Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bjork123

Oldal: 12345678910
Dátum: 2009.03.23. 08:35:03
Idézet: Alkazar - 2009.03.23. 08:29:10
Na jó jó értem én de arról is írjon már valaki mért jó ha szövetségbe lépek)) a feltételekről sokat olvasni de előnyökről?? semmi...ugyhogy maradok magam ,amig nem látom mivel jobb nekem ha bárhova is be szeretnék lépni

Például az épületek adta bónuszok miatt érdemes csatlakozni egy szövetséghez. Ezt mindenki elég hamar belátja.
Dátum: 2009.03.22. 09:37:06
Idézet: Jerrylee - 2009.03.22. 08:23:14
Üdv. Feltfettem egy kérdést, ami "Azonnal törölni" értékelést kapott. A kérdés a következő :

Hogy hivták az "Egri Csillagok" cimű regényben Eger főkapitányát ?

1. Bolyky
2. Mekcsey
3. Dobó
4. Bornemissza

Érdektelen lexikális tudás ??? Nemár !!! Kötelező olvasmány...ha már értékelünk egy kérdést, legalább felelősséggel tegyük...az nem mentség rá, hogy kihagytuk ezt az olvasmányt és most bosszút állunk ( hahhhahahaha ).

Szerintem az volt az értékelő problémája, hogy nem írtad ki a teljes nevét: Dobó István, Bornemissza Gergely stb. Hely van rá, időd van rá... Ennyit megér, hogy legyen egy szép kérdésed. Egyébként én már találkoztam ezzel a kérdésesel, csak más válaszokkal.
Dátum: 2009.03.22. 08:03:15
Idézet: Noyo - 2009.03.22. 01:08:50
Ki lesz Harry Potter felesége?
Cho Chang
Parvati Patil
Ginny Weasley
Hermione Granger


Na nemár hogy!

És mi lesz születendő gyermekük neve?
Dátum: 2009.03.21. 22:14:58
A dinoszauruszok mely rendje nőtt a legnagyobra?
Theropodák.
Ornithopodák.
Szauropodák.
Thyreophorák.

Ez vicc, ugye? Ez itt egy játék, nem a paleontológia vizsgád...


Mekkora a világegyetem jelenleg megfigyelhető mérete?
125,39 milliárd fényév
36,48 milliárd fényév
8,63 milliárd fényév
13,72 milliárd fényév


És az előző kérdést ez követte. Az utolsót jelöljétek be, mert a világon nincs annyi idő, hogy ezt bárhol kikeressétek. Közben pedig a világegyetem folyamatosan növekszik...


Ki avattata szenté I. (Szent) Istvánt?
I. (Szent) László
III. Béla
Káróly Róbort
II. András

A "t" betűkkel problémák vannak: avattatTa (ha már ehhez a kínosan leírható szóhoz ragaszkodsz) és szentTé. És az a KárÓly RóbOrt... ehh


Milyen a csont belső szerkezete?
lyukacsos
üreges
szivacsos
tömör


"A csont szerkezete
A csont külső felszínén helyezkedik el a csonthártya, amelynek erei, idegei elérik a csont belsejét, így feladatuk annak táplálása. Közvetlenül a csonthártya alatt található állományban vér- és nyirokerek futnak. A tömör állomány alatt elhelyezkedő szivacsos állomány pedig a vázrendszer és a csontok számára kisebb fajsúlyt biztosítja. A két szerkezeti rész megfelelő aránya és elhelyezkedése segít a csontra ható erő megfelelő eloszlásában. A csontok legbelsejének hengerszerű üregét csontvelő tölti ki, amelynek zsírszerű anyaga vörös- és fehérvérsejteket termelő vérképző szövetet tartalmaz. A kisgyermekek minden csontjában ilyen vérsejttermelő csontvelő van, míg a felnőttekében ez a csontvelő már csak a törzs szivacsos csontjaiban aktív."

Akkor most mi a helyes válasz?


Milyen fáról kapta a nevét a Bükk-hegység??
tölgy
fenyő
Bükk !!
akác

A még nála is gyengébbek kedvéért felkiáltójelezett. Mindjárt sírok...
Dátum: 2009.03.20. 13:37:26
Idézet: Kagemusha - 2009.03.20. 09:24:28
Idézet: Jucus - 2009.03.19. 20:37:18
éjfélkor hol süt a Nap?

A Föld túloldalán. Meg a felhők felett mindig süt. Meg a sarkokon elég hosszan. Ahogy Lucif_R is mondta...

Éjfélkor tán mégsem süt a Nap a felhők felett...
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.20. 12:07:55
Ha valaki emlékszik a Henrikre, be tudja lőni. Aki viszont nem, az Heinrich néven hiába keresi valamelyik digitális példány szabadszavas keresőjével.
Egyébként tényleg szép kérdés, csak egy kicsit meredek.
Bár én is erősen filózom rajta, hogy Old Shatterhand keresztneve iránt érdeklődjek.


És lehet az enyém Old Firehand?
Dátum: 2009.03.20. 11:30:45
Hol található Laudun?
Franciaország
Olaszország
Spanyolország
Afrika


Miért kellene tudni, hogy hol van a franciaországi Laudun? Miről nevezetes? Akkor már inkább jöjjön az, hogy "Melyik megyében található Fazekasboda?"

Mi nem volt soha magyarországon fizetőeszköz?
korona
forint
zseton
pengő


A kérdés a jó, érdekes jelzőt is kivívhatja, kár a kis-magyarországért, és a zseton helyett írhatott volna mást...

Hol játszódik az István a király c. rockopera?
Görögország
Kárpát medence
Középamerika
Szovjetunió


Nagyon gyengus. És nem Kárpát-medence, illetve Közép-Amerika?

Milyen színű a menyasszony ruhája?
Fehér
Rózsaszín
Nincs is ruhája ;-)
Fekete


Elröhögős válaszos, ráadásul a megoldás csak a klasszikusnak nevezhető ruhára vonatkozik. A párom pl. jégzöld ruhában állt mellettem.

Ki volt Jancsi és Juliska ellenfele?
A boszorkány
A mostohájuk
Az óriás
A farkas


Ellenfele?

Melyikük nem valódi király?
Elvis Presley
I. István
Károly Róbert
Könyves Kálmán


Gyenguska.

Mikor született Csokonai Vitéz Mihály?
1100
1500
1773
1330


Többen szóváteszik, hogy túl közeliek a dátumok. Tessék, itt van szórás...


Ki Erick Cartmen apja?
Mr. Gerison
Cartmenné
Jimbó
Kenni

Csak Eric.
Dátum: 2009.03.20. 09:46:37
Idézet: Apollonoid - 2009.03.20. 07:23:17
Egy német mp44-es géppuska tárjába hány golyó fér?
20
32
34
28


Ezt tudnom kéne?

Még ha az mp42-t kérdezte volna... na de így?!

És ha ilyen spec kérdést tesz fel, akkor miért nem töltényt ír? Mert nem golyót tettek bele, az hót'zicher.
Ezt a HSZ-t nyugodtan megírhattad volna neki privátban is, mert az ebből kialakuló vita (na jó, beszélgetés) már nem témája ennek a topiknak.

Nekem egy kérdésem maradna (válaszolhatsz privátban is): Tudsz megjelölni olyan hivatalos forrást, amiből a statisztikai százalékodat vetted? Van a rendőrségnek, végrehajtási intézeteknek statisztikája arra nézvést, hogy a bűnözök milyen százalékos eloszlásban kerülnek ki a Magyarországon élő népek, népcsoportok közül?

A kvízkérdésed pedig - függetlenül attól, hogy minek szántad - rasszista felhanggal bír. Nemcsak most, 2009 első negyedévében, hanem bármikor.
Dátum: 2009.03.19. 12:21:31
Idézet: Horpika - 2009.03.19. 11:08:07
Törlést kérek, primitív!

Ki volt az Adidas cipők feltalálója?
Anyám tyúkja
Róka koma
Adolf Dasler
Kis P. Töhötöm

Pláne, hogy Adolf Dassler volt a neve...
Idézet: Mezfin - 2009.03.17. 22:54:16
Klausenburg mikor volt utoljára Magyarország része ?

1943 Május 13.-án
1947 Február 20.-án
1920 Június 4.-én
1920 Június 6.-án

Eddig 2x kaptam helyesirasi hibat ra.. csak szeretnem tudni melyik reszen is van?

Gyanítom, a dátum írásmódja miatt. Helyesen így szólna:
1943. május 13-án
évszám után pont, a hónapokat kis betűvel, a nap után nem kell pont, ha ragozva van.
Dátum: 2009.03.17. 15:10:53
Idézet: Birka - 2009.03.17. 14:46:19
Jucus szerinted az a jó kvíz kérés az, amit ki lehet guglizni? Ami nem a szürkedet mozgatja meg, hanem egy egyszerű search-al vagy megtalálod vagy nem, soha nem is érdekelt, és nem is fog érdekelni statisztikai adatok?
Szerintem a jó kvíz kérdés olyan, amit egy érett magyar ember tudhat eddigi tanulmányai, vagy napi ismeretei alapján. Esetlegesen klasszikus műveltséggel beszerezhető információk.

Nem a minim-max buherátor (spongyabob, dragonball stb..)
A tipmix és egyéb fogadó újság mániás (kinek mekkora a lábszaga, melyik évben hányat fingott a sportoló súlyemelés közben stb..)
Esetlegesen a focidrukker (Real, Arzenal, Fradi stb kérdések)
Mozirajongó, és bulvárbajnok (ki hol nem szerepelt, hány Oscart kapott, hány felesége volt stb..)
Hkk, Tf, Végzetúr lvl 40+, Lynux, Starcraft, Wow stb kérdések.

Én is örülök neki, ha általános műveltségű kérdés jön, és olyan dolgok derülnek ki belőle, amiknek érdemes utána olvasni, bar ezek über specek szerintem, de érdekességek, ezért a spec, de talán tartsuk meg kategóriát képviselik...

Természetesen lehetne a kvíz értékelésének alapelve az is, hogy amit a Gugli nem dob ki első 10 találatban, az nem jó kvíz kérdés! Vagy csak arra tehetsz fel kérdést, amely 2 szót a gugli első 2 találatban megválaszolja…

Bjork123: Sajnos már töröltem V2-ről, ahol próbáltam értelmes kérdéseket feltenni, V3-on meg CSAK olyanokat, amik átmennek, és szürkét megmozgatóak, valamint NEM Guglizhatóak ki! pl.:

-Éppen üres lett a 60 alma kapacitású kosaram melyből egyszerre három almát tudok megfogni. Hányszor kell markolnom, hogy üres legyen a kosaram? 47.92%
-Ha egy hajó merülési mélysége 6 méter, és az öböl vízmélysége, ahol a szárazdokkban áll 9 méter akkor milyen mélyen merül vízbe a hajó? 10%
-Amennyiben egy zsemle 27 Ft a boltban, akkor mennyi kp-t gomboltak le rólam a kasszánál optimális esetben, ha csak 7db zsemlét fizettem ki? 15%
-Ha egy étteremben 17 asztal és asztalonként 6 szék, valamint minden bútornak 4 lába van, akkor a betévedő vendég max. hány lábán ülhet egyszerre? 23.08%
-Ha egy vasúti szerelvény minden tagja 2 zsámolyos, zsámolyonként 2 tengelyes, akkor egy 20 kocsit vontató szerelvény hány kerékkel gurul sínenként? 12.9%
-Ha egy teherautónak 3 hátsó tengelye van tengelyenként 2 kerékkel, és az utolsó tengelyt felemeli menet közben, akkor hány kerékkel tapad az úton? 46%

Birka,
egyetértek a jó kvízkérdés definícióddal és azzal, amit felsorolsz, mint anti kvízkérdés. Az érdekelne, hogy hol húzod meg a határt a napi ismereteknél. Mert a Mátrix főszereplőjének neve szerintem még beleesik, de az már nem, hogy a Keanu Reeves hány Oscart kapott. Más szerint meg az is belefér. Ez eléggé szubjektív, mert valakinek az is benne van a napi ismeretekben, hogy Dundika hány naponta borotválja a szőrét (sic!).
Te nagyon szigorúan ítéled meg a kvízkérdéseket, és sok olyant is kiirtanál, amitől élvezhetőek, színesek lennének ezek a kérdések.
A kérdéseid jók - bár egy kvízolimpián agyhúgykövet kapnék, ha ezek a számolós-logikai kérdések kerülnének elém
Dátum: 2009.03.17. 14:39:56
Idézet: Roseprincess - 2009.03.17. 14:17:31
Idézet: Bjork123 - 2009.03.17. 14:11:08
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.03.16. 21:30:53
Melyik ország legendás lénye a Loch Ness-i szörny?
Írország
Kanada
SKócia*
Dánia

nc csak 3 hét eltiltás a feltevőnek és az értékelőknek...

Ezzel mi a baj?


Talán, hogy melyik ország? Skócia nem önálló ország. Meg hát a helyes írás.
Persze azért a 3 hét eltiltás kicsit durva, mert értelmes és jó kérdés ez szerintem, az aprócska részlettől eltekintve.


Én tettem fel a fenti kérdést, ezért érdekel, hogy miért rossz. Minden kérdésnél igyekszem precízen fogalmazni, hogy ne legyen benne hiba, ne legyen félreérthető, és lehetőség szerint minden korosztály tudjon rá válaszolni. Az ország kifejezéssel vaciláltam, mert ugyan nem szuverén ország Skócia (mint pl. Magyarország), de van saját parlamentje, van saját nemzeti bankja (létezik skót font). Számos sporteseményen saját nemzeti válogatottal indul.
Az alábbi rész a Wikiből idézve:

"Mivel Skócia az Egyesült Királyság egyik alkotó országa, államfője a brit uralkodó, 1952 óta II. Erzsébet.

Alkotmányosan az Egyesült Királyság egységes állam, egy szuverén parlamenttel és kormánnyal. Az 1990-ben alkotott devolúciós szabályok alapján az Egyesült Királyságot alkotó országok korlátozott önkormányzati jogokat kaptak, amelyeket a Westminsterben székelő Brit Parlament módosíthat, megváltoztathat, szélesíthet, vagy megszüntethet. Ilyen értelemben a Skót Parlament nem szuverén. De nem valószínű, hogy bármely brit parlament egyoldalúan, az illető ország polgárainak népszavazása nélkül megszüntetne egy belső parlamentet."
Dátum: 2009.03.17. 14:24:46
Idézet: Langel - 2009.03.17. 13:53:18
Igen, ebben az a fura, hogy még mindig nem tudom, hogy mi az.

Szóval ha valaki ennyire okos, és nem kell neki ilyen kérdésnél a google, akkor legalább világosítson már fel, ne csak fikázzon, hogy mennyire alap!!!! Bocsika!


Először egy Dékány András nevű író ifjúsági kalandregényeiben olvastam a sirokkóról. A sztorik az Adrián és a Földközi tengeren játszódtak.

A jelentését Piciklon már idézte a Wikiről.

És senki se írta, hogy alap
Dátum: 2009.03.17. 14:13:54
Birka,
bemásolnád az általad legjobbnak tartott kvízkérdésedet?
Dátum: 2009.03.17. 14:11:08
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.03.16. 21:30:53
Melyik ország legendás lénye a Loch Ness-i szörny?
Írország
Kanada
SKócia*
Dánia

nc csak 3 hét eltiltás a feltevőnek és az értékelőknek...

Ezzel mi a baj?

Talmácsi Gábor melyik kategóriában indul a Moto GP -ben?
250
király
800
125*

a számozottakhoz hozzátehetnénk, h "cc"
mivel 125 köbcenti, 250 köbcenti illetve 800 köbcentire vonatkoznak a válaszok...
ráadásul változhat, mivel elképzelhető, h elfogad egy új szerződést és a 250es géposztályban folytatja a közeljövőben

A köbcentiben igazad van. Az pedig már a 2008-as idény végén eldőlt, hogy 2009-től Talmácsi a 250-es géposztályban folytatja pályafutását. A kérdés inkább attól rossz, hogy nincs dátumhoz kötve, tehát mindig az aktuális jelen szerint kellene válaszolni, még akkor is, amikor évek múlva Talma megnyitja első sörözőjét vagy motorosboltját.
Dátum: 2009.03.17. 13:43:53
Idézet: Piciklon - 2009.03.17. 05:23:09
Idézet: Langel - 2009.03.16. 23:39:55
Ha szembetalálkozol a sirokkóval, mit mondasz neki?
Jó napot, felség!
Szentséges ég, micsoda erős szél! *helyes*
Istenem!
Nagyuram!

No de, ugye nem tudom a választ ezért ---> Google, ami kiírja, hogy

Információ A(z) sirrokó kifejezésre az Ön nyelvén nincsenek találatok.

Illetve, amit angolul leszűrtem (mert van még pár másik nyelven találat), hogy még a nokiához vmi köze lehet...

szóval kérném törölni,mert nem utánanézhető a dolog! Szerintem!


Khm...khm...ez az én utolsó feltett és átment kérdésem. (A hasonló stílusú grizzlys után hagytam fel végleg a kérdésfeltevéssel.)

Igen, tényleg általonos iskola. De spec én nem Rejtőtől, hanem a föci tanáromtól tudom.
Szóval sajnálom, hogy van akinek ez bántja a szemét. De azt hiszem már érthető, hogy miért hagytam abba.

*Jelenleg így áll: A kérdésre eddig 99 jó és 32 rossz válasz érkezett. Meglepő.

Magusocska, Lan: köszönöm.


A kérdés és a válaszok kiválóak! Még több ilyent és hasonlót...
Ha valakinek nem tecc, akkor küldd hozzám
Dátum: 2009.03.17. 13:16:09
Idézet: Kissolyom - 2009.03.17. 12:40:18
Hogy hívják a Barátok köztben a kutyát?
Buksi
Buci
Benci
Berci

azért van egy bizonyos szint ami alá ne süllyedjünk már le


Megéljük még, hogy valaki majd rákérdez a kutyus nyakörvének színére is... remélem nem adtam ötletet.
Dátum: 2009.03.16. 11:04:53
Idézet: FeketeS - 2009.03.15. 21:17:22
Idézet: Over - 2009.03.15. 20:47:37
Mit jelent a "Spleen"?
Az elektromos gitáron egy csúsztatási forma, érdekes hangzást ad.
Egy biciklis trükk neve, ahol az ember az első keréken áll, és úgy hajt
A reneszánsz művészetben létrejött díszítési módszer az építészetben
Magányos, melankólikus állapot, a világtól való elforduló lélekállapot

Nem és nem, nem vagyok két lábon járó idegen nyelv lexikon.

No comment, spec.

Ki játszotta a főszerepet az Amelie csodálatos élete c. filmben?
Audrey Tautou
Audrey Hepburn
Jennifer Lopez
Jennifer Aniston
Film nem rossz, de ne keljen már ilyenekre emlékeznem ki hol szerepelt.

Ismert film, főleg az hogy francia, és innen már könnyű


1. Spleen - Egyáltalán nem speciális tudás. Gimnáziumi irodalomórán találkoztam először a kifejezéssel, és emlékszem még rá, pedig marha régen volt.

2. Amelie csodálatos élete - Ha arra emlékszel, hogy nem rossz film, akkor az nem ugrik be, hogy ki játszott benne? Akkor minek mozizol?
Dátum: 2009.03.14. 20:58:19
Melyik nem Mobilfajta?
Sony Ericson
Opel
Motorola
Nokia


Igényes
A mai kor gyermeke. Huszonegynéhány éve rákérdezhetett volna arra, hogy Milyen színű telefon nincs? Fekete - Piros - Lila - Fehér. És megtette volna, esküszöm...

Hogy nevezik a csecsemők még be nem nőt koponyacsontját?
Gödör
Luk
Nincs neve
Kutacs


Tényleg ötletes, jó kérdés, kár azért a Nincs nevéért és a "nőt"-ért.
Oldal: 12345678910