Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Meridiath

Nem csak a magyar irodalom, de a nyelvtan is fontos. Ha az előbbivel barátságot ápolsz, utóbbira is kellene gyúrni. Az irodalom jó ismerőjének ez nem lehet nehéz. Egy két szóköz, helyesírás, stb. Ez nem szőrszálhasogatás, hanem alap.
Dátum: 2009.04.18. 23:14:35
Mikor van Miklós (Mikulás) napja?
december 6
április 10
június 1
december 26

Szerintem lehet vagy tízféleképp az adatbázisban, esetleg maradjon 1, amiben pontokat is raknak a dátumhoz.

Mit jelent az asszociatív kifejezés?
átcsoportosíthatóság
szervezet
antiszociális
szervezhetőség

http://www.idegen-szavak.hu/keres/asszociat%C3%ADv
http://hu.wikipedia.org/wiki/Asszociativit%C3%A1s
A kérdés csak a matematikai vonatkozásban érvényes, ami sehol sincs feltüntetve, javaslom hogy "a matematikában" biggyesztődjön még oda a végére. Meg tán-tán kicsit spec.

Mikor van Zsolt nap?
Február 5-én
Április 10-én
Dencember 21-én
November 3-án

Névnap, dunarekesztés.

melyik nem Sub Bass Monster szám?
Királylány
Sub Bass Monster
Tovább is van
Nincs nö nincs sirás

Helyesírás, és spec. Szegény Szabi eltűnt a süllyesztőben, se a feltörekvő ifjúság, sem az idősebb korosztály részére nem egyértelmű hogy mi a helyes válasz.

Hol található a billentyűzeten a space vagy sorköz billentyű?
Nincs ilyen billentyű
klaviatúra harmadik sorának bal oldalán(alulról)
klaviatúra negyedik sorának jobb szélén(alulról)
klaviatúra első sorának közepén(alulról)

Pirmitív.

Melyik kerék használódik el leginkább egy jobbkanyarban?
A jobb első
A bal első
Egyformán használódnak
A pótkerék x

Ezt most vagy nem értem, vagy valami beteg humor (Esetleg pótkerekes gyerekbringára gondoltál?). Előbbi esetben felvilágosítást köszönném, utóbbiban törlés.

Mivel foglalkozik a kozmetikus?
Bőr ápolás
Láb ápolás
Haj ápolás
Köröm ápolás

Fantáziátlan és vérszegény válaszlehetőségek, de részemről ha a helyesírás javítva lenne, azzal is megelégednék (mindegyik válasz egybeírandó)

Folytasd: ... a kicsi, a nagy, az Artúr és az.......
mandulán
Indián
ebihal
zongorán

Szeretem a számot, de akkor is specnek tartom.

Mikor kezdödöt a II.világháború?
1940.szeptember.1
1945.május.6
1939.szeptember.1
1938.január.26

Mikor kezdődött az iskolakötelezettséged? törlés a kriminális helyesírás miatt.

Minek a duplája 2?
4
2
-2
1

Primitív vol. 2.
Dátum: 2009.04.18. 22:50:04
Idézet: Roseprincess - 2009.04.18. 19:55:58
Melyik igaz az alábbi állítások közül?
E négy állítás közül kettő hamis.
E négy állítás közül három hamis.
Mind a négy állítás hamis.
E négy állítás közül az egyik hamis.

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: E négy állítás közül három hamis.


He? Ezt érti valaki?


Ez pedig tök jó
Az lehet csak az egyetlen igaz állítás, ami kizárja hogy a másik három igaz legyen. Azaz "E négy állítás közül három hamis". Ez igaz
A "mind a négy állítás hamis" paradoxon, a többi pedig nem számol az összessel, azaz eleve nyemjó.
Ha rosszul magyarázom, elnézést, de nagyon jópofa ritka kérdés ez.
Idézet: Diablo666 - 2009.04.17. 23:50:05
Melyik megyében található Szikszó?

Borsod-Abaúj-Zemplén megye

Hajdú-Bihar megye
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Bács-Kiskun megye

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Még hogy érdektelen lexikális tudás!!! Tele van a végzetúr ilyen kérdésekkel! Mert ha azt kaptam volna, h ez már szerepelt az adatbázisban akkor nem kaptam volna fel a vizet, de ami felháborító az ez a válasz!


Nos, igen. Pont az a baj, hogy az alapján írtál kérdést, amit láttál, nem ami alapján kéne. A korai fázisban annyi ilyen kérdés bekerült, hogy Dunát lehet velük rekeszteni, többre igazán nincs szükség.
Érdemes megnézned ennek a topiknak a kezdő hsz-ét, a Baromi ötletes kérdések topikot, és a Kvíz 3-at is, hogy lásd mik azok, amiket ajánlanak vagy törlésre ajánlanak az értékelők. Ez alapján le lehet szűrni hogy mi lesz az amit elfogadnak. Illetve, ha már regisztráltál a fórumon, segíthetnéd is a kvízadminok dolgát a nem megfelelő kérdések kiszűrésében, az mindenkinek jó.
Dátum: 2009.04.17. 17:39:02
Megadóztatták a bevételedet
A kreatívnál pedig tapasztalható ingadozás ha lefelé támadsz, néha nem is kicsi. Aréna csatáknál tesztelve, kisakkozni nem tudtuk.... ha valaki többet tudna erről, az én kíváncsiságomra is számot tarthat.
Dátum: 2009.04.17. 09:25:11
Melyik vadászaton elejthető teremtmény hasonlít Chuck Norrisra (LOL)?

Vérszomjas manó
Sunyi manó
Harcias manó
Izmos manó


Jaj... )
Ha szembetalálkozol a sirokkóval, mit mondasz neki?

Nagyuram!
Jó napot, felség!
Szentséges ég, micsoda erős szél!
Istenem!


Naggyon bejön.
Dátum: 2009.04.15. 07:50:39
Légy oly kedves nézd meg ezt a topikot http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,94.0
Csak pár hozzászólást kell görgetned a végéről hogy némi képet alkothass, szép hosszú poszt. Legalább próbáld meg.
Nekem aranyos hogy az egész család végzeturazik, viszont az kevésbé ha az információ nem áramlik köztetek. A tangram kapcsán felmerült dolgokra még emlékszem is, meg lett vitatva, elég jól el lett magyarázva a kvíz rákfenéje...
Dátum: 2009.04.15. 07:26:22
Idézet: Nyanya - 2009.04.15. 06:49:16
Milyen színű a cipője Dorothynak az Ózban?

láthatatlan
nincs is cipője
piros
rózsaszín

Micsodaaaa?????


Kár hogy a nincs is cipője válasz miatt valóban törlendő - amúgy jó kérdésnek tartottam volna. Az Óz a csodák csodája mese, ismerhető motívum.

Mit támad meg az AIDS a szervezetben?

Az izmokat
A nyirokcsomókat
Az immunrendszert
Az izületeket


A kérdés csak amiatt nem szerencsés, hogy az AIDS már nem támad meg semmit. A HIV vírus támad, az AIDS már tünetegyüttes és a betegség neve tudtommal. Ha erre vonatkozott a csodálkozó fejecske, fejtsd már ki bővebben legközelebb, ha pedig azért mert specnek tartottad a kérdést, akkor irány legalább a wikipédia. : )
Dátum: 2009.04.14. 20:35:44
Hű, hát ez azért pöppet sértőre sikeredett, vagy mondjak hímsovinisztát?
A példa tényleg éles volt, de lásd be hogy reggel minimumra ütve az ember bizalommal ott hagyja a karakterét másnap reggelig, mivel másnap mondjuk kb. négyszer üthetnek rá, mindannyiszor visszaküldve a támadhatatlanságba. Ha ez felszorzódik duplára-triplára a tudomása nélkül, az már nem mindegy.

Amúgy sajnálom hogy acsarkodás lett a vége az ötletnek. A hölgyeknek túl kell lépni rajta, az uraknak viszont szerintem nem megengedhető az a bizonyos még egy rúgás.
Dátum: 2009.04.14. 19:12:49
Bár bevallom hogy bájos az ötlet, de szerepjátékilag, ide, ebbe a környezetbe tán-tán kevéssé illeszthető be egyelőre tényleg... Folyamatos támadás, LE-szívás, háború, gyilok, szörnyek idomítása-egymásra eresztése. Amíg galetki galetkinak bíbor möszéje (bocs ) addig annyira nem illik ez a puzzle darabka, úgy, hogy játékbéli vonatkozása is legyen.
Jelképes szinten igen, de az meg talán programozási vonatkozásban öngól...

Azért remélem egyszer valahogyan lesz rá mód
Dátum: 2009.04.14. 18:33:51
Melyik a "legfiatalabb" hangszer?
hang drum
doromb
fujara
yirdaki

Úgy, hogy nem is kereshető könnyen, oltári spec. Ráadásul ha holnap feltalálják a jinx-kürtöt, bőven helytelen is lesz.

Melyik film nem tartozik a Brüsszeli tizenkettőbe?
Biciklitolvajok
Dr. Caligari
Kifulladásig
Patyomkin páncélos

Egy filmszakosnak talán nem spec, igaz, kereshető. Fenntartásaim vannak.

Melyik indián törzs törzsfőnöke volt Karl May legendás hőse, Winnetou?
Sziú
Navaho
Komancs
Apacs

EZT a kérdést bennhagyni, az összes többi Winnetou-sat törölni. Ez szerintem a legszebben feltett.

Ki az Újjászületett Sárkány?
Perrin Aybara
al'Lan Mandragoran
Lews Therin Telamon
Rand al'Thor

Már immár tudom honnan van a fórumra a név A laikusok számára viszont nem ártott volna némi utalás hogy mégis honnan a bánatból lehet eztet tudni. Ilyen formában spec.

Hány katona esett el a somme-i csatában?
1.000.000
10.000
100.000
50.000

Hogyne. Pontosan ennyi.

Milyen élőlények a zsomborok?
rágcsáló
kígyó
növény
rovar

Többesszám vagy egyes szám. Inkább egyes.
Dátum: 2009.04.13. 21:58:38
A mai egyveleg megérdemli a Magusocska féle témanév választás kopirájtját.

Mi a cime az ALIEN sorozat 3. részének ?
Nyolcadik utas : a HALÁL
A véső megoldás : HALÁL
Alien és a varázsceruza
Feltámad a HALÁL

A bugyuta harmadik válasz miatt nem is töröm magam a helyesírást is megemlíteni. Az ötlet nem rossz, de ez a kérdés törlésre érett.


Hogy vásárolhatunk az állatunknak felszerelést?
dollárért az e-bay -en
LEért a szöwestégben
forintért a tesco-ban
Őskőért a lélekkufárnál

Végzeturas kérdés, első szintű nem tudhatja, kuka. A SzöWetség wicces.

Hol található a Kuiper öv?
Fafnir kincseskamrájában
A Neptunusz pályáján túl
A Vénusz pályáján bellül
Odin derekán

Jópofa kérdés. A "bellül" viszont egy L, javítandó.

Melyik a legvilágosabb bundájú állat az alábbiak közül?
Jeges medve
Rozsomák
Európai bölény
Barna medve

Kicsit gyagyácska kérdés, de láttunk már rosszabbat is... szerintem a szóközök törlése a medvéknél elegendő javításnak.

Vadászat során milyen möszét tudsz fogni az alábbiak közül?
rózsaszín mösze
magenta mösze
bíbor mösze
lila mösze

Végzeturas, első szinten nem tudni.

Melyik volt magyar köztársasági elnök fordította magyarra A Gyűrűk Ura könyvek legnagyobb részét?
Szűrös Mátyás
Gönz Árpád
Mádl Ferenc
Sólyom László

Akkor a nevét tessék helyesen: Göncz

Melyik rock banda?
road
krisz rudi
nox
zorán

Sikítófrász kategória, hess.

Ki volt Kacor Király?
Az nagyotmondó, füllentő emberre mondják.
Soha senkit nem neveztek így.
Magyar népmesében egy macskát hívtak így.
XIII Lajos francia király gúnyneve volt.

Ej, pedig jó kérdés ez! Nem hiszem el hogy nem telt volna még egy kis kreatív egy negyedikre... :/

Hogy hívják a manapság nagy népszerűségnek örvendő kártyajátékot?
7 card stud
5 card stud
Omaha hold' em
Texas hold' em

Mikor? Hol? Kicsit kevés az infó a kérdésben, ebből nehéz kiindulni. És úgy rémlik hogy volt is már ez a kérdés.

Hányat lép a veréb 1 évben?
10000000
1-et sem ,mert ugrik
100000000
1000000000

Te kis gyurgyalag...

Hány betűből áll a "METAMORFÓZIS" szó?
5
12
7
9

Ó, kérem... és én hány ujjamat mutatom?

Ha 60 percre mész el vadászni, akkor hányszor vadászol?
6
60
10
12

Végzeturas, és különben is a hatvanadik verzió. Pff.
Szerintem nagyon jó kérdés, még ha nem is olyan dolog amit elsőre biztos mindenki tud. Az egyetlen problémát ott látom (azon túl hogy ez így eldöntendő kérdés), hogy az egyes szám / többes szám összevissza van használva.
Mondjuk így:
Mi jellemző a delfinek alvására?

Nem alszanak, mert ...
Napi 3-4 négy órát alszanak.
Téli álmot alszanak, ha találtak megfelelő barlangot ahova behúzódhatnak

stb.

Ne törj le, sok ilyen jópofa kérdést írj, és mindenképpen olvasd el a kvízhez kapcsolódó topikok kezdőüzeneteit, sok dolgot leszűrhetsz.
Dátum: 2009.04.13. 00:01:45
Kedves Jentek,

ahogy látod újdonsült fórumozóként, ebben a topikban pár tíz-száz emberke nap mint nap nyúl könyékig a kvízkérdések furcsa habos levébe, hogy az oda nem illők felmutatásával segítsen a kvízadminoknak az adatbázis korrigálásban. Ilyen számmal szemben van az az ezerrel is szorozható delikvens, aki viszont kérdést ír, és értékel. Úgy, ahogy. Az aránytalanság nagy, a harc kemény.
Ha a te konkrét kérdésedet adták vissza helyesírási hibával, van egy "nem fogadták el a kérdésemet - miért?" topik, ott választ kaphatsz rá.
Dátum: 2009.04.12. 23:18:25
Aragorn Isildur örököse?
igen
nem mert Legolas az
nem mert Boromír az
nem


Valami egyéb utalás? Ebben a formájában spec és csúnya.

Melyik eggyüttes énekli ezt a számot:Paradise city???
ac/dc
guns n' roses
50 cent
akon


Annyi helyesírási hiba, hogy szerintem inkább törlendő mint javítandó.

MIkor lesz a következő olimpia?
2020
2009
2010
2012

Adja az ég hogy még 3 évig békességben boldogságban üzemeljen a játék, de utána problemák lesznek a kérdéssel. Szerintem el véle.

A tranzisztor kivezetéseinek elnevezése: emitter, bázis, ... folytasd!
anód
kollektor
földelés
katód

Au... ezt a keresztszemes öltés titkaival egy bugyorban tudnám említeni. Spec.

Mi a hivatalos pénznem Németországban?
euró
font
dollár
márka


Már megint a fránya mikor.
Dátum: 2009.04.12. 19:54:42
Más a szemem szöge, ilyesmi eszembe sem jutott hogy a magas szintű karaktereknek tényleg ez a tojás lehetne az egyetlen LE bevétel portyából.
Noss... erre nem tudom mit mondhatnék. Mint tény, valóban szomorú, viszont én nem egészen ezt a részét fogtam meg, és gyanítom a készítők sem. Holnap pedig esetleg majd te is rájössz hogy milyen ízű ez a konkrét gag az ajándék LE-vel ha a lányok tényleg visszalocsolnak... Semmiképpen sem megoldás semmire.
A problémát amit felvetettél, értem, de nem vagyok benne biztos hogy fixen kapcsolódik a dologhoz.
Dátum: 2009.04.12. 19:24:24
Na igen... szerintem végiggondolták, és valóban bájos az eredeti ötlet. Nekem kifejezettem tetszik Egyszer. Kétszer. Egye fene háromszor. Viszont amikor már itt a fórumon is arról érdeklődnek hogyan lehet szűrni a csajokra, ott már látszik hogy elszaladt a paci jónéhány LE-éhes semmirekellővel (és ez természetesen NEM a férfiúi egyedek 100%-át érinti)
Ettől függetlenül pünkösdi a királyság, és részemről nem veszem igazán komolyan, és szerepjátékosilag azon is vigyorogtam, hogy mikor próbálom 15% alá üttetni magam, a sok pernahajder meg folyton felsegít, leporol és leitat. Kénytelen vagyok lányoknál vigasztalódni, ehe

Szóval a végeredmény valóban kicsit vitatható lett, de aranyos a feature, és ha hasonló elven valami más életbeli ünnep alapján a hölgyek részére is le lehet programozni "tojásszorongatást" (köh), biztos vagyok benne hogy meg fog történni... Ne vegye senki magára, inkább nézd onnan, hogy munkát öltek abba, hogy a játékosoknak kicsit feldobják a játékot, ami nájssszzz
Dátum: 2009.04.12. 17:06:37
Drága jóember, a kezedben a lehetőség az azonnal törölnire
Ha helyesírási hibával kapsz vissza valamit, azt még javítva újra leadhatod - szerintem ez motiválta az értékelőt, hogy nézd át újra. A kérdésed ugyanis nem rossz, és valóban én nem látok benne helyesírási hibát, de a fantáziátlan "nincs ilyen növény" miatt simán kiszórható lenne. Szerintem találj ki negyedik választ, és add le újra.