Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

A biztosításokat senkinek sem kell elmagyarázni: egy csekély rendszeres díjért biztonságot kapsz, ha valami bajod esik neked, autódnak vagy lakásodnak, komoly összeggel kárpótolnak. A biztosítás tehát egy jó dolog. De vajon tényleg ennyire egyszerű ez?
A biztosítások bizonyos szempontból hasonlítanak a szerencsejátékra: egy bizonyos összeggel egy esemény bekövetkeztére fogadsz. A nyereményed várható értéke pedig az esemény bekövetkezési valószínűsége szorozva a nyereményösszeggel. Tehát pl. ha egy életbiztosításra 2 milliót kapsz, és 10 év alatt 2% a valószínűsége, hogy meghalsz, akkor 0,02*2000000=40000 Ft a várható nyereség. Ha a havi díj 500 Ft, akkor az 10 év alatt 60000 Ft, tehát a lottóhoz, ruletthez és más szerencsejátékokhoz hasonlóan bukóban vagy a bankkal szemben, a 20000 Ft a biztosító nyeresége.
Persze a dolog nem ennyire egyszerű. Ha nincs biztosításod, akkor vagy nagyot nyersz (se biztosítási díjat nem fizetsz, és még meg sem halsz), vagy a családod nagyot bukik (nemhogy meghalsz, de még anyagi tartalék sem keletkezik). Tehát a biztosítás nem egy nyerő fogadás, egyszerűen a kockázatokat csökkenti, a legjobb eset kevésbé lesz jó, de a legrosszabb is kevésbé lesz rossz. A dolog mondjuk még ennél is árnyaltabb, érdemes megnézni a különböző biztosítási formákat.
Lakásbiztosítás. Ez az, ami a legkevesebb embernek van. érthető okokból, rengeteg a mendemonda, hogy betörés esetén a biztosító ilyen vagy olyan magyarázattal nem fizet, leégni meg... ugyan, soha senki ismerősnek nem égett még le a lakása. De ha a dolog mégis bekövetkezik, akkor itt bukhatod a legnagyobbat. Ha leég a lakásod, vagy teljesen kipakolják, onnan nagyon nehéz felállni. Akinek van vesztenivalója, annak mindenképp ajánlom, de megbízható biztosítót válasszon, és ne feledje, a díjból lehet alkudni...
Autó biztosítás. A kötelezőről ne beszéljünk (hiszen az úgyis kötelező), a casco egy érdekes téma. Autót elég gyakran lopnak, és az autó elég gyakran össze is törik, szóval ez egy ésszerű biztosításnak tűnik. A bökkenő csak ott van, hogy a várható értéket a biztosító ésszel számolta ki, és a biztosítási díj is a valószínűségekkel arányosan magas. Egy gyakorlott és óvatos vezető, ha a casco fizetés helyett ezt az összeget berakja egy kamatozó bankszámlára, ha tényleg történik valami, nagy eséllyel még mindig jobban jár, mintha fizeti a biztosítást: ugyanis a biztosító elsősorban belőlük él, nem pedig a vagány és/vagy béna vezetőkből. Ahhoz tehát, hogy kell-e casco, vagy sem, ismerned kell a saját vezetői tudásodat, a kockázatvállalásodat, és a statisztikát, hogy a te autódat mekkora valószínűséggel lopják el.
Életbiztosítás. Én ezt tartom a legértelmetlenebb biztosításnak - arra fogadok, hogy meghalok? Aki képes kigazdálkodni az életbiztosítás díját, az valószínűleg félre és tud tenni annyit, hogy ha történik valami, a családja ne legyen gondban. Ráadásul, míg a lakás vagy autó káreseménynél sokszor rajtad kívülálló okok is közrejátszhatnak, amelyekre nincs befolyásod, a halálesetek nagy része "természetes". Ha egészségesen táplálkozol, eleget alszol, nem stresszelsz, akkor az életbiztosítás nyereményének várható értéke nagy mértékben alatta lesz a ráköltött összegnek....
Egyébként ezt a biztosítók is tudják, hogy az életbiztosítást a legnehezebb eladni. Ezért találták ki az ún. életbiztosítással kombinált befektetéseket. Ekkor gyakorlatilag részvényeket vagy befektetési alapok kötvényeit vesz neked a biztosító, "fialtatja a pénzed", viszont a hozam egy részéért életbiztosítást kell venned náluk. Mivel a teljes összeget "életbiztosítási befektetésként" számolják el, nincs kamatadó, sőt, adókedvezményt is lehet igénybe venni utána (vagyis lehetett). Viszont az életbiztosításon kívül számos további költséget vonnak le, és 10 évig nem veheted ki. Gyakori az ilyen "befektetéseknél", hogy pár év múlva ránézel, és kevesebb pénz van a számládon, mint amit összesen befizettél. Még ha az adókedvezményt is beszámolod, akkor is rosszabbul jársz, mintha a bankban tartod. Persze akkor nincs életbiztosításod.... (de ezzel kapcsolatban ld.: aki képes kigazdálkodi az életbiztosítás díját...) Ha ilyenbe akarsz belevágni, alaposan számold át a díjakat, költségeket, van olyan biztosító, ahol egy szép nagy átverés az egész, van olyan, ahol egészen korrektek.

Értékeld a témát!
Dátum: 2009.05.04. 13:49:32
A következő ötlet merült fel, amely vagy a 4-es világon kerülne megvalósitásra, vagy egy választható opció lenne mindenkinek:

15 (20-50) %-kos szabály eltörlése, helyette, ha megtámadnak, és veszítesz, az ÖSSZES elvesztett ÉP-t visszagyógyulod. (mega-sebgyógyitás)

Mire lenne ez jó?

Az élmezőnyben továbbra is panaszkodnak, hogy az elhúzás és a taktikázási lehetőségek széles skálája miatt gyakran megtörténik, hogy nem lehet ellenfelet találni, vagy legalábbis csekély a választék. Nyilván, mert mindenki a 15% alatt sunnyog. A portyabeállitásoknál lehetne egy új beállitás, ha ezt választod, akkor 15% alatt is támadhatjátok egymást azokkal, akik szintén ezt a beállítást választották.
Cserébe nem kell attól félni, hogy elvernek, és nem lesz elég ÉP-d térkapuzásra, epikusra - ha kikapsz a csatában, vissza-sebgyógyitod a teljes sebzést.
A játék persze ettől izgalmasabbá is válna, nőne a tét, nem lehetne biztonságban vadászgatni.

Az is lehetséges, hogy ezt nem a jelenlegi világokon vezetjük be, hanem majd az újonnan induló 4-es világ szabályrendszerébe integráljuk be (de akkor ott ez nem választható lenne, hanem kötelezően műkődne - a 3-as világgal ellentétben, a 4-es az átlagosnál is harciasabb lenne).
Dátum: 2009.05.04. 11:45:41
Gratulálok a nyerteseknek!

A nyereményekkel kapcsolatban: a nyerteseknek a sportingbet kiküldött egy emailt, ahol megadod a karaktered nevét és a világot, ahol játszol. Az adatokat nekünk küldik tovább, az ősköveket szerdán fogjuk jóváirni.
Dátum: 2009.05.04. 11:37:03
A kereskedelem szakértelmet maximalizáltuk 170. szintben.
Dátum: 2009.04.30. 16:39:52
Vannak már ilyen tárgyak a játékban (epikus gyűrű v nyaklánc), ez ugyanúgy működik, amikor találsz az epikus szörny ellen, akkor a sebzésed ennyivel megnő (és a sebzése ezekkel a tárgyakkal összeadódik).
Dátum: 2009.04.30. 14:53:12
Elkészítettük az ún. ismételhető küldetéseket. Az ismételhető küldetéseket a Küldetések menüpontban találod meg, akkor, ha legalább 100 küldetést teljesítettél. Az ismételhető küldetéseket bárhányszor megcsinálhatod, jutalmul nemcsak lélekenergiát kapsz. Ha esetleg épp nem tudsz a normál küldetésekkel haladni, vállalj el egy ismételhető küldetést!
Az ismételhető küldetéseket a későbbiekben fejleszteni fogjuk, a különböző küldetésekért különböző típusú jutalmakat lehet majd kapni. Az ismételhető küldetésekkel kapcsolatos változtatás jogát fenntartjuk (azaz lehet, hogy lesznek küldetések, amelyeket törlünk, cserélünk vagy módosítunk).
Dátum: 2009.04.30. 14:49:12
Már egy ideje fent van ez a topic, úgyhogy ideje leírnom, hogy mit tervezünk a kristálypontokkal.

A várható fejlesztéseknél olvashattatok róla, hogy a játékba tervezünk egy kalandrendszert. A kalandok során lehet többek között szörnyekkel csatázni, tulajdonságpróbákat tenni, feladványokra válaszolni. A rendszer eredetileg a kalandokat generálta volna, előre megírt elemekből.
Baratynak azonban volt egy zseniális ötlete. A kvíz sikere alapján, lehetővé tesszük, hogy a játékosok is írjanak kalandokat. A dolog előnye, hogy ez esetben nem generált kalandok lennének, hanem egyenként szerkesztett, egyedi szöveggel bíró kalandok. A kalandok szövegét a többi játékos értékelhetné, és akár a fórum topicoknál, itt is szűrhetnél, hogy csak olyan kalandot akarsz kapni, aminek a szövege legalább 5-ös pontszámot kapott. A kaland írásának feltétele lenne a kristálypont, így biztosítanánk, hogy tényleg minőségi kalandok szülessenek. A kalandok létrehozói jutalmat kapnának, csakúgy, mint a kvízkérdések írásakor.

Ez egy elég összetett fejlesztés, várhatóan LEGKORÁBBAN csak augusztus-szeptemberre tud elkészülni, de azért már most is szívesen látunk ezzel kapcsolatos ötleteket, és gyűjtsétek a kristálypontokat!
Dátum: 2009.04.29. 17:37:02
A védekező állat fejlődik dolgot hamarosan megvalósítjuk.

Én a fejlődés képletét nem bonyolitanám el úgy, ahogy Birka írta.

Az állat egy fix TP-t fejlődne vereségnél. Az intelligens kedvencnek sem kell ezt feltétlenül módosítania. Az állat akkor fejlődik, ha az aktuális szintje kisebb vagy egyenlő, mint a gazdi szintjének a kétharmada.

A dolog célja a felzárkóztatás lenne, nem pedig az, hogy a karakterek az állatukat gyorsabban fejleszthessék.

Beszéltünk még egy dologról, hogy az állat gyógyítása növelje a morált is kis mértékben.
Dátum: 2009.04.29. 16:50:24
A játékleírásba bekerültek a 3. világ eltérő szabályai is, amelyek korábban csak a fórumon voltak olvashatóak.
Dátum: 2009.04.28. 11:40:01
A "legyél ugyanannak a szövetségnek tagja 5 hónapig" küldetés módosult 2 hónapra.
Dátum: 2009.04.28. 11:39:14
címadó topic updatelve.
Dátum: 2009.04.28. 11:33:00
Olvasd vissza amit írtam, többször is: megmondtam, hogy a prémium tárgyak árának őskő csökkentésével együtt a tárgyak is gyengülni fognak. Aztán később hozzátettem, hogy technikailag nem tudom megoldani, hogy olyan tárgyak tulajdonságait csökkentsem, ami már van játékos birtokában, ezért csak a fegyverek sebzése fog csökkenni picit (viszont a min. sebzésüket felemeltem, hogy a szórás csökkenjen).

A lélekenergia ár növekedéséről: a növelés fokozatos volt, furán nézett volna ki, ha egyik prémium tárgy ára még a szintjéhez képest N, a következőé már 2*N. A játék 1-2 legerősebb karaktere ezzel szerzett valamekkora előnyt, de ez még mindig kisebb gond, mintha további 10 szintig maradt volna minden, ahogy volt, és a tárgyak ára nem 30, hanem 40-45 őskő körül lesz 50-60. szint környékén.
Dátum: 2009.04.26. 21:35:05
A hétvégén megcsináltam és feltöltöttem a következőket:
- az állatfelszerelések árának drasztikus csökkentése
- a magasabb szintű prémiumos tárgyak őskő költségének csökkentése, és emellett LE költség növelése

A postokat és érveléseket végigolvastam, és ezek alapján azt hiszem, a specializációt nem biztos, hogy piszkálni kéne.

A nullázással kapcsolatban, konzultálok majd Barattyal, lehet, hogy meg tudjuk oldani vhogy, hogy csökkentsük az árat: ahogy Kócos is irta, 1 őskőért többet nullázhass, talán ez lenne a legkorrektebb megoldás (több levelet kaptam azzal kapcsolatban, hogy az ősköves nullázás megszüntetésének nem örülnének).
Dátum: 2009.04.26. 21:07:13
A magasabb szintű állatfelszerelések őskő ára jelentősen csökkent, nagy részük felére-harmadára! Ezenkívül a magas szintű prémium tárgyak (fegyverek, páncélok, pajzsok, varázslatok) őskő ára is csökkent, viszont LE áruk megnőtt. Emellett ezeknek a fegyveknek a sebzése is egy picit csökkent. A nem ősköves tárgyak nem változtak. A varázslatok közül a kinetikus detonáció és a lélekégetés sebzése kis mértékben nőtt.
Dátum: 2009.04.24. 15:51:38
Rendben, akkor a ppből nullázás elvetve.

A nullázásra, ha azt akarjátok, hogy megmaradjon az ősköves lehetőség, még azt be lehet rakni, hogy a beállitásoknál legyen valamiféle "parental control". Beállitod magadnak, hogy havonta max. hányszor akarod használni.
Azon is elgondolkodom, tudjuk-e vhogy a nullázás árát csökkenteni, de az 1 őskövet már nem tudom hova lehet csökkenteni, a törtszám kezelését elég nehézkesen kezelné arendszer.

Idézet: Kocos - 2009.04.24. 13:15:19

1/c A jatekido jelentosen csokkentheto lenne, ha egy pipaval (checkbox) vadaszatkor el lehetne erni, hogy amint fullon van az ember allatokkal megszakadjon a vadaszat.

Na ezt nem értem...

Idézet: Kocos - 2009.04.24. 13:15:19

3/ A specializacional mi a cel? Olcsositas? Az, hogy ne lehesen mindent tult speckoval fejleszteni? Az, hogy ne legyen erdemes min tult speckoval fejleszteni? A nem premiumosok felzarkoztatasa?

Az eredeti koncepció az volt, hogy ne tudjál MINDIG specializáltat fejleszteni, mivel az őskőért váltás túl költséges, nem érdemes folyton váltogatni. A játékosok viszont arra panaszkodnak, hogy "kényszerük van", hogy folyton váltogassák, akár a 10 őskő áron is! Erre az egyik megoldás, hogy a "kényszert" megszüntetjük, azaz nem lehet állandóan használni, de legalábbis korlátozzuk a dolgot.
Az semmiképp sem járható út, hogy a dolgot ingyenessé tesszük, akkor ezzel az erővel az egész specializációt ki lehet szedni a játékból, és berakni helyette hogy eleve olcsóbb a tulajdonségokat fejleszteni...
Dátum: 2009.04.24. 12:10:48
A nullázással kapcsolatban: ezen sokat gondolkodtam, és lehet, hogy megengedem, hogy portyapontért is lehessen nullázni. Bár mondtam, hogy a portyapontot nem tervezzük erőforrásnak, és ezért értelmét sem látom, hogy portyázáson kivül másra lehessen használni, az idők kezdete óta megy erről a sirás, és tudtam is, hogy ez lesz, akinek felmegy maximumra, azt nagyon zavarni fogja.
Így akkor egy taktikázási lehetőséget adunk, eldöntheted, hogy miből nullázol, csp-ből vagy pp-ből. Mondjuk nem tudom, hogy ez nem fogja-e túlzottan csökkenteni a kronokompenzáció értékét.

A specializációról látom megy még a vita, ezzel kapcsolatban valamilyen módon kéne találni egy olyan megoldást, amivel mindenki elégedett, és senkit sem ér hátrány. A szintlépéses dolog érdekes, de szerintem túlzóan megengedő, max. 2-3 szintenként kéne engedni (esetleg páros szintlépésnél automatikusan használhatod 1x, páratlan szintlépésnél pedig őskőből 1x).

Az 1. és 4. ponthoz Baraty sem kell, ezeket igyekszem jövő hétre megcsinálni. Viszont az 1.-es ponttal kapcsolatban. Furcsa módon, de több olyan panaszt is kaptam, hogy a tágyak magas szinten túl olcsók a szerzett LE-hez, és a tulajdonságnöveléshez képest. Tehát az őskő ár csökkenésével az LE ár növekedni fog valamennyit, a tulajdonságokat úgysem tudom nagyon megpiszkálni azoknál a tárgyaknál, amelyek már valakinek a birtokában vannak.
Dátum: 2009.04.24. 11:59:25
Az NPC horda fejlesztési dokumentációja már kész van, most azért van pár sürgősebb dolog, de remélhetőleg hamarosan elkészül! Sajnos, a programozása nem lesz éppen egyszerű, de megoldjuk.
Dátum: 2009.04.23. 12:56:48
Felmerült olyan igény, hogy komplett szövetség válthasson hordát. Egyedi alapon ilyet senkinek nem csinálunk meg, legfeljebb egy fejlesztés formájában, amely bármely szövetség számára elérhető. Ennek a következő módja lenne:

1. A szövetségnek fel kell építenie egy épületet, amely csak őskőből készül. Az épitési költség cirka 500 őskő lenne.
2. Ezután lehetőség van 3 új épület egyikének megépitésére, attól függően, hogy mely hordába akarnak váltani. Az épitési költség drasztikus lenne, pl. a szövetség összes épületének költsége / 10 LE.
3. A felépítése után a szövetség hordát vált. Itt néhány technikai részletet tisztázni kell, hogy az is váltson-e, aki csak 1 napja lépett be a szövetségbe meg hasonlók.
4. A hordaváltás megtörténik, 1. és 2. épület lerombolódik.
Dátum: 2009.04.23. 12:48:56
Akkor még egyszer, egy rövid összefoglaló:
1.) A magasabb szintű tárgyak árának egy kisebb mértékű csökkentését elfogadom, de ezzel együtt a tárgyak erőssége is lehet, hogy egy kicsit csökkenni fog.
2.) A specializációnál bevezetjük, hogy őskőért is csak 1x lehessen váltani havonta (de emellett megmarad a havi 1x ingyenes váltás).
3.) A nullázásnál megszüntetjük azt a lehetőséget, hogy őskőért lehessen nullázni, csak a cselekvéspont marad.
4.) A magasabb szintű állatfelszerelések ára lecsökken.

Gondolom az 1.) és 4.) ponttal nincs problémátok, a 2.) és 3.) kapcsolatban kérdés, hogy szeretnétek-e.
Dátum: 2009.04.23. 12:35:31
Eszembe sem jutott, hogy a smaragdokat gyengítsem!
1.) Csak egy minimálisabb változásra gondoltam (pl. mágia/10 * szint/20 varázslatelnyelés), erre is csak azért, mert sok a panasz, hogy sok a sebzés, és a varázslatokra ugye még az állat sem ad elnyelést.
2.) A változás mindenkire egyformán hatna, a smaragdos ugyanúgy kevesebbet sebződne az ellenfél varázslatától, mint az ellenfele, tehát ez senkinek sem jelentene előnyt, mindössze kicsivel kevesebb lenne a sebződés.
De ha nem akarjátok, nem lesz, ez a dolog nem szívügyem

Védő játékos állatfejlődése:
Jerikó, irtad, hogy a sebzéstől függjön, hogy fejlődik-e az állat. Pontosan milyen képletre gondoltál?