Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2009.10.31. 21:30:54
Egy újabb érdekesség:

354. szintű kritikus ütés próba...
Dátum: 2009.10.31. 21:18:54
Idézet: Ricardo - 2009.10.31. 21:11:26

A 435-ös erőpróba egyáltalán nem tűnik durvának, 435-ös tulajdonság simán elérhető azon a szinten.


Valóban elérhető, de amíg nálad egy átlagot számol a program, és "látja" hogy az ereje mindenkinek alacsony, így alacsonyabbat fog kérni a próba, addig nálam azt "mondja", hogy ennyi simán elérhető, igaz, hogy senkinek nincs és valószínüleg nem is lesz, de miért ne legyen ekkora a próba ha el lehet érni ekkorát.
Dátum: 2009.10.31. 21:08:36
Ricardo, nekem 250 kristálypontomba került 3 kalandot teljesíteni, neked mennyi fogyott a 15 kaland alatt?
Birka, én nem egy autopilótát akarok venni, ami egyszerűen végigvisz a kalandon, mindössze azonos feltételeket azokkal, akiknél valóban átlagolás alapján jön ki a próba küszöbszáma és nem ilyen irreális kalkuláció alapján.
Dátum: 2009.10.31. 16:05:12
Engem az sem zavar, hogy ha több a jutalom a kalandírásért mint a teljesítésért. Az már sokkal inkább, hogy büntetve vagyok a próbákon azért, mert a szintemen nincs elég játékos és egy fiktív értéket kapok a próbákra ami irreális.
Dátum: 2009.10.31. 15:53:15
Tisztában vagyok vele, hogy kaland írásból sokkal könnyebben, pláne olcsóbban juthatok lélekgyémánthoz. 174 gyémántot kapok 80 kristálypontért ha kalandot írok. Ennyiből jó ha meg tudok csinálni egy tulajdunságpróbát...

Miklós úgy tervezte, hogy olcsóbb legyen a kalandot teljesíteni mint megírni. Ez most valahogy nem érződik nálam, én már azzal is kiegyeznék, ha ugyan annyiba kerülne.

Engem is érdekel a többiek kalandja, kiváncsi vagyok rájuk, de nem olyan áron, hogy 30 ezer LE-t költsek el két tulajdonságpróbára.
Dátum: 2009.10.31. 15:39:45
És dobsz majd minden kalandot ami tulajdonságpróbát kér? 80-130-al nagyobbak a próbák mint a karakterem tulajdonságai. Lehet, hogy gyenge vagyok a szintemen, és Miklós ígérete ellenére sem veszi figyelembe a próbáknál, hogy mennyi LE van a karakterben, de kétlem, hogy a pár hónap múlva 87-es szintet elérő karakterek 800-al nagyobb tulajdonságösszegel fogják ezeket a próbákat csinálni.
Dátum: 2009.10.31. 15:21:44
A 0-43-al nem volam tisztában, mivel eddig 22-nél sosem dobott nagyobbat a random. Így ha elköltök pár millió LE-t ezekre a szakikra, már megúszhatom 5-10 kristálypontból a próbákat.

Viszont a tulajdonságpróbáknál nem sokat ér. Ahol 130-al nagyobb a próbák küszöbe ott a 0-43 sem segít.
Dátum: 2009.10.31. 14:20:37
Miklós szerint az számít, hogy mennyi LE van a karakterben. Ha gyenge vagyok a szintemen akkor gyengített próbákat kapok. Tehát aki késöbb ér ide és több LE van a karakterében az nehezebb próbákat fog kapni. De csak elméletben, mert mire töben ideérnek, már valós átlagot fog számolni a program, és nem 500-as tulajdonságpróbákat kell teljesíteniük, hanem csak 400-at.

Amíg több karakter van azonos szinten, addig normális és teljesíthető próbákat kap az ember, kevés kristálypottal teljesíthetőket. De amint egy szinten nincs elég karakter, jön a "mesterséges átlag" és irreálisan nagy számokat produkál, 50-100 kristálypontért teljesíthetőket.

És még egyszer mondom, mindegy hogy a szintemen gyenge vagyok-e vagy sem, mert a próbák gyengülnek ha kevés LE van a karakterben.
Dátum: 2009.10.31. 14:06:57
Olyan tulajdonságpróbákkal amit kapok, egyetlen próba elvisz 100 kristálypontot. Így egy kaland simán kerülhet 2-300 pontba is mire átjutok rajta. Nem gagyi szintre akarom csökkenteni a próbák nehézségét, hanem reálisra, hogy épp úgy meg tudjam oldani őket én is mint mindenki más akinek valós átlagot számol a program, nem pedig valami teljesen irreálisat.
Dátum: 2009.10.31. 14:00:05
Ha az én szintemen is úgy számolódna a próba , mint a középmezőnyben, és nem dobna ide nekem 434-es erőpróbát, akkor nem szólnék egy szót sem.
Kétlem, hogy a következő 3-4 hónapban bárkinek is lesz ekkora ereje...

Egyszerűen rossz a mesterséges átlagszámolás és irreálisan nagy értékeket generál.
Dátum: 2009.10.31. 13:52:28
Lélekgyémántot most is tudok szerezni, 80 kristálypontért kapok 174 gyémántot ha kalandot írok és nyilván ezt is fogom tenni, és nem a kalandokra pazarlom a pontjaimat ha ilyen brutális költségei vannak.

Miklós azt mondta, úgy lettek belőve a kalandok, hogy olcsóbb teljesíteni őket mint új kalandot írni. Ez a középmezőnyben igaz, de ott ahol mesterségesen számol átlagot a program, már nem igaz. Kétszer, háromszor drágább teljesíteni egy kalandot mint megírni.
Dátum: 2009.10.31. 13:37:39
Az biztos, hogy a jelenlegi formájában az élen nem jó a rendszer. A mesterséges átlagszámítás nem jól működik. A próbák zabálják a kristálypontokat, 200 pontom ment el az utóbbi két kalandon.

Azt sem értem igazán, hogy egy bukott kaland újrapróbálásában miért kell újra megoldani a már egyszer sikeres próbákat. Ha a csatát nem kell kétszer megvívnom, akkor miért kell kétszer kinyitnom ugyan azt a zárat, miért kell kétszer semlegesítenem ugyan azt a csapdát, megválaszolnom ugyan azt a találós kérdést, betörnöm ugyan azt az ajtót, stb.

Ez mind nyeli a kristálypontot, és ilyen nehézségű próbák mellett nincs az a kp mennyiség ami akár csak egy hónapra elég lenne.
Dátum: 2009.10.31. 13:21:56
71. szintű vezetőkészség próba

Ilyet sem tudom, hogy vehet "átlagnak" a program, még ha mesterséges is...
Dátum: 2009.10.31. 13:07:10
Pár szakértelem próba amiket most kaptam:

48. szintű mászás próba
54. szintű zárnyitás próba
48. szintű meggyőzőkészség próba
31. szintű felejtés próba
Dátum: 2009.10.31. 12:56:10
Értem én, hogy most egy mesterséges átlag van beállítva ami totálisan rossz és nem a valóságot tükrözi.
Mortimer próbálja elhitetni, hogy ez így jól van és megérdemeltem...
Dátum: 2009.10.31. 12:52:42
164 kristálypontomba került egy 7 próbás kaland teljesítése úgy, hogy tudtam a próbákat és rá tudtam öltözni. Ennyi kristálypontból 16 próbányi kalandot írok...
Dátum: 2009.10.31. 12:38:29
Ha átlag alatti LE van a karakteremben, akkor átlag alatti próbákat kell kapnom Miklós szerint. Tökmindegy, hogy szingulárist használok vagy sem.
Dátum: 2009.10.31. 12:35:26
Na megtaláltam.
Miklóstól:
"ha a karakteredben levő össz-LE kevesebb, mint az átlagé, mert nem VFezel, akkor neked a próbáid is könnyebbek lesznek"

Tehát ha a szinguláris miatt kevesebb a LE a karakteremben mint a normálnak, akkor könnyebbek a próbák. Ha ezt vesszük alapul, akkor mire Mortimer 87-es szintű leszel, neked már nem 434-es erőpróbát kell teljesítened, hanem 500 fölöttit.
Sok sikert hozzá!
Dátum: 2009.10.31. 11:37:21
Mortimer, ne azt nézd, hogy milyen erős leszel majd 4 hónap múlva ha eléred a szintemet. Ennyi erővel az alapján is számolhatna a rendszer, hogy milyen erős lesz egy 20-ik szinttől kezdve vf-et használó karakter mire 87-ik szintű lesz két év múlva.