Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Dátum: 2009.11.15. 19:15:00
Tudtommal már réges-régen elvették a játékosoktól az értékelés lehetőségét
Dátum: 2009.11.10. 20:45:18
Küldj neki privát üzenetet!

EDIT: Mármint Baratynak, de Anababa úgyis megelőzött
Ebben az esetben rossz helyre írsz, ezt senki olyan nem olvassa, aki kérdéseket értékel, legfeljebb olyanok, akik értékeltek, amíg a játékosok is értékelhettek. Ha kérdésed van, arra talán tudnak válaszolni, de errefelé nem sok gondolatolvasót fogsz találni. A "mondvacsinált indoklás" pedig úgy működik, hogy van kb 5 indoklási lehetőség, az értékelő admin azokból választ, akkor is, ha aktuálisan egyik sem felel meg teljesen a hibádra.
Ez azt jelentené, hogy egy ember, pont ugyanannyit épít manából, mint tíz ugyanolyan, de ha az egyikük elfelejti, akkor már rosszabbul járnak. Ha felvesznek egy tagot, akinek még nincs manakonstrukciója, vagy alacsonyabb szintű, akkor még rosszabbul.
Dátum: 2009.11.04. 17:22:46
Meglátás kérdése, de mindketten azt mondjátok, hogy jobban járnak, ha kihúzzák három napig, nem?
Idézet: Gelu - 2009.11.01. 18:31:44
Sziasztok!

A kérdésem ez lett volna:
Melyik ország fővárosa Caracas?

Erre a gép nem engedte elküldeni "A kérdésben nem megengedett szó szerepel!"

Vannak olyan szavak amiket nem lehet használni? Hol van ezeknek a listája, és a fenti kérdésben melyik az a szó amelyik tiltott?


A főváros tiltott szó. Szerintem a lista nincs közzé téve, de biztosan tartalmazza a trágár szavakat, valamint azokat, amikről nem szeretnék, ha kérdés készülne (főváros, kakukktojás...)
Dátum: 2009.10.29. 15:10:53
Van egy zárnyitás szakértelem, azt kell fejleszteni. 41-es tanulási szint, ha jól látom.
Korántsem felesleges, hisz így is olyan, mintha nem lenne háború a számukra, az ellenfél meg csak szenvedjen a maradék időben, ha ezt a taktikát választotta.
Idézet: Istaryu - 2009.10.24. 13:31:38
Milyen értéket nem vehet fel a logaritmus függvény argumentuma?

Egyet
Nullát
Negatívat
Irracionálist

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Szerintem aki elérte a gimnázium 3. osztályát, annak tudnia kéne, és ez alap műveltség nem pedig... áh mind1


Negatívat, vagy nullát? Mert tudtommal sajnos egyiket sem. Tehát, ha alapműveltség gimi 3. felett, akkor légyszíves tudjad.
Dátum: 2009.10.18. 17:25:05
Semmiképpen sem egyszerre két topikba. Ha van békecsarnoka a szövetségednek, akkor ne csodálkozz, ha időnként elvesz még egy pp-t, ez vele jár, ha nincs akkor dobj pm-et Baratynak.
Idézet: Flasi - 2009.10.07. 23:47:39
Nos a magyar wikin csak 800 métert ír. Gondoltam inkább azt írom mert a végén nem tudják a játékosok.
Lehet közben mentek még mélyebb ástak azt a gödröt, és a magyar nem követte a változást.
De ha jobban nézed itt nem is hibás válaszokról van szó.

Valamint így utólag látom , a lényegét nem olvastad el, vagy túl bonyolultan fogalmaztam.


Valóban, egy része felett fél tizenkettőkor sajnos elsiklottam. Mondjuk a csupa nagybetűs rész és a kérdés között nem volt nehéz felületesen olvasni a mondandót. Az, hogy nem "nem egyértelmű" (v hasonló) választ kaptál, hanem érdektelen lexikális tudást, kb elmondja, hogy nem néztek utána Mind tudjuk, milyenek a már bentlévő kérdések, az újakat nem érdemes hozzájuk hasonlítani. Nincs kedvem kipróbálni, de nagyon remélem, ha felraknám azt a kérdést, hogy ki nyert 2002-ben az F1-ben, akkor visszadobnák, de nem "már szerepelt"-tel.
Idézet: Flasi - 2009.10.07. 23:17:14

ITT MEG AKIRŐL CSAK TUDOK HIÁBA ÍRT. JAVÍTÁST VAGY HELYRE IGAZÍTÁST NEM KAPOTT. LEGFELJEBB ADDIG MAGYARÁZTÁK AZ OKOSOK AMÍG KI NEM JÖTT AMI NEKI JÓ.ESETLEG SAJNÁLKOZTAK KICSIT ÉS ENNYI VOLT.

Ezt a topikot csak játékosok olvassák, el tudják mondani, hogy szerintük miért rossz, de többet nem. Mire vársz javítást? Törjük fel az adatbázist, és írjuk bele? Ami pedig az egót illeti, mekkora egó kell ahhoz, hogy elvállalj egy munkát? Hogy mered azt hinni, hogy képes vagy elvégezni? Adott itt valamennyi kvízadmin, akik általunk ismeretlen módon értékelik a kérdéseket, mert ez a munkájuk. Jól, vagy rosszul, ez más kérdés. De biztosíthatlak róla, hogy nem azért vállalták a munkát, mert itt van párezer ember akit ezzel szivathatnak.

Idézet: Flasi - 2009.10.07. 23:17:14
Utah államban (USA) található Bingham Canyon rézbánya a világ legnagyobb, ember készítette gödre.Még az űrből is látszik szabad szemmel.Mekkora?

Mélysége mintegy 800 méter, átmérője pedig 4 kilométer.
Mélysége mintegy 100 méter, átmérője pedig 1 kilométer.
Mélysége mintegy 5 kilométer, átmérője pedig 4 kilométer.
Mélysége mintegy 1 kilométer, átmérője pedig 100 méter.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

A wikipédia szerint 1,2 km mély és 4 km széles. Ilyen a te válaszlehetőségeid között nincsen.

Idézet: http://en.wikipedia.org/wiki/Bingham_Canyon_Mine
The mine has been in production since 1906, and has resulted in the creation of a pit over 0.75 miles (1.2 km) deep, 2.5 miles (4 km) wide...
Dátum: 2009.10.07. 19:36:29
Idézet: Mortimer - 2009.10.07. 11:16:28
A jelenlegi rendszernél bármi jobb, amiben van pufferelés.

Ennek nem állítottam közvetlenül ellenkezőjét, de ha ezentúl nem az első csatától, hanem a legyőzéstől számolod az időt, az nem fog mindenkinek tetszeni.

Idézet: Jeriko - 2009.10.07. 16:46:14
Odáig is el fognak jutni, hogy 3 nap alatt sem tudják leverni. Éppen ezért nem számít 1-2 nap.

Neked talán nem, nekik viszont valószínűleg igen. Az ellenkező esetben is legrosszabb esetben is 1-2 napról van szó, ha meg sokáig nem vagy itt, akkor meg mindegy.

Idézet: Otoaak - 2009.10.07. 18:59:28
Aki egyesével halad annak egyre könnyebb lesz entitást ölni. Már ha most egyáltalán nehézséget okoz. Kb. 4-6 naponta lehet szintet lépni jelenleg szinttől függően. Ennyi idő alatt 1,5-2 epikust lehet ölni. De az entitások még 3-4 szintenként sem erősődnek annyit mint a karakterek szintenként.

Ez némileg ellentmond Jeriko előző hozzászólásával, 3 entitás után nem tudom megbecsülni, hogy melyik fog bekövetkezni. Az viszont biztos, hogy 4-6 nap alatt csak aktív játékkal lehet szintet lépni, márpedig nem mindenki szán a játékra annyi időt, hogy rohanjon előre.

Valamit azért tisztán kéne látnotok. Nem azt próbálom megmagyarázni, hogy Jeriko javaslata miért nem jó, ilyet nem akartam állítani. Engem nem akadályozna jelentősen a játékban sem ez, sem más, nyilván kicsit át kéne gondolnom a stratégiát, mivel egy entitás leverése nekem nem két támadás. Azt próbálom csak megmagyarázni, hogy miért van jelenleg a szavazatok 41%-a a jelenlegihez hasonló megvalósítás mellett, ahelyett, hogy különböző egyéb megoldásokra szavaztak volna ezek az emberek. (Bocs, összeadtam a jelenlegi rendszer és a "megjelenéstől-megjelenésig számolja a 72 órát" szavazatait, bár tudom ez utóbbi nem teljesen felel meg a mostani rendszernek.) Jó lenne látni, hányan szavaznának Jeriko által javasolt megoldásra, még akkor is, ha 116 szavazat nem éppen mérvadó.
Dátum: 2009.10.07. 10:43:36
Ha kicsit lejebb nézel Kócostól 40-50 szintet, akkor nyomban rájössz, miért nem fog nekik tetszeni a te megoldásod. Ha nem tudja leverni egy nap alatt az entitást, akkor bukik egy napot. A jelenlegi állapotban, ha 3 nap alatt veri le, akkor is csak annyit bukik, amennyivel később kezdte. Ha belegondolok, hogy mi a jobb, bukni 6 órát, mert nem voltam ott időben, vagy bukni 2 napot... Tudnék választani. Az entitás 3 naponta 1-3 szintet lép, míg egy karakter átlagosan hetente lépi az egy szintjét. Ez nagyjából azt jelenti, hogy egyre többen fognak eljutni oda, hogy nem tudják egy nap alatt leverni az entitást.
Dátum: 2009.10.03. 22:56:16
Megmaradnak.
Dátum: 2009.10.01. 18:09:40

Melyik hajó adott le a világon először SOS jelzést?
Queen Mary
Titanik
Bismarck
U-571

Legalább a helyes választ írjuk le helyesen: Titanic

Hogy van a mondás szerint ???
Aki korán kel, Ezüstöt lel.
Aki korán kel, Gyémántot lel.
Aki korán kel, Rezet lel.
Aki korán kel, Aranyat lel.

Helyesírás...
Dátum: 2009.10.01. 00:28:03
Idézet: Beke12 - 2009.09.30. 23:16:32
Lehet, hogy már egy páran kérdezték, de mi az a "manapilon" és hogy lehet szerezni?

Manapilont nem lehet szerezni, az a Zarknod-esemény része volt. Ha ennél pontosabb választ szeretnél arra, hogy mi ez, akkor ajánlom, olvasd el a wikidot ide vonatkozó részét: http://vegzetur.wikidot.com/zarknod-ebredese
Dátum: 2009.09.30. 19:32:03
A kapituláció nem történik meg automatikusan, a határidők letelte után igényel legalább még egy csatát, és amit szintén kihagytál, hogy legalább 50 csatának le kell zajlania. Végzeturas kérdéssel inkább ne próbálkozz, azok tudtommal nem szoktak átmenni semmilyen körülmények között. Ha mégis, akkor is lebeszélnélek az végzeturas kérdések feltételéről.
Dátum: 2009.09.26. 12:16:01
Mikkor indult a 4-dik világ?
2009.január 10.
2008.december 31.
2009.július 16.
2009.május 5.

Mikkor helyett Mikor helyesebb lenne, pont után szóköz kéne, valamint szerintem az egész elavuló és érdektelen.


Körülbelül milyen maga a barnamedve ha két lábra áll?
3,5 m
3 m
1,5 m
2 m

A maga szó után kérnék egy s betűt, hogy magassá váljon.
Dátum: 2009.09.23. 21:14:27
Lehet, hogy bennem van a hiba, de régebben azt hittem, azért nem támadhatok hordatársra, mert ha megteszem, akkor leszedik a jelvényem, és apró darabokra törik, rosszabb esetben még minden őrtoronyra ki is írják, hogy áruló. Ez alapján szerintem valami olyasminek kéne lennie, hogy aki hordatársra támad, azt onnantól kezdve a hordatársai is támadhatják.