Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2013.12.23. 10:58:14
Idézet: F3rcsu - 2013.12.23. 10:51:42
Én még hiányolom a jól megszokott gyógyitalos akciós vásárt is .....
semmilyen kedvezmény nincs a gyógyitalokra


Khm.

Idézet: Miklós - 2013.12.23. 10:33:34
Dec. 24. és 25. dél között [...]. Ráadásul a lélekenergiáért megvásárolható italokra is lesz 20% kedvezmény!
Dátum: 2013.12.23. 10:35:58
Ahogy látom a kufárnál minden őskő költség 20%-kal csökkent, ugyanakkor a karácsonyi vásár jutalmaknál a teljes árat számolják el.

Módosítás: Ebben bizony tévedtem.
Dátum: 2013.12.22. 14:50:58
Nincs köze scriptekhez. Arra gyanakszom, hogy bekerült egy új relikvia, aminek képe 2 pixellel szélesebb, ezért nem fér ki a három oszlop. Sajnálatos egyébként is, hogy a relikviák képei nem egyforma méretezésűek.
Idézet: Offsboy - 2013.12.22. 12:48:17
Nem tudom pontosan benne volt-e a "feladat" szó a visszautasítás szövegében


Es a kerdesedre emlekszel? Az feladat volt, vagy kvizkerdes?
Látom nem igazán ment át amit írtam.
Idézet: Offsboy - 2013.12.22. 10:32:42
Miután visszadobnak egy kérdést rosszként, mert matematika-számtan kérdés, úgy hogy a besorolás kategóriák között is van matematika; onnantól kezdve röhejes bármilyen logikát is keresni abban, hogy mi megy át és mi nem.


Szerintem ez nem egészen igaz, ha tudod, hogy mi a különbség egy matematika feladat (Melyik a nagyobb negyzetgyök kettő, köbgyök három, ötödik gyök öt vagy hetedik gyök hét?), illetve egy matematikai kvízkérdés (Kik alkottak geometriát az Euklideszi párhuzamossági axióma elhagyásával? Kiről kapta a nevét a normál eloszlás haranggörbéje? Melyik nem kúpszelet az alábbiak közül?) között.
Kérdés persze, hogy mi a pontos szövege annak az elutasításnak, hogy számtan kérdés, de én arra tippelnék, hogy a feladat szó benne van.
Dátum: 2013.12.21. 20:22:46
Ennek mi a jelentossege egyebkent?
Dátum: 2013.12.21. 20:18:43
Idézet: Maci - 2013.12.21. 08:33:07
Úgy emlékszem a találkozón volt szó egy bajnokihoz hasonló (?) szövetségi háború rendszerről, aminek fejlesztésén - én úgy értelmeztem - már dolgoznak.

Szövetségi Bajnoki címen fut, de mintha a szövetségi háborúval kapcsolatban vetődött volna fel. Végeredményben ez is valamiféle interakció a szövetségek között.


Nézd csak:

Idézet: Kocos - 2013.12.20. 12:18:44
Ugyanakkor Miklos elmondta, hogy lesz ujfajta haboru, ahol minden szovetseg azonos feltetelekkel indul, csak a taktika fog szamitani.


Ezt Miklos haborunak nevezi, de valojaban tenyleg egyfajta bajnoki rendszer lesz. Gondolom azert nevezi haborunak, mert o is erzi, hogy a szovetsegek kozotti osszecsapasra volna igeny. Gyakorlatilag ez minden talalkozon felmerult a forumon.
Dátum: 2013.12.20. 20:57:26
Idézet: Pokerharcos68 - 2013.12.20. 19:09:36
hello.csak azt tudám hogy amit felteszek kérdésnek a kvizbe az mért kap mindig rossz minösités?mint p.most legutobb is.tudja ezt valaki?köszi a segitséget


Tovabbi infok nelkul arra tippelek, hogz rossz kerdeseket teszel fel. Javaslom, hogy a
Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
illetve a
Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
topikokban nezz korul.
Dátum: 2013.12.20. 20:23:43
Idézet: Faust0ne - 2013.12.20. 20:12:26
"En mar sokszor kifejtettem, hogy a haborus rendszert azert nem lehetett soha megreformalni, mert alapvetoen mas volt a kulonbozo jatekosok elvarasa vele szemben. Van aki azt gondolta, hogy kicsi a nyeremeny, van aki azt, hogy ennel tobb mar nem lenne jo. Van aki ugy veli, hogy a szintjehez mert erot kene jutalmaznia a haborunak, van aki ugy veli, hogy az abszolut erot. Van aki szerint kozponti szerepe kene legyen a fejlodesben, van aki szerint csak kiegeszito erdekesseg kene legyen, es van aki szerint ez kene a jatek celja legyen."

jó, akkor nem jó, csak másképp sem lenne jó? ^^


Másképp lenne jó mindenkinek.

hadd sarkítsak...ez a válasz az utolsó pontra is...BÁRKI lehet 120-as szintű...a legnagyobb farm is (remek példák is vannak erre), BÁRKI használhat szubplazmát is...ERŐS viszont nem lehet akárki...az kőkemény idő meg odafigyelés és rengeteg energia (meg kavics..de az mellékes és nem szentírás)
a portyahatékonyság nem mérvadó...a mérvadóak az eredmények, egy karakter erejének meghatározásához...szerintem...szerinted a szint számít csak? ...lehet rossz játékkal játszom..akkor miért vannak üthetőségi határok?...vagy bajnoki kategóriák?...


Nyilván nem. A szint alig számít. Dolgozik rajta Miklós, hogy ne így legyen, de így van. Ha tápot CSAK szintlépésre kapnál, vagy 80-90%-át szintlépéps után kapnád akkor számítana a szint. Ettől fényévekre vagyunk.
A portyahatákonyság - ezt a szót én írtam? portyapotenciál lenne a helyes kifejezés - az nem más mint az erősség. Aki a legtöbb ellenfelét tudja megnyerni, az nyeri a legtöbb bajnokit, és ezt nevezzük erősnek. Sztem.

akkor miért azonosítod magad a nyomikkal?


Nézd meg a karim, és rájössz.

Zárásul itt egy újabb hasonlat:
Számomra(!) a portya olyan mint egy ökölvívó meccs. Mindenki a súlycsoportjának megfelelő ellenfelekkel küzd (persze ott ez adottság, itt döntés kérdése elsősorban). Ugyanakkor a háború az egy jó kis utcai bunyó. Ott nem nézi senki a súlycsoportokat, hanem üti akit tud.
Nyilván akik velem nem értenek egyet, azok a háborút inkább úgy képzelik, mint egy összecsapás két ökölvívó klub között. Mindenki a neki megfelelő ellenféllel küzd, és a végén megszámoljuk melyik klub sportolói nyertek többször.
Dátum: 2013.12.20. 20:15:18
Idézet: Maci - 2013.12.20. 18:09:49
Minden fejlesztésnél vannak fanyalgók, - ahogy én is szoktam olykor az lenni - , de nyilván csak azért mert vannak, még a fejlesztés létrejöhet.


LÉtrejönni persze létrejöhet, de ha a fanyalgók aránya 80% akkor üzemeltetői szempontból nem éri meg. Ugyanis a játékosok játékkedvét, igényét nem javítja, cserébe pénzbe kerül. Hidd el, minden egyes fejlesztés, amit Miklósék meglépnek alapvetően két okkal történik: növelni az azonnali elégedettségi szintet, és a játékkedvet, illetve csökkenteni egy jövőbeli demoralizáció kockázatát. Ez utóbbiak a nerfek.
Dátum: 2013.12.20. 16:51:34
Idézet: Faust0ne - 2013.12.20. 15:34:36
Tehát akkor még egy gondolat Kócnak. Ha erős vagyok és volt egy szövi amelyik befogadott alacsony szinten jóarcságból ezt viszonozhatom azzal, hogy egy kis kp-ért nem hoznak rajtam vereséget.
Hol van itt az igazság kérem szépen?


Ezt nem ertem...

Jaaa. Megvan! A KP nálad nem kincspont, hanem készpénz.
Nos szerintem természetes, hogy amennyiben nem fizetsz a játékért bizonyos tekintetben hátrányba kerülsz. Ráadásul ez egy sima prémium tagsággal elérhető funkció, aminek az ára 5 év alatt semmit nem változott, de kapsz érte még jutalmat is ha jókor fizetsz be, én nem hiszem, hogy itt hiba lenne a mátrixban.

Mésrészről nem kell hozzá készpénz se, hiszen létezik katakomba is.
Dátum: 2013.12.20. 16:45:27
Idézet: Faust0ne - 2013.12.20. 15:14:40
A háborús rendszer jó így, mert ha másképp lenne, valakinek az sem lenne jó.


Hol írtam én olyat, hogy a háborús rendszer jó? Egészen biztosan sehol, mert nem jó.

A szubplazma jó így, mert igazságos azokkal szemben akik haladós játékot folytatnak.


Ilyet sem írtam. A szubplazma azért igazságos, mert mindenki egyformán ki tudja használni mint taktikai elemet, és azért igazságos, mert az alapvetően nem ördögtől való, ha az erősebb fél nyer a háborúban. Ezt a két dolgot mondtam, ez pedig köszönő viszonyban nincs azzal amire megpróbálod lefordítani.

Nem szoktad (meg elvileg mások sem) a legkisebbeket csapkodni, mert azokon nem tudod pörgetni a pörgetnivalódat (persze ha para van és bukásra áll valaki, akkor az gondolom más...vagy erkölcsös bukás?)


Igen így igaz. Mondjuk elsősorban Kufár csatában használom a szubplazmát, és elsősorban klónokon. Nem szívjóságból, hanem mert a klónok gyengébbek, így magasabb szintűek ellen tudok nyerni, ami több LE, több TP, több küldi.
A legkisebbeket akkor ütöm, amikor valamilyen okból kifolyólag lusta vagyok olyan célpontot keresni, amit még pont le tudok győzni.
Háborúban nem használok szubplazmát.

Ha egy 120-as lever egy 30-ast, az erősebb karaktert tudott összerakni?


Miért szerinted gyengébbet? Egyébként az érdekesebb kérdés, mint elsőre látszik, mert portyahatékonyságban igenis lehet, hogy a kisebb karakter az erősebb, de azért ha szembeállítod őket egymással, akkor azért egyértelmű, hogy ki lesz a győztes. Márpedig az én állításom az - és ez az a pont, ahol helyt kell adnom annak, hogy másképp is lehet látni -, hogy a háborúban nem számít, hogy ki tud több portyát nyerni, a környezetében hatákonyabban működni, hanem az, hogy ki tudja legyőzni a másik felet.
Dátum: 2013.12.20. 15:02:01
Idézet: Faust0ne - 2013.12.20. 14:53:18
Idézet: Kocos - 2013.12.20. 14:41:42
Ha tehat eros vagy, kikapcsolod, es rajtad nem hoznak gyozelmeket,


hol?


Beallitasok.
Dátum: 2013.12.20. 14:51:53
Idézet: Faust0ne - 2013.12.20. 14:40:11
Így a nyomik, akik csak a kicsiket tudják már csapkodni, nem feltétlenül a legkisebbekre hajtanának rá, mivel azért annál többet ér az a plazma.

A nyomik neveben ugy velem - es ki lehetne hitelesebb szoszolojuk nalam -, hogy szubplazmaval a leggyengebbet utni amugy sem eri meg, mivel az ellenfel meghal az elso korben, es nem lehet rajta kritikust vagy kabitast hozni.
Szerintem Maci is inkabb olyasmire gondolt, hogy fixen 0,5 pont a szubplazmas gyozelem. De majd kijavit, ha nem.
Dátum: 2013.12.20. 14:47:40
Idézet: Little Richie - 2013.12.20. 13:21:26
Nyilván Akhilleusz folyamatosan 5-10 éves gyerekeket gyilkolt (3x4 annyi idős karakter) mert számára nem volt már ellenfél az oviban.


A karakterek kora a jatekban nincs kozvetlen osszefuggesben a szintjukkel, ellenben minden karaktrer felnott, es onszantabol indult harcba. Termeszetesen van akinek ez jobban megy, es van akinek kevesbe. Nem hiszem hogy etikailag barki kifogasolhatonak erzi, ha egy ugyetlenebbul, kevesbe hatekonyen felepitett karakter ellen arat gyozelmet. Inkabb buszkek szoktak lenni ra az emberek, hogy nekik sikerult erosebb karatert osszerakni. Ha valaki szubplazmaval tud megverni teged, nos az erosebb karaktert tudott osszerakni, legalabbis a mostani haborus rendszer szempontjabol. (Portya szempontjabol meg eppen lehet, hogy sokkal gyengebb.)
Dátum: 2013.12.20. 14:43:03
.
Dátum: 2013.12.20. 14:41:42
Idézet: Maci - 2013.12.20. 12:58:00
Sokszor nem lehet párhuzamot vonni a való élet és a végzetúr kis mikrokörnyezete között. Ez is egy ilyen példa volt.


Legalabbis is te (tevesen) igy veled.

Mindamellett ha lenne egy értelmes háborús rendszerünk, ami tegyük fel lehetővé teszi a szubplazmás támadást, de nem feltétlenül jutalmazza annyira, mint a "normál" háborús csatát, akkor nem lenne vele gond.


En mar sokszor kifejtettem, hogy a haborus rendszert azert nem lehetett soha megreformalni, mert alapvetoen mas volt a kulonbozo jatekosok elvarasa vele szemben. Van aki azt gondolta, hogy kicsi a nyeremeny, van aki azt, hogy ennel tobb mar nem lenne jo. Van aki ugy veli, hogy a szintjehez mert erot kene jutalmaznia a haborunak, van aki ugy veli, hogy az abszolut erot. Van aki szerint kozponti szerepe kene legyen a fejlodesben, van aki szerint csak kiegeszito erdekesseg kene legyen, es van aki szerint ez kene a jatek celja legyen.

Ha alkotsz egy elvarashalmazhoz egy jol mukodo rendszert, akkor a jateksok 80%-nak az elvarasait minimum egy helyen serteni fogja. Es a jatekos sajnos ugy mukodik, ha van egy fejlesztes, ami 80%-ban megfelelneki 20%-ban meg nagyon nem, akkor ennek eredoje az lesz, hogy nagyon nem tetszik neki. Olyat fejleszteni pedig, ami 80%-nak nagyon nem tetszik nem erdemes.

Leirtam mar, hogy ideologiailag miert helyes a szubplazma hasznalhatosaga, amire sajnos ellenervet nem hoztal, pedig en tudnek a helyedben: nyilvan egy szovetseg harcaszati erejet az egyenek portyapotencialjat osszeadva szeretned megkapni. Ami nem teljesen irrealis elkepzeles, de azt se mernem mondani, hogy az egyetlen legalis nezopont. (Lasd amit 2 bekezdessel feljebb irtam.)

Most leirnam, hogy miert tartom jatektechnikailag igazsagosnak. A szubplazmat barki kikapcsolhatja. Ha tehat eros vagy, kikapcsolod, es rajtad nem hoznak gyozelmeket, ha viszont nem kapcsolod ki valamiert, akkor te is hasznalhatod az ellenfel gyengebb tagjain, visszahozva azokat a gyozelmeket, amit rajtad hoznak szubplazmaval. Tehat meg donthetsz is, hogy melyik megoldassal tudsz hasznosabb lenni.
Idézet: Azazel - 2013.12.20. 12:36:00
Bizonyára bennem van a hiba,hogy számomra igenis egyértelmű volt a kérdés.Továbbra is úgy gondolom,hogy elitélendő,és utálandó az a magatartás a kvízadminok részéről(tisztelet a kivételnek),hogy megpróbálnak megfeszített agymunkával hibát találni a kérdésekben,és ha nem megy,akkor valami lehetetlen,és hajánál fogva előrángatott megoldással kreálnak egyet.


Szerintem meg az adminoknak az a dolga, hogy ne keruljenek be szar kerdesek. Es igy is kerulnek be, szoval tul engedekenyek. Azt elhiszem egyebkent, hogy kerdesfeltevokent ugy erzed kicsit engedekenyebbeknek kellene lenniuk, ugyanakkor holnap amikor kvizelsz a pokolba kivanod majd oket, hogy ilyen szar kerdeseket miert engednek be. Sajnos mindket kivansagodnak nem tudnak megfelelni.
Idézet: Azazel - 2013.12.20. 10:24:02
Ez egyszerűen marhaság.Kötekedés.Elsőre minden épelméjű ember arra gondol ,amiről a kérdés szól. Hány fős csapatok játsszák a kosárlabdát?. Nem azt kérdezte,mekkora egy csapat keretlétszáma.Nem tért ki rá,hogy esetleg miféle speciális formátumokra gondol,tehát semmifélére. Lehet belemagyarázni ,belekötni,de azért mert valamit lehet,nem biztos hogy kell is.


Majdnem.
Igazabol a kutya ott van elasva, hogy mig gurulos fociban mondjuk felmegy 11 ember a palyara, es a merkozes 1-1 pontjan kicserelnek 1-1 embert, de alapvetoen ez olyan, mintha az adott embert kivennek a csapatbol es egy masikat tennenek be a helyere, addig a kosarlabdaban a cserek szama korlatlan, es palyan levo emberek folyamatosan valtoznak. Ilyen ertelmeben a teljes keret itt sokkal inkabb tekintheto csapatnak, mint a palyan levo emberek. De mondok egy eklatansabb peldat. Hany fos csapatok jatszak az amerikai focit? Egyszerre 11 ember van a palyan, akarcsak a gurulos fociban, de ha azt mondanank, hogy 11 ember alkot egy csapatot, akkor elfeledkeznenk arrol az aprosagrol, hogy marcsak a posztok szama is lenyegesen meghaladja ezt a szamot.