Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Dozer

Dátum: 2010.01.14. 18:48:24
bocsánat a ronda külalakért, nem vagyok nagy fórumhasználó...
Dátum: 2010.01.14. 18:45:24
Felzárkoztatási "hülyeség" a jelenlegi összes világon van, szinguláris ismereteknek hívják, mondjuk szétesik tőle a karakter olyan gyenge lesz, de ez egy másik kérdés.


Ez szakértelem, mi most konkrétan csp-ről beszélünk ha jól emlékszem A szakértelemért LE-vel "fizetsz" a csp-ért nem... (ne köss bele az elementárisba ok? )

Ha meg van fogva a portya és nem lehet nagyokat rabolni, akkor praktikusan nem tudsz sokkal kevesebb LE-t veszíteni, mert a többiek se fognak sok LE-t veszíteni.
Játékra fordított idő ugyanannyi, az téged miért zavar, hogy valaki később indulva, de a játékra ugyanannyi időt szánva veled egy szintű lesz? Az hogy holtidőben 0 LE-vel 3 vagy 5 napot "csücsül" egy karakter egy szinten nem tűnik releváns problémának.


Ezt a két dolgot vonjuk már össze ha kérhetem... 0 LE-vel 3-5 napot csücsül, ez szélsőséges eset! Átlagot kellene nézni... épp azért vannak az ilyen fejlesztések mert a játékvezetők sosem az "átlagot" nézik... (ugye szokás emlegetni hogy "sírnak" a TOP karakterek, vagy "szúrjunk ki" a VF-esekkel, s nem véletlenül írják ezt sokan...)
És itt jön képbe a holtidő, amiről beszélsz! Ez az ami igenis fontos... Mert a holtidő ad arra lehetőséget hogy veszíts, vagy éppen nyerj LE-t...
És ha innen nézzük, nem játszik ugyan annyi időt az aki sok csp-t kap, annál aki ugye normál csp-vel gazdálkodik...

Azt írtam hogy a portya meg van fogva, nem azt hogy nincs benne LE!!! Nem mindegy hogy pl: 2 hónapon át vesztek naponta 500 LE-t, vagy 3 héten keresztül... (egy adott szint-intervallumban)

Ki a búbánatot érdekel, hogy a V3-on (meg v2-n és v1-n) mi megy?


Ha új világot indítasz nem a meglévőkből merítesz tapasztalatot???

Azt azért megsúghatnád, hogy ezzel a módszerrel hogyan jönne össze egy felzárkózás...


Hát legyen... Ha érdemes portyázni, a játékosok elköltik a portyapontjaikat... Plusz Tp-t kapnak, ezáltal gyorsabban fejlődnek! ( a vesztes csatákat ne nézzük most...)
Nem annyira látványos, mint +30-40-50 vagy 200 csp naponta, de aktivitással igenis faragható lenne a hátrány... Persze-persze lehet azt mondani hogy ha megérné portyázni akkor mindenki csinálná és nem lenne benne felzárkóztatási lehetőség, de ha valaki aktívabban játszik és mondjuk 30-as beállítással csinálja, az igenis hozhat a lemaradáson...
És én ebben hiszek... ha valaki be akar érni szintben, az játszon akítvabban mint én... de ne úgy érjen be hogy kedvezőbb feltételeket kap, csak azért mert később indult...
Vagy ez túl fura így?
Dátum: 2010.01.14. 18:44:33
.
Dátum: 2010.01.14. 18:42:11
uhhh kicsit szátcsúszott... mindjárt orvoslom a problémát
Dátum: 2010.01.14. 13:37:18
Olybá tűnik a "nagy" karakterek mintha elfelejtették volna hogy a játék 40-50. szint körül is tud változatos és izgalmas lenni.. sőt tovább megyek, 15-20. szinten is...
Nem kell ahhoz 100. szintű felszerelés hogy eseménydús legyen a játék....
Dátum: 2010.01.14. 13:21:29
Idézet: winnie - 2010.01.14. 12:10:00
minden karakter tud nyerni, ha akar - a különbség az, hogy ki akar erős karakterekkel (is) csatázni és ki akar lemaradni és inkább gyengéket ütni, mert az erősebbekkel nem boldogul.


pfff... Aki alacsonyabb szintű az nem tud erős karakterekkel csatázni??? Akkor a pókok mik??? vagy azok is csak akkor erősek ha 70 fölött vannak??? Ne kössük már szinthez az erősséget... Mindenhol lehet találni "izgalmas" ellenfelet....
Dátum: 2010.01.13. 10:43:30
értem én, de legalább a háború csarnokos LE-t adják már meg, azért aktivitással megdolgozik az ember!!!
A háború csarnokának semmi köze nincs a lélekkúthoz, az azzal növekszik ha az adott szövetség aktívan részt vesz a háborúban! Az aktivitást meg igenis jutalmazni kell, legalább a háború csarnokában felgyűlt LE-vel!!!
A legegyszerűbb háborús fejlesztés az lenne ha reformot hoznának ba a háború csarnokában! Az nem hat a vesztes szövetségre, a lélekkútjukban attól nem lesz kevesebb...
Ott kellene változtatni, hogy azt, vagy akár (és most kövezzetek meg) a többszörösét megkapni! Hiszen azt a játékosok hozzák össze...

ez is csak álom lesz úgyis...
Dátum: 2010.01.13. 04:32:29
Itt egy szép példa, hogy a V3-on a háború egy kalap lótrágya :

a Hajnalpajzs szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +70529 töltődés a szövetség Lélekkútjába.
Lélekkútjuk 120k-val nagyobb mint a miénk, a végeredmény:
Hajnalpajzs 458 229 2010. Január 08. Ma, 04:28 Részletek

A háború csarnokából 102567 LE jött volna...

Ezen kellene változtatni tisztelt játékvezetőség!!!!
Dátum: 2010.01.11. 14:20:30
és ugye szidjuk a VF-eseket... most az új szakinak hála aki csak portyázik, az még lassabban fog fejldőni!!!
Dátum: 2010.01.11. 14:20:23
és ugye szidjuk a VF-eseket... most az új szakinak hála aki csak portyázik, az még lassabban fog fejldőni!!!
Dátum: 2010.01.11. 13:39:51
Tehát ha valaki ezt választja CSAK portyázik... ergó: Spektrális, sajtolás, csapda, elementáris szakikkal mi lesz??? (mert aki visszafogottal vadászik azoknak ezek a szaik is fel vannak húzva) mert ugye a vadászat nem csak tp-ből áll....
Dátum: 2010.01.11. 13:26:14
Idézet: CaveMaN - 2010.01.11. 10:51:29
Dózer (már megbocsáss), miért kell jutalmazni azokat, akik az ég adta egy világon semmit nem tettek/tesznek jobban a játékban, csak mondjuk 1 hónappal korábban indulnak?


Akik nem tesznek semmi azokat beéred a "felzárkózási" lehetőség nélkül is... Aki meg normálisan és aktívan játszik, annak meg akkora lesz a szintje hogy téged nem fog elérni, ergó a te álltalad említett elverésről szó nincs! Továbbá mi ez a jutalom? Ez nem jutalom hanem IDŐ!!! Ezt értsük már meg!!!

Idézet: CaveMaN - 2010.01.11. 10:51:29
Hogy én is az 1 hónappal később indultakat verjem utána rommá? Ez szerinted játék?

Mindig lesz olyan aki elver, akár azonnal inulsz, akár 1 évvel később... A V3-ra én is fél évvel később regisztráltam, most 50-es vagyok és bizony az 55-56-os karakterek zöme elpicsáz... (pedig nincs rossz karakterem..)
De ez a játék!!! Mi garantálja azt hogy ha egyszerre indulunk mondjuk te nem leszel 5 szinttel magasab??? Erről van szó.... az aktivitás a kulccsa mindennek, épp ezért fölösleges lenne ezt a "felzárkóztatási" hülyeséget bevezetni...

Ez a felzárkóztatás annyit fog tenni hogy pl: aki később jött az nem 30 csp-t hanem 60-at kap??? Mert ha én AKTÍV játékos vagyok, biztosan ezt választom! Miért is? 2 naponta levadászok 120 csp-t (ugye a portya meg van fogva, nem lehet majd ott sem nagyokat rabolni) leüttetve tartom magam és szépen rohanok felfelé úgy, hogy sokkal kevesebb LE-t vesztek mint az aki lassabban halad, kevesebb csp-t kap! És még mielőtt lehülyéznétek, ne csak a csp-t nézzétek hanem a már említett IDŐT is!!! Rövidebb idő alatt kevesebbszer lehet elkapni a karaktert ez matematika! (és ugye egy olyan játékos aki sokkal több csp-t kap, sokkal kevesebb időt tölt el egy szinten már ha AKTÍV)


Idézet: CaveMaN - 2010.01.11. 10:51:29
A kiépített szövetséges valóságtól messze elrugaszkodott ötletedről külön nem is mondanék véleményt, mert az épületek használatával kapcsolatos korlátozásról elég régóta beszélünk.


Régóta beszélünk... de csak beszélünk!!! A V3-on ez megy a mai napig! aki később jött belépett egy már elég jól felépített szövetségbe és óriási előnnyel játszik! (pl:akadémia ugye) Én csak tudom, mi magunk építettünk mindent amink most van!


Sokakkal konzultáltam és mindenki osztotta a véleményem... A Vihar Lovagok szövetség 90%-a nem fog regisztrálni a V5-re ahogy olvasom a fórumunkra írtakat, éppen ezért... A felzárkóztatást inkább úgy kellene megoldani hogy legyen értelme portyázni! Hiszen aki valóban fel akar zárkózni, az aktívan játszik!
Dátum: 2010.01.11. 09:18:24
Te se látsz akkor sokkal tovább CaveMan...
Aki fél évvel később indul annak miért kellene beérni azt aki időben indult??? Aki időben elkezdte az "munkát" fektetett abba hogy ott legyen ahol van... A te állításod szerint akkor várok 3-4 hónapot a szerver indulást követően, aztán a már kiépített szövetségekben 3-4 szer olyan gyorsan haladok mint aki keserves munkával felépítette azt...
Ez szerinted jó dolog??? Igen is ha én régebb óta játszok, akkor tartsak előrébb mint aki csak most regisztrált, ez így van rendjén...
Dátum: 2010.01.09. 04:13:42
És ha az épületek használhatóságát konkrétan az épített LE-hez és az épület építési költségéhez kötnénk???
Írok példát:
xy-nak 1.5 milliós építése van...
Ilyenkor 13-as védőfalat és gyakorlóteret képes használni csak, hiszen a 14-es védőfal/gyakorlótér már 1660000 LE-be kerül...
tehát ha 20-as védőfal/gyakteret akar használni akko 3640000 LE építésnek kellene lenni..

Ez az épületet töbségénél használható lenne...

1.5 milliós építésnél pl csak:
13-as mágustorony
13-as térkapu
13-as palota... stb használhat... ahogy növeli az épített LE értéket, annál magasabb szintű épületeket használhatna...

értitek mire gondolok így kora reggel?
Dátum: 2010.01.08. 20:49:24
"egy régóta tervezett webes optimalizáció"

Ez mit jelent pontosan?
Dátum: 2010.01.06. 10:45:12
Amúgy egy kicsit belegondolva elférne a VF és ez az új szaki egymás mellett... Ha nem 50. szinten adná ezeket a plusszokat a 2 szaki hanem mondjuk 100. szinten, egyből elgondolkodtatná a játékost hogy vajon megéri e egyáltalán kifejleszteni mindekettőt... DE a lehetőség adott lenne rá! Vagy az egyikben jó, vagy mindkettőben egy "kicsit", de úgy is lehetne eredményesen játszani...

A baj ottvan szerintem hogy ezek a fejlesztések mindig egy réteget céloznak meg! Egy VF-es nem fogja elfelejteni a szakiját ezért az biztos...
Illetve a régi kérdés ismét aktuális lett: Ehhez a 2 szakihoz miért kell akadémia? Ha nem kellene nem lenne vita sem, mert mindenki EGYENLŐ feltételekkel indult volna ebben a témában!

És jogosnak érzem az átlag játékos sérelmeit is, hiszen az EGYENLŐ feltételek nem valósulnak meg... A szakértelmekez nézve a szövetségi plusszok érintsék csak a szövetségi életet! pl: epikus specializáció, építés (ha valamit, az építés szakit én akadémiához kötnék az biztos!)
Tehát mégegyszer: Azok a szakértelmeknek kellene az akadémiához kötődni ami nem a karakter egyéni erejét befojásolják, hanem a szövetség életében betöltött szerepét, eredményességét...
Nincs a TOP szövetségeknek mit építeni? Hát persze hogy nincs... kb 20. szinttől maxolt építéssel építkeznek, jó hogy gyorsan haladnak... Ha legalább 7-es akadémához lett volna kötve az építés egyből nem itt tartanánk...

Vannak hibák, de hol nincs? Alkalmazkodni kell...
Dátum: 2010.01.06. 09:23:26
Én gratulálok a fejlesztésekhez Miklós!
Bár szeretek portyázni, az új szakit nem fogom megtanulni, mert az ok hogy a visszafogottat lehet felejteni, de akkor ha portyázásra megyek rá, felejtenem kell az elementárist is (minek ha nem vadászok?), a 30-as csapdára sincs nagyon szükség, illetve a 60-as sajtolást sem érzem kellőnek hozzá... nem beszélve a spektrálisról és a vezetőkészségről... Így összességében pedig nem éri meg!

Tudom ez amit írok egy véglet! De a jelenlegi rendszer azt sugallja hogy 2 út áll egy karakter előtt: vagy vadászatból, vagy portyázásból fejleszti főként a karakterét, a kettő együtt hatásosan a V3-on nem megy...

Lehet lepontozni nyugodtan, de aki számol és gondolkodik egy kicsit az tudja miről beszélek

A többi fejlesztés viszont nagyon tetszik, főleg az új épület, egy 40. szintű karakternek már sok ép kell (entitás, epikus, kalandok, háború..stb) nem árt ha gyorsabban regeneráljuk majd...

A felvetéstől: miszerint nem tudom majd kontrolálni hogy mikor jövök 15% Ép fölé, nem félek, ez egy játék... ha elkapnak és legyőznek meg is érdemlik a jutalmat!

Az új szakiról még egy vélemény: Jól gondolja meg az aki kifejleszti! Ahhoz tényleg aktív játék kell és nem biztos hogy egy "gyengébb" karakter profitál belőle annyit mint a vadászatból!
Ezt a fejlesztést szerintem az erősebbeknek találták ki, nem hiszem hogy a gyorsabb fejlődést segítené elő, amit a TOP karakterek várnak... Hiszen kétlem hogy vadászna az a karakter aki ezt kifejleszti! És akkor marad a helyzet úgy ahogy eddig volt... Még egy szaki ami nem a gyors fejlődést preferálja...
A TOP karatereknek ideje lenne elfogadni azt a tényt hogy a középmezőny NEM akar az ütőtávjukba esni és nem is fog! Amint már többen is írták: ALKALMAZKODÁS! erről szól az egész...
Dátum: 2010.01.05. 20:06:35
Ez most komoly? Mert ez még viccnek is rossz... Mennyi ősköved van jelenleg? Tudod mit kifizetem neked csak törölj....
Dátum: 2009.12.28. 19:43:48
hahhóó most akkor megy a V4??? elég fura hogy belépek és mindent lehet csinálni
Dátum: 2009.12.21. 13:18:19
Meddig tart egy kicsit komolyabb építőnek kimaxolni egy kincseskamrát??? Amíg épülget a szövetség addig maradhat a "normál" szövetségben az emberke nem? Elég akkor átlépnie ha a megbízott építők végeztek... (mondjuk 3 építő fejenként 2 epikus kincsért meglehet hogy elég hamar megcsinálná...)

Én kicsit borulátó vagyok így