Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Nemrégiben feltettem az alábbi kérdést (szerintem ki fogjátok találni, milyen okból )
Melyiket kéne elfogadni jó kvízkérdésként?
Mi volt Liszt Ferenc foglalkozása?
Hány éves lenne Szent István király, ha még élne?
Mennyi 3*4-5^2?
Mikor halt meg II. Károly?

A kérdésre eddig 19 jó és 12 rossz válasz érkezett

Ez egyelőre még nem reprezentatív minta, de ha ez az arány nem változik, akkor a játékosok durván 40%-a olyan kérdést értékelne jónak, ami valójában nem az. Igazából arról jutott eszembe, hogy ezt gyorsan bemásolom, hogy találkoztam egy elmés kérdéssel (sajnos elfelejtettem kimásolni, pedig tényleg tetszett...), amely azt firtatta, hogy az idézőjelbe tett kérdésre milyen értékelést kéne adni.

Hamár idepiszkítok, leírom azt is, hogy a válaszok között melyik kérdés miért rossz (szerintem!). Ha valakinek kedve van előbb válaszolni rá, az ne olvasson tovább, amíg ki nem találta, hogy szerinte melyik a jó. Ha most tenném fel a kérdést, valószínűleg idézőjelek közé tenném a válaszokat, de enélkül is el lett fogadva szerencsére.

"Hány éves lenne Szent István király, ha még élne?" - Ez a kérdés évről évre változik, mondjuk úgy, elévül, ezért helytelen.
"Mennyi 3*4-5^2?" - Erre remekül ráillik a Rossz kérdés/Számtan opció, régebben azonnal törölnit kapott volna. Eredetileg azt akartam írni helyére, hogy "Mennyi 2+2?", csak féltem, hogy az értékelő válaszadás előtt még nem tudja, hogy nem valami ideges kérdező tette fel a kérdést, ezzel a helyes válasszal, és törölteti.
"Mikor halt meg II. Károly?" - A kérdés egyrészt (szerintem) nem túl ismert dátumra kérdez rá, ami alapjában véve rossz kérdéssé tenné, de arra is csak akkor, ha már kitaláltuk, hogy melyik II. Károlyra gondolhatott a kérdező, mert sajnos volt belőle néhány a világtörténelemben.
"Mi volt Liszt Ferenc foglalkozása?" - Liszt Ferenc zeneszerzőként dolgozott, bár külföldön talán ismertebb, mint itthon, ezt "minden intelligens és művelt játékos tudhatja", talán a túl könnyű opció illeszthető rá, ha valaki nagyon írtaná a zeneszerzőket.

Próbáltam rendes lenni, mert nem tettem fel olyan válaszlehetőséget, amelyben helyesírási hiba van, és igyekeztem kerülni a kényes témákat (pl: foci, F1). A következtetésem mégis az lesz, ha az arány ez marad, hogy túl sokan nem tudják, hogyan is kéne értékelni, vagy nem szánnak időt a kérdések megválaszolására. Mielőtt ezt a postot elküldtem, még gyorsan végeztem egy keresést, és a Kvíz topikokba sem postolták a kérdést, tehát mindeddig az sem derült ki, hogy Liszt Ferenc, minden utánaolvasásom ellenére szobafestőként is működött.
Dátum: 2009.04.23. 22:29:31
Ahhoz a győzelemhez kell. De ez korántsem jelenti azt, hogy mindegyikhez. Mi is belefutottunk egy ilyen háborúba, döntetlen lesz az eredmény. Túléljük, indítunk másikat. Amúgy ez kicsit olyan, mintha a hadseregeddel bemasíroznál a sivatagba, ahol semmit nem találsz.
Gondolom szövetségedet semmilyen mértékben nem terheli egy inaktív klánnal való háború. Ha már van öt háborútok, akkor ez most kicsit visszavet, de ez olyan gödör, amit a szövetség magának ás, hiszen egy szövetség kútján nagyon jól lehet látni, hogy aktívak-e. Azt meg fel sem tételezem, hogy valaki békecsarnokkal reklamál a háborúért, de lehet, hogy megint tévedek. Megesik.
Dátum: 2009.04.23. 21:51:40
Valamit ne felejtsünk el. A háború megnyerésének nem feltétele az 50 csata. Meg lehet nyerni egyetlen lezajlott csata nélkül is. A döntetlen elleni kifogásodhoz meg azt fúzném hozzá, hogy képzeld el, egy háborúban a két fél felállítja seregeit. Egymásnak esnek, és visszavonulnak, majd ez folytatódik többször. Szerinted számít a végén, hogy az egyik 3-mal több katonát vesztett? Vagy a nagyságrendeket figyelembe véve, akár 100-al? Nem, ha egyiknek sem sikerült megtörnie a másik ellenállását. A szabályokat meg a játékosok 90%-a nem olvassa, legalábbis sokszor ezt tapasztalom. Főleg az ilyen kijelentések után:
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.04.22. 19:20:40
A Háború megynerésének feltétele az 50 lejátszott csata!
Dátum: 2009.04.23. 18:05:34
Idézet: Triceratops - 2009.04.23. 17:52:10
Mikor foghatok állatokat ha a csapda készítés:6.szint az idomítás: 3.szint?

Légy türelemmel, csak szerencse kérdése, hogy mikor fogod be az állatot, semmi más nem kell, ezen a kettőn (négyen, ha a türelmet és a szerencsét is beleszámoljuk ) kívül.
Idézet: Danissimo - 2009.04.23. 17:57:48
hogyan támadhatok meg nálam gyengébb végzeturat?

A portyázá menüpont alatt van egy olyan, hogy portyázáspontok beállítása. Itt két beállítás közül választhatsz: Vagy naponta 30pp-t kapsz, de nem támadhatsz alacsonyabb szintű végzeturat, vagy 15pp-t kapsz, és támadhatsz.Váltáskor a portyapontok nullázódnak. Remélem jól sejtettem, hogy a gyengébb alatt alacsonyabb szintűt értesz, ami persze nem szükségszerű.
Dátum: 2009.04.23. 17:19:50
Amikor veszel őskövet, akkor legfeljebb annyi kiégett őskőből is őskő lesz, amennyi őskövet rendeltél. Egyébként a kiégett őskő melletti kis kérdőjelre kattintasz, és ott is elolvashatod a dolgot.
Dátum: 2009.04.23. 15:52:17
Ezt írd a "Nem fogadták el a kérdésemet - Miért?" topikba. Egyébként szerintem jó kérdés, habár a stilisztikájával lehetne kötekedni (hoggyal ne kezdjünk már választ).
Dátum: 2009.04.21. 20:27:02
Szabályosnak szabályos, ugyanakkor nem sok 25-ös rohangál 3 állattal, ők viszont arra mennek, hogy minél többet zsákmányoljanak. Ha nem rabol tőled, nagy a valószínűsége, hogy max a 3. támadása után nem látod többet.
Dátum: 2009.04.20. 11:16:51
A küldetések egy része arra való, hogy megmérettesse a karakteredet. Az a herceg, aki sose látott fegyvert, nem ment el levágni a hétfejű sátkányt és kiszabadítani a királylányt, akkor sem, ha ehelyett főzött 3 spagettit. Mellesleg a te alternatívádat bárki megcsinálja maximum 5 perc alatt, majd 3 és fél óra múlva visszanéz, felveszi a LE-t, és még a vadászat miatt is lesz nála egy csomó. Messze nem esnek egy kategóriába
Dátum: 2009.04.19. 17:13:46
A multizók kedvence lenne, mégcsak megütni sem kéne érte a másodkaraktert. Egyszóval nem félek tőle, hogy ilyesmit beleraknak a játékba
Dátum: 2009.04.18. 13:42:39
A játék szempontjából nincs olyan, hogy klánvezér. A szövetség addig létezik, amíg van legalább egy tagja.
Dátum: 2009.04.17. 12:32:54
Idézet: http://www.vegzetur.hu/index.php?m=felhasznalasi_feltetelek

7. Őskövek
A játékban a megmaradt őskövek visszaváltására, vagy más játékosnak való átadására jelenleg nincs lehetőség. A játékosok a szolgáltatást az őskő megvásárlásakor veszik, nem az őskövek elköltésekor. Az őskőért vett tárgyak és prémium tagság őskőre való visszacserélése nem lehetséges, kivéve az egyszer használatos tárgyaknál (fókuszkristályok, felszerelések, varázsitalok), ilyenkor az el nem használt tárgy visszaadható az eredeti őskő áron.


Öröm látni, hogy elolvastad és megértetted a felhasználási feltételeket. Már bocsánat, de az ilyenek nem véletlenül kerülnek bele a feltételekbe, az, hogy te ezt nem tudod, a fogyasztóvédelmet sem fogja érdekelni.
Dátum: 2009.04.12. 20:30:22
"Hatsepsut", vagy sose találja meg Egyébként sajnos a kérdés akkor is rossz lesz, mert a vadászat hossza szakértelemtől függően rövidül.
Idézet: Viktorka - 2009.04.12. 20:24:33
Melyik város a Tisza fővárosa?
Többszőr átfogalmaztam, kivettem az idézőjelet, mégis azt a válasz kaptam, hogy
"A kérdésben nem megengedett szó szerepel!"
Melyik az a szó?

A főváros szó tiltólistás.
Dátum: 2009.04.12. 18:44:37
Re 354: Nem emlékszem, hogy valaha valaki csak úgy belekötött volna egy 200-al ezelőtti postba. Ha valami célod volt vele, akkor azt említsd meg.
Re 355: Ilyesmire ne is számíts, hiszen épp arra kerülnek be dolgok, hogy többet lehessen rabolni. Vadássz 15% alatt, és a felesleget pedig építsd be épületekbe.
Re 356: Ezt beszéld meg a mobilszolgáltatóddal, nem a Beholder vonja le a pénzt
Re 357: Úgy látszik te sem találtad meg a Hétfő-Kedd-Szerda-Csütörtök-Péntek-Szombat-Vasárnap kezdőbetűit. Egyébként a Kvíz 3 topikba szokás az ilyesmit írni.

Sikerült négyet postolnod egymás után ide, akár egybe is írhattad volna őket, van egy módosítás gomb. Mondjuk azon, hogy ebből három egyáltalán nem ide való, egy meg felesleges, ez sem segít. Bocsánat, ez kellett...
Dátum: 2009.04.12. 18:18:19
Hogyan kezdődik a Legenda 8. fejezette.

Sokat töprengtél.
A hordákon töprengtél az elmúlt napokban.
Sokat töprengtél az elmúlt napokban.
Az elmúlt napokban sokat töprengtél a hordákon.

Helyesírás, végzeturas.
Hanyas szintre való fegyver a mithril rövidkard?

23
14
15
11

"Szintre való"? Nem a legszerencsésebb megfogalmazás, különben is végzeturas.
Mit ünnepelünk karácsonykor?

Nem ünnepelünk semmit karácsonykor
Jézus születését
Jézus mennybemenetelét
Jézus keresztre feszítését

Valakinek már megint nem sikerült egy normális harmadik rossz választ megadnia
Dátum: 2009.04.12. 16:02:35
Én ezzel csináltam:
Ork amulett
Szint: 23
Erő: +1
Támadás: +1
Egészség: +1
Kábítás: +3%
Dátum: 2009.04.12. 15:57:04
Térkapuzz, onnan eshet bénítós felszerelés.
Nem tudom ki találta ki, hogy ő a legismertebb, de nyilván Munkácsy, Kodály és Liszt eltörpül (mind teljesítményben, mint ismerettségben) mellette, mert őket "csak" az iskolákban tanítják szerte a világon. Most pedig gyorsan mondd meg nekem, hogy melyik országban járt utoljára Liszt Ferenc, mielőtt Magyarországra jött és meghalt!
Dátum: 2009.04.12. 12:05:14
Vérnyomásmérő V nélkül sehogy. A fordítási hiba sem gyakori a magyar nyelvű magyar gyártmányú játékokban, ahol a kérdések zömét ráadásul a játékosok írják. Ha tudod idézni pontosan a kérdést, írd be a Kvíz 3. topikba, akkor javítva lesz, ha javítható, vagy törölve.
Dátum: 2009.04.11. 17:29:07
Ezzel az a játékos, aki az elején kezdte, de valamikor egy hónapra abbahagyta iszonyú hátrányba kerülne. Kicsit talán jobban tükrözné az arányt az elköltött csp-k és pp-k száma.