Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Dátum: 2009.05.14. 19:59:34
Azok voltak a szép idők, amíg tiszta fénnyel jöttek.
Idézet: Sardi.andras - 2009.05.14. 13:23:54
Hány dolog határozza meg egy terület éghajlatát?

1
2
3
4

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Spediálic érdeklődésű réteg?6. osztályos kérdés.



Éghajlat:
Idézet: Wikipédia
Az éghajlat vagy klíma (ógörög κλίμα, klima) valamely hely vagy földrajzi táj hosszú távra jellemző időjárási viszonyainak összessége, az időjárás elemeinek hosszabb időn át történő ismétlődése. Tudományos fogalomként az időjárási paraméterek együttes várható értékeit jelenti, amit statisztikai úton az úgynevezett bázisidőszakra vonatkozó sokéves átlaggal becsülnek. A Meteorológiai Világszervezet (WMO) jelenleg elfogadott hivatalos bázisidőszaka az 1960-tól 1990-ig terjedő időintervallum


Mint ebből kiderül, az éghajlat az időjárási paraméterektől függ, amiből nem egy, nem kettő, három vagy négy van. Az első lap, ami a kezembe került, az Prága éghajlati jelentése volt, ahol 10 darab paraméter értékét osztották meg a kedves olvasóval. Szerintem bárki, aki bekerült középiskolába tudja, hogy általánosban a valóságnak csak egy igen leegyszerűsített modeljét mutatják be, a valóságban használt meterológiai modellek ennél sokkal bonyolultabbak. Többek között ezért is van országunk egyik legerősebb számítógépe az Országos Meteorológiai Szolgálat használatában. Szóval kérdésed nem csak speciális, de még rossz is.
Idézet: Konstantin - 2009.05.13. 20:02:37
Hello!
Erről az értékelésről szeretnék kicsit bővebben olvasni.

Kérdés:

Hogy hívják Dr. Bubó aszisztensét?

Ursula
Matilda
Nincs aszisztense
Ofélia

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Aki ismeri a történetet tudja a választ, aki nem az pedig bármelyiket gondolhatja jónak.
Akkor miért is rosszak a válaszaim?


Szinte biztosan állíthatom, hogy a "Nincs aszisztense" miatt kapta ezt az értékelést. A "nincs ilyen" és hasonló válaszokat nagyon utáljuk, találj ki egy normális harmadik rossz választ. Egyébként asszisztensnek írják, legalábbis a gugli szerint. Szóval ha nem akarod majd helyesírással is visszakapni, ezt is javítsd ki.
Dátum: 2009.05.13. 19:33:59
Arra jó, hogyha nyersz, akkor az ott jelzett számmal több lélekenergiát kapsz a kútba a végén. Ha pedig vesztesz, ennyivel kevesebbet. Ha a plusz zsákmánynál lévő szám negatív, akkor kellemetlen helyzetben vagytok. Plusz zsákmány szerzésére a háború csarnok megépítésével van lehetőségetek.
Dátum: 2009.05.12. 22:15:47
Pont ezért. Békecsarnok nélkül öt háborút indíthatsz, míg ha felépíted, akkor csak egyet. Ugye ettől (is) békecsarnok, és nem háború
Miért tartsunk állatot 39. szinten?

Eolin a nagy szövetségi parti után kicsit részegen bukdácsolt az erdőben, mellette két állata, Jégféreg és Maerju. A smaragd végzetúrnő látókörébe egy ismerős végzetúr került a gyémánt hordából. Bár rémlett neki, hogy talán valamiféle békeszerződés van köztük, és ez kissé elbizonytalanította, azért nagyot ordítva támadt rá. A gyémánt végzetúr nem késlekedett, gyilkos spórákat varázsolt elő a semmiből, és Eolin felé küldte őket. A végzetúrnő egy kétségbeesett mozdulattal elgurult a varázslat útjából, így csak 20 pontnyit sérült. Rögtön eszébe is jutott, mit felejtett el a csata elején, mielőtt elkezdett volna rohanni. Varázsolni. Nosza, mivel épp nem volt agyilag a topon, előkapta zsebéből a kis cetlit, amire az általa használt varázslatokat írta fel, felolvasta az elsőt, amit rajta talált. Kissé meglepődött, amikor nem a várt szikraeső jött létre, hanem egy hatalmas vakító fény, de szerencsére ellenfele is hasonlóan meglepődhetett, ezért átmenetileg romlott a látása és a koncentráló képessége: -29 támadás. A végzetúr azonban nem várta meg, amíg a varázslat hatása elmúlik, előre szökkent, és lesújtott adamanit varázsbuzogányával - a levegőre. Nyomban Eolin is megragadta övéről az arany kígyókardot, nagyott vágott ellenfele feje felé. Félúton észrevette, hogy egy buzogányt tart a kezében, és ettől kissé elbizonytalanodott, ütése célt tévesztett. Ezzel szemben Jégféreg, aki a parti alkalmával éppen a szövetségi kennel úszómedencéjében úszta a kilómétereket, egy ügyes támadással 5 életerőpontot sebzett a végzetúrba. A gyémánt nyomban oda is csapott, azonban látása még mindig nem tisztult ki, így adamanit varázsbuzogánya csak a földet érte. Ezúttal már Maerju is támadott, ketten együtt Jégféreggel 12 életerőpontot sebeztek. Eolin is támadott, okozott is 33 pontnyi sérülést, amit ellenfele nyomban vissza is adott neki, igaz nem teljesen, mert csak 32 életerőpontot sebzett, de közben rátaposott Jégféregre, aki kínjában Maerjuba harapott, így mindketten vesztettek 1-1 életerőpontot. A smaragd végzetúrnő ismételten nagyot ordítva - talán mert elfelejtette, hogy egyszer már ordított a csata elején, és ellenfele attól sem ilyedt meg - rávágott a buzogánnyal ellenfele pajzsára, majd kétségbeesetten nézte, ahogy fegyvere pörögve elrepül, miután lepattant a pajzsról. Szerencsére a gyémánt elfáradt a harcban, így nem volt alkalma a fegyverét vesztett végzetúrnőt agyoncsapni, Eolin állatai pedig a hátralevő időben még 10 sebzést okoztak.

A csatában összesen 61 sebzést okoztál, és 52 sebzést kaptál.
Dátum: 2009.05.12. 21:26:44
A második kérdésre igen a válasz, feltéve, hogy megszerzed, az elsőre sajnos nem tudom. De a kutat mindenképpen érdemes minél hamarabb feltölteni.
Dátum: 2009.05.12. 20:17:08
Szemedben lehet, de a játékszabályok szerint nem. Egyébként lehet, hogy az agresszort is támadják, és egyáltalán nem az általa megtámadott miatt kell elbújnia.
Dátum: 2009.05.12. 18:24:04
Ó, én már számtalanszor nyertem vakító fénnyel. Igaz, minden alkalommal jobban örültem volna egy döntetlennek
Dátum: 2009.05.12. 17:50:35
Felesleges, azon a szinten emlékeim szerint a vakító fény tuti bukás.
Dátum: 2009.05.10. 21:20:23
Feltételezem a pontozást az erősen offtopik megnyilvánulásodra kaptad Egyéb kérdés?
Jut eszembe, azért rasszista, mert a szmájlidnak vörös feje van?
Dátum: 2009.05.10. 21:18:10
Idézet: DeluksZ - 2009.05.10. 20:56:09
Mennyi 8-nak a fele (becsapós)?
nulla
5
3
7

Becsapós, mert hülyeség, ráadásul nem értem, hogy a nulla miért nem 0

Azért nulla és nem 0, mert a 0-át nem fogadja el a gép. Így viszont a 3 sokkal inkább fele, még jó, hogy beletette
Azért én ebbe még belekötnék.
A "Tudod-e, mi a barátka?" eldöntendő kérdés, amire az adható válaszok: "Igen, tudom", "Nem, nem tudom".
Szóval szerintem jobb, ha ezt a "Tudod-e" részt teljesen eltünteted.
Dátum: 2009.05.07. 16:40:46
A végén vissza kell menned érte
Dátum: 2009.05.07. 16:36:04
Képes voltál otthagyni szegény párát a másik szövetségben? Aztán majd futhat haza egyedül, amikor harcbahívod...
Dátum: 2009.05.07. 14:41:26
Szerintem sokkal kevésbé elkedvtelenítőbb, amikor egy nagy szövetség elrabolja a kút 15%-át (bár ugye a háború tornyával ez változik), mint amikor egy háromtagú übertáp szövetség lerabolja a 30%-át, ami az ő kútjának esetenként akár kétharmada is lehet. A kis szövetségeknek tönkre kell menniük, ez a játék elveiből következik. Egy kezdő szövetségben 5 tag lehet, amikor pedig eléri a maximumot, akkor 35. Ez azt jelenti, hogy minimum 7 kis szövetségből lesz egy nagy, de a törléseket és abbahagyásokat tekintve lehet, hogy ez tíznél is több. Aki köti az ebet a karóhoz, hogy "ez márpedig az én szövetségem, nem megyek sehova", de nem tudja szövetségét felvirágoztatni, az később igencsak ráfázik.
Dátum: 2009.05.07. 14:06:17
Állatod volt?
Engem egy olyannal rakott össze, akinek 80-nal több TÖ-je volt, 50-nal több SzÖ-je, mégis nyertem (754-750, szóval volt benne mázli is), szinte kizárólag az állataim miatt. Rajtuk 270 sebzés múlt, ami azért nem kevés. Az ellenfelem meg verheti a fejét a falba, hogy miért nem rakott be legalább egy frissen beidomított állatot, azzal ugyanis már biztosan nyert volna. Én voltam 37-es, ő 38-as.
Dátum: 2009.05.05. 21:43:34
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.05.05. 20:44:52
Egy analóg (mutatós) óra, hányszor mutat pontos időt 1 nap, ha az (még régebben) pontosan délután 3 órakor megállt?
1
4
2
3

???

Kétszer. Egyszer hajnali háromkor mutat helyes időt, másodszor meg délután háromkor. Minden más időpillanatban rossz időt mutat. Szerintem ez nem bonyolult, bár az értelmezést segítő zárójeles megjegyzések engem picit zavarnak
Idézet: Feteke - 2009.05.05. 19:54:31
Sziasztok, a problémám hasonló. Nem fogadták el a kérdésem! Miért??? A játéknak van egy weboldala a végzetúr wiki, amin minden rajta van és illene olvasni is...mindegy milyen szinten vagy, hiszen onnan tudhatod meg a részleteket!

Melyik a 13-as tanulás szakértelem?

Idomítás
Transzcendális projekció*
Lélekenergia sajtolás
Kritikus varázslat sebzés

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Ne tegyél fel végzeturas kérdést, mert ha van értelme, akkor már benn van a kérdések között, és már szerepeltet fog kapni, ha nincs, akkor spec. érdeklődésűt. A wiki tudtommal nem hivatalos tartozéka a játéknak, csak azok tudhatják, akik feljönnek fórumozni. Ez pedig sajnos a játékosok töredéke. Abban viszont igazad van, hogy jó lenne, ha a játékosok mind ismernék, de ezen aligha segíthetsz.
Dátum: 2009.05.05. 12:21:42
Van egy jó hírem. Aki egyedül van egy szövetségben, az elvileg két szavazattal is tud a kútból építeni, hamár ketten vannak, akkor meg tudják oldani, hogy valamelyiküknél három szavazat legyen. Az alapító semmilyen szempontból nincsen megkülönböztetve a többiektől, könnyen előfordulhat, hogy egy idő után már nem is az általa alapított szövetség tagja. Ilyenkor ugye kellemetlen lenne, ha egy szavazat eltűnne a semmibe.