Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Dátum: 2010.03.02. 12:16:23
Nagyon szép lett, de tényleg fárasztja a szemet, pedig nem szoktam ilyenre érzékeny lenni. Túl nagyok a kontrasztok. (majdnem fekete - majdnem fehér, piros, sárga)
A térkapu csp-ből nullázása is elcsúszik, ráadásul, ha az őskőből nullázásra viszem az egeret, akkor megjelenik egy gomb azon a helyen, ahol a csp-ből nullázásnak kéne lennie. A felirata nem látszik, mert a csp-ből nullázás eltakarja. Mindezt Operában.
Dátum: 2010.02.22. 20:52:56
Ettől még bátran állíthatjuk, hogy a végzeturak majd' fele tőled tudja, hol találja Drakint Épp válaszolni akartam neki, amikor láttam, hogy te már írtál.
Dátum: 2010.02.22. 20:47:29
Idézet: Byzon - 2010.02.22. 20:45:14
Yesss, az örök visszatérő, őszentsége Drakin
Lépj fel 7. szintre, az akkor kapott legendában kattints a nevére és kész.
Ja és legközelebb fenn van olyan, hogy gyorskereső

Oh, a nagy számok törvénye 8. szintre kell fellépni
Dátum: 2010.02.22. 20:29:08
Lehet, 10-es hordázás szakértelem kell hozzá, ami 38-as tanulási szintnél jelenik meg. A szövetségednek pedig szüksége van egy legalább 4. szintű akadémiára. http://vegzetur.wikidot.com/skill38
Valószínűleg te nem Maratonra hanem a maratonfutásra gondolsz, tehát valahogy ennek kéne szerepelnie szerintem a kérdésben. Sajnos kicserélve a Maratont maratonfutásra a mondatodban nem hangzik valami jól (A maratonfutás helyesírásának azért érdemes utánanézni, csak az utóbbi egy percben háromféleképpen láttam leírva)
Dátum: 2010.02.21. 21:42:14
A támadás tulajdonság csak a találati esélyt növeli, de végeredményben ez is növelhet az összsebzésen (több találat - több sebzés) De egyébként +sebzéssel tudod elérni, hogy nagyobbakat üssön.
Dátum: 2010.02.21. 13:11:19
Biztos van valami oka, hogy az állat nem a gyakorlás végén kapja meg a TP-t, de egy ilyenhez nagyon kényelmes lenne, hiszen, ha megszakítod, nem kell visszaszámolni sem, nem akadály a szintlépős küldetés sem. Akkor már csak a morál kérdéses, ami ugye a kennelben nem romlik. De ez nyilván többféleképpen kiküszöbölhető. Az egyik út, hogy annyi morált veszít, mintha bent sem lett volna, esetleg egy fix mennyiséget, hiszen valóban kennelben volt, de nem tetszik neki, hogy kihozod onnan (jobban kedveli a következetes gazdákat ).
Dátum: 2010.02.20. 22:01:57
Oké, így már értem. Viszont nem mondtam olyat, hogy ki kéne valakit dobni, mert pár napig nem tud gépnél lenni, amit nem látott előre. Node, sebaj.
Dátum: 2010.02.20. 20:27:43
Te örülnél, ha egyszer csak láthatatlanságban találnád magadat, mert valaki úgy döntött? Szerintem, ha valaki belép egy szövetségbe, akkor szokás vele tisztázni az elvárásokat. Ha azt mondod neki, hogy menjen katakombákba, akkor elmegy. Esetleg levadássza előtte a csp-it, vagy hasonló. Ha valaki rendszeresen nem teljesíti a szövetség elvárásait, attól meg általában meg szokás szabadulni. Nah, arra van szavazás
Szóval ezt kicsit szükségtelennek, és főleg kegyetlennek érzem, de lehet, hogy nem mindenütt természetes, hogy a tagok megbeszélik a dolgokat, és tartják magukat hozzá.
Dátum: 2010.02.20. 20:13:51
Legegyszerűbb, ha egy ideig nem tartotok magatoknál LE-t, pár nap szünet, amíg nincs mit rabolni általában elszoktatja az ilyeneket a szövetségtől. Később már csak arra kell vigyázni, hogyha visszanéz néha, akkor se tudjon sokat rabolni, főleg ne többször egymás után. Egyébként is hasznos, ha tudtok vigyázni a LE-re
Dátum: 2010.02.20. 15:42:04
Varázserőt? A varázserőd, ha elhasználtad, akkor regenerálódik magától, vagy varázsitallal is növelheted. A maximuma függ a szintedtől és a mágia tulajdonságodtól. Ha inkább az érdekel, hogyan varázsolhatsz, akkor érd el legalább a harmadik szintet, ott vehető meg az első varázslat (energialövedék). Smaragd hordásoknak már második szinttől elérhető.
Valamint nézz körül itt: http://vegzetur.wikidot.com/ Csaknem mindent megtalálsz rajta, amire szükséged lehet.
Idézet: Dartonpapja - 2010.02.14. 20:57:03
Sziasztok.
Ezekben mi a helyesírási hiba?
Lehet hogy valamit nem veszek észre.De nem tudom mit írtam rosszul:

A híres Artemis templom az ókori Epheszosz városában állt.Ma melyik ország területén kellene keresnünk a város romjait?

Törökország
Görögország
Olaszország
Irán

Így elsőre: pont után szóközt kéne tenni, az Artemisz-templomot pedig sz-el és kötőjellel írja a Wiki.
Idézet: Csiszek - 2010.02.13. 13:53:16
Mikor robbant fel a Hindenburg német Zeppelin-léghajó?

1937. május 6-án
1945
1989
2001

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

azt hiszem ez nem egy bonyolult kérdés, szerintem az alapműveltség része hogy legalább be tudja az ember tippelni, ha már nem veszi a fáradtságot utánanézni
és amúgy hogy lehet ilyen *******et írni hogy rosszak voltak a megadott válaszok, egy kérdésnél EGY jó válasz van, és HÁROM rossz


Nagyon egyszerűen úgy, hogy a négy válaszból nálad három csak évszám, egy pedig tartalmaz évet, hónapot és napot is. Valamint nem túl meglepő módon az a helyes. Megpróbálhatod inkább úgy feltenni, hogy mind a négyhez csak évet írsz, vagy mindhez hónapot, vagy akár napot is, mert így kb jelölöd, hogy "kedves válaszoló EZ a helyes válasz!". Ez pedig rossz, mint az értékelésben is olvashatod.
Dátum: 2010.01.02. 09:12:50
Senkié sem lesz, az a LE gyakorlatilag elveszik. Pont úgy, ahogy az épületbe beépített LE sem lesz többé senkié.
Ha egy kérdésre nem akarod ismerni a választ, ne tedd fel. Megkérdezted, hogy hol a helyesírási hiba, ha nem is túl szép stílusban is, kaptál egy tisztességes választ, és ezek után elküldöd a válaszolót melegebb éghajlatra. Ha a te kifejezéseddel akarnám le írni azt amit csinálsz, az valahogyan úgy nézne ki, ahogy te írtad, csak az lenne a vége, hogy még ez sem áll hatalmában, de nagyon élvezi, hogy elküldhet másokat a csodába.
Nem pontoztam a hozzászólásod, de csak annyiban nem értek a pontozásukkal egyet, hogy legalább egyvalaki beírhatta volna előtte neked, hogy ezt talán nem így kéne. Hát most én vagyok az
Hamár az egyik helyen javítod, a másik pont után is kell helyköz...

Idézet: Danka33 - 2009.12.31. 13:08:45
Idézet: Texex - 2009.12.31. 13:01:56
A hawaii "Humuhumunukunukuapua"az egyik legismertebb hosszú nevű állat.Neve hosszabb mint maga a lény.Milyen állat?

Idézet: Prisma - 2009.12.27. 21:07:36
Idézet: Mormord - 2009.12.27. 20:57:27

Spektrális Manipuláció 2, csak kevesebb, mint feleannyiért?
1. Eddig is pontosan ugyanezt csinálta LE/TP tekintetében. Ami változás lenne, az kizárólag a szintlépés gyorsítása. A javaslat abból indult ki, hogy erre van igény, és ez egy megoldandó probléma.
2. A csapdakészítés + sajtolás is "spektrális manipuláció 2", szintén olcsóbban, ráadásul jobb arányt is ad (a csapdakészítés ráadásul másra is használható).

Nem, ez szerintem nem segítene sok dolgon

Pontosan egy dolgon segítene (a lassú szintlépésen), minden mást érintetlenül hagyva. Emlékeztetőül: az volt a felvetés, hogy ez valós probléma, és hozzá kéne nyúlni a rendszerhez emiatt.

Csakhogy a LE/TP nem mindennek a mérőszáma. Jelen esetben tudom, pont ez a(z egyik) probléma. Egyébként igazad van ezekben.
csak még többen használnák.

Könnyen lehet, hogy így van, de miért baj ez?

Lehet, hogy nem itt, hanem másutt volt ez leírva, de alapvetően azért baj ez, mert a VF akadémiás szakértelem. Ha te 20. szinten vagy, és azt látod, hogy xy ellenfeled VF-zik ab nagy szövetségben, de neked nincs akadémiád, akkor tudhatod, hogy rövidesen elhagyod őt, és nem fog utolérni soha. Ha viszont bevezetik ezt, akkor azt fogod tudni, hogy akár még 20-30 szinten keresztül is másfélszer annyi LE-ből gazdálkodik, mint te, és esélyed sincs lerázni, maximum lemaradhatsz tőle. Ekkor pedig lényegében csak még jobban kiszúrtunk azokkal, akik nem tudnak VF-ezni.

EDIT: quote-ok
Idézet: Prisma - 2009.12.27. 20:44:38
Idézet: Kocos - 2009.12.27. 19:04:49
B/ van olyan ember (szemeleyesen ismerem, o mondta nekem), aki gyuloli a lassu szintlepest.


Ez a mondat jól összefoglalja a lényeget: a VF-fel az az egyetlen baja lehet bárkinek, hogy utálja a lassú szintlépést. Kérdés, hogy emiatt a kifogás miatt érdemes-e hozzányúlni a rendszerhez. Végül is az is elfogadható, hogy igen, érdemes, feltéve, ha nem meggondolatlanul történik mindez, és érintetlenül hagyja a VF LE/TP javító képességét.

Van erre egy ötletem, ami - szerintem - ultimate megoldást adna. Maradjon a VF mint szakértelem, hogy ne kelljen felejteni, meg új szakértelmet fejleszteni ugyanazon hatás kedvéért, ellenben legyen egy kapcsoló, amivel beállítható, hogy a VF LE/TP javító hatása a számláló, avagy a nevező módosításával történjék-e. Egyik állás tehát ugyanazt jelentené, mint ami most van, a másik állás pedig azt, hogy nem a TP-t felezi, hanem a LE-t duplázza.

A karakter lokális erőssége szempontjából (vagyis lényegét tekintve) tehát semmi változás nem lenne, eldönthetné viszont a játékos, hogy éppen gyorsan akar szintet lépni, vagy lassan. Ez olyan taktikai húzásokra is lehetőséget teremtene az erősségben beálló bármiféle változás veszélye nélkül, hogy akinek nem tetszik a környezete, mert túl sok erős/gyenge karakter van, az sebességet válthatna, és olyanok közé kerülhetne, akik jobban megfelelnek az ízlésének.

Ez így anélkül oldaná meg a lassú szintlépés problémáját, hogy bárki is pórul járna, de ugyanakkor senki nem tenne szert semmilyen előnyre sem a gyorsabb szintlépésen kívül.


Spektrális Manipuláció 2, csak kevesebb, mint feleannyiért? Nem, ez szerintem nem segítene sok dolgon, csak még többen használnák. Viszont ki akar duplaannyit vadászni ugyanazért az eredményért? Valószínűleg senki. (Jó, ez a sajtolások miatt nem egészen igaz...)
Pár napig maradj 0 LE-n, úgy nem tud tőled rabolni semmit. Ezek után valószínűleg egy időre le fog rólad szokni, mert ha nincs zsákmány, nem érdemes támadni sem.
Dátum: 2009.12.27. 19:47:23
Nem 5-ös PC-ről beszélünk, hanem arról, hogy az 5 fős szövin max 5 szintnyi csapás lehet. Nagy különbség Ha jól olvastam, még a kisebb szövinek is 8-as PC-je van, márpedig nem hiszem, hogy direkt erre mentek rá (bár nem elképzelhetetlen).