Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Dátum: 2009.06.20. 17:06:25
Ha lehet a guglira hallgatni, úgy:
Rövidités: SZTK. Jelentés: Szakszervezetek Társadalombiztosítási Központja
Dátum: 2009.06.20. 17:02:32
Idézet: Teki1986 - 2009.06.20. 16:57:27
De akkor támadja a többi szövit is ne álljon meg nálunk, ha mi szívunk akkor kapjon más is...

Ez a helyes hozzáállás, amiért szeretünk!
Amúgy másokat is üt olyan szövetség, ami ellen semmi esélye, nem vagytok egyedül. Csak valaki már elfogadta, hogy ez így megy.
Dátum: 2009.06.20. 15:51:41
Szerinted mennyi 2+2 ?
1306
78
4
2

Kérlek ne...

Hol játszódik Fekete István Tüskevár című regénye?
Velencei -tó
Kis -Balaton
Fertő-tó
Tisza-tó

Van pár felesleges szóköz benne.
Dátum: 2009.06.20. 14:47:22
Idézet: Világvégikirálylány - 2009.06.20. 14:25:04
szép napot mindnekinek, nemtom hova kéne írnom, de már több kérdésnél felfedeztem hibákat, most már írok is pl: a szerelem színe mióta a vörös és nem a rózsaszín??? mert azért megkérdezném, hogy ezek kik nézik át? és perzse vannak benne olyan kérdések feltéve amit elfogadnak de már legalább 3szor találkoztam vele...
ez csak egy észre vétel...

Az ilyen kérdéseket válaszostul másold ki a Kvíz 3. topikba, akkor Hatsepsut átnézi őket, és törli, ha tényleg rosszak. A kérdéseket általában kvízadmin értékeli, de ha túl sok értékeletlen kérdés gyűlik össze, akkor játékosok is értékelnek. Ha jól emlékszem 15 vagy 20 játékos kapja meg ilyenkor értékelésre, és ez alapján dönt a rendszer a kérdés helyességéről.
Dátum: 2009.06.20. 14:16:07
Hányas metrót épitik jelenleg Budaesten?
4
3
5
2

Ne legyünk annyira pesszimisták, hogy ez örökre aktuális marad.

Melyik billentyűkombinációval lehet a @ jelet "előhívni"?
Alt Gr és Ő
Alt Gr és V
Alt és X
Shift és C

Ez a büntetésem azért, mert vitatkoztam annak a kérdésnek az értelmével, hogy az angol billentyűzeten hogy lehet kukac jelet írni? Utólag be kell látnom, annak sokkal több értelme volt ennél.
Dátum: 2009.06.19. 16:14:52
Idézet: Texex - 2009.06.19. 14:53:33
A zsírban oldódó vitaminok rövidített nevének összetett alakja mi?

ADEK
KADE
KADC
ACEK

He?
Ha arra gondol hogy az adott vitaminok kezdőbetű sorba
A- vitamin D- vitamin E- vitamin K- vitamin, akkor se jó mert van még a H- vitamin is ebben a csoportban.

A H vitamin biotin, így vízben oldódik.
Idézet: http://shop.builder.hu/enciklopedia_reszletes.htm4?id=33
A biotin (H-vitamin) kéntartalmú vitamin, négy karboxiláló enzim koenzime. A zsírsavak előállításában, a szénhidrátfelhasználásban, aminosavanyagcserében lényeges. A biotin jelenlegi ismereteink szerint a DNS replikációban és a transzkripcióban is részt vesz. Vízoldékony, nem hőérzékeny vitamin.

Mifelénk biológiaórán is a DEKA-t tanították, de ezen betűk permutációi között van az ADEK és a KADE is, kíváncsi lennék, mit jelölt meg a kérdésíró helyesnek, és legfőképpen miért.
Ha jól látom a hozzászólásaidat, amiből van eddig 4 darab, tehát olyan könnyen nem tévedhetek, egyetlen egy kérdésedet sem írtad le a fórumon. Így aztán tényleg hiába panaszkodsz, legfeljebb mosolyogni tudnak az olvasók. Ezt a kérdést is rossz helyre másoltad, a Kvíz 3. topikban sokkal jobb helyen lenne.
Tudom, beleolvasgattam az eszmecserébe. Kíváncsi vagyok hanyadik hozzászólás után változik meg a kérdés tartalma is. Egyébként nekem tetszik maga a kérdés, a többi már csak fogalmazás kérdése.
Idézet: Jucus - 2009.06.18. 20:39:25
Milyen emberekkel kapcsolatban emlegették az ókori görögök a hübriszt?

a gőgös, elbizakodott
a tanácstalan, dönteni képtelen
a bátor, vakmerő
az okos, bölcs


Ebben az esetben a névelők szerintem nem kellenek.
Dátum: 2009.06.16. 21:42:35
A fizikai sebzésedet az Erő fejlesztésével tudod növelni (illetve új fegyver megvételével), a varázslati sebzésedet a Taumaturgia fejlesztésével növelheted (illetve új varázslattal). A legtöbb okozott sebzés azt jelenti, hogy mekkora volt a legnagyobb sérülés, amit egy körben okoztál (ellentétben azzal, amit az ember elsőre gondolna róla).
Dátum: 2009.06.16. 19:54:14
Olaszországban van-e vulkán ??
igen
lehet
nincs
nem létezik vulkán

Felnégyelni! Akkor talán ő is átérzi a fájdalmat, amit a megválaszolóknak kell.
Dátum: 2009.06.16. 19:04:12
Idézet: Kyara60 - 2009.06.16. 19:01:30
Ezt tudom, de olyan szövibe lépnék be ahol pl. még nincs hordázás. Akkor elvesztek mindent?

Az akadémia csak ahhoz kell, hogy megtanuld, ha már tudod, akkor az a tiéd, és nem veszik el.
Dátum: 2009.06.15. 19:22:57
Remélem, ha ilyesmi megvalósul, akkor az a régi vágyam is meg lesz valósítva, hogy az értékelő (jelen esetben újraértékelő) legalább egy mondatot fűzhessen a kérdéshez, különben megint ott fogunk tartani, hogy sorra küldik vissza a rossz kérdéseket, és Hatsepsut meg találgathat, hogy melyik vajon miért rossz, vagy rossz-e egyáltalán.
Dátum: 2009.06.15. 14:36:09
Idézet: Skuta - 2009.06.15. 14:33:04
mikrtól tudunk térkapu csatázni???

Ha szövetséged felépíti a térkaput, akkor tudsz térkapuban csatázni, de ha még nem vagy 15. szintű, akkor semmilyen tárgyat nem kaphatsz belőle.
Dátum: 2009.06.15. 14:28:35
Hány forintot fog kapni az aki 6000 forintos órabérben 6 másodpercet dolgozik?
60 forintot
10 forintot
6 forintot
100 forintot

Föld hívja a kérdésírót A fizetést nem másodperc alapon adják, tehát 6 másodperc esetén egy forintot sem fog kapni.
Megpróbálom, aztán majd meglátjuk.

EDIT: Gyorsan elfogadták, mosmár csak benn kéne maradnia
Mi az alábbi kifejezés anagrammája: "gányoló húsz"?

Bizonyos rovarok ellen ablakra felhelyezett eszköz
Népi hagyomány szerint készített háromlábú ülőalkalmatosság
Híres zeneszerző, aki többek között a Varázsfuvolát is írta
Optikai tárolólemez a DVD előtti időkből


Szerintetek elmegy?
Dátum: 2009.06.14. 22:59:29
Pár óráig, napig nincsenek aukciós tárgyak kirakva és eluralkodik a világvége-hangulat?
Dátum: 2009.06.14. 22:54:14
Idézet: Qiny - 2009.06.14. 22:52:01
Segitsetek! Hogy lehet meggyógyítani az állatomat? Előre is kösz!

Sebgyógyítás szakértelem, 9-es tanulási szint. http://vegzetur.wikidot.com/skill9
Ha szintet lép, magától is meggyógyul.
Idézet: Padzi - 2009.06.14. 20:16:36
Az első teljesített küldetésért mennyi lélekenergiát kapsz?

50*
100
75
500

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ki volt ez az IQ fighter???


Végzeturas kérdések rendszerint erre a sorsra jutnak, ne tegyél fel végzeturas kérdést. Egyébként a hivatalos indok az az, hogy "Első szintű nem tudhatja".