Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2012.11.17. 01:14:17
Idézet: Miklós - 2012.11.16. 22:46:18
+3% ultraspec


+1,5% vagy +3 ultraspec, ha jól értem
Dátum: 2012.11.17. 01:02:59
Idézet: LanMaffia - 2012.11.16. 20:55:40
Jobban örülnék ha mondjuk Kóc hozna Úgyis nyert egyet tavaly. Felvinni Debrecenből és vigyázni rá *józanon* komoly kihívás


Viszek, ha el nem felejtem.
Dátum: 2012.11.16. 16:23:15
Idézet: Craslorg - 2012.11.16. 15:45:04
Idézet: Lora - 2012.11.16. 15:32:40
Ritka nyeremények:
relikviakupon, templomi pálca, barátság kristály, végzetmedál, sajtoló medál


Azért ezek között igen erőteljes különbségek vannak használhatóság szempontjából a nagy többség számára, nehogy sírás legyen belőle, hogy nincs kiegyensúlyozva. Szerintem...


Gondolom a tobbsegnek a vegzet medal szutyok, szoval en onkent bevallalom, hogy azt kapok valaki mas helyett.
Dátum: 2012.11.15. 20:00:14
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 19:52:59
a tali előtt mindenképp kirakom véleményezésre


Remekül hangzik, tűkön ülök.
Dátum: 2012.11.15. 19:41:01
Idézet: Craslorg - 2012.11.15. 17:22:40
A játékban nincsenek építő karakterek, csak a kétkezi munkával palástolják, hogy baromi bénán harcolnak

Kabbe.
Dátum: 2012.11.15. 19:38:33
Egyebkent nem lenne elegendo annyit tenni, hogy kerulnenek be ertelmes uj epuletek, es akkor a manakonsti miatt mindenkinek megerne tolni a magiat?
Dátum: 2012.11.15. 19:06:13
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 17:59:55
Tehát az átalad kért teljes UNDO-ra nagyon sajnálom, de nincs lehetőség, egyszerűen képtelenség megoldani


Nem szimpatikus a megfogalmazás, hiszen az, hogy ez technikailag megvalósítható, a napnál is világosabb.
Effektiv toltes E
Győztes csaták W
Szint L
Jutalom alapLE (és ez nyilván van tartva, hiszen a jutalom újraszámítható): R
a karakternél lévő LE: LE
Bónusz B

R := R - (E - W*50)*L*(1+B)
LE := LE + (E - W*50)*L

Megoldhatónak tehát megoldható lenne.

Maradjunk tehát abban, hogy te nem tartanád helyénvalónak, ha egy ilyen visszaállítási lehetőség bekerülne, mert...
... bizonyára megvannak ennek az okai, magam is tudnék mondani ezt-azt, de nem akarok a szádba adni semmit. Ezt a döntést el lehet, de mindenképpen el kell fogadni.
Azt viszont köszönöm, hogy egyértelművé tetted a döntésed, így senki nem vár hiába az esetleges korrekcióra.
Dátum: 2012.11.15. 15:37:11
Idézet: Alendaar - 2012.11.15. 15:32:34
Nekem vmi olyan (AF?) képesség kellene, amivel a kristályok manaszívását lehetne csökkenteni/eltüntetni!


IQ?
Dátum: 2012.11.15. 15:35:02
Idézet: Quellon - 2012.11.15. 15:23:04
Idézet: Kocos - 2012.11.15. 14:53:58
Elmondom ebből mi lenne. Aki kicsit is optimalizal, az egy büdös szalmaszálat keresztbe nem rak. Ugyanis ha megcsinalják mások, akkor jó, mert ő nem szív, és ez semmibe nem került neki, ha viszont nem sikerül megcsinálni, akkor feleslegesen nem tolt be erőforrást a katasztrófa elkerülésébe, és a többieket is ugyanúgy sújtja a globális effekt, tehát velük összevetve nem bukott semmit.
És hogy változna ez, ha teljesítmény arányú lenne a díjazás vagy nem teljesítés arányú a büntetés?

Vagy teljesen új alapú event lenne ami nem a játékban fejlesztésre használható erőforrásokon alapul!


Előbbi esetben azon múlna a dolog, hogy a kapott büntetés/jutalom mértéke hogyanaránylik a szükséges befektetéshez (és ezzel visszajutottunk a kiinduló állapotba).

Utóbbi eset számomra szimpatikus.
Dátum: 2012.11.15. 14:57:40
Idézet: Yasmina - 2012.11.15. 14:48:44
ui.: munka közben okoskodok


Nálunk is mindenki ezt csinálja, én meg igyekszem jópofit vágni hozzá.
Dátum: 2012.11.15. 14:53:58
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 14:11:36
Idézet: Kocos - 2012.11.15. 12:16:05
Nem csak a mágia haszontalan egyébként. Nekem például a tau növelés legkomolyabb hozadéka, hogy a zömében belőlem generált ellenfelek sebzése drasztikusan megnő.
...
Még egy dolog: biztosan vannak akik kivárnak a jutalom felvételével, remélve hogy abból a nagy szívásból amibe a fentiekben ismertetett helyzet miatt kerültek valamilyen bukásminimalizáló lehetőséggel ki tudnak majd jönni. Ha biztosan tudod, eldöntötted, hogy ilyen lehetőseg nem lesz, akkor azt írd meg, hogy legalább a felesleges várakozás szívásától megkíméld őket.

Huhú, ez már ingoványos talaj, hogy a taumaturgia azért nem jó, mert akkor a KH tagoknak is nagyobb lesz a tauja Ebbe tényleg nem érdemes belemenni, akkor egyik tulajdonság se jó.


Ezt csak érdekességnek írtam, a lényeg, hogy mindenkinek - vagy majdnem mindenkinek - van olyan tulfejlesztés a magian kivul, ami szinte teljesen haszontalan.

A jutalom képletet egészen biztosan nem fogjuk úgy visszamenőleg megváltoztatni, hogy az emberek egyik része már átvette, a másik nem.


Ez világos. Ezért is nem javasoltam ilyet, hanem azt, hogy a betöltött LE minimum töltést meghaladó részét MINDEN BÓNUSZ NÉLKÜL lehessen visszakapni, ennyivel csökkentve a jutalom mösszegét. A képlet nem változna. Természetesen aki medált kapott a top10 töltésből, az ezzel a választással azt is elvesztené.
Kérlek erre válaszolj mindenképp.

De, a képlet a jövőben sem fog megváltozni, amit max. érdemes lenne megcsinálnunk, hogy a játékosok folyamatosan, előre lássák, hogy milyen jutalmat fognak kapni, és hogy gondoskodni róla, hogy ne legyenek "haszontalan" tulajdonságok.


Nagyon támogatom, hogy ne legyen változás, mert úgy lehet felkészülni arra, hogy a tettinknek mi lesz a következménye, és nagyon jó ötlet, ha menet közben látszik a bónusz.

Idézet: Quellon - 2012.11.15. 13:15:56
Most már egyszer kéne egy olyan event, ahol a háború nem arról szól, hogy tápolunk, hanem arról, hogy túléljük-e és mi megy rommá meg mekkora a veszteség, ha nem adunk bele apait-anyait, mert így a tápolós háborúkkal mindig csak azt számoljuk, hogy mennyit éri meg teljesíteni, közben az lenne a lényeg, hogy mindenki eszét vesztve a maximumot hozza különben kiírt az aktuális ellenség (sárkányok, xenók), ha ilyen hozzáállással jöttünk volna ki a Rúvel meg a Teron mélyéről akkor az igazi Ellenség bezabált volna mindenkit ebédre és ki szart volna lefekvés előtt a 2 hegy közé harmadiknak aminek az lett volna a neve hogy "így járnak azok akik számítgatnak amikor az életükért kéne küzdeni"

Tetszett, 10 pont


Elmondom ebből mi lenne. Aki kicsit is optimalizal, az egy büdös szalmaszálat keresztbe nem rak. Ugyanis ha megcsinalják mások, akkor jó, mert ő nem szív, és ez semmibe nem került neki, ha viszont nem sikerül megcsinálni, akkor feleslegesen nem tolt be erőforrást a katasztrófa elkerülésébe, és a többieket is ugyanúgy sújtja a globális effekt, tehát velük összevetve nem bukott semmit.
Dátum: 2012.11.15. 14:43:55
Idézet: Yasmina - 2012.11.15. 14:31:47
kicsit kevés (400 mágia ez alapján: 99 elnyelés)


csak 93
Dátum: 2012.11.15. 14:07:55
Idézet: Craslorg - 2012.11.15. 14:05:13
Ezt korábban sokszor egyeztettem Baraty-val ilyen-olyan eventek ilyen-olyan táblázataival kapcsolatban és mindig a 10-es eredményre jutottunk.


Nekem az rémlik, hogy felváltva nő 8 illetve 11 LE-vel az alap szintenként. Amikor egy ideig nulla szórással ment a vadászat az irányított bevezetése után, akkor pontosan ki lehetett számolni. Talán még wikibe is felkerült.
Dátum: 2012.11.15. 14:01:53
Idézet: Viskos - 2012.11.15. 13:38:30
Ultraspec esszenciája pedig nincs mindenkinek, nekem sincs (ami mint megtudtam jelentős bénaságra vall).


A napi rutin óta úgy lehet tekinteni, hogy mindenkinek van.

Idézet: Viskos - 2012.11.15. 13:38:30
Kocos: Ha nem tetszenek az extra tulok a mágia mellett, akkor kérj AF képességet, amivel elfelejtheted a tulajdonságaidat. 1 AF pontért 1 tulajdonságpont arányban mondjuk. Ráköltesz pár pontot és máris rendben van a sebzésed... Az viszont ettől még vicces marad, hogy a Xenos eventben a gigaerős királynő ellen te voltál a legeredményesebb harcos...


Erősen irónikus, ez teljesen igaz. Én nem azért fejlesztettem ilyenre a karit, mert tudtam, hogy mi készül klónozás alapján, hanem azért, mert ezt a célt akartam elérni. Inkább attól vált ennyire élvezhetővé - és nem utolsósorban ezért kezdtem el végül fizetni a kariért. Persze még így sem éri meg ilyen karit tartani (kritikus küldizni, portyazni gyekorlatilag nem tudok), de nagyságrendekkel kisebb szívás mint korábban hittem.
Ez az AF képesség meg nyilván tetszene, de bármibe lefogadom, hogy Miklós soha nem menne bele, és olyasmit nem is szoktam kérni, ami kivitelezhetetlen, mert a legalább általam reálisnak itélt fejlesztési javaslatok élét venném el vele.
Dátum: 2012.11.15. 13:11:15
Idézet: Craslorg - 2012.11.15. 12:27:44
Ezt te is ki tudod számolni:

szint * 10


Nekem 9,5 rémlik.
Dátum: 2012.11.15. 13:07:21
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 12:04:21
Quellon: nem vonunk le semmit a végén, ellenkezőleg.


Ezt most megint el fogják hinni egyesek, és terjedni fog a tévinfó. Hiszen te magad írtad kétszer is, hogy levonjátok a jutalomból a csaták után kiosztott jutalmat, nem?
Dátum: 2012.11.15. 13:06:11
Idézet: Quellon - 2012.11.15. 11:49:59
Idézet: Kvnoemi - 2012.11.15. 11:38:45
A te módszereiddel ugyanaz lenne a végeredmény ha visszatöltenéd, ha meg nem, akkor értelemszerűen kevesebb töltés = kevesebb jutalom.

De nem érted, hogy levonják és a levonás utáni összegre kapjuk a bónuszt és azt osztják szét jutalomként? A LEVONT csata után visszakapott LE-t addig töltögetjük újra és újra amíg 0 azaz nulla LE marad nálunk zárás 10:00-kor és se bónusszal se nélküle nem kapjuk vissza! Csak levonják.


Quellon: elkavarodtál a logikádban, amit megkapsz LE-t azt megkapod, mindegy mit csinálsz vele utána. A te logikáddal számolva duplán szeretnéd visszakapni, ami sajnos teljesen irreális elvárás.
Dátum: 2012.11.15. 12:53:46
Idézet: Quellon - 2012.11.15. 10:23:41
Akkor ne járjon LE a csatákért, akkor levonni sem kell és a 100%-ra kapjuk meg a bónuszt!


Tehát még a jutalomnak az a része is erőszakosan legyen szétosztva a tulajdonságok között, még tovább csorbítva ezzel az event kifizetődési együtthatóját? Nem hiszem, hogy ez jó megoldás. Ennél jobb megoldás lenne, ha alapjaiban nyúlnánk a rendszerhez, és a töltés a szerencsére menne 100%-ban, kisebb bónusszal, minden szerencsefejlesztést figyelembe véve, a csata végén pedig pontosan 2 CSP-nek megfelelő jutalom esne ki, megnövelve az extra TP arányában. Bár igaz az extra TP-t eddig senki sem említette csak én, akinek meg kapóra jön.
Dátum: 2012.11.15. 12:49:36
Idézet: Aurri - 2012.11.15. 11:00:04
Kóc: Örülök hogy neked összeállt a kép, engem teljesen sikerült összezavarni... Egyrészt még mindig nem világos hogy az azonnali drakón LE most akkor nyereség, nullszaldó, vagy pont hogy szívás? Másrészt eddig -űgy tűnt- a nagy töltések profitáltak jobban, most meg nem? Ezt nem indokolja Miklós magyarázata, anélkül, hogy változott volna a képlet.
Mindegy én is feladom. De ha nem "csak" 15 milliót hanem ennek sokszorosát toltam volna be én is nyers LE-ben mint sokan mások, akkor lehet én is icipicit dühösebb lennék.


A minimumtöltés után ugy kapsz jutalmat, hogy kb. 1 vadászatnyit kapsz azonnal, meg még egy vadászatnyit és a betöltött LE-t, felszorozva a bónusszal megkapod az event végén tulokba szétosztva. A két jutalomformát összeadva jön ki a kb. 5%-os többlet, legalábbis Miklós állítása szerint.
Ha visszafele számolunk, akkor megfogjuk a csata végi LE-t, illetve a tulok formájában szétosztott LE-t, és ez a kettő együtt fog megfelelni a betöltött LE és az elvadászott CSP LE értékének összegével, felszorozva az 5% bónusszal.

Most hogy a tiszta töltésre van-e bónusz vagy sem, az erősen kérdéses, mert Miklós egyik hozzászólása azt mondja, hogy csak az OB bónusz vonatkozik rá, a másik meg azt sugallja, hogy az 5% bónuszt az egészre kapod.
Dátum: 2012.11.15. 12:16:05
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 12:04:21
Kocos: amit a plusz töltésre bónuszt kaptál, az kb. annyira volt elég, hogy a program a mágiádat növelte belőle. Tehát a plusz töltésért kaptál valamennyi +ingyen mágiát.


Muhaha. Ennek fuss neki újra. A teljes jutalom kb. 85%-a ment magianovelesre.

Egyébiránt pontosan abban reménykedtem, hogy a mágiám ugyanannyit fejlődik majd, mintha elköltöm a LE-t, a többi tul pedig ajándékba nő egy picit, de ez nem így lett végül. A többi tulból nekem egyébként 3 van, ami gyakorlatilag hasztalan, és egy ami káros.


Idézet: Miklós - 2012.11.15. 12:04:21
A teljes képlet nyilván sosem volt publikus


Igen ezt mondtuk mi is, és ez az ami szerintem rossz döntés volt végső soron.

Ha a betöltött LE-re is +20% járna, akkor a V3-on fél évig mindenki a Landragórra gyűjtene, és az első drakónra rátöltene 10 millió LE-t. Ez sosem volt cél...


Mégis a fél V3 ezt csinálta az előző Landragór tanulságai alapján. Ha feltételezem, hogy nem volt változás azóta a képletben, akkor az, hogy ők félrevezetődtek pont azért történt, mert titkolod a képleteket.

Amin gondolkodtam, hogy azzal kéne inkább kezdeni vmit, hogy a mágia ennyire haszontalan tulajdonság. Régen beszélgettünk arról, hogy a mágia adhatna +varázslatelnyelést pl. Egyből nem lenne kidobott LE a fejlesztése. Mit gondoltok erről?


Ááááá kinek lenne az jó?

Nem csak a mágia haszontalan egyébként. Nekem például a tau növelés legkomolyabb hozadéka, hogy a zömében belőlem generált ellenfelek sebzése drasztikusan megnő. Általánosságban pedig elmondható, hogy az összehasonlítós tulajdonságok egy szint alatt nem érnek semmit (gyakorlatilag 150-es szinten mindegy, hogy 20 az IQ vagy 400), illetve a sebzésnövelő tulok értéke is erősen kétes abban a műfajban, amivel az ember nem igazáán tervez sebezni. Az egészség pedig akkor hasznos, ha nincs meg a mindennapokhoz szükséges szint az embernek (kivéve utolsó vérig bajnoki).

Még egy dolog: biztosan vannak akik kivárnak a jutalom felvételével, remélve hogy abból a nagy szívásból amibe a fentiekben ismertetett helyzet miatt kerültek valamilyen bukásminimalizáló lehetőséggel ki tudnak majd jönni. Ha biztosan tudod, eldöntötted, hogy ilyen lehetőseg nem lesz, akkor azt írd meg, hogy legalább a felesleges várakozás szívásától megkíméld őket.