Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Dátum: 2009.01.14. 18:29:39

Mikor kezdődött a középkor?

I.E. 276
I.U. 447
I.E. 10
I.U. 476

I.U? Mi az, hogy I.U? Időszámításunk után? Az még nem következett be, így nincs jó megoldás a válaszlehetőségek között. Javaslom az "Időszámításunk szerint" használatát.
Dátum: 2009.01.11. 20:31:26
Hány Hobbit indult el a Megyéből?
4
2
3
1

Nekem ez a kérdés így erősen hiányos. Talán a kérdés írójának egyértelmű, hogy Tolkien művéről van szó, és számára talán még az is, hogy melyikről. De bárhogy számolom: Bilbó, Frodó, Samu, Trufa, Pippin, akkor is, hacsak a legelső Gyűrúk Ura részt nézzük (A Gyűrű szövetsége). Ez már legalább öt, ami az 1-4-be aligha fér bele. Mindazonáltal meglepődtem, amikor ezt adta ki:
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 6
Idézet: Kocos - 2009.01.11. 17:28:23
Idézet: Akhilleusz - 2009.01.11. 15:38:20
1 órán belül max. hány vadászatot indíthatsz a Végzetúr játékban? 54.6%


Erre nagyon erdekelne a valasz. Van egyatalan helyes egyontetu valasz?

Ha nem kell befejezni a vadászatot, akkor bármennyit. Rányomsz, hogy indujon, aztán megszakítod. Na jó, ez valamennyire csalás.
Viszont: Ha van 57-es (maximális) elementáris fúziód, 3,5 percenként indíthatsz vadászatot, ami 17 befejezett vadászatot jelent egy óra alatt. Ha ehhez hozzászámolsz 210 végzetmedált (vadászat -1 sec), akkor ismét azt kapod, hogy bármennyit vadászhatsz. Igaz, azt hiszem évente két beho-találkozó van, ami azt jelenti, hogy ezt legjobb esetben is 100 évig gyűjtögetheted, addigra pedig lesz rá talán még 1 szaki, ami gyorsítja a vadászatot.
Ez a bármennyi persze második esetben a maximális tárolható csp + 1 óra alatt szerzett csp-vel egyezik meg, ami prémiumosnak talán 402 (57-es fúzióval).
Dátum: 2009.01.08. 22:56:58
Arról ne feletkezz meg, hogy azért mert több sérülést okoztál, te "kented" el őt. A mesélés inkább így kéne hogy kinézzen:
Bár több sebből vérzel, és a csatában több sérülést szenvedtél el, mint ellenfeled, ő láthatóan gyengül (kevés az életpontja). Összeszeded maradék erődet, félresiklasz a lezúduló pengéje elől, és hirtelen mozdulattal kivégzed.

Én is bosszankodtam, amikor régebben valaki kivégzett úgy, hogy 150 életpontom maradt, nagyjából 50 sebzést okozott, míg én bőven 100 felett (jó rég volt... ) Vissza is mentem utána szinte maximális élettel és elégtételt vettem
Dátum: 2009.01.08. 22:08:58
Idézet: Scud - 2009.01.08. 21:45:46
Idézet: AppZ - 2009.01.08. 20:39:07
ma olvastam ezt a kérdést de nem lehetett értékelni...
Néhány hónap 31 napos, de hány hónap 28 napos?
1
4
6
12


És a 12 volt beagdva helyes válasznak és nem tdtam értékelni a kérdést!!!!!
EZ MIEN MÁR KI A RÁK ENGEDÉLYEZTE EZT A KÉRDÉST?????????

minden hónap 28napos, kivéve amelyikben csak 27nap van, de ilyen ritkán fordul elő
erről már volt szó itt nemrég

Ha a december 28 napos, akkor miért sértődnek meg jó sokan, ha azt állítom, ők viszont 2 évesek?
Szerintem ha azt mondod 28 napos (vagy 2 éves), akkor ez azt jelenti, se több, se kevesebb. Tehát évente legfeljebb egy ilyen hónap van.
Dátum: 2009.01.07. 21:47:21
Idézet: Noyo - 2009.01.07. 21:41:06
Figyeljetek, lehetséges hogy az 5. szintű óriáslajhárom nagyobbakat sebez mint a 7. szintű wantu? Vagy csak a véletlen miatt úgy tűnik?

Könnyen elképzelhető, mert az óriáslajhár alapszintje magasabb, mint a wantué.
Ezekhez a pszichológia alapú tippelésekhez annyit tennék hozzá, hogyha a kérdés nagyon magasztalja a benne szereplő kérdést, akkor valószinűleg a legnagyobb megoldás a helyes. Alsóra én se nagyon tippelek, bár honfoglalóhoz hasonló játékokban néha becsúszik olyan, hogy "Hányszoros bajnok XY?", aztán kiderül, hogy a megoldás 0.
Csak nem ismeri az "idézés" és "válasz erre" gombot. A bemásoltakból úgy tűnik, hogy ennek az előzménye a 645-ös hozzászólás, ami a 642-esre reakció (Persze a 645-ös sem ismeri ezt a két gombot). Ha tévednék sorry
Idézet: Gabrillius - 2009.01.07. 19:19:56
Hány királyunkat koronáztak meg a Szent Koronával?

52
49
56
46

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
Szerintem szomorú, hogy ezt nem volt hajlandó megnézni a válaszolók többsége a google-ban. Én igyekszem ott megkeresni a választ, mert kell minden LE a játékhoz. Amennyiben 5 perc alatt nem találom meg rá a választ, akkor már szerintem sem jó a kérdés.

Vettem a fáradtságot és rákerestem
Sajnos erről az információról elég ellentmondóak a források. Abban többnyire, hogy "55 király fejét érintette a korona", de van olyan is, amely kijelenti, hogy 55-t koronáztak meg. A wikipédia azt is kifejti, hogy 3 király nincs megkoronázva (bár az nem derül ki, hogy az 55-ön belül számít-e a 3), ha ezt levonjuk az 52-t kapjuk megoldásként. Más forrás csak két megkoronázatlan királyról tud, mert I. Ulászlót megkoronázottnak tekinti.
Egyébként érdekelne, hogy te melyiket választottad helyes megfejtésnek, én ezek alapján az 52-t válaszoltam volna. (Nem kaptam meg a kérdést)
Dátum: 2009.01.07. 14:24:38

A leggyorsabban, hány lépésből lehet mattot adni (Schuszter matt)?

5
10
4
8

Nem a Susztermatt a legrövidebb, van 2 lépéses matt is. (Ja igen, a wikipédiaszerint is ch nélkül és egybe irandó)
Dátum: 2009.01.05. 21:25:49
Szerintem a "Nem tudom" mint válaszlehetőség rossz. Hiszen ha én nem tudom, akkor egyértelműen helyes megoldás, ha ezt választom. Mindazonáltal Csongrádban van, tehát az is helyes válasz (ha ezt tudom, akkor már nem helyes a "Nem tudom", de nem baj)
Szóval helyesírásra ügyelj, meg ilyen válaszlehetőségeket ne adj meg. Szerintem a kérdés amúgy jó, de ez elég szubjektív dolog.
Dátum: 2009.01.05. 20:35:25
Sajnos nem. Hacsak nem két különböző világon két különböző karakterrel.
Dátum: 2009.01.04. 19:39:07
Idézet: Samarkan - 2009.01.04. 19:27:23
Sziasztok!

Hogy lehet több állatom mit kell fejleszteni?

Üdv:Samarkan


Már maximális számú befogott állatod van. Ha újat akarsz elfogni, akkor előtte egyet el kell küldened, vagy növelned kell a vezetőkészség szakértelmedet!

Részletekért: http://vegzetur.wikidot.com/skill7
Dátum: 2009.01.02. 21:01:40
Idézet: Bartakusz - 2009.01.02. 20:26:16
ööö még van egy kérdésem van egy ojan küldetésem hogy keresd fel darkint azt hogy kell meg csinálni???
Idézet: Bartakusz - 2009.01.02. 20:54:38
ööö meg csináltam azt amit montál de nem fogadja el
mármint a szövgbe az van hogy megláttam a hadurat vagykit
és rátudok menni arra hogy hadur de nem fogadja el

Lehet, hogy nekem jött le rosszul, de mintha te Drakint keresnéd, és nem a hadurat. Drakin a legenda 7. fejezetében van, a hadúr egy későbbi küldetés.
Dátum: 2008.12.28. 22:47:47
Idézet: Toltec7Arrival - 2008.12.28. 21:13:16
A játék tetszik /minden része/,de nem lehetne a klánoknak külön világot létrehozni és ott elvolnának egymással és nem a szólójátékosokat gyakdosnák ,támadnák be mindig. Azokat könnyű persze.
A másik,hogy a támadhatóságot szintekhez kellene kötni.
Az adott karakter szintjéhez három szinttel lejjebb és feljebb. Példaként egy ötös karakterszintűt csak max.nyolcas szintű támadhatná be és lefelé ő is csak max. kettes szintűt szóval vice versa. Mert a mostani helyzet erősen a klános játékosoknak kedvez mindenben.

A támadhatóság szinthez van kötve. Az egyes szintűt például csak más egyesek támadhatják, a kettest sem támadhatja meg egy négyes.

Ez egy közösségi játék, a magányos farkasok nagyon sok mindenből kimaradnak, semmiképpen sem javaslom, hogy ezt az utat válasszad. Egyébként alacsony szinten a klánbónuszok még messze nem érik meg, ha ügyes voltál, akkor te vagy az erősebb. Más kérdés, hogy ők vannak többen

Idézet: Toltec7Arrival - 2008.12.28. 21:18:32
Pláne unalmas,ha rászállnak az emberre nap,mint nap és legtöbbször mindig ugyanazok. A csorda avagy a falkaszellemben.
Így nehezebb is fejlődni. Én még nem vagyok prémium-tag sem.

Ha egy játékos egy másiktól egy alkalommal sokat rabolt, akkor vissza fog térni újra és újra. Lehet, hogy ez neked most nem tetszik, de ha nagymamád ad neked sütit, akkor te is meg fogod őt látogatni újra és újra. Ez a természetes. Emellett lehet, hogy meghívod a barátaidat is. Ha meg akarsz szabadulni a támadóktól, el kell érned, hogy ne zsákmányoljanak semmit. Tehát amikor támadnak, ne legyen nálad semmi. Amikor gyűjtesz ne legyél támadható (életpont 15% alatt) Ilyen technikákat még találhatsz sok helyen a fórumon, főleg a "Túl sokan támadnak" kezdetű topikban.

Idézet: Werer - 2008.12.28. 20:08:42
Hello mindenkinek lehett hogy ezt a kérdést is már felteték de ez igy nem lenne rosz.
Mikor vadászunk akkor a szörnyektöl nem nyerhetnénk tárgyakat?Vagy hogyha lehett csak nekem nem sikerült akkor irjatok elöre köszönet.

A tárgyak elég drágák, áruk egy vadászat többszöröse, szinthez nézve eladva is, ez nagyon felborítaná az egyensúlyt, nem hinném, hogy lesz ilyen.
Dátum: 2008.12.28. 18:24:45
Melyik női név?

Nándor
Gyöngyi
Bálint
Viktor

Kérlek, ne!
Dátum: 2008.12.28. 14:02:45
Idézet: Barbye - 2008.12.28. 13:57:56
valaki tudna nekem segíteni??a kis állatomnak az életét hogy lehet feljebb vinni??lehet azt gyógyítani?

Itt megtalálod a megfelelő szakértelmet.
http://vegzetur.wikidot.com/skill9
Dátum: 2008.12.28. 13:26:57
Idézet: Trepy - 2008.12.28. 12:39:47
Helló!

Nem régóta játszom ezzel a játékkal és még nem tudom kezelni teljesen
Kérdésem a köv.:
Hogyan lehet a fegyvereket és vérteket leváltani, kicserélni a hősömön?
Hogy lehet feltenni rá úgy, hogy ami különleges tulajdonsága va azt aktiválni tudjam?

Egyenlőre ennyi.
Válaszotok előre is köszönöm!

Hali

Amikor a tárgyat megveszed, a karaktered profiljában rákattintasz a nevére alul, és akkor felveszi. A tulajdonságpontjaid mellett ekkor megjelenik a változás (pl: védekezés 23 (+2))
Levenni nem lehet a cuccokat, csak úgy, hogy egy másikat veszel fel helyette vagy eladod. Minden cuccodat el tudod adni a lélekkufárnak, kivéve a kezedben lévő fegyvert, mert végzeturad egy pillanatra sem maradhat fegyver nélkül.
Idézet: Lernun - 2008.12.28. 12:40:26
Hali
Érdekelne hogy gyűrűket, nyakláncokat hogyan tudok szerezni.

Ha a szövetséged épít térkaput, akkor a térkapus szörnyek ellen vívott harcokban zsákmányolhatsz ilyen tárgyakat.
Dátum: 2008.12.28. 00:41:24
Idézet: Edef - 2008.12.28. 00:38:20
Minek a rövidítése a B.C.?
Krisztus előtt
Krisztus után
Időszámítás előtt
Időszámítás után

Ez mind a négy itt párban azonosak!
Ezt kibírálta jónak?
Mert hiába mondjuk mindegyiknek ugyan az a jelentése!

Azért nem egészen. B.C. - Before Christ - Krisztus előtt. Ez sajnos valóban egyezik az Időszámításunk előttel. Mármint keresztény helyeken, de attól még nem a rövidítése. Krisztus után viszont nem egyezik az időszámításunk utánnal, mert ez az utóbbi még nem következett be. Még nem ért véget az időszámítás. A Krisztus utánt inkább időszámításunk szerintnek szokás mondani.
Dátum: 2008.12.27. 18:13:45
Azt mondták, hogy lesz rá majd alternatíva, ahogy több küldetésre is van (őskőaktiválás - 100 kvízkérdés, stb). A kérdés az, hogy mikor és micsoda.