Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mormord

Dátum: 2009.06.28. 00:18:36
Pereld be az illetőt, amíg ki nem fizeti a neked járó lélekenergiamennyiséget
Viccet félretéve, ha minden igaz hajnali 3-4-kor kerülnek az ajánlások jóváírásra, így addig gondolom kiszabadíthatja magát. Ez csak annyit jelent, hogy egy nap nem éjféltől éjfélig tart a kínzókamrában, hanem négytől-négyig.
Konkrétan a ..., elég rosszul néz ki, igaz, hogy ettől még nem lesz helytelen. A másik problémám, hogy egy versből idézel, de ezt egy sorba teszed (hogyan is tennéd máshogy), így talán szebb lenne a "Vadat és halat, s mi jó falat / Szem-szájnak ...," megoldás, de ha így teszed, akkor nézz utána, hogy / jelnél hova szokás rakni a szóköz(öke)t. Egyéb dolgozt, ami helyesírási hibát okozhat nem tudok mondani. Ezek meg inkább egyéni megfontolás tárgyát képezik.
Dátum: 2009.06.27. 23:51:19
EDIT: Most látom csak, lehet, hogy jobb lett volna privátban, inkább írom ott.
Dátum: 2009.06.27. 23:27:27
Ott a pont!
Ha a kvízolimpiát is bele számolja, akkor is egy szuperintelligens játékosról beszélünk, aki majdnem minden kérdésre jól válaszol, ugyanakkor nem jött rá (vagy nem akart rájönni), hogy fejlessze a karakterét. Programhibára is lehet gyanakodni, de az olyan, mint amikor a villámlásra azt mondták, ez azért van, mert Thor isten levette a szandálját. (Lehet, hogy nem ezt mondták, de nem számít...)
Ha a stílustól eltekintünk, akkor engem még a helyes kvíz-válaszok száma zavar. Az emberke legalább 124 vadászaton vett részt (és akkor még van 20 helyes válasza), ezalatt egyrészt 2. szintre kellett volna lépnie, másrészt mire költhette azt a rengeteg LE-t, ha látszólag nem vesztette el, nem fejlesztett belőle, és csak egy 450 LE-s cuccot vásárolt. Lehet, hogy ez egyike marad a VU rejtélyeinek
Dátum: 2009.06.26. 15:20:34
Az első sikeres küldetésért 50, a másodikért 100 LE-t kapunk. De mennyit kapunk a 16. sikeres küldetésért ?
800
10000
1000
150

Hirtelen ez jutott eszembe: 298 első hatványa 298, a második 88804. De vajon mennyi a 16. hatványa?
Egyszóval szeretném a kérdés íróját agyoncsapni, úgyhogy jelentkezzen...
Idézet: Pengebeni - 2009.06.25. 19:47:00
Mennyi a Védelem italának ára, amelyt az 1. szinttől tudod (inkább tudsz) megvenni?

10 Portyapont és 2 Őskő
200LE 10 öskő
310LE
3 őskő


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

én mondjuk még nem találkoztam vele!

Szintedtől függően a kérdések 90-95%-val nem találkozhattál. Egyébként helyesírási hiba is van a kérdésedben.
Dátum: 2009.06.25. 16:01:49
Szintenként 300 LE-vel is sokkal rosszabbul jön már ki, hiszen ő minden szinten többet fog kiadni, mint amennyit a 0%-os maximálisan kiadott egy szinten. Kivéve talán akkor, ha a szintenként 2%-os csökkentést úgy kell érteni, hogy csak egyszer fizet érte és nem kétszer. Ennek hadd ne számoljak utána. A döntésnek így is van súlya, szerintem nem is kicsi.
A könnyítésen azért kell gondolkodni, mert Miklós nem szeretné, ha emiatt túl sok karakter elégedetlenné válna. Például, ha én most 42. szinten rájönnék, hogy 20 szinttel ezelőtt rossz döntést hoztam, és ezért 20 szint múlva, és azután végig szívni fogok, akkor minimum szomorú lennék egy kicsit. De valószínű, hogy inkább nagyon. Mondhatjátok, hogy ez azért van, mert a játékosok fele törölni fog különben, és a Behonak nem lesz pénze, de a játékos=pénz elméletet én kicsit egysíkúnak tartom (amit nem nehéz annak tartani, ha az ember soha nem is fizetett a játékért), a törléshez meg hozzátenném, hogyha annyian töröltek volna, amennyit itt néhányan megjósoltak, ma legalább a V1 üres lenne.
Idézet: Texex - 2009.06.24. 18:29:58
Mit nevezünk második kozmikus sebességnek?

Az a minimális sebesség amivel adott égitestet el lehet hagyni. Más néven szökési sebesség.
Az a sebesség, mellyel egy űrhajót adott pontról indítva, az elhagyja a Naprendszert.
Az a sebesség, amellyel elindított tárgy, az égitest sugarával egyező körpályára jut.
A fénysebesség csillagászati elnevezése.


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Nem látom benne a helyesírási hibát. Egy vesző hibát találtam, de vajon ennyi?

Az a minimális sebesség, amivel adott égitestet el lehet hagyni, más néven szökési sebesség.

Én látok még egy pont utáni szóközelmaradást is, remélem nem azért van, mert már nem fért bele a válasz a maximális karakterszámba Egyébként az aláírásodban a "kéne" utáni vessző előtt ne tegyél szóközt (bocs, csak ha már úgyis helyesírás )
Dátum: 2009.06.24. 18:33:16
Idézet: Lukulluszi kexkapalo - 2009.06.24. 17:50:39
üdv tudorok... állatról ugye le lehet venni vanahogy a "drágán vásárolt ékszereit"!!!

köf

A gazdája agyoncsapna, ha leszednéd a "drágán vásárolt ékszereit". Szóval nem lehet. Egyébként a saját állatodról sem szedheted le, de erre kevésbé tudok indoklást mondani miért. Illetve: Hámercsak.
Dátum: 2009.06.23. 21:48:26
Az első verzió a helyes. Mármint, hogy nem jelöli. Kivéve, ha tévedésből ugyanazzal a karakterrel játszol, amivel én, annak ugyanis vannak helyes kvízválaszai
Lehet, hogy már olvastad, vagy magad is tudod, de (főleg ezt a topikot olvasva) az emberben szépen megy fel a frusztráció, aztán egyszer csak kirobban, ír valami nagyon legorombítót, és jobb esetben ezzel kiadta a dühét. Ekkor valaki/valakik, aki közvetlen kiváltó hiszik magukat elgondolkoznak rajta, hogy ezt miért kapták, amikor "nem anyáztak, nem sértegettek senkit", sőt valószínű bármikor máskor kedvezőbb eredménnyel zárult volna a beszélgetés. Lan hozzászólásában sok az igazság, de ezt nem kell magadra venni. Az említett "lehetőségek" közül csak a második az ellenszenves, a többivel semmi probléma nincs. Én még mondjuk hozzátenném, hogy "nem kifejezetten ötletes, de jó kérdéseket ír, ha néha vissza is dobják a kérdését, akkor esetleg megkérdezi, hogy miért, de nem olt le indulásból mindenkit".
Az ui-hoz: aki egyetemes népszerűségre tör, az nem ebbe a topikba ír
Dátum: 2009.06.21. 18:39:39
Attól félek ennek az eredménye túlságosan hasonlítana a HT-hez. Az is arra lett kitalálva, hogy a szövetségek megküzdjenek egymással, ám jelen pillanatban csak két szövetségnek van esélye birtokolni, és azt sem mondhatjuk, hogy harcolnak érte.
Lehet, hogy hibás az alábbi elgondolás, de majd elolvasod és meglátjuk.

Tegyük fel, hogy Crimson beköltözött a torony egyik helyére. A másik oldalon egy szövetség van, ami az egyszerűség kedvéjért kollektív tudattal rendelkezik. Ígyhát az első kérdés, ami felvetődik: "Hány emberre van szükségem ahhoz, hogy kiüssem Crimsont?" A válasz szerintem ez: "Vagy szerencsém van, vagy le kell ütnöm az összes életpontját. Bármelyik is történik, valószínűleg nincs annyi emberem, hogy a másik két helyet is megszerezzem. Nephila, vagy valaki más pedig bármikor kiütheti az én emberemet". Azt is beleszámolhatjuk, hogyha nagy az érdeklődés, úgy gyorsabban fogy Crimson életpontja, de az én emberem életpontja is. Ebben az esetben, ha nagyon ügyes vagyok, akár 10 percnyi vadászati időz is tudok garantálni. Kivéve éjszaka, akkor többet.

A másik vége így hangzik: ha senki nem próbálja meg átvenni a tornyot, ki engedheti meg magának, hogy akár napokra benthagyjon egy karaktert? Az ár, amit kérsz, nagyon magas, akárcsak a jutalom, amit osztanál, de ami még problémásabb, a nagy árat nem az fizeti, aki a jutalomból részesül. Ez igzából nagyon szép ötlet. Visszatérve a kérdésre, ha nem tévedek nagyot, néhány nagy szövetségnek vannak a katakombáiban egy, vagy több olyan karakter, aminek a tulajdonosa határozott vagy határozatlan ideig abbahagyta a játékot, és csak ilyen "tartalék" karakterek engedhetnék meg maguknak, hogy huzamosabb ideig a toronyban legyenek.
Mindebből én azt szűrném le, hogy több lesz a harc nélküli váltás, mint a harcos, és ez szerintem nem a kívánt eredményt hozná.

Más. Még egy exploitos problémám lenne: hamár harc nélkül lehet bejutni, akkor valaki regelhet pár első szintű karaktert, amiket aztán senki nem tud kiütni, hiszen nem támadhatja. Ennek persze valahol zárolás lenne a vége, vagy pedig az első szintűek elszaporodása, ami nyilván nem kívánatos. Így aztán, ha lesz ebből valami, akkor a bentlévőkre szerintem kéne szintkorlát is.
Idézet: Kelcas - 2009.06.21. 15:28:10
Melyik madár alszik téli álmot?

Jó kérdés?


Nekem tetszik, de az értékelés a válaszoktól is függ.
Idézet: Gömbibaba - 2009.06.21. 15:25:32
És hol van itt a helyesírási hiba??? De most komolyan, kik ezek az értelmes emberek, akik a kérdéseket értékelik?????

Melyik város híres színháza a Katona József színház?

Szeged
Győr
Kecskemét
Budapest


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Katona József Színház. Valóban sokkal egyszerább egy ilyen haragos hangú hozzászólást megírni, mint beírni a gugliba, hogy mit ír ki rá, vagy meglátogatni a színház honlapját: http://www.katonaj.hu/ Igazából nem azzal van gondom, hogy írtál, mert arra van ez a topik, csak a stílus... Annyiban jobb vagy, mint jópáran, hogy legalább a megfelelő topikba írtál
Ja, és hogy a kérdésedre is választ adjak: vagy kvízadmin(ok), vagy egyre ritkább esetben 15-20 játékos.
Dátum: 2009.06.21. 15:24:55
Idézet: BigZozz - 2009.06.21. 15:11:25
Már a sokadik jó kvízemet értékelik rossznak. honnan lehet tudni ki az értékelő? Szivesen megszorongatnám a golyóit!
Honnan származnak a ninják?

Kína
Irán
Japán
USA

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Hát ha nehezet írok az a baj?... látnátok milyen kérdések vannak a 90% a a kérdéseknek ilyen! Akkor az enyém mért nem lehet jó! ... Írja meg valaki ki értékelte az utóbbi kvízkérdéseimet! Nagyon kiváncsi lennék az iq-ja eléri e az 1 es szintet?
Alulról biztosan! Ha ez így folyik majd meglátjátok én hogyan fogok értékelni. Mert eddig nem voltam szemét senkivel, de ezek után... Ez már a okadik ilyen eset és két dobásom van. Jól van tiltsák csak ki a normális embereket és vegyetek be sok idióta kérdést. Nem kéne azért valaki aki még egyszer újravizsgáltatni a kérdéseket párszor tesztmódban? Kérdem én.
Vagy csak nekem jutott ez eddig az eszembe? :S

Bocs, de ez a hozzászólás nagyon fájt. Először is mind látjuk milyen kérdések vannak, másodszor ajánlanám figyelmedbe az alábbi kérdést. Nem azért, mert fel lehetne tenni a kvízben, hanem mert hátha leszűrsz belőle valamit.
Kitől származik az alábbi idézet: "Más hibás kérdésétől a tied nem javul meg"?
Lehet, hogy én vagyok egészen elszállt, de nem tartom normális embernek azt, aki más golyóit szeretné szorongatni, aki bedurcul, és direkt rosszra értékel kérdéseket. Amúgy mostanában egyre kevébé értékelnek játékosok, valószínűleg kvízadmin értékelte a kérdésed, akinek döntése megváltoztathatatlan. Egyébként a játékosoké is, tehát ez nem segít rajtad. Az értékelő(k) nevét meg pont úgy nem fogod megtudni, mint ahogy ők sem tudják ki írta a kérdést, amit értékelnek.
Dátum: 2009.06.21. 14:02:23
Idézet: Hajasmanosz - 2009.06.21. 13:53:44
Szia(sztok)!
Szeretném megkérdezni, hogy miért nem fogadják el helyesírási hibára hivatkozva a kérdéseimet, amikor nem tartalmaz hibát.

Köszönettel hajasmanosz


A kérdést másold be a "Nem fogadták el a kérdésemet - Miért?" topikba a kapott értékeléssel együtt, biztosan lesz majd, aki tud segíteni. A kérdés ismerete nélkül, erre senki nem fog tudni választ adni.
Dátum: 2009.06.20. 22:24:06
Gondolom kicserélni az örgödöt az angyallal. Eljátszottam vele egy darabig, aztán úgy döntöttem ideje abbahagyni, mert ez engem hosszútávon az őrületbe kerget
Dátum: 2009.06.20. 17:11:03
Igen