Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Dátum: 2008.10.25. 15:11:01
Mit Ünneplünk Húsvétkor?

Jézus Krisztus megkeresztelését?
Jézus Krisztus Halálát?
Jézus Krisztus feltámadását?
Jézus Krisztus születését?

Kérdőjelek a válaszok végén nem csak feleslegesek, hanem... Vagy ezt a kérdést azoknak írták, akik csak tippelnek, és várják, hogy jó-e? Lehet, hoy tévedek, de én a "Halálát" szót is kis h-val írnám.
Dátum: 2008.10.25. 14:46:30
Időnként jön egy képzeletbeli végzetúr és ellopja a vadászatban szerzett LE-t , nekem is volt már ilyen.
Dátum: 2008.10.23. 19:42:23
Melyik magyarország legnépesebb városa?

győr
pécs
budapest
sopron

Én ezeket biztosan nagy betűvel írnám... Egyébként volt ma olyan kérdéssel is dolgom, amelyikben a kérdőjelet egy pont előzött meg közvetlen, a Sex Pistolsnak meg énekes helyett enekese volt, csak ezeket nem ítéltem akkora szarvashibának.
Dátum: 2008.10.22. 21:33:47
Idézet: Succubus - 2008.10.22. 21:04:53
Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, amikor egy (azaz kettő, esetenként több is) klán egymással hadban állnak akkor meglehetne e oldani, hogy mások ne támadhassák meg csak a hadban lévő személyek egymást. Amíg a háború folyik. Illetve a hadban lévő személyek is csak egymást. Másokat ne.

Üdv: Hirig

PS: Elsősorban adim, vagy mod válaszát várom.


Szerintem ez egy elég abszurd ötlet. Csak azért, mert háborút indítottál, legyél védett a potenciális támadók legnagyobb részétől? A többiek nem szűnnek meg létezni csak azért, mert harcban állsz valakivel. Ha jól emlékszem ezt az ötletet már felvetette valaki, de nem biztos
Dátum: 2008.10.21. 16:56:46
Idézet: Craslorg - 2008.10.21. 16:48:42
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.21. 16:37:13
Idézet: MIvan - 2008.10.21. 16:26:09
Mekkora a háromszög külső szögeinek összege?

460
90
180
360


Ez picit meglepett.


Ezen mi meglepő?

Számolj utána... 900


Csakhogy amikor a külső szögek összegét számolod nem 360-ból vonod ki a belső szöget, hanem 180-ból, így bármely konvex sokszög külső szögeinek összege 360 fok. Szép, nem?
Dátum: 2008.10.20. 20:39:12
Idézet: Trockij - 2008.10.20. 20:21:54
Idézet: Éjvirág - 2008.10.20. 19:13:58
Ebben a szóban mi nem megengedett?

"Délibáb."


Őszintén szólva erre megpróbáltam választ keresni, de valahogy nem ment
Az Amazonast egyből eltaláltam, de a "Délibáb" esetében halvány lila gőzöm sincs

Törpiek?

T.


Mondjuk legyen a liba, kis ékezetmódosítással libáb
Dátum: 2008.10.17. 20:50:23
Egy normális nyugati sárkánynak hány végtagja van?

4.
0.
2.
6.

Jó lenne, ha az ilyen kérdésekhez az íróka legalább a játékot/mondakört odaírná, mert én tudtommal nyugaton nem sok sárkány él a mi világunkban. Ha tévednék, sorry.
Dátum: 2008.10.14. 21:11:17
Mikot van patt a sakkban?

Ha a király ütésbe lép
Ha a király nincs ütésben, de csak ütésbe tud lépni
Ha a király ütésben áll és csak ütésbe tud lépni
Ha a király ütésben áll

Egyrészt el van gépelve, másrészt kimaradt belőle, hogy a játékos más bábuval sem tud lépni. Én is kaptam egy kérdést, ami pont olyan bonyolult volt, mint az a Bata Dánieles... "Milyen színű a barnamedve?"
Dátum: 2008.10.13. 22:03:42
Szerintem, ha a 0 LE-ből rablást bevezetnék, akkor újabb taktikai húzástól esnének el a játékosok, amennyiben ők döntik el, mikor mennyi LE-t tartanak maguknál. Másrészt a 'gyengék' még jobban tiltakoznának, hiszen egy dolog rendszeresen 20 LE alatt lenni, és egy másik állandóan negatívban.
Megjegyezném, az elején mindenki amiatt kapálózott, hogy túl nagy a szerencsefaktor a játékban, míg most amiatt, hogy esélye sincs. Mindkettőt nem lehet kiküszöbölni.
Azt el tudom képzelni, hogy a karakter bizonyos bónuszt kapjon a nála lévő LE után, ekkor ugyanis többet kockáztat, tehát lehet picit erősebb is talán.
Ha a top klánok valamelyike lerohanja 25-től kezdve az összes szövetséget, akkor nincs 3-6 tag előny, hiszen ezzel talán több száz játékosnak üzentek hadat (akiknek egy részét meg sem tudják támadni). Emellett valószinűleg rendszeresen le lennének verve 15% alá a rengeteg alacsonyabb szintű 0 LE-s végzetúr támadásától. Viszont gyengébb tagjaikat széttépnék, hiszen őket lehet csak ott győzelem esélyével támadni. Nem lennék szívesen a helyükben.
//Akkor én is megpróbálom //
Szépen sütött a nap a tóparton, mellette Eolin pihent, mellette a tóban jégférge élvezte a hűs hegyi vizet. Egyszóval minden szép és idill volt, egészen addig amíg a láthatáron meg nem jelent egy gyémánt hordás végzetúr wantujával együtt. Talán sejthető, mit akarhat egy gyémánt hordás alak, egy smaragdostól, de Eolint nem igazán akart feltűnést kelteni, mivel egy teljes tapasztalati szinttel gyengébb volt a jövevénynél.
Aztán hirtelen kénytelen volt félreugrani, mert ellenfele megkezdte a támadást. Egy méregfelhőt idézett meg, de Eolin nagyjából sikeresen elkerülte, csak 7 pontnyit sérült. Jégférge lebukott a víz alá, ezért teljesen elkerülte őt a varázslat.
"Megmutatom én, hogyan is kell varázsolni!" - gondolta Eolin, mikor megidézte ő is a méregfelhőt (-20 VP). A varázslat olyan erősre sikerült, mint még soha, és telibe is találta a célpontot, így 52 pontot sebzett, aki le is tüdőzte a mérget, és 4 pontot veszített erejéből.
Eolin úgy gondolta, hogy amíg ellenfele fuldoklik, addig még egyszer megpróbálkozik a varázslattal, de ez hibának bizonyult: Ellenfele teljes erejéből lőkte föl őt vérfarkas agyarával, így nem csak orgling bőrvértje sérült meg, hanem sebződött is 41 pontot . A wantu, akit szintén meglepett a támadás ereje ártalmatlanul suhant át a földrezuhanó Eolin felett. A gyémánt hordás ismét felemelte az agyart, hogy lesújtson, de Eolin szilmill varázstőre megelőzte, 19 sebzést okozva. A jégféreg is előbújt a víz alól, de talán a sietség miatt, talán más miatt, de célt tévesztett. Eolin megpróbált felkelni a földről, de egy újabb hatalmas ütés visszaküldte őt fekvő helyzetébe, újabb 38 életerőpontot veszített. A wantu ki tudja meddig ment előző sikertelen próbálkozása alatt, így nem ért vissza, hogy még egyszer támadjon. A jégféreg ezúttal sikeres támadást indított, így 2 sebzést okozott. Ez talán nem tűnik soknak, de amíg a gyémánt ezzel van elfoglalva, Eolin teljes erejéből kitört a fekvő helyzetből, és 25 sebzést okozott tőrjével. A válaszütés nem maradt el, de a szilmill varázstőr útját állta. A wantu meg valószinűleg elkóborolt időközben. Eolin újból ellenfelébe szúrta a tőrt, amit még a sebtében felemelt acélpajzs sem tudott hárítani, újabb 13 sebzést okozott. A gyémánt hordás megremegett, látszott rajta, hogy már elvesztette a csatát, de a jégféreg még egy utolsót azért is beleharapott, ezzel 1 sebzést okozott.
Eolin nekilátott ellenfele lélekenergiájának kinyeréséhez, de csalódottan kellett tudomásul vennie, hogy 1 egységnyi lélekenergián túl nem tud többet kiszívni a gyémánt testéből.
Viszont jobb lesz minél hamarabb távozni erről, mert ha a gyémánt magához tér, egy újabb összecsapásban már nem biztos, hogy sok köszönet lesz.

A csatában összesen 112 sebzést okoztál, és 86 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 1 lélekenergia és 3 TP!
A történet alapja egy Eolin (6. szint) és egy gyémánt hordás végzetúr (7. szint) összecsapása.
Dátum: 2008.10.10. 23:54:30
Ma volt szerencsém egy kérdéshez, ami valahogy így szólt: Melyik Magyarország legmagasabb hegye?
A válasz a Mátra, a többi lehetőség a Himalája, a Bükk és még valami. A Mátra sajnos nem hegy, hanem hegység, Magyarország legmagasabb hegye a Kékes, ami bár a Mátrában található, nem azonos vele.
Ezt követkő kérdés az volt, hogy ha jó a kvízre a válaszom, akkor hány százalék pluszt kapok a vadászatban szerzett LE-hez. Szerintem nem kéne olyan kérdésnek lennie, amely felett közvetlenül megtalálható a válasz
Dátum: 2008.10.01. 19:25:35
A kérdés így hangzott:
"Maximum mennyi ideig lehet egy ingyenes karakternek tökéletes védelemben része?"
3. válaszlehetőség: "Nagyjából három és fél óráig, akkor egy portya során 1 életerőpontja marad."

Szóval ezt kéne javítani, arra, hogy
"Nagyjából három és fél óráig, akkor, ha egy portya során 1 életerőpontja maradt."
Dátum: 2008.10.01. 19:00:54
Feltettem egy kérdést, de addig-addig módosítottam az egyik válasz fogalmazását, míg ki nem maradt belőle a végén egy szó:) Bár szerintem így is érthető, de azért erősen szépséghibás, mi ilyenkor a teendő?