Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
61. hozzászólás - 2009.03.01. 13:28:52
Szervusztok!

Én ezeket a neveket törölném... lehet, hogy jópofának tűnik, de az ilyen poénokat egy sör, vagy ha a koruk nem engedi, egy málnaszörp mellett elnézi az ember, leírva nem illendőek.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 8.33
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
62. hozzászólás - 2009.03.01. 18:08:23
Hehe, látom nem vagyok egyedül.
Viszok009, semmi gáz.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
63. hozzászólás - 2009.03.20. 20:49:43
Röviden:

az 50 portyás küldetés rátett még pár lapáttal a tendenciára, hogy a maximális szinttel lefelé támadnak a népek. Ez azt eredményezi, hogy a kevésbé toleráns fajta naponta háromszor végigmegy rajtam teljes menetfelszerelésben, általában 1200-1500 pontot üt le rólam, az állatom 4-5 ilyen csatába belehal, ha épp nem vagyok a gépnél árgus szemekkel.
Ráadásul most látom, hogy: "ha lett volna erősebb varázslatod, használhattad volna a sebgyógyítást".
Ez milyen már??? 199:1345 re eltaposnak és akkor ilyen baromságot kell olvasnom? Alultápolt rabszolgagyanús karakter vagyok?
Na de kérem, ha megveszem a hideg tüzet (három szinttel feljebbi vari, mást nem nagyon érdemes ugye a fényrobbanás után), akkor egyrészt elfogy a vp-m, másrészt én is szétszopatom az agyát a kisebb szintűeknek és semmivel sem leszek jobb az engem támadó 43. szintűeknél.
Miért van ez így?
Gondolom most fut a szekér, de ne adj' isten besokallnak a népek és abbahagyják tömegével a teljesen kiegyenlítetlen harcrendszerrel megáldott játékot, akkor véget ér az aranytojást tojó tyúk.
Régen is sírdogáltam, mikor 6 szinttel lehetett lejjebb támadni, változást nem látok; minden szakértelem egekbe szállva, lehetetlen erejű felszerelés a karaktereknél, továbbra is úgy érzem magam, mintha a tacskóm vivna velem életre-halálra.
Csak nekem okoz ez gondot?
Nem olvasom végig a fórumokat, beírni is csak ritkán szoktam, ha valami nagyon kiveri a biztosítékot. Mint mostanság igen sok minden...

köszönettel

Chyt
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
64. hozzászólás - 2009.03.20. 20:54:12 (Válasz Kölök #63 hozzászólására.)
nézz át a védelem itala topikba.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.33
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
65. hozzászólás - 2009.03.20. 20:59:03 (Válasz Kölök #63 hozzászólására.)
Szóval szerinted azzal, hogy bevezették a sebzéskompenzációt, és te ebből nem részesülsz, tehát ugyanolyan csatákat vívsz mint eddig, a harcrendszer rosszabb lett?
Pontszám: 7
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
66. hozzászólás - 2009.03.20. 21:17:18
Ehm,

nem.
a harcrendszer tökéletesen egyenlőtlen volt és maradt is a sok szinttel lejjebb támadásnak köszönhetően.
Ha valaki jó játékos ÉS lehetőleg az elejétől tudatosan nyomul, akkor eredményes is lesz, megengedheti magának a 30 pp-s módszert. Én is V3-on már elég jól csinálom. De ilyen kevés van. Ez a kevés pedig kiveri a szart az alantabb kószáló tömegekből, akiből végül is él.
S mivel a harcrendszer ezt megengedi, személyes iq-ra van bízva, ki mennyire él vissza a lehetőségeivel.

Példa: csinálod az 50 portyás küldit. Irtod a népet 5 szinttel lejjebb. Nem mindegy, hogy ezt teljes pompádban teszed, vagy mondjuk buzogány+vakító fény párosban, állatokkal megtámogatva. Utóbbi esetben is tönkrevered az áldozatot, csak nem teszed lehetetlenné a napja hátralevő részét azzal, hogy minden LE-jét gyógyitalra fordíthatja.

Apropó védelem itala: akinek 15pp-s megoldása van, annak szűk a keresztmetszet (ha nem tápgép egekbe felnyomott valóságformázással, de annak meg nincs szüksége az italra nagy valószínűséggel, igaz-e Mortimer), tehát a kevés pp-t nem áldozza a löttyre, amely sajnos nem igazán jó semmire: kevesebben támadnak, ez igaz, de aki bevállalja, az át is üti szépen. Ugyanis nem az egyszintűek vállalnak be, hanem 5-tel feljebbről...

Mindenki rá vagyon kényszerítve a jóval gyengébbek pofozására, mert tolni kell az állatot, tuti győzelmek kellenek, sok potya LE.
E fentről lefele tökugyanígy megy. Behó módra félúton észbe kapnak és próbálkoznak, baltával, aminek látható haszna nem nagyon van.
Állatreform szükséges volt, még szükségesebb lett volna előre gondolkozni. 16 év játéktervezéssel a múltban...
Áhh sok minden szúrja a szemem, egyok mondat másikat szül és nem akarok itt pötyögni éjfélig.
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 7.50
népszerűBlozbangFérfi
Végzetúr mester
341 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
67. hozzászólás - 2009.03.20. 21:40:36 (Válasz Kölök #66 hozzászólására.)
Ehm, izé:
Soha nem támadtál lefele?
Ha találtál valakit, akitől elhoztál tegyük fel 1000 LE-t, nem néztél vissza rá másnap?
Ha akkor nem hoztál tőle semmit, nem vártad ki a 8 órát, hogy "na, talán most?"
Ugye kínzókamrába sem viszed el ua. embert mindennap? Had fejlődjön szegényke címszóval?
Morális kérdést csinálsz abból, hogy egy szövetségi háborúban üss-e nálad gyengébbet?

Ha sokan arra is *sznak (pardon), hogy levédjék/elköltsék az egész napi bevételüket, akkor abból én nem csinálok morális kérdést, hogy vissza-vissza nézzek rá alkalomadtán. És még soha, senki nem írt nekem, hogy ugyan, hagyjam már békén!
Érdekes, nekem is voltak olyan pácienseim, 4-5 szinttel magasabbról jöttek és vittek 500-1000 lét. Aztán vissza-visszanéztek, úgymond "farmolgattak". És valahogy mind megértette, (vagy szóból, vagy pár vesztett csata után) hogy abban a csatában szerencséje volt, mert véletlenül turbózott kereskedelemmel védekeztem, vagy elszállt a netem, stb...
Egy szó, mint száz: azért, mert valakit állandóan leütnek, lerabolnak, lefarmolnak, stb...nem hiszem, hogy a játék rendszerét kéne hibáztatni, hanem először fel kellene mérni a lehetőségeket, szabályokat.

Na, a végszó nem lett olyan "ütős", mint akartam, de remélem, a lényeget sikerült átadnom.
Muszáj mindig megoldást találni? Nem élvezhetnénk egy kicsit a problémát?
Pontszám: 7.22
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
68. hozzászólás - 2009.03.20. 22:08:20
Nem sikerült átadnod

Az általad felsoroltakat természetesen megtettem, mint mindenki más.

eh: módosítanom kell.

1. Soha nem nézem, kit viszek kínzókamrába. Én nem optimalizálok. Amúgy pedig az áldozatnak nem lesz rosszabb, csak Neked jobb, gondold ezt át...

2. ne keverjük ide a szövetségi háborúkat, az teljesen más tészta, bár az egyenlőtlenség ott is abszolút igaz.
Pl. ha csak veled egyszintűekkel mérkőzhetnél háborúban, mindjárt érdekesebb lenne a harc végkimenetele. Igaz, a stratégiát is át kellene gondolni: mindjárt nem érné meg csecsemő szövetségeket farmolni...
3. Nem nagyon szarakodom a toplistából támadással. Ha valaki elvitt egy csomó LE-met, oda vissza-vissza térek (ha értelme van küzdeni), de ez minden.

A hangsúly azon van, ez rendszerré válik-e, vagy sem.
Hagyod-e eluralkodni magadon a Fertőzést, s itt nem a játék-belire gondolok...
Engem nem nagyon farmolnak, nem a szőlő savanyú, miért nem értitek meg?

Ez a játék nagyon halad az egyensúlytól a perem széle felé, hogy egy Korongvilág beli hasonlattal éljek.
Az előbb írtam, hogy ez ilyenre lett kitalálva és sajnos nem látom nyomát annak, hogy próbálnák megfogni a tendenciát.
Amely pedig a készítők saját érdeke, ha hosszan szeretnék érdekessé tenni minél több ember számára.

Már persze csak akkor, ha esetleg a hangya-szintű karakterek módszeres farmolása és bélkitaposása nem okozna permanens orgazmust a döntő többségnek s ebben az esetben értelmetlen itt írkálnom. Ezt a topicot azonban nem azok olvassák, akiknek hasonló problémáik vannak, mint nekem, hanem sok-sok Nagy Testvér, akiknek ezek a problémák nem jelentenek semmit.

Van persze ellenpélda, Solina, Michel Jordan, DevilGomez ill. Gita nevét tudnám sorolni kapásból, akik

1. elnézést kérnek, ha döntetlenes cuccban pl. szétütnek; felajánlják a revansot urambocsá'
2. Írnak levelet, hogy csinálják az 50 portyás agyrémet (amely jelenlegi felháborodásom tárgya és gratulálok a Behónak az átgondolt küldetésért), s jöhetnének-e, állattal, de letápoltan, csak nyerési célból, nem agyonverési szándékkal.

Ezek olyan játékosok, akik a többi játékát is figyelembe veszik, egymás mellett élnek, barátságosan és figyelmesen.

Aztán vannak a Mazlee-félék, akik fel sem képesek fogni, mi a problémám, több levélváltás után sem.
Ha Ti is az utóbbi csoportba tartozónak érzitek magatokat, írjátok szépen le és nem erőlködöm tovább.

tisztelettel

Chyt
A hozzászólást Kölök módosította 2009.03.20. 22:15:03-kor
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 8.80
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
69. hozzászólás - 2009.03.20. 22:48:02 (Válasz Kölök #68 hozzászólására.)
Egészség tulajdonság, sebgyógyítás szakértelem és mágia az új varázslathoz.
Ezeket növeld meg mondjuk 20-al és máris szebb lesz a világ.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.63
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
70. hozzászólás - 2009.03.20. 22:48:06 (Válasz Kölök #68 hozzászólására.)
azért a pofátlanságnak is van határa...

1. 50 győztes portyán vagyok ergo érthető hogy biztosra megyek
2. NEM döntetlenes cuccban voltál amikor támadtam. ne várd már el hogy megkockáztatva a Miklósrandomot veszélyeztessem 30 győzelem után a küldetésem
3. bunkó levelet írtál
4. én is felajánlottam hogy majd utólag beüthetsz párszor amit ELUTASÍTOTTÁL
5. elég tenyérbemászó stilussal írtál a lapodon rólunk, ergó ne várd el hogy még kedves is legyek


nem érzed hogy kissé ingatag amit írsz?
A hozzászólást Mazlee módosította 2009.03.20. 22:51:50-kor
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
71. hozzászólás - 2009.03.20. 22:56:44
Nem érzem...

Nem szeretném teleoffolni a fórumot, írok még egy levelet privátban.
De mivel teljesen más véleményen vagyunk, ez olyan igazából, mint az Orbán-Gyurcsány párbeszéd


Amit Almási Viktor kollega ír, az teljesen igaz, a fejlesztés sok mindent megold, azon vagyok. A szintkülönbségből fakadó behozhatatlan problémákat viszont nem oldja meg.

No, nem akarom elmérgesíteni a helyzetet, téma vége részemről mára
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
72. hozzászólás - 2009.03.21. 09:09:42
Napi 2-3 portyát tudok jó esetben megoldani. Reggel elmegyek otthonról, hiába a pihenés, hiába a gyűlölet szaki, estére, 10 óra múlva 9 vesztes csatám van győztes csaták mellett és 5% ÉP-be vagyok verve. Állatot lassan már nem hozom magammal, inkább elküldöm kennelbe, mert úgyis beájulna. Régebben én is idegesítettem magam emiatt harcrendszer mellett, de mivel nekem sem volt más választásom, én is püföltem az alacsonyabb szintű karaktereket. Az más dolog, hogy elcsesztem a karakter fejlesztését is, de már nem izgat annyira, saját magam elé tűztem elérendő célokat és ha az kész, kitűzöm a következőt.
Az ellen nem tudsz mit tenni, hogy levernek téged. LE-t már nem tudok rabolni, a Miklós random meg mindig ellenem van . Talán a játék indulása után 2-3-4 héttel kellett volna kezdenem, vagy sokakhoz hasonlóan szintvisszamaradni és úgy gyűjteni csak portyából az LE-t és akkor 22. szinten +5-7milliós LE diffem is lehetne. Most már nem fogok visszamaradni, mert nincs értelme. Azt a 2-3 delikvenst leütöm, akit tudok, térkapus szörnyet leütöm, epikusozok és fórumozgatok a szövitárakkal. 8-)
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
73. hozzászólás - 2009.03.21. 09:22:33 (Válasz Craslorg #72 hozzászólására.)
Ne használj pihenést.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
74. hozzászólás - 2009.03.21. 09:49:50 (Válasz Mortimer #73 hozzászólására.)
Már nem használok, de jelentősége nincs, hogy azzal együtt püfölnek le, vagy anélkül. Ha többen tudnak támadni, még az esély megvan, még ha minimális is, hogy nyerek egyet-egyet. Napközben úgyse tudok mit csinálni, mert a melóhelyen nincs net
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
75. hozzászólás - 2009.03.21. 09:53:54 (Válasz Craslorg #74 hozzászólására.)
"jelentősége nincs, hogy azzal együtt püfölnek le, vagy anélkül"

Itt arra gondoltam, hogy ha nem pihensz, akkor nem jön feljebbről támadás. 20% alatt faszán lehet játszani, de ha a szinteden is gyenge vagy, az ellen tényleg nem sokat lehet tenni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
76. hozzászólás - 2009.03.21. 18:01:53 (Válasz Mortimer #75 hozzászólására.)
Értelek. Amikor gyűjtögetek, akkor természetesen nem gond 15 % alaptt maradnom. A szintemen se vagyok top, bár szintemről nem szoktak támadni, inkább 2-3 szinttel fentebbről.
Pontszám: 7.50
utáltMartinka1Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
77. hozzászólás - 2009.03.21. 18:17:22
Elnézést hogyha beleszólok egy beszélgetésbe de megkérdezhetem, hogy hogyan lehet egyrészt őskövet másrészt cselekvés és portyapontot szerezni?
Pontszám: 2.63
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
78. hozzászólás - 2009.03.21. 18:32:03 (Válasz Martinka1 #77 hozzászólására.)
Egyrészt ennek a kérdésnek a helye a "Kérdezz és mi válaszolunk" fórumban van, másrészt javasolt ilyen jellegű kérdések előtt elolvasni a Játékleírás menüpontban található információkat.
Javaslom figyelmedbe ezt: http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras&sub=kezdoknek
Pontszám: 7.50
népszerűtlenMpsithFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
79. hozzászólás - 2009.04.26. 15:15:13
Én most tiszta idegvagyok mert, egy csomó gyémánthordás kinézett magának, és 1-2 szintel magasabbak is mint én.És persze a tulajdonságaik is magasabbak, és az eszközeik is jobbak.Szerintem tulajdonságokhoz kéne kötni hogy, ki kivel harcolhat nem szinthez.Persze nem úgy értem hogy egy 30.sz v.s.1.sz mert a 30. szintűnek biztos jobb ezközei vannak.
A hozzászólást Mpsith módosította 2009.04.26. 15:15:33-kor
Pontszám: 7.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mit tegyél, ha sokan támadnak?
80. hozzászólás - 2009.04.26. 16:16:41 (Válasz Mpsith #79 hozzászólására.)
Engem 6 szinttel magasabb rubin hordások néztek ki maguknak és vmi miatt csak nem akarnak hagyni. Minden bizonnyal megfelel nekik az a lé amit a kamrába teszek.

Na de komolyra váltva a szót. Fejleszd a karaktered harcértékeit most egy kicsit, esetleg a harci szakértelmeket helyezd előtérbe egy időre, esetleg használj ellenük horda-gyűlöletet, ha rendelkezésedre áll, illetve ne tarts magadnál LE-t, mikor támadható vagy. (gondolom emiatt utaznak rád)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!