Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Miklós : ebben az esetben figyelni kell azt is, hogy ki indította a háborút. Ellenkező esetben 8db egytagú "szövetség" hadat üzen egy nagy szövinek, majd rögtön kapitulálnak így meg is bénították célpontjukat, hisz ezután már csak 1 háborút indíthatnak egyszerre az elkövetkezendő minimum 20 napban...

Nem hiszem, hogy az lenne a jó megoldás, hogy büntetjük azokat akik a gyengébbeket támadják, hisz van olyan szövetség aki mást nem is tud. Inkább jutalmazni kellene azokat akik erősebb, vagy azonos szintűeket támadnak, akárcsak a portyában, és értelmet adni a hosszan tartó védekezésnek, valamint lehetővé tenni, hogy a veszteségek minimalizálhatók legyenek.
Dátum: 2008.12.10. 14:28:41
Mortimer : ha visszaolvasod a hozzászólásaimat, akár a többi lélekkútról, vagy szövetségi háborúról szóló topikban, látni fogod, hogy sosem pártoltam a jelenlegi rendszert, és nem is egy javaslatom volt a változtatására. És most sem azt mondtam, hogy jó ez így.
Egyszerűen az a véleményem, hogy a veszteség amit egy szövetség elszenvedhet a háborúzással, nem olyan mértékű ami ellehetetlenítené a szövetség életét.

A probléma ott van ( és azt hiszem ez a fő oka a háborús elégedetlenségeknek is), hogy a portyától eltrően a szövetségeknek tényleg nincs módjuk a veszteségek minimalizálására, ahogy az már elhangzott többször is, birka módjára várják, hogy levágják őket, sokszor rögtön kapitulálnak is.

A napi +1 vadászat (folyamatos vereség esetén) is elviselhető áldozat, de ami tényleg bosszantó, hogy nem lehet védekezni ellene, nem csökkenthető a veszteség. És erre kellene irányítani a változtatást is, legyen lehetősége a szövetségeknek minimalizálni a veszteségeket.
Dátum: 2008.12.10. 13:56:20
Azt azért kijelenthetjük, hogy elég extém eset az, hogy egy szövetségnek folyamatosan le legyen rabolva a kútja, és mindig bukják a heti termést. Hiszen ha egyszer negatívba kerülnek, akkor amíg 0-ba nem kerül a kút, nem támadhatják őket. A teljes kút lerabláshoz is az kell, hogy legalább 3 gyengébb szövetség legyőzzön minket egy héten, vagy 5-7 erősebb.

Kicsit utánaszámoltam a saját szövim alapján a dolgoknak. Ha teljesen kifosztják a 112 ezres kutunkat, akkor 1533 LE-t kell pluszban beépítenem egy hét alatt. Ez kevesebb mint napi 1 vadászat.
Tehát ha folyamatosan le van rabolva a kút, és nem kap a szövetség belőle LE-t, akkor napi +1 vadászatnyi építéssel jutunk oda ahová kúttal jutnánk.

Amelyik szövetség ilyen cipőben jár, folyamatosan porzik a kútjuk, és a +1 vadászatnyi építés akkora teher nekik, hogy ellehetetleníti a szövetség életét, ott azt hiszem más problémák lehetnek a háttérben...
Dátum: 2008.12.10. 13:07:08
Azt számoltam, hogy mennyi plusz LE-t kell betolni a karakternek egy ilyen vereségsorozat után, hogy ugyan oda kerüljön a szövetség, ahová az egy heti lélekkút vitte volna. Kb 8-10-el több vadászatnyi LE-t kell beépíteni a héten mindenkinek, hogy ugyan oda jussanak az építkezésben.

A lélekkutat meg is kell védeni, akár háborúval, akár diplomáciával. A katalizátor működése pedig független attól, hogy üres a kutatok vagy sem. Gyakorlatilag csökkenti a veszteségeket azzal, hogy gyorsabban töltődik fel tőle a kút.

Nem azt mondtam, hogy a jelenlegi rendszer jó. Szerintem is rossz. Rossz, mert a gyengébb szövetségnek nincs módja a veszteségeket minimalizálni (a katalizátort kivéve), és rossz, mert nincs értelme a hosszan tartó védekezésnek.

De a háborúban elszenvedett LE veszteség nem olyan mértékű ami komolyan viszavetne egy szövetséget.
Dátum: 2008.12.10. 12:04:54
Idézet: Rolik - 2008.12.10. 11:35:00
Kedves Ariel!

Természetesen nekem sem fájna, ha Te vagy a szövetséged vesztene ekkora mennyiségben bármilyen erőforrást! Ne már, hogy ennyi LE nem veszteség! Ezt biztosan csak viccből írtad!


Számolj csak utána... 70 ezer LE veszteség 3 nap alatt 20 tagú szövetségben. Ez fejenként 3500 LE. Építés és tudatturbó segítségével kevesebb mint 50% LE kell, hogy ennyit beépíts, de legyen 1800 LE. Ez 600 LE / nap. Ráadásul ez a LE ingyen volt, nem került erőforrásba.

Ilyen mértékű veszteséget nem adnék okul a kisebb szövetségek elleni háborúhoz.
Dátum: 2008.12.10. 09:44:38
Kicsit túlzásnak érzem már a felhajtást a szövetségi háborúk körül...

A lélekkút által termelt LE ingyen van. Nem biztos, hogy nevezhető veszteségnek ha elviszik, vagy ha annak nevezzük, akkor sokkal inkább veszteség az, ha a szövetségem nem nyer meg 3 naponta 5 háborút, hiszen az erőforrást is igényel.
Az állatok alapszintje : Az idomításhoz szükséges LE osztva 300-al.
Dátum: 2008.12.08. 20:08:45
Ha feldobom semmi, ha leesik egy 1000-es. Mi az?
Tojás
Nem tudom, de én is dobálnám
Tesséééék?
Szép álom

Most komolyan, ilyen kérdések hogy kerülhetnek a játékba ? Remélem az ilyen kérdések alkotói le lesznek tiltva a kvíz írásról...
Egy gyors drasztikus és hatékony változtatási alternatíva :

A fertőzéstől minden végzetúr állata "megdöglik" és ezután minden álltat max annyi szintet léphet amekkora az alap szintje volt.
És még portyapontba sem kerül
Idézet: Simon - 2008.12.03. 22:56:32
Ariel - mig a szakertelembe nem *tudsz* fejleszteni 30 folott, tehat nem is koltesz ra LE-t, addig epuleteket tovabbra is fog a szovetseg epiteni. Ezzel barmi LE ami beepul barmelyik epuletbe a mesterseges leallitas es a feltetel beteljesulese kozott karbaveszik. Bocs, de szerintem ezt nem gondoltad at.


Egyáltalán nem vész kárba a LE, hiszen beépíted az épületbe. De a Te gondolatmeneted szerint jelenleg is "elvész" minden 100 LE-ből 90. Ha pedig lassítva lesz a kút növekedése, akkor még több... Egyébként pont az a célja a változtatásnak, hogy a beépített LE nagyobb része "vesszen kárba" és lassabban növekedjen a kút mérete, vagy rosszul gondolom ?

Ha mesterségesen leállt a kút növekedése még mindig ott a választás a szövetség elött, hogy akarnak-e így is építeni, vagy elöbb teljesítik a feltételt a tövábbi növekedéshez.
Szerintem ezzel semmi gond nem lenne és könnyen kontrollálható. Persze olyan feltételt kellene találni, ami kis és nagy szövetség számára egyformán könnyű/nehéz.
Miklós : még egy alternatíva a lélekkút méretére.

Épp úgy vissza lehetne fogni a növekedést mint ahogy a szakértelmeket sem lehet most 30 fölé fejleszteni. A lélekkút szintje elérne egy maximális szintet, és addig nem nőne tovább amíg nem teljesül egy feltétel. Ez lehet egy épület felhúzása, X nap eltelte, küldetés végrehajtása, szakértelem kifejlesztése, bármi. Akár több lépcsőben többször is megállítható lenne a kút növekedése amíg az adott feltétel nem teljesül.
Dátum: 2008.12.03. 20:09:58
A szövetségi háborút is úgy kell kezelni mint a portyákat. Portyákban is elveri az erősebb a gyengét, háborúban is. Talán a portyában elszenvedett vereséget jobban viseli az ember, mert ott tudja minimalizálni a veszteségeket ( 0LE-ben táborozik, folyamatosan levereti magát, láthatatlanul teszi magát kevésbé jó célponttá, stb). A szövetségi háborúban sajnos ez nincs meg, egyszerűen nem lehet készülni rá, nem lehet minimalizálni a veszteségeket. És itt még a sokszor szidott random sem mentheti meg a védőket.
Hiába van az, hogy a szövetségi háborúban vesztett LE gyakorlatilag ingyen van, hiszen a kút kitermeli 2 nap alatt, mégis nehezebben viselik a játékosok mint a portya vereségeket. És ennek véleményem szerint fő oka, hogy a lefarmolt szövetségeknek nincs beleszólásuk a dologba, semmit nem tudnak tenni azért, hogy csökkentsék a veszteségeket, és birka módjára levágják őket nap mint nap...
Zafír horda alapból 20 óra alatt gyógyul maxba, erre jön még rá a prémiumos tagság. Az a 43 vadászat jó, ha 30...
Ha a védekező szövetségnek nincs motivációja a védekezésre, akkor nem is fogja megtenni, hisz csak erőforrást pazarol. Sok háború végződhet most úgy, hogy két hét után győz a támadó mert egyszerűen tartották az előnyüket a védőkkel szemben. Ez így megszűnne, mert a támadónak az lenne az érdeke, hogy gyorsan végezzen, különben alig kap LE-t, a védőnek pedig nem megnyerni kellene a háborút két hét után, hanem minél tovább kitartani. Így mindkét fél küzdene, és nem az lenne, hogy a második héten már alig van 1-1 csata, mert mindkét fél beletörődött a helyzetbe.
Jeriko: Ha csak 2-2,5 órát akarsz vadászni akkor igaz amit mondasz. De ha 4-5 órát mert tárgyra gyűjtesz, vagy mert építeni akarsz úgy hogy az építés szakit akarod turbózni, esetleg már a fertőzés ellen is küzdesz, küldetést csinálsz, vagy csak egyszerűen zafír vagy és túl gyorsan regenerálódsz akkor érdemes lebeszélni valakivel a dolgot. Így elég lesz egy célpontot találni és biztosra mehetsz, hogy egész nap nem lesz gondod a vadászattal.
Jeriko : az ötleteddel az a bibi, hogy nagyon sok lesz a kamu háború. Két szövi megegyezik, hogy eltolja a háborút 20 napig, utána már úgysem buknak LE-t, eltart a végtelenségig, és közben óránként tudják ütni egymást. Esélytelen lesz LE-t rabolni. A Pistike szövetség megegyezik a Móricka szövetséggel, hogy végtelen háborúba kezdenek, és folyamatosan le tudja magát veretni mindenki. A 8 órás támadási korlát és az 1 órás között hatalmas különbség van, elég egyetlen társat találni a "leveretéshez" és mehet egész nap a vadászat kockázat nélkül.
Az, hogy a lélekkút energiája kicsit csökken nem számít, hisz a másik fél is várhatóan hasonló mennyiségben fog nyerni. Így a két szövetség tagjai vagy 0 LE-ben lesznek, vagy nem lesznek támadhatóak.
Dátum: 2008.12.02. 14:57:56
Specializációnál ha az ősköves változatot kérem, miért kezdi ismét 30 napról számolni az ingyenes specializációt ?
Miklós : még mindig ott a probléma, hogy a kis szöviknek nem éri meg védekezni. Inkább rögtön kapitulálnak. Erre javasoltam egy megoldást, de erre még nem reagáltál.
A javaslatom ez volt :

Minden háborúban töltött nap épület szint*1%-al csökkenti a vesztett LE-t. Tehát akinek 5-ös szinten van az épülete, és kitart két hétig az 14*5*1% azaz 70%-al kevesebb LE-t veszít mint alapból.

Szerintem ez már elég komoly érv lehet a védekezés mellett, és a szövetség kitartásával arányosan csökkenti a vesztett LE-t.
Idézet: Miklós - 2008.12.01. 14:50:12
Idézet: Shiako - 2008.11.30. 21:30:13
Idézet: Miklós - 2008.11.30. 20:16:48
Igen, jól emlékszel Ariel, a harcban a magasabb szintű kap a szintkülönbségnek megfelelő +támadást. Ami egyébként nem számít sokat, de valamekkora előny.


Ok. Ennek mi értelme van? :think:

Igy van, ahogy az előttem szóló mondta, a magasabb szintű = több harci tapasztalat.

Béke csarnoka és PP vesztés: erre is jó okom volt, aki állandóan 0 PP-vel szaladgál, az ne magyarázza be, hogy ő egy "békés, építgető karakter, aki szeretné, ha békén hagynák". Aki valóban ilyen, annak 100-150 pp-je van állandóan, és nem fogja ez a dolog meghatni.


Oké, aki békés azt valóban nem fogja érdekelni. De ez így még mindig nem elegendő ahoz, hogy megérje védekezni, és a védők ne nyomjanak rögtön kapitulációt. És azt hiszem Rius legnagyobb problémája is ez volt.