Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - LittlePet

Oldal: 1
Dátum: 2009.05.25. 19:51:41
Tevedtel, leulhetsz. Emberismeretbol egyes.
Dátum: 2009.05.25. 19:45:45
Fiatalnak lenni nem egyaltalan nem ciki, bar ujra az lehetnek

Hagya elegge gusztustalan szokas "vegso" ervkent a kor temat bevetni, magadat minosited vele.


Karorvendes pedig orok, es szorakoztato
Dátum: 2009.05.25. 18:44:26
O, az csak a medves vicc volt Szabinho Btw, szerintem olyan hangulatban kene intezni a portyakat, haborukat, ahogy mi tettuk. Becsullek is erte.
Dátum: 2009.05.25. 18:39:28
Errol csak csak a kozismert mondas jut eszembe:

"Ha nem birod, hogy gyakran megb**nak, ne menj k**vanak. "
Dátum: 2009.05.25. 09:00:40
Awenhai, Hagya:
Mindenfele moralizalas ertelmetlen. Inkorrekt csak az, ami jatekszabalyellenes. Ha ilyen szemlelettel jatszotok , sok idegessegtol megkimelhetitek magatokat. Hagya, orulok, hogy megnyugodtal, a duh a Sotet Oldalhoz vezet, emellett egeszsegtelen

U.I Furdalja az oldalamat a kivancsisag Awenhai, hogy szerinted, mi az a Sajat szintunkon tamadas (haboruzas)? Toplista elso oldala? Netan az elso 2 oldal? Vagy csak tolunk le-fel 5 helyezes? Vagy csak kizarolag felfele? Csak azokat akiknek sok haborus gyozelmuk van? Esetleg csak a B, U, Z, I kezdobetus szovetsegeseket tamadjuk?

Hamar a VM-Ronin vitaba szoltal bele, legyszives nezd meg a ket szovetseg helyezeseit, es homalyosits fel hol huzodik a hatar
Dátum: 2009.05.25. 07:37:56
Valmont:
Nekem az 1. verzio tetszik

YoghDemer:
Nem erdelybol jatszom, egyszeruen egy jo regi Logitech G-15-os billentyuzetem van, sajnos ebbol nincs magyar verzio.
Nem igaz, hogy nem nyerunk semmit, nyerunk haboru gyozelem pontszamot, nyerunk jatekelmenyt (ezert koszi nektek is es minden ellenfelunknek), csapatszellemet.
Mint tobb tarsam a VM-bol leirta: nem LE nyeresegert csinaljuk, ugyhogy lodozzetek csak. Nekunk megeri:) Remelem nektek is megeri a jatekelmeny es elvezitek, biztosan jol kiszamoltatok, hogy az a sok millio LE amit beleoltok majd a PC-be, hogy fokozza ezt.
Dátum: 2009.05.24. 23:39:43
Roninos citadellacsapasokra visszaterve par gondolatot leirnek. Termeszetesen csak a sajat velemenyemet kozlom, nem a VM neveben beszelek (en csak egy alocsonyszintu turista vagyok ott).

Ha jol szamolom 300k LE-t termel naponta a katalizatorunk a kutba.
Kutbol semlegesitjuk a csapasokat, ami jelenleg 50k, de nyugodtan elcseszhettek millio LE-ket kimaxolni akkor is csak 100k LE lesz a 20-as szintu csapasotok semlegesitese.
A kutbol epites nem noveli a kutmeretet, igy toplista szempontjabol nem erdekes, ha kutbol epitesbol picinykevel kevesebb lesz a semlegesitesek miatt.
A csapasokat kb 2 percen belul semlegesitjuk, mindig van olyan online ember aki megteheti.

Teljeseggel mindegy, hogy lodoztok-e fogcsikorgatos duhvel, vorosre sirt szemekkel, keken-lilan agonizalva "jogos" bosszutoktol hajtva vagy gyerekes dacbol. Lenyegen nem valtoztat, ha szovetseg ugydont hetente visszaterunk.

Szivesen olvasom vagdalkozasaitokat, igencsak szorakoztatok
Dátum: 2009.05.16. 10:11:45
Én csak egy turista vagyok
Na én most nagyon kacagok: Kérdést tettem fel, az egyik válasz az lett volna: Kakas. Ez a kvíz gyártói szerint nem megengedett kifejezést tartalmaz. Kicsit lestem, mint hülyegyerek a moziban, de aztán rájöttem, hogy a kaka szóra gondolnak. (Persze ez jó is, hiszen ugyanígy nem engedte a cigány holokausztra irányuló kérdést, roma holokausztot kellett kérdezni - tehát fontos ez a szabály, csak elég vicces néha. Az urinoterápia, vagyis a saját-vizelet terápia esetében sem használhattam a vizelet szót, pedig a pisi szalonképes változata akkor is ez.)

Én nagyon támogatom, hogy át kell nézni a kérdéseket - jól lefektetett irányelvek mellett szerintem nagyon is profi kérdés-parkot lehet felállítani. Mert bizony néha feláll a szőr a hátamon a hülye, vagy túl gyermeteg kérdésektől. (A legértékesebb eddigi kérdés, amit találtam eddig ez volt- "Hány lába van a kutyának?" 1-2-3-4 )
Ha benne vagytok, fektessük le az irányelveket, amik alapján megy/marad egy-egy kérdés, és essen neki egy jó helyesírású, a kvízolimpián legalább 90%-ot szerzett gárda.
(És természetesen a kérdéseket nem kell sajnálni - gyomlálni kell ezerrel!)
Móra Ferenc Zengõ ABC című versének ezen sorai közül melyik az utolsó?
Róka szava kicsit ér
Dongó darázs döngicsél
Lyukas fazék fekete
Tücsök tarlón hegedül

Ez a kérdés rossz, mert nincs a válaszok között a helyes.
Kéne egy olyan válaszlehetőség hogy a kérdés szimplán blőd, marhaság. Most bírta valaki megkérdezni, hogy hány lába van a kutyának. Hát az ilyen ember tényleg soha ne jusson magasabbra az IQ-ban, mint ez a kérdés nívó - a négyéves lányom értelmesebb kérdést tud kitalálni ennél.
Dátum: 2009.01.16. 18:39:11
Itt is jelzem, hogy találtam egy rossz kérdést a kvízben.
A kérdés: Volt-e Vuknak túlélő testvére?
A film szerint nem, a könyv szerint a símabőrű házában élő rókahölgy valójában Vuk húga volt, tehát a könyv szerint igen. A kérdésben tehát nem egyértelmű, hogy a könyv, vagy a film szerint kell felelni, tehát a kérdés rossz. Sajnos rosszul értékeltem (jó kérdést adtam neki)
Nem tudom, hol kell jelezni, de találtam kvíz-hibát. (jelzem, hogy jó lenne egy EGYÉRTELMŰ NEVŰ fórum, ahol csak a rossz válaszokat, egy pedig ahol az elírásokat, helyesírási hibákat lehetne jelezni)
Most kellett értékelnem egy kérdést, ezt: Volt-e Vuknak túlélő testvére?
A film szerint NEM, viszont Fekete István könyve szerint igen, ugyanis a Símabőrű házában lévő rókahölgy valójában Vuk húga, csak a vérfertőző viszony miatt ezt a szálat nem vitték át a filmbe. Ezért ez a kérdés nem egyértelmű, mert a kérdésben nem szerepel, hogy a könyv,vagy a film szerint.

Amúgy sok apró elírást találok a kérdésekben. Ezt gondolom jófejségből nem értékelik rossz kérdésnek, viszont a játék nívóját rontja a dolog.
Dátum: 2009.01.07. 22:17:22
Még ma paplan akció van a tescoban. Aki nem akar megfagyni, menjen és vegyen! egyébiránt a valódi veszély tényleg nem annyi, hogy pár napig nem lesz se meleg vizünk, se fűtésünk, hanem inkább az, hogyha ezek egymásnak mennek, akkor abból bizony háború lehet. És mindkét országnál atom van - tehát kakaskodásuk vége akár komoly is lehet. Persze én szeretem a meleg lakást, a forró fürdőt reggelenként, és nem akarok eltekinteni a jó kis meleg vackomtól, ami ilyen csikorgó hidegben gáz nélkül nehezen megy ...

Néhány éve erőszakosan mindenütt bevezettették a gázt - falvakban a jól fűtő cserépkályhákat lebontatták a néppel. Most mindenki ezt sírja vissza, mert abban bizony elégett a sok jó kis karácsonyfa, amit most az utak mellé dobtunk ki. Meglehet, majd ott állunk az út szélén, és melegszünk a leharcolt karácsonyfák tüzénél...
Néha találok kisebb helyes sírási hibbákkat a kvízben, amiken egyszerűen átsiklik a szem - ez nem is volna baj. De ma egy olyan kérdést is találtam, aminek a válasza biztosan helytelen, valamint egy súlyos helyesírási hibásat.
Ezeket jó volna javítani:
Ki Korán kell ........ lell.
aranyat
szerencsét
madarat
vasat

A Korán szó a Szent Korán esetében lehet esetleg nagybetűs, egyéb esetben - korai időpont - kisbetűvel írandó. A kell szó azt jelenti szükséges, a kel pedig vagy egy zöldségféle, vagy a reggel az ágyból kimászó ember. (esetleg lázadó paraszt, de ne menjünk el ennyire)
A lell-re nincs magyarázat, csak az, hogy túltengett az l karakter a szerző billentyűzetén.
De ki hagyta ezt benne??

Mi e név jelentése: Villő ?
koszorú + dicsőség
lomb
Uralkodó sereg.
Isten kedveltje, Isten kedvelő.

A lombvolna helyes szerinte - ámde az origó utónévtára szerint http://www.origo.hu/utonevtar/index.html?id=2532 a jelentése nem csupán ez, hanem a villőzés népszokása alapján tavasztündért, vagy tavaszhozó is. Ez esetben vagy minden jelentést feltüntetünk, vagy egyet sem - a név eredete ugyanis nem egyértelmű.

Mostantól gyűjteni fogom a rossz kérdéseket, mert egyre többre bukkanok rá!
Dátum: 2009.01.01. 17:10:47
"Az ötmillió tesco-pénztáros országa" - így jellemezte nemrégiben egy khm.. hogy is mondjam, szóval egy "ezoterikus vezető" ezt, ami itt folyik. A képzettséged, a valódi tudásod mindegy, ha csak a tesco pénztárában van hely, akkor verd a feneked a földhöz, legalább van munkád. A legjobb, ha a gyereked már csak praktikusan a pénztárgép kezelését ismeri meg - másra úgy sem lesz szüskége - esetleg a kölcsönfelvétel folyamatát is megtanulhatja, kultúra az nem kell. Majd jót kacag az egyfogú embereket bemutató beszélgető show-k egyikén, ahol Mr. Senki egy percre valaki lesz, és nyílt színi egyenes adásba megeszi amit kitúrt a nózijából, ez éppen elég neki. A vállalkozásokat gyakorlatilag blokád alatt tartják, minden vállalkozó kötelezően csal valamit és valahol - ha nem tenné, meghalna. Mivel ezt tudják, így minden vállalkozó sakkban tartható, bárki nem tetszik, szétszedhető egy perc alatt az adóhatóság nevű szervezet által. Egy perc alatt több családot földönfutóvá tehetnek. (Saját ismeretségi körömből is több példa volt erre) A hazai vállalkozásokat iszonyatos adók és közterhek sulytják, szinte már fizethetetlen lesz minden - újra meg fog erősödni a fekete gazdaság. Már most is ez játszik. Növekszik a magán-gazdaságokban a csereüzletek, az un. "barterek" száma, mert egymás termékét, szolgáltatását eldugni egyszerűbb, mint pénzt. Időnként a "Nyulacska csengettyűje" mesében érzem magam, ahol a csengettyűt csak úgy lehet megszerezni, ha közben ezer más jószágot meggyőz a kisnyúl aról, hogy vágja ki a fát, hogy az adja vissza jogos tulajdonát, a csengőt.
Amerre a magyar gazdaság folyik, az egyenes irányban az összeomlás felé vezet. Bármely háziasszony, vagy vállalkozás úgy gazdálkodna a pénzzel, mint az állam teszi, akkor azonnal vagy a háziúr jogos pofonjai, vagy a piac kényszerítené arra, hogy költekezzék ésszerűbben. Ám az állami szinten ez már-már lehetetlen. Sok apró dolgoban iszonyú fejetlenség uralkodik. Csak remélni tudom, hogy nem lesz egyhamar valódi megoldás, mert a valódi megoldást úgy nevezik, anarchia, meg háború. Amíg - és ez kicsit politika - a jobb lajbi zsebből a bal lajbi zsebbe rakják a pénzt, addig abban a lajbiban nem lesz több. A választások csak egy színpadi show.
A legszomorúbb amit a hazai vállalkozásokkal művelnek - a magyar "fejekkel".
Dátum: 2008.12.28. 09:07:42
Ritkán utazom Budapesten a metrón, egyszerűen csak mert ritkán van olyan helyen dolgom, ahol metró jár. A múltkoriban ezért ütötte meg a figyelmemet, ezért örültem meg annak, hogy a metrón szinte minden ember kezében valamilyen könyv volt. Tankönyv, angol regény, magyar regény, szerelmes regényfüzet, stb... Nem újság, nem szakácskönyv, vagy gyerekkönyv, hanem rendes olvasnivaló. A többség aki olvasott, fiatal volt. Állva is olvastak, kapaszkodva, a metró oldalának dőlve, vagy csak úgy lógva. Én ezt más országokban sose láttam. Szerintem a magyarok azért olvasnak. Annak, hogy gyerekkönyvre kereslet van, csak örülni érdemes, mert a gyerekeket a könyvekre szoktatja.
Nyugaton szeretnek képes albumokat tenni a nappali dohányzóasztalára, hogy a vendégek azt nézegessék. Idehaza ez a szokás nem terjedt el. Nyugaton a házi könyvtár mint olyan, nem is ismerős dolog, nem is vesznek meg az emberek annyi könyvet. Ha olvasni akarnak, könyvtárba mennek, majd visszaviszik a könyveket. Magyarországon sokkal kevésbé népszerű a könyvtár, itt inkább megveszik az emberek a könyvet. Ezért ott sokkal kevesebb kiadó gondolja úgy, hogy jó poén, hogy kiadóvállalatot alapít, sokkal kevesebben gondolják úgy, hogy ez nem egy nehéz üzlet. (Mert szerintem nem könnyű!)
Mindemellett vannak típus kiadók, akik jókor, jó kiadványokkal jöttek elő, akiknek a kiadványai uralnak egy piacot. (Beholder -Fantasy irodalom, Bagolyvár - sikerkönyvek, Bioenergetic és Édesvíz - ezoterikus irodalmak, Agave - szórakoztató modern irodalom, hogy csak néhányat említsek)
Azok a kiadók, akik valójában nem értenek hozzá, csak hígítják a piacot, hamar el fognak tűnni. Szerintem egy kis idő kell még ennek. Nagyon könnyű ma könyvet írni is, sokan gondolják, hogy mert képesek 5 értelmes mondatot leírni egymás után, attól már írók, vagy írónők.
Kolléganőmmel azzal szoktunk viccelődni, hogy ha nem lesz pénzünk, akkor gyerekkönyvet fogunk írni. Én rigmusokat faragok, ő meg izéket rajzol hozzá, és kiadjuk könyvben, mert olyan tré vackokat, amit ma gyerekkönyv gyanánt kiadnak, mi is tudunk, megerőltetés nélkül.

A terjesztésre egy idő után a webes vásárlás lesz majd megoldás. Én gyakran a kiadó weblapján rendelek meg egy könyvet, ha van webboldja, mert jóval olcsóbban lehet vásárolni a kedvenc könyveimből.
Dátum: 2008.12.26. 08:31:31
Én a www.harmonet.hu oldalon láttam ezt a játékot, és gondoltam, hogy kipróbálom. (Egyébként szerintem idejönnek a Harmonetes csajok, elkezdenek fecsegni, és vége a fórumnak, offhegyek lesznek, és gigantikus szerelmek, meg a játék készítőinek nem marad haja, ugyanis a hosszú körmű szőke nők "sajátos logikájú" csipogására nem hiszem, hogy fel vannak készülve )
Hehe - háta Vodával nekem is ilyen élményeim vannak. Tudtátok, hogy egy 9 milliós céges autót kevesebb céges és egyéb papír felmutatásával lehet megvenni, mint egy 70 Ft-os telefont hűségnyilatkozattal? Próbáljátok ki!

Ja... az első két betű stimmelt, az egyik VOlvo a másik VOdafone

Szerintem a Vodafone-nál látens papírgyűjtük vannak a háttérben, akik előző életükben egy MÉH telepet üzemeltettek, vagy guberáltak, vagy úttörő korukban kizráólag a papírgyűjtéssel értek el sikerélményt, más magyarázat nincs rá, hogy ekkora feneket kerítenek mindennek.

Nálunk egy nagyobbacska céges flotta-telefon előfizetés van. (Vodás) Azért nem tudtunk idén bővíteni rajta, mert külön vizsgálták a céget, a bővítéshez. Nem volt elég, hogy 5 évnél régebbi előfizetők vagyunk, hogy minden számla pontosan beérkezik, hogy havi súlyos összeget hagyunk ott, hogy nálunk van minden papír - még órákat akartak vele szöszölni, másnapra akartak vele elkészülni. Mondjuk, hogy majd jövőre ... őrület!
Oldal: 1