Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Dátum: 2008.11.18. 22:00:40
Idézet: Ajgatsz - 2008.11.18. 21:27:06
Ezt kaptam az olimpián:

Melyik elemet jelöli a következő számsor: 1110110 10100001 1111010 ?
föld
víz
levegő
tűz

Lehet hogy én vagyok a tudatlan síkhülye, de me a franc ez?????

Ezzel rég találkoztam, ezek szerint nem szedték ki. Mondjuk ki lehet logikázni. Tényleg ASCII, de hamár byte-okat ír valaki, azt egyrészt illene hexában, másrészt ki kéne írni a sorkezdő 0-kat, hamár a kettes számrendszer választja. Hétbites ASCII is van (sőt, az volt előbb), de olyan nincs, amiben hét bit, nyolc bit, majd újra hét bit van.
Dátum: 2008.11.18. 21:16:16
Idézet: Zsolesz - 2008.11.18. 21:05:09
Idézet: Mormord - 2008.11.18. 20:42:26
Ha feltennél egy kérdést, hogy "Ki szerinted az alábbiak közül a legfmeghatározóbb személyiség? Mozart, Haydn, Csajkovszkij, a Tankcsapda énekese", akkor megjósolom neked az eredményt. A leírt sorrendben nagyjából 22%,18%,1% és 59%.


Ki a legmeghatározóbb? Miben? Mert mondjuk az én zenei ízlésem kifejlődésében mindenképpen Lukács László, a Tankcsapda énekese. Nem kötekedni akarok, de az ilyen legmeghatározóbb, legfontosabb, leg... kérdéseket rosszra értékelem, ha nincsenek pontosabban behatárolva. Ennyi erővel kérdezhetnénk, hogy melyik a legszebb színésznő, vagy a legokosabb tudós.


Ebben részben igazad van, talán úgy kellett volna kérdezni, hogy kinek a nevét ismerik a legtöbben? Végülis mindent félre lehet értelmezni, csak valaminél nehéz kitalálni, hogy a szerző mire is gondolt. Én speciel arra próbáltam rávilágítani, hogy Mozartot, Haydn és Csajkovszkijt több, mint 100 évvel utánuk is oktatnak szerte a világon, míg egy mostani együttes énekesének a neve, ami itt sokkal ismertebb, mint az, amit eliveg tanultak, ritkán marad fenn pár évtizednél tovább. Nyilván, ha Pitagoraszt is beleírom, akkor már tönkremegy az arány, mert neki mégiscsak 2600 év előnye van. Bár ez esetben a meghatározó tényleg nem jó szó. Na mind1, majd kitalálok egy jobbat
Dátum: 2008.11.18. 20:42:26
Idézet: Edef - 2008.11.18. 20:21:51

Gyermekem amíg nem tudják (talán Te sem) ki az a Haydn, addig ne gyere ilyen speciális kérdésekkel!
Lehet, hogy az a baj, hogy Haydn, Beethoven, és Liszt nem szerepelnek az RPG-ben, meg a KKH-ban, és nem fociznak az olasz másodosztályban.

Jelezném, a Mozartos kérdésem még mindig játékban van, sőt mostmár elrugaszkodott a 25%-os határtól, és 35% körül jár. Mondjuk ha valaki nem tudja fejből, akkor is 3 másodperc kiguglizni. Szerintem a hozzáállással van gond. Ha feltennél egy kérdést, hogy "Ki szerinted az alábbiak közül a legfmeghatározóbb személyiség? Mozart, Haydn, Csajkovszkij, a Tankcsapda énekese", akkor megjósolom neked az eredményt. A leírt sorrendben nagyjából 22%,18%,1% és 59%. Ezt most persze hasraütésszerűen mondtam, lehet, hogy még ennél is megrázóbb lenne a dolog. Egyre inkább az a gyanúm, hogy minden spec néhány embernek, amit nem tud kapásból, vagy ami nem szimpatikus. Személy szerint utálom a focis selejtezős kérdéseket, a HKK szineket, a bőrpajzs védelmi bónuszát, a számomra noname színészek szerepléseit, és hasonlókat, de azért jópár "spec" minősítéssel nem értek egyet.
Dátum: 2008.11.18. 20:23:38
Idézet: Edef - 2008.11.18. 20:18:26
Idézet: Cirmos cica - 2008.11.18. 20:07:30
Ki van az 500 dallároson?
Washington
Franklien
Mc Cain
Bush

Lehet,hogy a dallár egy új pénznem,amit én még nem ismerek?


Franklien =?= Franklin Roosevelt

Az hagyján, de nekem még soha nem volt a kezemben még egy egy dolláros sem, tehát honna a fenéből tudjam?
Főleg, ha Bush kiadott egy 500 dollárost saját képmására!


Ha ez dallár, akkor spec, mert azért nem közismert pénzfajta, de szerintem csak elírás.
Azért, mert valamit nem tudsz fejből még nem lesz spec. A világ nem abból áll, amit a kezedben fogsz.
Mellesleg a szerzőnek üzenem, hogy a zimbabwei 500 dollároson egy gyár van, a másik oldalán meg kődarabok egymáson. Szóval dollárból van egy pár fajta.
Idézet: Lumir - 2008.11.18. 19:58:07
Sokáig gondolkodtam, hogy szóljak-e. Végül úgy döntöttem, szólok, mert nem azért szálltam be ebbe a játékba, hogy néhány játékos kedvenc "köcsöge" legyek!!!
Néhányan kifejlesztették a farmolás új lehetőségét, a "halál listát". Kifigyelik a gyengébbeket, készítenek egy listát és farmolják őket.
Ezért szeretnék panaszt benyújtani Sameed - 10. szintű végzetúr (gyémánt horda, a Lélekszipolyozók Hagyományőrző Egyháza szövetség tagja) ellen, aki pl. nov.13 és nov.18 között 9 alkalommal vert el. Nem is ez a gond, hanem az, hogy képtelenség LE-t gyűjteni, ha napjában többször is rám jár.
Érdekesnek tartom azt is, hogy azonos szinten vagyunk, én láthatatlan vagyok és még így is lenyom 44/119 arányban. Valószínűleg nem én vagyok a listáján egyedül, most meg is ragadnám az alkalmat, hogy a karilapjáról idézzek néhány adatot:
Tulajdonságösszeg: 296
Zsákmányolt lélekenergia: 252.934
Elvesztett lélekenergia: 10.899

A másik vérszívóm: TrueBlood, de ő 6 nap alatt "csak" háromszor nézett be hozzám.

Akkor nézzünk néhány adatot tőlem (Exalted) is:
Tulajdonságösszeg: 205
Zsákmányolt lélekenergia: 5.973
Elvesztett lélekenergia: 25.555

Szóval ilyenkor mi van? Lehet ez ellen tenni valamit, vagy ez így teljesen okés?
Remélem van erre a problémára is orvosság, mert azért nincs kedvem játszani, hogy más rajtam hízzon...

Először is, a láthatatlanság egy nagy marhaság. Kapsz 70 tulpontot, de a kettőtök közötti különbség 90 körül van. Emellett kevesebb LE-t kapsz, és nem tudod magad 15% alatt tartani (15% alatt nem vagy támadható). A halállista abszolút nem új dolog, szerintem természetes, ha az ember könnyen szerez valakitől sok LE-t, akkor oda visszamegy többször is, ezen nincs mit csodálkozni. Az, hogy mennyit rabol nem rajta múlik, hanem egyedül rajtad. Akiknek nagyon negatív a LE-diffjük, azok amúgy is bajban vannak, mert mindenki látja rajtuk, hogy könnyű ellenfelek sok LE-ért. Épp ezért gyorsan javíts rajta! A fórumban meg ne add meg a karaktered nevét azzal együtt, hogy mennyit szoktak tőled rabolni, mert keselyűk mindenütt vannak, akik az ilyen beírás után már mennek is támadni abban a reményben, hogy ezúttal ők is rabolhatnak (Egyszóval szerencséd, hogy ugyanabban a hordában vagyunk ).
Nem tudom, hányszor írták le eddig, de ha sok LE van nálad, vagy éppen gyűjtesz, mindig legyél 15% alatt! Ha nem vagy ott, ne legyen nálad túl sok LE. A láthatatlanságot meg nyugodt szívvel felejtsd el, ha van szövetséged, akkor esetleg a katakombák hasznos lehet ideig-óráig.
Dátum: 2008.11.18. 20:01:34
Idézet: Tomyyka - 2008.11.18. 19:53:50
Szerintem lehetene 50 azonos kérdés mindenkinek világonként, igy azonos feltétellel indulhatna mindenki.Ráadásul a hibás kérdéseket is ki lehetene igy szűrni....
Rengeteg a túl speciális kérdés,amire nem elég az általános műveltség, ami szerintem a játék lényege lenne...
de azért igy sem olyan rossz

Ja és tetszett az olimpia

Ebben az esetben leadnám a kérdéseket előre a barátaimnak. Jah, meg esetleg a válaszokat is. Túl sok lenne az 50/50-es nagyon jó idejű játékos, hiszen a szövetségek pont azért vannak, hogy egymást segítsék.
Dátum: 2008.11.18. 18:31:34
Idézet: Fineri - 2008.11.18. 18:25:44
Kutasd fel Drakint!

Ez mit takar? Küldetésem. De sötét vok hozzá

Ha nem írtad volna le az utolsó mondatot, akkor talán nem is válaszolnék. (bocs, muszáj volt ) Egyrészt, ha olyan problémád van, amivel már nagyon sokan találkoztak, használd a fórum gyorskeresőjét, vagy látogasd meg a vegzetur.wikidot.com oldalon a végzetúr-wikipédiát (köszönet a készítőinek).
Ezt a küldetést egyébként úgy tudod elvégezni, hogy a legenda 7. fejezetében rákattintasz Drakin nevére. Persze ahhoz, hogy egyáltalán megjelenjen ez a fejezet, a 8. szintre kell lépned először. Úgyanígy szintfüggő a hordaparancsnok és az orákulum.
Dátum: 2008.11.17. 18:45:16
Idézet: Razak - 2008.11.17. 18:29:57
Nekem nincsen ott az egyébek között!
Csak a hordaváltás és a bajnoki viadal

Nem lehet, hogy az elmúlt egy hónapban már kisütötted, és ezért nem jelenik meg?
Idézet: Maci - 2008.11.17. 18:34:41
üdv

két rövid kérdésem lenne:)

a kémgömb pontosan mit mutat meg?
Térkapunak van kari szint feltétele?

Előre is köszönöm a segítő kezeket

maci

A kémgömb megmutatja az aktuális és maximális életerejét, varázspontjait és tapasztalatát a célszemélynek, a tulajdonságpontjait és a bónuszait, és emellett mindent, amit amúgy is látnál.
Dátum: 2008.11.17. 18:41:03

Mi NEM kritérium a sudokuban?

Minden szám 1-9ig 1szer szerepeljen minden sorba
Minden szám 1-9ig 1szer szerepeljen minden oszlopba
Minden szám 1-9ig 1szer szerepeljen átlóba
Minden szám 1-9ig 1szer szerepeljen a vastag vonalon belül

Kérek egy-egy n betűt az első három válasz végére. A szerző csak a 9x9-es sudokut ismeri, de azért van más méretben is.

Mit jelent a ROM?

Nem is létezik ilyesmi...!
Írható és olvasható memória.
Csak olvasható memória.
Csak írható memória.


A magyar nyelv szereti halmozni az írásjeleket, de azért nem ennyire. ("...!") Másrészt a nem is létezik ilyesminél lehetett volna valami fantáziadúsabbat kitalálni. A ROM egyébként Read Only Memory-t jelent, aminek legfeljebb fordítása a helyesként megadott válasz. (lehet, hogy ez már csak kötekedés)
Dátum: 2008.11.16. 21:25:12
Idézet: Kenjix - 2008.11.16. 21:17:56
Hogy lehet szörnyet szerezni?

Négyes szint elérése után elkezdheted fejleszteni a tanulás szakértelmedet, és ha elég magas, akkor tudod fejleszteni a csapdakészítés és az idomitás szakértelmedet. Ha ezek megvannak, akkor nincs más dolgod, mint türelmesen várni. Ezek a dolgok (merthogy fejből nem tudom milyen tanulási sziont kell hozzá) megtalálhatók a vegzetur.wikidot.com sokak általá egyre inkább idézett oldalon. Meg még rengeteg más is, nézd át, hátha érdekel még valami rajta.
Dátum: 2008.11.16. 20:18:12
"Háromszor adja Kendnek ezt Ludas Matyi vissza!" De mit?

Bajuszhúzást
Aranyat
Ludat
3 botütést

Vajon a kérdező melyik szelidített változatot olvasta, hogy 3 botütés szerepelt benne? Merthogy az ötven volt. Legalábbis az emlékeim meg a http://mek.oszk.hu/00600/00648/00648.htm oldalon található meseszöveg szerint. Három botütéstől talán Matyi sem pöccent volna ennyire be.
Dátum: 2008.11.13. 10:24:49
Idézet: Edef - 2008.11.13. 06:58:48
Idézet: Clanner - 2008.11.13. 05:18:11
Ha egy versenyen veszel részt és lehagyod a másodikat, akkor hányadiknak végzel?

Utolsó leszel
Ezekből az adatokból nem lehet meghatározni
2 leszel <=
1 leszel

Jónak értékeltem, aztán kiderült, hogy nem az. Szerintem ezekből az adatokból nem lehet meghatározni.


Klasszikus beugrató kérdés, persze, hogy a második, mert míg a másodikat nem hagytad le, addig te voltál előrébb mint harmadik. Ha a másodikat hagyod le akkor annak a helyét veszed át. Játsz egy kicsit korongokkal az asztalodon...


Jah, klasszikus beugratás, mármint annyiban, hogy tényleg a második helyre kerülsz, de ez messze nem jelenti azt, hogy ott is végzel. Ebből a szempontból a kérdésíró is beugrott magának
Dátum: 2008.11.12. 21:08:02
Hányas szinten kapod meg a szakértelem képességet?

5
2
7
8

Lehet, hogy én emlékszem rosszul... A megoldás a szerkesztő szerint 5. A szakértelmet meg nem nevezném képességnek, de ettől nyugodtan tekintsünk el.

Mi a neve a most készülő harmadik Csillagkapu sorozatnak?

Atlantis
Universe
The Alliance
Worlds

És jövőre? Valójában a "most készülő" kifejezéssel lenne gondom. Egyébként Universe.

Mi határozza meg a kerékpárral elérhető sebesség nagyságát?

a fogaskerekek nem számítanak csak a terep amin haladunk
az első fogaskeréken levő fogak száma
a első és a hátsó fogaskerék átmérőjének különbsége
a fogaskerekek nem számítanak csak a kerékpározó tömege

A megoldás a hármas, bár szerintem inkább az, hogy milyen gyorsan tekered a pedált. Az meg a magánvéleményem, hogy nem a különbsége, hanem az aránya számít. Nem néztem most gyorsan utána, de ezt mondatja velem a vizuális képzelőerőm.
Dátum: 2008.11.10. 20:24:41
Idézet: Herczegno - 2008.11.10. 19:12:07
Sziasztok! Az én kérdésem az lenne, hogy hogy lehet cselekvéspontot szerezni!? Köszönöm a segítséget!

A cselekvéspont magától jön, ha nem vagy prémiumos 48 percenként 1 darab. (Napi 30, prémiumosoknak napi 37)

Idézet: Tincsy85 - 2008.11.10. 19:55:23
Miért van az, ha az állatomat elküldöm pihenni, nem megy fel az EP-je?Mit csináljak vele hogy felmenjen? Pihentessem 1 hétig?

Az állat nem gyógyul soha, csak ha szintet lép. Ilyenkor maximumra megy az élete és a morálja. Ha gyógyítani akarod, akkor el kell sajátítanod a sebgyógyítás szakértelmet, ami 9-es tanulási szinttől elérhető.
Dátum: 2008.11.09. 20:07:51
Ki volt Qui-Gon Jinn mestere?

Mace Windu
Yoda
Dooku gróf
Dart Sidious

Darth Sidious az utolsó inkább. Habár teljesen igaz, Dart Sidious sem volt a mestere
Dátum: 2008.11.09. 19:13:04
Idézet: Kocos - 2008.11.09. 18:57:09
Idézet: Mormord - 2008.11.09. 16:21:17
Én valamiért úgy emlékeztem, hogyha egy szövetség lélekkútja negatívban van, akkor nem üzenhet hadat, de neki sem üzenhatnek hadat. Miután ma -4000 alatti lélekkúttöltöttségünk mellett megtámadott minket egy szövetség, gyorsan átnéztem a szabályzatot, és valóban csak az szerepelt benne, hogy az adott szövetség nem indíthat háborút. Ez miért van így? Azért, hogy akit a padlóraküldtek, az ott is maradjon? Vagy azért, hogy ne kapituláljanak gyorsan a szövetségek, hanem várják, meg míg egy kis időre pozitívban vannak, gyorsan küldjenek egy hadüzenetet, amivel majd újra pozitívra tudják rakni a kútjukat?


Miklos itt forumon azt irta, hogy haduzenetet nem is kaphat negativ lelekkutas szovi. DE! Sztem az ellenorzes akkor van, amikor a tamado felnel kirjak a szavazast, akor amikor a szavaas lezarul mar nincs, ha a ketto kozott mentetek minuszba, akkor sztem megkapjatok a haduzenetet.


Ötletes, és még elképzelhető is. De a játékleírásban ez szerepel:


Egy szövetség hadat üzenhet egy másiknak. Ha két szövetség háborúban áll, a tagjaik közötti csatáknál nincs lélekenergia csökkenés több támadás esetén (tehát nem lesz 80, 60, 40 és 20%-kos szorzó, mindig marad 100%), és gyakrabban lehet támadni ugyanannak a játékosnak (8 óra helyett 1 óránként). A győzelemnél a lélekenergia zsákmányt csökkentő épületek és szakértelmek ilyenkor nem működnek. Egy szövetség megadhatja magát (a szövetség főlapján, a kapituláció gomb megnyomásával, amelyről ilyenkor szavazás indul), ekkor a vesztes szövetség lélekkútjából a győztes kútjába töltődik át lélekenergia. A kút töltöttsége így negatívba is lemehet, és amíg nem lesz legalább nulla, nem kezdeményezhet újabb háborút. A kapituláció után automatikusan békeszerződés lép érvénybe. A hadüzenet eldöntéséről a szövetségnek szavazást kell tartania, de ezután az ellenfélnek nem kell "elfogadnia" a hadüzenetet, automatikusan megkezdődik a háború néhány óra múlva.


Persze lehet, hogy ez a leírás téved. Gondolom úgy is lesz, aki kipróbálja
Dátum: 2008.11.09. 16:21:17
Én valamiért úgy emlékeztem, hogyha egy szövetség lélekkútja negatívban van, akkor nem üzenhet hadat, de neki sem üzenhatnek hadat. Miután ma -4000 alatti lélekkúttöltöttségünk mellett megtámadott minket egy szövetség, gyorsan átnéztem a szabályzatot, és valóban csak az szerepelt benne, hogy az adott szövetség nem indíthat háborút. Ez miért van így? Azért, hogy akit a padlóraküldtek, az ott is maradjon? Vagy azért, hogy ne kapituláljanak gyorsan a szövetségek, hanem várják, meg míg egy kis időre pozitívban vannak, gyorsan küldjenek egy hadüzenetet, amivel majd újra pozitívra tudják rakni a kútjukat?
Dátum: 2008.11.07. 19:31:35
Idézet: Byzon - 2008.11.07. 16:45:48
Kivételesen azt mondom csatlakoznék a kezdeményezéshez. Sokszor végig gondoltam, de a portyapontok mellett konkrétan semmi értelmét nem látom a -10%, -20% stb.-nek...

Talán nincs értelme, egészen addig, amíg nincs háború. Nekem nagyjából 90 portyapontom gyűlt eddig össze, pedig azért elég agresszívan szoktam portyázgatni. Tudom, hogy szövetségi társaim egy része ennél is több portyaponttal rendelkezik. Ha most hirtelen feloldják ezt a korlátot, akár néhány órán belül 500 feletti támadást zúdíthatunk azokra az ellenségeinkre, akikkel eddig csak szenvedtünk, eltelt a három nap, de senkinek sem sikerült megszerezni a kétszeres győzelmi arányt. Az ÉP nem akadály, mert gyógyitallal bármikor növelhető, és háború alatt, amúgy is többször megteszi ezt az ember. Varázsponttal is ugyanaz a helyzet, csak azt olcsóbban lehet növelni, és lassabban fogy.
Szerintem teljesen felborítaná a rendszert a fáradtság megszüntetése, de a dupla korlátozás valóban kicsit túlzás.
Dátum: 2008.11.07. 18:59:24
Mi a Beholder Kft. nevében szereplő fantasy szörnyeteg magyar nyelvű fordítása?

Szemlélődő
Pillantó
Szemzsarnok
Tanú

A Beholder az angol szótár szerint nézőt, szemlélődőt jelent. Egy gyakorlott szerepjátékos persze tudja, hogy a beholdert, mint lényt szokás Eye Tyrant-nak nevezni, amiből persze adódik a Szemzsarnok, ami a helyes válasz, de ha ez nem számít specnek, legalább a Szemlélődő válaszlehetőséget ki kéne cserélni. Merthogy azt is jelenti.
Dátum: 2008.11.06. 19:01:27
A sakkoshoz:
Valószinűleg mindenki, vagy majdnem mindenki látott már sakk-táblát. Tudja például, hogy fekete és fehér mezőkből áll, ezért a többi kiesik. Nyilván specnek tűnik Hydro módszere, mert sosem használtad, mert mindenki másképp jegyez meg dolgokat. Én például csak azt tudom, hogy az A1 fekete. Ismerve a sakktábla mezőinek szinezési szabályát, B2 és C3 is fekete. C4 fehér, C5 pedig újból fekete. Ez a leírás szintén "spec" valamilyen szinten, mert egy ember egyéni (bár szerinte logikus) elgondolása. Ha éppen nincs kéznél sakktábla, a wikipédia is tud nyújtani egyet. A kérdés szerintem a spec kategóriába nem tartozik legfeljebb az érdektelen lexikális tudásba, de abba meg minden beletartozhat személytől függően, ami nem kizárólag a gondolkodásra épít. Gondolkodós kérdésekkel viszont csak elenyésző arányban találkozni sajnos.