Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Anababa

Dátum: 2009.03.22. 07:18:29
Melyikük lóg ki a sorból?
Hórusz
Ízisz
Zeusz
Ozirisz

kakukktojás
ezt én sem értem, mert szerintem nem rossz a kérdés

helyesírási hibára akkor is szoktak értékelni, ha az a cél, hogy a kérdés feltevője írhasson új kérdést (ne bukja el az le-t) - azaz nem csak tényleges helyesírási hiba esetén
És az nem lehet, hogy várta a szintlépésedet?
Dátum: 2009.03.21. 18:41:32
ad.1 a pityóka nem burgonya, bár hasonlóan köretként fogyasztható

A burgonya (Solanum tuberosum), köznapi néven krumpli vagy pityóka (Erdélyben), a burgonyafélék (Solanaceae) családba tartozó növény, amit keményítőben gazdag gumójáért termesztenek.
Dátum: 2009.03.21. 18:32:03
Egyrészt ennek a kérdésnek a helye a "Kérdezz és mi válaszolunk" fórumban van, másrészt javasolt ilyen jellegű kérdések előtt elolvasni a Játékleírás menüpontban található információkat.
Javaslom figyelmedbe ezt: http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras&sub=kezdoknek
Mert ahol internet van, ott baromi ritka, hogy a tv-műsor szobaantennán keresztül jönne...


nem is annyira ritka mint gondolnád...
Dátum: 2009.03.18. 17:50:53
Mert valószínűleg volt már talonban 7 másik kvízválaszod, amit elkezdél levadászni.
Indíts egy 20-as vadászatot, válaszolj helyesen egymásután 10 kérdésre, aztán szakítsd meg.
A 15%-nál leverésben szerintem azért nincs semmi különös, mert kell egy kémgömb, meg némi matematikai tudás és elég jól belőhető, hogy a célpont mikor kerül 15% fölé. És vagy bejön vagy nem (szomorú az, amikor valaki pont előttem leüti...).
Dátum: 2009.03.16. 21:34:34
Szerintem írj PM-et Baratynak vagy Miklósnak, szerintem célszerű lehet megadni a feladás dátumát, helyét, az adataidat - ami segíthet a beazonosításban.
Dátum: 2009.03.16. 21:07:00
Nem.

Viszont idézném Byzon mestert:
(Egy kérés Vandesz: nem szednéd össze a kérdéseidet egybe? Akár privátba is elküldheted, válaszolok szívesen, csak így egyenként ez hosszú lesz... )
Dátum: 2009.03.16. 20:40:45
Kérdéseim:
1. hanyadik szintű vagy?
2. miből gondolod, hogy ők gyengébbek nálad?
Dátum: 2009.03.16. 20:39:21
Egy szövetségben minden tagnak van két szavazata, melyből egyet átadhat valaki másnak (általában a szövetség "vezetőségének" egyik tagjának).
Bővebben itt: http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras&sub=szovetsegek

És szívesen válaszolunk, de magadat megkímélnéd sok idegeskedéstől, ha kérdezés előtt elolvasnád az adott témában rendelkezésre álló információkat.
Dátum: 2009.03.16. 19:36:17
Az a helyzet, hogy nálunk Süsü sűrűn előfordul de én sem tudom
Dátum: 2009.03.15. 21:05:34
Amennyiben rendelsz igazit akkor a kiégettek is átváltoznak igazi őskővé.
Ilyen kérdésekre inkább a Segítség // Kérdezz, és mi válaszolunk! fórumot használd. Köszi
Dátum: 2009.03.15. 20:30:47
Azért, mert nincs a kérdésben az a kitétel, hogy egész szám legyen a végeredmény.
Így mindegyik osztható kilenccel, de csak egy maradék nélkül.
Idézet: HPál - 2009.03.15. 15:04:25

Mivel egy kérdésre 5 percen belül kell válaszolni. Ezért írtam, hogy ennyi idő alatt az inerneten szinte minden kérdésre meg lehetne találni a választ. Akad ugyan kivétel...


Kivéve, ha
1) Kvízolimpia van! Ugyanis akkor 50 kérdésre van 15 perc, ami valljuk be nem teljesíti az "5 perc idő van megtalálni a választ 1 kérdésre" kitételt.
2) valaki fejlesztette elementáris fúzió szakértelmét, ugyanis ennek megfelelő szintje esetén csökken a vadászat ideje - azaz a kérdés megválaszolására fordítható idő is.
Dátum: 2009.03.15. 14:42:03
Idézet: Khetty - 2009.03.15. 14:40:18

Melyik nem szlovák focicsapat?
Artmedia Petržalka
FC Nitra
Slovan Bratislava
Legia Warszawa

Ezt is csak a humor oldaláról tudom megközelíteni, különben rém ideges lennék!

Szerintem az egyik városnév egyértelműen elárulja a jó választ. Még egy nőnek is
Dátum: 2009.03.15. 12:00:59
Ma úgy tűnik biológia szekció van...

A kérdést lehet érdemes lenne átfogalmazni, mert szerintem így tényleg nem helytálló.
Pl. a általad helyesnek tartott válaszban azt lehetne írni, hogy "valahol a kézkisujj és a könyök között"
Mert egyrészt a kissuj lehetne lábujj is, másrészt a válasz jelen formájában azért nem helyes, mert azt mondja hogy a kisujjtól a könyökig tart a singcsont.
Szóval a probléma szerintem leginkább nyelvtani, ami orvosolható.
Dátum: 2009.03.15. 11:02:16
Szia!

1) helyesírás

2) A szövetségek az építési kötelezettséget szokták adónak hívni. Szövetségtől függ, hogy van-e (általában igen) és a mértéke is, ezt általában a szövetségek a bemutatkozó lapjukon feltüntetik.
Azért van rá szükség, hogy minden tag hozzájáruljon a szövetségi épületek építéséhez - lehetőségeihez mérten. Ez utóbbi azt jelenti, hogy általában karakterszinttől függ az adó mértéke.
Dátum: 2009.03.15. 08:22:34
"Az ember 33 csigolyával születik. Felnőttkorban a többség már csak 24 önálló csigolyával rendelkezik köszönhetően annak, hogy a csigolyák meghatározott részeken bizonyos fejlődésen mennek keresztül. Az ágyéki (lumbáris) gerinc 5 csigolyából áll. Ezek alatt kilenc csogolya összenő egymással. Öt közülük képezi a háromszög alakú keresztcsontot (sacrum). Legtöbb ember hátán két kis gödröcskét találunk (történelmi nevükön a "Venus gödrök"). Ezen gödröcskék alatt kapcsolódik a sacrum a medencecsonthoz képezve a sacroiliacalis izületet. A keresztcsont alatti négy csigolya alkotja a farokcsontot. "
forrás: http://www.mozgaskozpont.hu/index.php?html=htmls/anatomia.htm

http://hu.wikipedia.org/wiki/Vázrendszer
"Megoszlásuk:
1. Nyaki csigolyák: 7db
2. Háti csigolyák: 12db
3. Ágyéki csigolyák: 5db
4. Kereszttályi csigolyák (összenőttek, egy keresztcsontot alkotnak): 5db
5. Farokcsigolyák (embereknél elcsökevényesedett): 3-5db"
Azért az összenövés itt is meg van említve, szóval ez alapján számolva is el lehet jutni a 24-hez, a kérdés így véleményem szerint nem egyértelmű (legfőképpen a lehetséges válaszok tükrében).

A kérdés viszont pontosítva (pl Egy újszülött/csecsemő gerince mennyi csigolyából áll?) szerintem egy jó kérdés lenne.