonalán, és megérted az írásom. Ha meg nem tudsz azon a vonalon elindulni, úgysem fogod. Kiszálltam.


Bocsanat nem fogalmaztam elegge cizellaltan. Tehat akar nehezitunk akar konnyitunk az fog jol jarni, aki tobb kuldit csinalt. Elso esetben azert, mert o meg konnyen csinalhatta, masodik esetben meg meg azert, mert megtobbet fog csinalni, mint eddig. Ez mar pontosan fedi amit irtal?
Abban igazad van, hogy annal nincs igazsagosabb, hogyha nem valtoztatunk. Abban nincs, hogy mindenkepp az jar rosszabbul aki kevesebb kuldit csinalt eddig, es sztem abban sincs, hogy az igazsagossag ennyire elsodleges szempont kene legyen. Nekem peldaul teljesen belefer, hogy "halal igazsagtalanul" nekem ugyanolyan lesz a kuldizes vagy picit konnyebb, masnak meg sokkal konnyebb. A jatek fejlesztese valahol mindig igazsagtalan. Igazsagtalan, hogy az uj epuelettekkel jobban jarnak akik nagy a szovijuk, igazsagtalan, hogy aki magasabb szinten van tobbet tud epiteni igy elobb jut taphoz, igazsagtalan, hogy magas szinten nincsenek lerabolhato luzerek, igazsagtalan, hogy nincs mindenkinek KH es kb. estig folytathatnam.
Van amikor ennel fontosabb, hogy elvezetes es szines legyen a jatek, ugy, hogy kozben persze torakszunk a legkevesbe igazsagtalanul berakni az ujjitast.
Dátum: 2010.08.13. 13:44:46
Idézet: Wuher - 2010.08.13. 13:39:55
2 tetel hianyzik, de mar szolt erte mas is csak nem sokat ert.


Az egyik az ajandek, az sztem szandekosan hianyzik.
Dátum: 2010.08.13. 13:08:34
V1-en hianyzik egy kisebb tetel az aukciorol.
Dátum: 2010.08.13. 12:51:18
Idézet: pityu - 2010.08.13. 12:32:42
Ha mindenkire hat a könnyítés, akkor azok akik eddig is jobban pörgették...


Tehat konnyites azert ne legyen, mert akkor masoknak konyebb lesz, nehezites meg azert, mert akkor neked nehezebb.
Sztem ez a ket erved erosen ellentmond egymasnak.

Plane, hogy az elso fele nem is feltetlen igaz. Vannak kuldik amiken konnyitve a legnagyobb kuldi porgetoknek semmit nem fog valtozni a teljesitmenye, azoknak meg akik lassabbak jelentosen fognoni.
Dátum: 2010.08.13. 12:34:22
Idézet: Miklós - 2010.08.13. 11:01:53
kalandok: sok, inkabb 12-t javasolnek, sokszor nehezen jon ossze egyszerre 10 olyan kaland ami mind teljesitheto. es meg igy is kellene utana vadaszni/portyazni a maradekert

Az első 10 kalandot úgy gyűjtöd össze, hogy más küldetést csinálhatsz közben, tehát csak a maradék 5 kaland összeszedésére kell vadászatot költeni. Ahogy Jerikó is írta, ez 83 VD - a leggyorsabban összejövő VD-s küldetés még így is. Ráadásul, kövezzetek meg, de én a 20 kalandos ismételhető küldit is meg szoktam csinálni Lehetne persze úgy is, mint a térkapunál, hogy amikor összegyűlik a 10 kalandod, akkor azonnal megcsinálod és leadod. Azonban a térkapu és a sajtolós már épp elég ilyen küldetésnek, aminek a teljesítése nem kerül effektíve küldetésidőbe, több ilyet nem akarunk, ezért nem lesz 1 entitásos küldi se.


Azt hittem meg is kell csinalni a kalandokat nem csak osszegyujteni.

Idézet: Wuher - 2010.08.12. 17:31:08
A ket kritikusos kuldinek aranyban kellene lennie egymassal. Ha varazslatbol eleg a 15 akkor nem fair sima kritbol a 60 , a legtobb csataban csak 2,5-3x lehet eltalalni az ellenfelet eros tulzas a 4x-es kulonbseg, szerintem boven eleg lenne a 3x-os is (45) vagy maradjon a 20 varazslat krit.

A varázslatnál ugyanúgy előfordulhat, hogy "nem találsz"... Ha a számokat valaki tudományos alapon pontosítani tudja (nem így, érzésből!) kérem tegye meg!


Megtettem.
15 kritvari = 90 kritikus utes.
A talalati esely ugyanugy szamolodik 10-90% kozott, a kritikus sikere ugyanugy szamolodik.
Modosito tenyezo 1: a varazslat elott soha nem hal meg az ellenfel, az uteseknel igen.
Modosito tenyezo 2: a kritikus varazslat kuldi IQ fejlesztesre osztonoz, ami egyben a masik kritikusa elleni vedelmet is jelent. Utesnel ugyanez nem all fent, tehat a kuldetest jobban lehet oda-vissza csinalni.
Az arany szerintem jo a mennyiseg meg mindig mindketto eseteben magas.
10/40 lenne a megfelelo mennyiseg.

Kiégett őskősön még könnyíthetünk 7 vagy 8?


A kiegett talalati eselye eleg egyertelmu. Ellenben a kisebb moncrol csak tapasztalati tuon tajekozodunk. Meg abban sincs egyetertes, hogy a magas szerencse csokkenti-e a kisebb meretu moncok szamat vagy sem. Ha errol adsz infot kozelebb juthatunk a helyes szamokhoz. Annyit tudok latatlkanban mondani, hogy a kiegett oskovesnek kellene konnyebbnek lennie, mert annak feltetele egy szakertelem meglete, a kisebb lenyesnek meg semmi feltetele nincs.
Dátum: 2010.08.13. 11:51:44
Idézet: pityu - 2010.08.13. 11:44:11
Idézet: Kocos - 2010.08.13. 09:32:51

Ez nyilvan lehetetlen, tekintetbe veve, hogy Cyron bosegesen 1600 folott fog jarni mire ezt bevezetesre kerul, es ide akarakterek zome soha nem fog eljutni.


Nem értem ez miért baj... így lenne igazságos. Bár a múltat nézve, tuti nem így lesz, mikor bejött az egész ismételhető küldi, már akkor szívott a többség vele, meg az első korlátozás után is, kb. 10 embert leszámítva...


Igy lenne igazsagos igazad van, de akkor nem lenne reform. Mert Cyronnak valtoznanak a dolgok, aztan fel ev mulva nekem meg Camelusnak, stb...
Ezert mondtam, hogy ugy kell modositani, hogy az egysegnyi ido alatt megoldhato kuldik szama nem csokkenjen. Gondolom az ellen nincs kifogasod, hogyha egy konnyites mindenkire hat.
Dátum: 2010.08.13. 10:28:47
Idézet: PottomPanna - 2010.08.13. 09:54:15
A kábítós küldit eddig akár pp nélkül is megtudtad csinálni. A kritvarisat viszont nem. Így tényleg nagyon könnyű volt.Pörgött is rendesen, annak akinek sok kábítása volt.


Ne keverjuk ossze a csak a tamado portya szamit megszoritast az 50%-os nehezitessel.
Dátum: 2010.08.13. 09:32:51
Idézet: pityu - 2010.08.13. 08:49:17
Ugye úgy lesz bevezetve, hogy a legtöbb ismételhető küldetésszám fölé egy picivel, és ha valaki eléri, akkor kattan így be...


Ez nyilvan lehetetlen, tekintetbe veve, hogy Cyron bosegesen 1600 folott fog jarni mire ezt bevezetesre kerul, es ide akarakterek zome soha nem fog eljutni.
Pontosan ezert irtam, hogy csinjan a nehezitessel. Plane, hogy a nehezitesek elerhetik a mostani kuldetesmegoldasi arany felzeset, mig a konnyitesek talan ha egy 10%-ot fognak hozni pluzban. Azt tartanem kivanatosnak, ha reform utan nem csokkenne az egy honap alatt asonlo taktikaval megoldhato kuldetesek szama, kiveve, ha azt a taktikat valamilyen szempontbol kiskapunak / visszaelesi lehetosegnek tartottuk (nalam ide az ugy csinalok kabitos kuldit, hogy en nem tamadok csak engem utnek dolog kivul nem nagyon tartozik semmi).
Dátum: 2010.08.13. 07:14:17
Idézet: LanMaffia - 2010.08.13. 01:16:25

Ejts el 20 kisebb méretű szörnyet!
- könyités: 15 kisebb szörny. <---- két "ny", hosszú 'i'

Mennyien csinálják ezt a küldetést? Gondolom kijönne belőle egy fél focicsapat.


Eleg sokan azok kozul akiket ismerek. En mondjuk most dobtam el 16-nal, tegnap nem volt eleg idom vadaszni es 250 CSP-bol csak ennyi jott (itt jelzem, hogy a Jeriko fele 13-15% nagyon nem allja meg a helyet, 5-8% a tapasztalatom).

Sebezz 20-szor kritikusat varázslatoddal portyázás során úgy, hogy te támadsz!
- könnyítés: 15 alkalommal

Ezt is csinálja valaki, de miért nem akkor már a bénítósat, gyorsabban is megvan... ja hogy pont ezért könnyítik... ja hogy ez szinte egy az egyben ugyanaz...


Van egy ilyen szabaly, hogy erdemes 3 kuldit porgetni, mert csak ugy jar teljes jutalom.

Sebezz 60-szor kritikusat fegyvereddel portyázás során úgy, hogy te támadsz!


Nem LanMaffiara valaszolva, tul sok a 60. A kabitasnal 30 vagy 45 lesz vagy valami a ketto kozott, es ez annal joval nehezebb. Merthogy a kabitassal csak az ellenfel kabitaselharitasat kell atutni, ami a kutyat nem erdekel, itt viszont az ellenfel kritikusat, amit eddig is mindenki huz, mint diszno, ezutan megjobban fogja. Erdekes modon a kritvarisnal meg mindig olcsobb, hiszen ugye arra csatankent 1 lehetoseg van, erre meg hat. Sikere eselye meg azonos keplettel szamolodik. Ebbol is latszik, hogy a 15 kritvari is sok.