Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Meridiath

Dátum: 2009.04.01. 21:04:13
KI VOLT A KUNG-FU KORONÁZATLAN KIRÁLYA?
BRUCE LEE
BRANDON LEE
KRUMP LEE
JET LEE


Ordibálós és idióta válaszos.

Mit lehet csinálni a "kiégett őskövekkel" ?
semmit
LE-val őskövet készíteni belőle!
beváltani LE-ra!
Igazi őskő szerzésével ugyanannyi kiégett ősköved igazi őskő lesz!


Végzeturas, hülyegyerekes. Felkiáltójeles.

Milyen állat egyik fajtája a Muraközi?
vadászgörény

serés
szamár


Itt némi kozmetika, miszerint serTés.

A jó, a rosz, és a .... hogyan folytatódik ez a westernfilm cím?
csúf
ragyás
balek
szent


Ez nagyon rosz megköszelítés, és szerintem több is volt ilyen.

Ki a nem illik ide?
Galambos Dorina
Tóth Vera
Eszenyi Enikő
Rúzsa Magdolna


A "kakukktojás" szó kikerülésére tett mókás kísérlet. Tévés, gagyi kérdés másodsorban.

Vichy… hogyan fejezed be a raklámszlogent?
... az egészség fontos, kezdje a hasánál!
... az egészség fontos, kezdje a bőrével!
... az egészség fontos, kezdje az arcánál!
... az egészség fontos, kezdje a lábánál!


Rádraknék...
Lehet le volt írva valaha, de azt nem láttam.
Csak így a magam feje után, én így csinálnám ha Nephila akarnék lenni:
- kreatív a maximumon, valóságformázással megvan a 30+10 pp naponta
- kronokompenzációval 10 perc után újra friss, akár portya, akár térkapu kellene (márpedig az a LE is beleszámít a LE-diffbe ha jól tudom)
- amíg nincs maxolva a kontinuumszűkítés, addig a háborúk adta 1 órás lehetőséggel márpedig oltári összegeket lehet elvinni, főleg ha ez a fókusz
- számolnám mikor érnek 15% fölé a vadászok, ha kell, éjszaka vagy hajnalban támadnék, kihasználva hogy egy óra után megint mehetek
- stb-stb

Ilyenekre gyúrva Nephilának (pont akkoriban volt a látóteremben) már 1 M körül volt a csomagja 13-as szint körül. Ez egy borzasztóan idő- és pénzigényes játékstílus, cserébe oltárian LE-jövedelmező. Én el se tudom képzelni azt az energiamennyiséget amit a játékba kellett fektessen. Mondjuk kijönne belőle egy hét a horvát tengerparton. Én is inkább az a típus vagyok aki az utóbbit választom
Dátum: 2009.03.30. 17:02:23
Idézet: Kocos - 2009.03.30. 13:30:50
Idézet: Meridiath - 2009.03.28. 21:35:10
Kedves wikidot megszerkesztők!


Ilyen kategoria nincs, illetve mindenki az. ha van aktualis adatod ird be a tablazatba. Igy jonnek ossze az adatok.
Bizonyos oldalakon az infostrukturat is erdemes lehet ujragondolni.


12-es szinten az én adataim nem adatok, legalábbis nem olyan amire bárki igényt tarthatna, sajnos. Azt gondoltam ez a legmegfelelőbb fórum egy ilyen felvetésre, mert azok olvassák, akaktívan részt vesznek a szerkesztésben. Hátha eljut azokig, akiknek kedvük és lehetőségük is van kiegészíteni a portya lapon a szintkülönbség táblát...
Dátum: 2009.03.29. 20:38:15
Milyen partja van Afrikának?
Tagolt
Van partja?
Mi az az Afrika??????
Tagolatlan


ugyan, kérem...
Dátum: 2009.03.28. 21:35:10
Kedves wikidot megszerkesztők!
Feltételezve hogy nem néztem el nagyon, de a http://vegzetur.wikidot.com/portya lapon csak 25-ös szintig vannak felsorolva hogy ki és meddig támadhat. Részemről nagyon kíváncsi lennék hogy ugyan melyik szinten kezdhetek tartani attól hogy 6-7 szintről potyognak áldások majd a nyakamba... Innen a fórumról elkapott félmondatokból nagyjából sejtem, na de bizonyosnak lenni mégis más...
Dátum: 2009.03.28. 20:43:49
Más dolog az iskolázottság, és más a műveltség. Nyugodtan lehet valaki nagy tudású, azaz néhány témakörben bírhat kiemelkedő tudásanyaggal. A dolog ott kezdődik, hogy a hétköznapi túléléshez/ingerekhez/munkához/tanultakhoz képest, illetve azokon túl mennyi olyan ismeretanyaggal rendelkezik, amit saját kedvtelésére, szórakozására vagy kíváncsiságából kiindulva megszerez.
Ez a vita amúgy hamarost megoldódik, ugyanis
Idézet: masterv - 2009.03.28. 16:54:30

Nem az az alapműveltség,amit te ismersz! Az az alap,amelyet szinte mindenki ismer!Ebből indulj ki!
A keresés pedig járulékos hiba,ha valamit nem tudok magamtól,akkor keresek,hogy tanuljak!

Magam is "az aki ismeri" kategóriába tartozom. Csak ajánlani tudom, csudajó könyv.
Mivel a fenti mondatból feltételezhetjük hogy masterv nem tartod magad etalonnak, hiszen az inkább "alap" amit mindenki (jelen esetben a többség) ismer, úgyhogy bizonyára belátod majd, hogy ha valóban kedveled a jó regényeket és az irodalmat, akkor egy csodálatos könyvtől gyakorlatilag a véletlen tartott eddig távol. Ja, és ha ez számít - nem sci-fi.
Dátum: 2009.03.28. 13:03:27
Ha biztosan mindenki által tudható kérdést akarsz, az éppenhogy "Melyik betűk vannak az átlagos gombkiosztású telefonok 6-os billentyűjén?".
Nem kell felhúzni magad azon, ha te épp ezt vagy azt a kérdést nem tudod, mert teszem azt nem szereted a filmeket, és könyvekből is csak a francia klasszikusokat olvasod, és kortárs fantasyt nem. Mások ismerik őket, de lehet hogy fennakadnak azon hogy hány kation van egy jódmolekulában (bocs ), és milyen konyhai művelet a blansírozás.

Én azt nevezem műveltnek, aki nem csak egy témáról tud ezt vagy azt. De. Nem vagy műveletlen csak azért mert nem tudsz mindent amit pedig tudhatnál, csak nem esik az érdeklődésed homlokterébe. Utánanézel ha érdekel és megtanulod. Ha nem, akkor hagyod a fenébe. De kirohanni ellenük nem feltétlenül kell.
Dátum: 2009.03.28. 11:37:54
Miből nemcsinálnak pálinkát?

cseresznye
körte
szilva
x dinnye


Tudtommal még a bazaltból is, mi ahhoz képest egy dinnye? Hazudtoljatok meg nyugodtan, csak végfogyasztó vagyok, nem ismerem a termelői/előállítói részt.
Dátum: 2009.03.28. 05:08:26
Mit jelent pool?
Auto márka.
ruhanemű.
Játék.
Kifejezés.


Well, mit is jelent pool? Sweet Magyarország, hianyozol nekem, yeah.
Dátum: 2009.03.27. 07:56:33
Viszont ez a szám tudomásom szerint a 7-es, ami nem szerepel a válaszok között. A kaszinókban is mindig erre izgulnak a népek az asztal körül.
Dátum: 2009.03.26. 18:23:04
Idézet: Lordofchaos - 2009.03.26. 18:17:33
Hány fokba tudja forgatni a kaméleon a szemét?
360fokban
2fokban
kitudja lökni a fejéből
nem tudja


Én ehhez kérnék valami forrást, mert ezt nem hiszem el.
Egyébként pedig "Hány fokbaN...", "ki tudja". A "nem tudjáról" válaszlehetőségként már ne is beszéljünk.


Látja az agyát? Fúúúj
Amúgy pedig:
"A szemgolyók kifejezetten nagyok, a fej két oldalán helyezkednek el. A szemek egymástól függetlenül képesek mozogni, az állat a két szemével két teljesen különböző képet lát. Horizontális síkban 180 fok, vertikális síkban 90 fok a szemmozgások kiterjedése."
Dátum: 2009.03.26. 11:00:07
ha elfogsz egy allatot mit kell vele csinallni??

megolni
fejleszteni
megverni
idomitani


Azon túl hogy ékezethiány és helyesírási hiba, a sajtolósok biztos ellentmondanának annak hogy az "idomítani" a helyes válasz.
Hess.
Dátum: 2009.03.22. 18:28:19
Mennyi 6 faktoriálisa (FAKT6, 6!) ?
6 faktoriálisa 6*5*4*3*2*1 azaz 720.
6 faktoriálisa 6*3*1 azaz 18.
6 faktoriálisa (1*6)*(2*6)*(3*6)*(4*6)*(5*6)*(6*6) azaz 33592320.
6 faktoriálisa 6*6 azaz 36.


Kéretik figyelembe venni hogy műveltségnek semmiképpen sem általános. Bár aki ezt szereti/tudja, valószínűleg a palacsinta alapanyagokba bukik bele ;k)
Dátum: 2009.03.20. 13:22:40
A Yamakasi című filmben hányan vanak?

6
4
7
9


Hol és kicsodák és micsinálnak? : ))
Dátum: 2009.03.20. 09:25:41
Melyik nem illik a többi közé?

Moszin-Nagant 1891/30 forgó-tolózáras puska
M1 Garand félautomata puska
AK-47 gépkarabély
K98 Mauser forgó-tolózáras puska


Már egy "hány milliméteres a panzengrunder bichmugstatter" c. kérdésen átsiklottam, mert azt nyilván kiguglizhatom, na de ezt.
Biztos az AK-47-es nem illik oda, mert azt "felismerni jellegzetes hangjáról" Clint Eastwood szerint.
Dátum: 2009.03.19. 18:09:27
Idézet: Meridiath - 2009.03.19. 16:39:06
Előrebocsájtom, meglehet hogy én vagyok csak túlérzékeny.


Ja és mikor a hóhért akasztják. Bocsátom. Utólag.
Dátum: 2009.03.19. 18:01:54
Igen, némi pillogás után rájöttem hogy mit akart tőlem, és a megfejtésem is helyes lett, de az "ellőtte" illetve az "1lúd" és az "egy lúd" közti különbségek már eleve némi trükkre engednek sejtetni. Vagy némi általános iskolai nyelvtanóra hiányára
Dátum: 2009.03.19. 16:39:06
Előrebocsájtom, meglehet hogy én vagyok csak túlérzékeny.
Kérdés:

1lúd előtt van két lúd,1lúd ellőtt van egy lúd és a háta mögött is van egy lúd,egy lúd mögött van két lúd,hány lúd van összesen?

1lúd.
Egy se.
* 3lúd.
Kis macskák nem ludak.

He?
Dátum: 2009.03.06. 19:03:34
Jójó, csak nem értem a logikát. : )
Utolsó pillanatban nevezni = plusz pár TÖ vagy szerencse vagy nemtom.
Dátum: 2009.03.06. 18:48:57
McPaul, én szeretnélek valahogy megvigasztalni, de nem tudom hogy fogjak hozzá. Megtapasztaltam az ún. "random" szebbik és csúnyábbik végét is, és hagytam is abba már V2-es pályafutásomat, mert egyszerűen nem jött össze semmi, amíg a V1-en de.
Ha tervező vagy célorientált vagy, akkor dolgozz ki másik stratégiát, csak tudd azt, hogy nincs 100% esélyed sosem, és próbáld meg örömmel tenni, ne pedig konoksággal.
Ha egyszer igazságtalanul rossz eredmény jön ki, ugyanúgy az oddsok egyszer nonszensz helyzetben billenhetnek a te oldaladra is.
Próbáld a célhoz vezető utat is élvezni, pláneha egy játékról van szó.

Ennyi telt tőlem. Fel a fejjel.