Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - chehs

Oldal: 123456789101112
Dátum: 2009.04.08. 19:56:14
Miért nem ír egyetlen érvet sem az, aki szerint ez a küldetés jó?

Toborzás?
Megszűnő szövetségek?
Ügyes karakterek felfelé áramlása?
Haldokló hangulatú szövetségek elhagyása?

A Tyrantot éppen ezért nem írtam Kocos. Látod, hogy csak ennyi marad meg az emberekben Darksol hozzászólásából.
Dátum: 2009.04.08. 18:49:56
Értelek, és teljesen egyet is értek veled.
Már csak Miklósnak kellene nyilatkoznia a kérdésről.
Dátum: 2009.04.08. 09:31:12
A Tyrantot nem rosszindulatból, hanem a kicsit speciális életmódjuk miatt hagytam ki
Ráadásul ők lennének azok, akikkel a leginkább lehetne példálózni egyáltalán a küldetés léte ellen.
Csupa jól játszó jó tag, akik többségének (Sanyi, ex-SoD különítmény) még eltartana akkor is egy jó darabig ez a küldetés, ha csak a sima szövetségváltásukat nézem.
Egy feltörekvő csapat, akik célként tűzték ki maguk elé a felzárkózást a bebetonozott TOP3-hoz.

Igen, a TOP20-nak kell 1-2 hónap, vagyis ha a tavasszal szövetséget is váltanak, akkor belátható időn belül kerülne a küldetés nekik, ha 2 hónap lenne a követelmény.
Ez is a csökkentés mellett szól szerintem.
Dátum: 2009.04.08. 08:08:48
Kocos!

Megnézegettem a szövetségeket, így néz ki a helyzet:

A tagok aránya, akik 2 héten belül bekattinthatják a küldetést.

TOP4

TGY 51%
AL 63%
EH 57%
VM 43%

TOP20 környéke
(ők toborozzák le a toplista második-harmadik oldalát)

átlag 26,6%

TOP40 környéke
(ők toboroznak a második hullámban indított, jól fejlesztett karakterek között)

átlag 35,8%

A fő problémát én a toborozás ellehetetlenítésében, és a a küldetéshez elérők lehetőségeinek (katt/több hónap szünet) aránytalanságában látom.
Két hónap teljesen elegendő lett volna, ezzel számolva az arányok már másfélszeresükre ugranak.

"Szerintem ez egy olyan a nepet megfogni igyekvo kuldi lett, ami pont azokat nem fogja meg, akik elol vannak kuldiben." - itt van szerintem is a kutya elásva.
Dátum: 2009.04.07. 21:03:51
Faktor!

Ez a küldetés épphogy a "nagyok" többségének lesz egyszerű, kattintós móka. Ők azok, akik már a játék legelején egy jól összerakott társaságba léptek be, vagy akár alapítottak egyet.
A küldetés a második vonalnak nagy probléma, akik menet közben váltottak/váltanának (ezt Cirip szépen kifejtette már).
Másrészt a játék egy fontos, szép és érdekes részét akadályozza: a toborzást.

A küldetésről lerí, hogy nem jó így. Ennek ellenére bent maradhat, ha Miklósnak van vele valamilyen speciális célja (például radikális lassítás), vagy változhat, ha egyszerűen csak túl nagy idő intervallumra lett belőve. (Az általad leszólt döntetlenes küldetés például a Beholderes játékok legszerethetőbb részét segített megteremteni - a játékosok közötti kommunikációt.)

Folyamatos offolással, feszültség keltéssel, és a témában ugyanazokat a hibás érveidet ismételgetve nem jutunk előrébb.

Csak azért ne írj szerintem, hogy egyel több hsz legyen itt.
Dátum: 2009.04.07. 12:39:31
Kérlek soroljátok fel, hogy milyen pozitiv megkülönböztetések érték a "felsőházat".
Olyan felesztéseket, változtatásokat, amelyek mindenkire ugyanúgy hatnak, de valakik hamarabb érnek el hozzájuk, olyat nem ér mondani.

Miklós reakciója a felejtéses küldetésre éppen azért ilyen fura, mert sem a VÚ-ban, sem korábban nem ezt szoktuk meg tőle.
A sírás, a telisírjátok a zösszes topikkot, a megint sírtok kifejezésekre pedig valaki adjon már ki egy tiltást. Értelmes felvetésekre (Kocos, Dzsó, Mazlee) lehet hasonlóan, érvekkel is reagálni.
Dátum: 2009.04.05. 20:51:46
Miklós!
Itt nem azok hibáztak, akik megcsinálták a küldetést, mégis őket éri több tízezer LE-s hátrány.
A példáidban szereplő esetekben mindenki egyenlő esélyekkel játszik, itt nem.

A hozzászólásodból érződik, hogy tisztában vagy a dolog igazságtalan voltával, kérdés, hogy akkor miért nem akarod a kompenzációt?
Egyik élen járó küldetésező sem kerülne vele előnybe, viszont a hátrány - legalább részlegesen - megszűnne.
Dátum: 2009.04.03. 02:45:42
Tehát mégis van olyan dolog, amit "ki lehet sírni". Értem.

A kompenzálással lenne ugyanott mindenki, a dögöljön meg a szomszéd tehene effektus az a mostani.
Dátum: 2009.04.02. 18:47:24
A ki-belépegetések reformja hónapok óta csúszik, helyette itt ez a valami. A szerencsésebbeknek egy klikkelés, a szerencsétlenebbeknek majd ősszel...

Vicc.

Miklós!
Van egy topic, ahol a játékosok - akikkel együtt alakítod ezt a játékod elmondásod szerint - rengeteg ötletes küldetést írtak már be önszorgalomból.
Lassíts minket, de ne így.
Egy dolog a ki-belépegetés, amit bizony szankcionálni kellene, mert a játék egyik legnagyobb hibája. Hogy ezt a kiskaput eddig nem használták ki még ennél is jobban a játékosok, az csupán a közösség józanságát dicséri.

Más kérdés ez az agyament küldetés.
A toplistán második oldalas szövetségek mindennapjaiban elég tájékozott vagyok, hajdan alapítottam egy ilyet, és a mai napig tartom velük a kapcsolatot. Az itt helyett foglaló, felfelé törő szövetségek éppen most érkeztek el arra a pontra, hogy kiszórják a gyengébb karaktereket, az inaktívabbakat, és keresgélnek egymás közt. 30. szint körüli környezetről beszélünk, körülbelül 60-75 teljesített küldetéssel. Egy hónap múlva elérik az 5 hónapos küldetést.
Ezen a szinten még/már egy nagy Térkapu vagy egy magas Akadémia, Kínzókamra is vonzerő.
Volt eddig.
Most már senki sem fogja felvállalni, hogy 5 hónapig jegelje az egyik küldetését, aki eddig ügyesen haladt felfelé.

A másik gond a Top karaktereknél (lásd Mortimer) jelentkezik. Ezek a karakterek nem trükköznek, nem kiskapukat használnak ki, hanem egyszerűen normálisan játszanak, és adott esetben szövetséget váltanak.

Ez a küldetés eltúlzott, átgondolatlan.

Én például sosem tiltakoztam a döntetlenek ellen, az 1500/2000-es rablások ellen (egy pont winnienek), mert úgy gondoltam, hogy ügyes játékkal, gondolkozással, szervezéssel simán megoldható.

Ez a küldetés nem ilyen. Ez fej vagy írás.
Katasztrofális, hogy már megint nem érted a lényeget és szajkózod ugyanazt az egy mondatod. Inkább írd ki aláírásba
Viktor leírta a lényeget kb. 3 hsz-el előtted.
Ez a küldetés elsősorban azokat a másodvonalbeli jó játékosokat szívatja meg, akik egy kisebb szövetségben értek el figyelemreméltó eredményt, és most/néhány héten, hónapon belül szeretnének feljebb lépni egy nagyobb szövetségbe, a kiesett veteránok helyére.
Másrészt a közepes szövetségek egyesülése innentől kezdve kilőve, már azok számára persze, akik nem szeretnének egy küldetéssel majd fél évet várni.
Ha ma váltok szövetséget, akkor ez a küldetés szeptemberig pihen. Teljesen függetlenül attól, hogy jó játékos vagyok e. Ez a probléma.
És szerinted - de csak szerinted... - ez normális, sőt jó móka. Hát...
Dátum: 2009.03.16. 22:29:36
Spammer, zsoldos, terrorista
Dátum: 2009.03.13. 17:44:09
Tündeköves Glórin - TGY
Dátum: 2009.03.13. 13:30:27
Solina!

Mi az a lelki rugó, ami miatt csak vagdalkozni tudsz, sértegetni másokat és magas lóról észt osztani sok-sok hozzászólásban, zsinórban?

Nem veszed észre, hogy az itt beszélgetők nagy része tud normális hangnemben nyilatkozni, csak te nem? Miért?

Másfelől képes leírni azt, hogy: "Nezd.. Eddig nem volt igazan olyan modositas ami nekik igazan artott volna.. Ez az elso, amit megszivtak"

Portyapont? Felfelé támadás Tp módosítás? A támadási olló szétnyitása? Bajnoki kategória változtatás? Torony?

Törekedj felőlem arra, hogy te legyél a legnagyobb harcos, de vedd észre, hogy a top játékosok nagyrésze megtudott maradni emellett normális, játszó embernek.
Dátum: 2009.03.12. 11:19:20
A sírás szó minden második kommentbe való belefűzése tényleg ennyire elengedhetetlen lelki szükséglet?
A kedvemért olvas bele véletlenszerűen néhány fejlesztésekkel foglalkozó topicba. Oké? Látod mennyien sírnak mindenfelé?

Csak a szó, amit keresel nem ez. Ezek a topicok az adott probléma átbeszéléséről szólnak.

Értem én, hogy nem tud mindenki értelmesen hozzászólni, de akkor meg minek?

Miklós átvágta gordiuszi csomót, a szavazásra bízta a további lépéseket. Mivel egy horda került szembe másik hárommal, ezért a végeredmény gondolom senkinek sem kétséges. De a halvány reménysugár miatt jó lenne, ha legalább mindenki a konkrét - de nem karakterekre lebontott, figyelsz Mazlee? - adatok ismeretében gondolhatná át a voksát.

Ha emiatt akad egy ember, aki nem zsigerből bök, hanem átgondoltan, akkor már megérte.
Miklós válasza ezért volt pozítiv a felvetéssel kapcsolatban.
Dátum: 2009.03.11. 11:09:41
Solina!
Rólad véletlenül ugyan, de pontosan tudom, hogy korrekt játékos vagy - a barátnőmmel csináltál küldetéseket -, de itt most nem erről van szó. Sőt, arról se, hogy én sosem ütöttem döntetlenest, míg rajtam Csagatajtól Morthig sokan gyüjtöttek Tp-t annak idején. Van ilyen, ők így játszanak, sosem jöttem ide sírni.

A téma alapvetése, hogy Miklós egy nem átbeszélt szakértelemmel teljesen felborította a TOP100-ban eddig élvezetesen müködő status quo-t. Eddig egyenlő feltételek mellett küzdöttek a legjobbak, most pedig éppen nem.

Sosem olvashattál a TGY tagoktól olyat, hogy irigykedtek volna bármelyik top karakterre. Tisztában vagyunk vele, hiszen mi is igyekszünk jól fejleszteni, hogy mennyi munka van benne, hogy ott vagytok ahol. Most pusztán azért emelte fel a hangját néhány ember - köztük Miklós is megpendítette, sőt előttünk, bármilyen hihetetlen -, mert aránytalan hatású fejlesztés került be.

Amióta én játszom, azóta egy bizonyos hordát segítő fejlesztés még nem került be a játékba (ez sem az egyébként), olyan viszont, ami egy bizonyos hordának hátrányos, olyan több is.

Ha pedig valakik csak a "sírás" és "rinya" szavakat tudják ismételgetni, az az ami igazán szomorú. A fórumnak olyannak kellene lennie, mint egy jó kocsmának, ahol összeülünk és egy virtuális sör mellett beszélgetünk. Maradjon már meg a gyülőlet csupán játékon belüli szakértelemnek, semmi szükség rá itt, egymás közt.

(Most olvasom Noug beírását például. Ilyet minek?)
Dátum: 2009.03.11. 01:51:03
Lehet, hogy rajtad csökkent, de ez biztos nem igaz a gyengébb társaidra, illetve a két nem gyémánt top szövetségen kivüli magasabb szintű játékosra. Éppen ellenkezőleg.

Engem nem tört össze az Azúr ilyesfajta lélegzethez jutása, Cyron például ettől függetlenül összerak egyszer kétszer naponta. Viszont, hogy elköltsem a pp-met, amit eddig kizárólag három szövetség tagjai közt szórtam szét - mert elköltöm, senki nem ezen "rinyál" - a célpontjaimat átrendeztem. Már nem az erős/középerős, velem egyenrangú Légiósokat ütöm, hanem a leggyengébbeket, aztán esetleg a Horda esendőit, de főleg a toplista harmadik-negyedik oldalát.

Felőlem maradhat így, én majd kitalálok valamit, te pedig örülj neki, hogy néhány hétre kivirult a világ, úgyis itt a tavasz.
Viszont egy játéktechnikai baklövéssel nem vagyok hajlandó egyenlőtlen küzdelmet folytatni. Marad tehát a lefelé ütés, gyengébb szövetségiek tagjai ellen - sportszerű módon.

Hiányozni fog Mortimer, a Káosz és Véresek, a Primal Gods tagjai, a Tyrantosok, a Laraxians? Nekem igen.
De Solina most örül.
Dátum: 2009.03.06. 16:28:02
Sajnos számolgathatsz, de a Végzetúrban tényleg ilyen nagy a random. Ez alól talán csak a játék középső szakaszában éreztem kivételt, nagyon alacsony, és nagyon magas szinten már bárki megverhet, és fordítva.

Én eddig minden bajnoki után játszottam egy mini bajnokit saját magamnak. 3-4 napig támadom azokat, akikkel ott összefutottam, aztán a 8-9 csata eredménye láttán vagy bosszankodom, vagy nem.

Próbáld ki. Az eredményed már úgysem változik, de a feszültség levezetésére jó lehet.
Dátum: 2009.03.02. 00:07:13
Kvíz olimpia. Először dühöngtem, de inkább nevetni kellene.

Mi Belgium hivatalos nyelve?
holland
holland és francia
francia
belga

Egyébként a német.

Melyik Fable regény nem köthető fantasy-világhoz?
Álmok tengere
Vis Major*
Tündértánc
Álomhajsza

Nem volt időm elolvasni a 15 perc alatt csak kettőt.

Ki NEM tagja a jelenlegi Guns N’ Roses-nak?
Slash*
Axl Rose
Robin Finck
Dizzy Ree

Jelenlegi? Egy hónap múlva? Ma? Decemberben?

Miről énekelt híres számában az Opus osztrák együttes?
életről*
szerelemről
gyerekekről
elmúlásról

Melyik híres számában?

Milyen verseny szám nem szokott lenni Rubik kocka versenyen?
lábbal kirakás
vakon kirakás
páros verseny*
legkevesebb lépéssel kirakás

Soha egyetlen versenyen sem? Vagy a kérdés egy meghatározott versenykörre vonatkozik? Vagy ha holnap rendezek egy párost?

Melyik király nem illik a sorba?
I. András
I. István
I. Károly
I. Béla

Milyen szempontból? Kakukk.

Kb. milyen hosszú az emberi bél?
7,5 méter
4 méter
2 méter
18 méter

Kihúztam, lemértem, elhunytam.

Melyik a NATO egyetlen politikai döntéshozó testülete?
Katonai Bizottság
Euro-atlanti Partnerségi Tanács
Észak-atlanti Tanács*
Nukleáris Tervező Csoport

A válasz a neve. Hejesírás...

A szén hanyas izotópját használják kormeghatározáshoz?
13-as szén izotópot
12-es szén izotópot
A szenet nem használják kormeghatározáshoz
14-es szén izotópot*

Értem én, de lesza... Valami rémlett, hogy ugye tizeniksz. Alapvető műveltség?

Ki volt Robert Merle?
Arthur király varázslója
Francia kalóz
Francia szabadsághős
Francia Regényíró*

A válaszokhoz csak gratulálok.

Az embernek hány pár agyidege van?
10
14
8
12

Baráti körben sokat beszélgetünk erről a témáról.

Mit jelentett eredetileg az a szó, hogy fene?
Fényjelenség, amit rossz előjelként ismertek.
Betegség, ami sok esetben bőrelváltozással is jár.
Az ősi magyar hitvilágban a túlvilág megnevezése.
Apró lidérc, aki a mocsarakban lakik, és tévútra vezeti az utazókat.

Jó kérdés, csak ahány honlap, annyi válasz rá. Kár.

Mekkora az újszülött vizcayai bálna?
több, mint 5 méter hosszú*
kb. 12 méter hosszú
kb. 1,5 méteres
nagyjából 5 centiméteres

De kit érdekel?

Budapest melyik kerületében található a Csöves utca?
III.
XI.
VIII.
XVI.

Haha.

Melyik szerepjátékban találhatóak fantasy és sc-fi elemek egyaránt?
Ars magica
M.A.G.U.S
Shadowrun*
Codex

A tabu döntögető Shadowrunban sci-fi-t én leltem fel. Cyberpunkot persze annál inkább. Sc-fi-t meg főleg nem.

A Nap a Naprendszer tömegének kb. hány százalékát teszi ki?
85,74
99,86*
92,13
78,35

Itt legalább meglepődtem a helyes válaszon. Ettől függetlenül ezt sem rázza ki séróból az emberek 99%-a.

47 helyes válaszom lett, vért izzadtam, és lehet, hogy ez volt az utolsó kvíz olimpiám. Nem biztos, hogy ér 2k LE ennyi ősz hajszálat.
Dátum: 2009.02.25. 21:34:38
Nekem is volt taktikám. Eddig már legalább 8-10. Mindegyik működött egy adott ideig, a szintemtől, a körülöttem lévő többi karakterektől és a saját lehetőségeimtől függően. Aztán, amikor kezdett nem működni, akkor átgondoltam a karakterem, és változtattam rajta itt-ott. Ha jöttek az eredmények, akkor tudtam, hogy jó nyomon járok, ha nem, akkor jöhetett újra a morfondírozás.

Így lett minden top portyásból top spektrális és elementáris mágus, így jutott el minden top karakter a sokáig lesajnált egészség tulajdonság fejlesztéséig, így maxolódtak ki a sajtolások és csapdakészítések, és sorolhatnám még, szerencsére van rengeteg többé kevésbé ugyan hasonló, de mégis más, és mégis működő verzió.

Amióta játszom van körülöttem néhány karakter, akikkel nagyjából együtt haladunk. Néha ők járnak rám, néha én rájuk. De akadnak olyanok, akik elől anno bújkálnom kellett, most pedig -10%-os ellenfeleimé váltak, pedig játszanak, aktívak, akarnak. De ők nem váltottak időben taktikát.

Zacc, szerintem tedd ezt te is. A levelezéseinkből számomra az derült ki, hogy te egy jó játékos vagy (Tündeköves Glórin a karakterem).
Töprengj egy pár napot a dohos pincében a boros hordók között, találj ki egy új irányt a karakterednek, aztán mássz fel, és próbáld ki.
Ha néhány próbálkozás után is úgy érzed, hogy neked ez így semmiképpen sem megy, akkor valóban nincs mit tenni. De amíg nem próbáltál ki más taktikát, addig mindenki, aki olvassa ezt a topicot joggal fogja úgy érezni, hogy csak puffogsz, mert mérges vagy a világra.
Oldal: 123456789101112