Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2012.03.15. 02:09:30
Idézet: Csagary - 2012.03.14. 21:54:32
nem biztos......55ös szingu és +11Tp vadászatonként van Yagaminak,tartani vele a tempót is kemény,nemhogy übereleni


Szerintem van az +12 is. Legalabbis en ugy adtam at.

Idézet: Archibald Cunningham - 2012.03.14. 22:01:57
Meg akarod előzni Kócost, akkor nyomd fel a szükséges szakikat AFet és hajrá.


V3-on jatszok. V1-en van karim ugyan, de elso szintu. Kisebb rakeszulessel is elozheto.
Dátum: 2012.03.14. 17:13:24
Idézet: BaalCain - 2012.03.14. 17:03:17
szerintem meg pár tp-t adó tárgy bekerülése a játékba lehetőséget adna annak aki továbbra is légüres térre vágyik.

Szerverenként ahogy nézem a fejlesztés minimálisan is kb 50 embert érint első körben, a top 20 és az ütéstávuk.


Nekem jó az is, ha más módon oldjuk meg, ugy arányaiban ne változon a napi szerzett TP-m és a szintlépés szükségletének aránya, de egyrészt ez legyen hatással minden TP forrásra, másrészt nem látok semmilyen különbséget ezen megoldás és aközött, hogy választható a dolog. Illetve de. Mégiscsak látok. Hogyan lehet azt tárgyakkal megoldani, hogy az ha egyik ember 50%-os büntit kap, akkor ő tárgyakból +50%-ot tudjon szerezni, a másik aki 20%-os büntit kap, ő meg +20%-ot tudjuon szerezni?

Miklós az általad felvetett, akkor nem fog senkire hatni problémára: az X (X=20, 50) legmagasabb szintű karakterre hasson, aki nem kapcsolta ki. Úgyis be fogja kapcsolni 50 kariból 47, az a 3 meg hadd játssza tovább a saját játékát.

Az sem lehet gond, hogy ez a három kari majd nagyon lassan felfele kikúszik az ütőtávból, hiszen lentről sokkal több fog bekúszni.
Dátum: 2012.03.14. 16:59:40
Idézet: Coronita - 2012.03.14. 16:52:45
Én kötelezővé tenném és nem választhatóvá.


Asszem akkor en el fogok kezdeni lobbizni, hogy mindenkinek legyen kotelezoen 50-es szingularisa. Miert akarsz te helyettem donteseket hozni?
Dátum: 2012.03.14. 16:51:44
Idézet: Miklós - 2012.03.14. 16:34:08
Attól tartok, hogyha ezt bevezetjük, akkor ezt nem lehet opcionálissá tenni... képzeld el, hogy vhány ember azt mondja, hogy ők nem élnek ezzel a lehetőséggel. Akkor természetesen ők lesznek az élmezőny, és így a többiek mögöttük lesznek, és így a szintlépésük nem vagy alig lesz csak lassabb, vagyis minden maradt a régiben. Viszont! Ahogy írtad, a szingulárissal és a vadászat Tp tárgyakkal továbbra is lehet turbózni, aki erre megy, sőt a felfelé ütve kevesebb Tp-t kapok AF képességet se muszáj kifejleszteni, és lehet licitálni az AHban a Gyors tanulásra. Sőt, ha van igény, rakunk még be TP szerzési lehetőséget, hogy aki akar, szinthuszárkodhasson...


Én megértem és akceptálom, hogy annak aki portyázni akar a játékélményét megöli, hogy nem tud kire portyazni. De nem tudom elfogadni azt, hogy mas jatekelmenyet csak ugy lehet erositeni, ha az en jatekelmenyemet kinyirjuk. Ezt at kene gondolni. Te azt irod le, hogy ez egy jutalom az elol haladoknak, mert nem kell LE bevetelrol lemondaniuk (VF) ahhoz, hogy a szintbeli elhuzasuk megszunjon vagy esetleg negalodjon, ezzel portyaellenfelekre téve szert. Nekem viszont (es nyilvan nem vagyok vele egyedul, ha sokan nem is vagyunk, node ez az egesz fejlesztes nem erint sok embert) ez buntetes. En konkretan lemondanek LE-rol, ha ezzel tovabbi TP-hez jutnek, mert az en jatekomban az elonyt jelent.

Azt gondolom, ha egyesek jatekelmenyet olyan modon akarjuk javitani, hogy masok jatekelmenyet elrontja, akkor az egy hibas fejlesztesi irany.
Dátum: 2012.03.14. 16:08:10
Idézet: BaalCain - 2012.03.14. 15:04:49
Ami biztos, h aki szingulárissal ment annak ezzel nagyon nehéz dolga lenne.

Ezt hogy erted?
Dátum: 2012.03.14. 16:06:04
Idézet: Kocos - 2012.03.13. 10:44:00
Az energiaszentély maximális szintje nincs jelezve. Nincs neki?


Közben bekerült. Maximális szintje 50.
Dátum: 2012.03.14. 14:34:26
Idézet: Yasmina - 2012.03.14. 14:29:44
112. szinten olyan statom van mint egy 147. szintű nem középszerű top játékosnak!

Ő belassul, lassabban lép szintet (persze kapja a TP/Le-t, de nem annyit amivel kompenzálja a 35 szint különbséget), én hozom a formám és fejlődők még 35 szintet ebben az utemben normál viszonyok között, tömve jó farmokkal! Szerinted ki fog nyerni, ha utolérem????


Ha utolered es erosebb leszel, az csak ugy lehet, ha te tobb LE-t szerzel. Nem LE/TP-t, hanem LE-t. Ez termeszetesen lehetseges, ha valaki jol jatszik, de ha egyforman jatszik a ket jatekos, akkor a magasabb szintu tobb bevetelhez jut (EH, terkapu, vadaszat). Azaz ha aki szinthatranyban van, az utoleri, akkor az utolero lesz a gyengebb.

Tehat ha te nem kozepszeruen jatszol akkor egy kozepszeru jatekost meg tudsz igy fogni, de egy olyat aki hozzad hasonlo szinten ajtszik nem.
Dátum: 2012.03.14. 14:28:28
Idézet: Viskos - 2012.03.14. 14:20:13
Persze csak viccelek, de aki majd sietni akar és kifejleszti a sietek opciót, az nem kaphat portya pontot, ezzel is védve az építő karaktereket.


Ide is ird ide, hogy viccelsz kerlek.
Dátum: 2012.03.14. 14:11:50
Idézet: Yasmina - 2012.03.14. 14:06:03
Ez egy érdekes ötlet, de elgondolkodott valaki azon, hogy a TOP 20 egyszer be fog kerülni az általuk már rég elhagyott VF-es karakterek ütőtávjába és +20 szint ide vagy oda, egy jól játszó VF-es, ha beéri a TOP karikat akkor csúnya farmolást csinál és nem ő lesz a farm!

Persze ez nem ma holnap következne be, de szép lassan ide lyukadnánk ki


Ezt nem tudom hogy szamoltad ki, de alapvetoen kapitalis tevedes.
Dátum: 2012.03.14. 13:54:09
Idézet: Prisma - 2012.03.14. 13:48:57
ebből a nerfből kivételesen én is kérek.


Gyorsan huzz szingularist 55-re, 41 PP/nap, szerenyseget, AT-t ha van emléktörlöd, VF-et felejtsd le és üt-üt-üt.
Napi szint*61,5 TP csak portyából ami mellé jöhet a +TP-s felszerelés és a napi 50 vadászat. Állatot ne sajtolj, mert az is csökkenti a TP-t. Így pikk-pakk felérsz a toprs és utána olyan LE/TP-t csinálsz, hogy besírunk.
Hajrá!
Dátum: 2012.03.14. 13:33:01
Idézet: Miklós - 2012.03.14. 12:45:43
Ezt igazándiból a Várható fejlesztések topicba kéne írnom, de inkább külön topicot nyitok neki, hogy feltűnőbb legyen.

Korábbi javaslataitok alapján felkerült a fejlesztési listára a következő:

Minden világon a top 20 játékos szintlépése lassabb lesz.
Akivel nincs azonos vagy magasabb szintű játékos, annak 100%-kal.
Akinek max. 1 ilyen játékos van, annak 95%-kal.
Akinek 2, annak 90%-kal. Stb.

Mire lesz ez jó?
Az élmezőny nem húzódik annyira szét, az élen haladóknak több célpontja lesz.
A játékban elöl lenni nem "büntetés" lesz, hanem inkább előny a LE/TP szempontjából.
Az elöl haladók között továbbra is lesz értelme a versengésnek, lesz esély utolérni az előtted haladó játékost.
Többen panaszkodtak, hogy a játék drága az elöl haladóknak a túl gyors szintlépés miatt, ezen is segítünk.


Annyit szeretnék kérni, hogy ez opcionális legyen. Ha nekem jó az, hogy nincs ellenfelem, és piszok gyorsan lépem a szinteket, akkor hadd lépjem gyorsabban (Illetve hát hadd ne legyek személyre szabottan hátráltatva ebben). Nem bánom ha ezért ki kell fejlesztenem egy 50 AFP-s képességet akár, de nyilván a szingulárisom se viccből 55-ös, meg a vadászathoz se azért veszek fel +11 TP-t, hogy aztán a szintlépésem be legyen lassítva 50%-kal.

Játéktechnikailag meg majd átgondolom, hogy ez nem túl nagy táp-e az elől haladóknak. Az AFP-t kapják mint disznó, a fejlődési sebességük meg lassabb, mint egy VF-esnek? Tudja fene.
Dátum: 2012.03.14. 10:30:33
Idézet: Awenhai - 2012.03.14. 06:19:24
mindenki le fog horgonyozni az EH-nál, mert matematikailag jobban megérheti.

Idézet: Awenhai - 2012.03.14. 10:24:38
Én számolom a legkevésbé a LE/Tp arányt.

Pardon, akkor félreértettelek. Mit jelent a matematikailag megérheti kifejezés akkor nálad? Én azt hittem ez a LE/TP aránya utal.

Idézet: Awenhai - 2012.03.14. 10:24:38
Hogy időbeosztásban kinek mi éri meg jobban, avagy matematikailag, az számomra irreleváns.

Na most végképp nem értelek. Irreleváns számodra, de ebből következik majd ami téged nagyon zavar? Nem lehetne rendet tenni itt valahogy?

Idézet: Awenhai - 2012.03.14. 10:24:38
Én csak azt látom, hogy az újonnan bejövő AF-es képességek fele követeli meg az EH használatát, a többi meg mindkét oldal által megtanulható. [...] VF-et követelő képesség AF-szinten egyetlenegy van, az is a félelmetesen nagy AF-pontcsökkentést kompenzálja valamelyest.


Namost ha az egyik serpenyobe raksz egy kepesseget ami 100 fagurigat ad, a masikba meg nyolcat, ami darabonkent 10 fagurigat ad, akkor melyik serpenyo a jobb? Tudom matematikailag nem erdekel, es a 8*10 jobb, mert sokkal tobbfele modon juthatsz fagurigahoz. Sajnos szamok osszehasonlitasanal a matematika egy elengedhetetlen segedeszkoz.
Dátum: 2012.03.14. 09:02:13
Idézet: Awenhai - 2012.03.14. 06:19:24
Miklós: Szépen kérlek, ne támogass ennyire nyíltan egy fejlődési irányt, hanem inkább támogasd mindkettőt, színesebb lesz tőle a játék. Jelenleg erőteljesen egysíkúvá kezd válni, mert most szinte mindenki le fog horgonyozni az EH-nál, mert matematikailag jobban megérheti.


Erdekes korabban amikor matematikailag jobban megerte VF-ezni keves ilyen felszolalast hallottunk. Egyebirant a szovimben ahogy neztem nem nagyon van aki most valtani fog VF-rol. Vagy megtette mar korabban, vagy most sem valt.
Dátum: 2012.03.14. 08:59:20
Idézet: Craslorg - 2012.03.14. 08:49:16
Idézet: Eardog - 2012.03.14. 08:15:46
...már sokszor elgondolkozott a törlésen, de eddig a jó társaság miatt...


Erre reflektálnék csak. Számomra ez esik legminimálisabban latba akkor, amikor törlésen gondolkozok. Pont a társaság az, ami megmaradt azokkal, akik már 1-2 éve töröltek, vagy már nagyon inaktívak, lévén VÚ-n kívül rendszeresen összejövünk. Azaz nem a VÚ kapcsol össze egy jó társaságot, arra ott a skype, ha nagy a távolság, ha meg nem nagy, akkor összeröffenések ugyanúgy megmaradnak.


Nagyon ritka, hogy megmarad a tarsasag. En legalabbis azt tapasztalom, hogy a ritka kivetelektol eltekintve aki torol azzal megszakad a kapcsolat.
Jatekban maradokent pedig duplan sajnalok minden torlest, mert nem csak a kapcsolat szunik meg (tobbnyire), hanem az kozosseg bomlik a jatekban. Marpedig szamomra a jatek legnagyobb vonzereje, hogy emgoszthatom masokkal a jatekelmenyt, es ok is megosztjak az oveket velem. Ez azokkal akik mar toroltek tuti nem mukodik.
Dátum: 2012.03.13. 12:31:42
Idézet: ADZSI76 - 2012.03.13. 12:26:28
Ebböl azt szüröm le hogy csak a "régi rókák" számítanak, nekünk akik 1-2 éve játszunk pénzért vagy nélküle "kuss" van.


Eardog neveben nem nyilatkoznek, szerintem viszont nagyon fontos, hogy az ujaknak is meglegyen a sikerelmenye. Ugyanakkor szerintem erre minden lehetoseg adva is van, hiszen az ujak ugyanannyi jatek utan sokkal tobb lehetoseggel, elmennyel szembesulnek.

Ami talan kicsit fura az az, amikor egy relative uj jatekos azon van felhaborodva, hogy miert nem ott tart ahol egy regebbi. Pedig ugyanannyi ido utan, mint amennyit a regebbi jatszott valoszinu, hogy o is fog ott tartani, ha hasonlo szorgalommal es tehetseggel uzi a jatekot. Utobbi kettot viszont nem a jatekvezetesen kell szamonkerni, ha deficites.
Dátum: 2012.03.13. 12:25:39
Idézet: Eardog - 2012.03.13. 12:20:31
lett volna Tudás könyve helyett más a neve, Dugás könyve


Az nem a meggyőzőkészségre ad +10-et?
Dátum: 2012.03.13. 12:22:13
Idézet: Eardog - 2012.03.13. 12:15:28
de azért lehet szerezni tárgyat.


Mint ahogy olyannak is van mar tobb targya, aki nem rendelkezik berlettel. Ha igaz lenne a rengeteg elfekvo dukat, meg hogy valakinek mindig van tobb, akkor ez arra is kene vonatkozzon aki mar koltott legalabb egyszer, hiszen neki a masodik targy vasarlasa pont ugyanolyan kihivas, mint a kesobb indulonak az elso.
Dátum: 2012.03.13. 12:20:19
Idézet: ADZSI76 - 2012.03.13. 12:13:21
Nem 1 a 12-höz mert minden pörgetéssel ez az esély egyre kissebb ha kiszámolod. Mert minden pörinél megvan az esélyed ugyan arra a haszontalan dologra amit elötte kaptál.


Ebbe nem is akarok belekötni, ez így kerek egész.
Dátum: 2012.03.13. 11:25:39
Idézet: BaalCain - 2012.03.13. 10:58:07
Az, h a cash és felzárkóztatás közül melyiken van a nagy hangsúly azt jelzi, h alapból nem lehet ultrát pörgetni, de lehet 3 semmit...


Napi 3 porgetesedbol max 1 lehet semmi.
Dátum: 2012.03.13. 10:44:00
Az energiaszentély maximális szintje nincs jelezve. Nincs neki?