Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2010.05.17. 17:02:19
Úgy látszik bekövetkezett... Fogynak a játékosok, csökken az őskő bevétel...
Dátum: 2010.05.17. 15:45:51
Jerikó, szerintem a te rendszered is ugyan úgy megbukna mint a mostani. Most miért érdemes lemaradni a tp-vel? Hogy a karakter az adott szinten a legerősebb karit hozza össze, bajnokit nyerhessen, ne farmolják szét, stb. Hiába változna annyit a rendszer, hogy győztes portyák alapján lehet szintet lépni, a játékosok ugyan úgy az adott szint legerősebb karakterét akarnák összehozni, mivel a 99%-nak nincs esélye az abszolút toplista elejére kerülni. Rengeteget vadászna mindenki, és nagyon keveset portyáznának. Maga a portya lenne az, ami gyengítené a karaktert az adott szinten. Ugyan az a helyzet állna elő mint most, csak nem LE/TP arányt figyelne mindenki, hanem azt számolgatnák, hogy érdemes-e már nekiállni portyázni, vagy túl sokan erősebbek még nálam a következő szinten.

Talán majd egy sokadik világban a Tp a szerzett LE függvénye lesz, és akkor nem kell majd azon gondolkozni, hogy megéri-e szintet lépni.
Dátum: 2010.05.17. 14:42:27
Hát égne is a fejem, ha kiderülne, milyen gyengus a karim
Dátum: 2010.05.14. 11:34:04
Hogy mikor kerülnek bevezetésre? Még az a bizonyos update sem bukkant fel, amiből legalább azt tudnánk, hogy mi változik az épületekben az eredeti tervhez képest. Az állat szakikról és a labor képességeiről pl semmit nem tudunk. Pedig jó lenne, ha nem csak egy végleges verziót láthatnánk belőle, ami aztán megint akkora felfordulásokat okoz mint pl a manakonstrukció, vagy a HT okozott.
Dátum: 2010.05.14. 10:37:35
Az, hogy mekkora kárt lehet okozni valamivel, azt nem csak az határozza meg, hogy hányan csinálják. Kiváncsi lennék, hogy TLO mennyire lenne pipa, ha napi 60-70k ép-t levernék róla. Vajon mosolyogna hozzá és azt mondaná, hogy ez csak ép veszteség, rögtön visszaregenerálom? Hát kétlem...
Azzal, hogy őt folyamatosan ütném, de mondjuk Nexo-t nem, épp eléggé gyengíteném a karakterét Nexohoz képest.


Ott, ahol mindenki folyamatosan el van verve, tényleg mindegy, hogy egyvalaki ver el egész nap, vagy 20-an ütnek szét.
De ott, ahol alapból kevés támadást kapsz, igenis gyengülsz, ha napi 100k ép-vel kevesebből gazdálkodhatsz.

A tömés is azért probléma, mert nincs mindenki tömve. Ha mindenki bekapna napi plusz 1000 tp-t, akkor nem gyengülnének a karakterek egymáshoz képest.
Dátum: 2010.05.14. 09:30:01
Egy percig sem a saját esetemről beszéltem, ugyanis engem most sem farmolnak.

Mindössze annyit kérdeztem, hogy a tp tömés mennyivel nagyobb bűn, mint a folyamatos farmolás? Hiszen mindkettő gyengíti a karaktert.

A saját példámat elő sem hoztam, ha magamból indulnék ki, akkor azt mondanám, hogy a tp tömés a legnagyobb táp, mindenkit szeretettel várok
Dátum: 2010.05.14. 08:43:03
Talán ha oda is figyelnél arra amit írok, nem kellele fölöslegesen idézgetned.

Idézet: Ariel - 2010.05.13. 14:34:31
Ez régen még így volt, de ma már nincs. Amióta vannak kalandok és entitás, azóta az ép sosem elég.
Dátum: 2010.05.13. 15:27:59
Ha egy optimalizáló játékosból indulsz ki, akkor az nem fog tp-vel tömni, és farmolni sem fog, ha vigyázol a LE-re.
De ha valakit nem érdekel, hogy mi optimális, azzal nem tudsz mit kezdeni. Nyomni fogja beléd a tp-t, ha ezzel tud borsot törni az orrod alá. De ha az állataidat tudja tönkrevágni, akkor másodlagos varival fog kombinálni. Ha kell, akkor napi 5-ször jön, hogy még jobban bosszantson.
Dátum: 2010.05.13. 15:08:45
Ősköves italból kettőt lehet venni egy nap. Ez gyakorlatilag semmire sem elég, ha folyamatosan elverik az embert. Kb 3 normál gyógyitalt helyettesít. Hiába kérsz a JV-től további gyógyítási lehetőséget, mindig hátrányban leszel ahoz képest, aki napi 100k ép-vel többől tud gazdálkodni mint te.

A játékban nem mindenkinek az a célja, hogy erős karaktert fejlesszen. Sokan abban lelik örömüket, hogy másoknak okozzanak kárt. Őket nem fogja zavarni, hogy 5x támadjanak meg egy nap és verjenek el. Egyébként is portyáznának, úgyhogy max pár kamrázást buknak el, közben széles vigyorral konstatálják, hogy ma is folyamatosan rommá lettél verve.

Nem állítom, hogy a tp tömés nem gyakoribb, akár nagyságrendekkel is, de szerintem a folyamatos farmolás ugyan úgy károsítja a karaktert, mint a tömés.
Dátum: 2010.05.13. 14:34:31
Ez régen még így volt, de ma már nincs. Amióta vannak kalandok és entitás, azóta az ép sosem elég. Ha van pár "jóakaróm" akik folyamatosan laposra vernek, és a napi 4 pihenésemből bejövő 100-110k ÉP-t nem tudom felhasználni entitásokhoz és kalandokhoz, hanem helyette 30k LE-ért gyógyitalokat kell vennem, az igen komoly hátrányba hoz ahoz a karakterhez képest, akit mellettem nem vernek folyamatosan agyon.
Vagy megtehetem, hogy nem foglalkozok a kalandokkal és entitásokkal, és ugyan úgy legyengülök a másikhoz képest.
Dátum: 2010.05.13. 14:19:39
Ezek nem védenek a rombolás ellen.
Ha valaki 50k-t sebez beléd naponta, akkor az erőforrásaidat viszi el. Amit egyébként portyázásra, epikusra, entitásra, térkapura, vagy épp kalandokra fordítanál. Gyengülsz miatta, ahogy a tp tömés miatt is.
A támadó fél egyértelmű célja a rombolás és károkozás, mindkét esetben megvalósul
Dátum: 2010.05.13. 14:08:21
A LE-re tudsz vigyázni, ez igaz. De egyetlen karakter naponta több tízezer sebzést is kioszthat a célpontjának, akár napi 6-8 alkalommal is támadva. Másodlagos varázslattal egyetlen nap alatt padlóra küldve az állatokat, stb. Ez ellen ugyan úgy nem lehet védekezni, mint a tömés ellen.
Dátum: 2010.05.13. 13:49:27
Kérdés, hogy mennyivel nagyobb "bűn" egy karakter tp-vel való tömése, mint a folyamatos farmolása. Mi okoz több kárt, pár száz extra tp naponta, vagy több tízezer elvesztett ép és adott esetben LE bukás.
Dátum: 2010.05.13. 12:41:25
Idézet: Miklós - 2010.04.16. 13:55:18
a listát 2-3 hét múlva updateljük, és a véglegesítés után leprogramozásra kerül.


Eltelt 4 hét, mikorra várható az a bizonyos update?
Dátum: 2010.05.13. 12:32:28
Ha nem létezne ez a szabály, még tovább szaporodnának a visszaélések, és a kiszúrások.
Például bajnoki viadal előtt az adott kategória esélyesét egy rivális szövetség mind a 35 tagja TP-vel tömi meg 35 percenként, egy héten keresztül. Nem kétséges, hogy egy kategóriával feljebb tolnák az illetőt.
Dátum: 2010.05.13. 11:31:59
Ez akkor jön elő, ha 5 támadást kapott már 3 órán belül.
Dátum: 2010.05.13. 10:32:42
A gyanús támadásokat elvileg ki kéne tudják szűrni, hiszen a kreatív affinitásnál is megjegyezték, hogy zárolják aki visszaél vele. Az egyoldalú LE szerzés még feltünőbb kell legyen.
Kérdés, hogy ha a KH segítségével szaporítom a LE-t, és nem más játékos segítségével, az is szabályellenes?
Akkor úgy fogalmazok, hogy erősebb entitást akarok legyőzni, mint amilyen epikus eddig valaha le lett győzve a VU történetében
Rövidtáv: Játékidő tovább redukálása
Hosszútáv: Nagyobb entitásokat ölni, mint a legnagyobb leölt epikusok.
Dátum: 2010.05.09. 22:38:12
Nem értem, miért szívták volna meg. Ha összeszedtek 10 térképdarabkát, akkor már övék a jutalom, lényegtelen, hogy közben, vagy utána elviszik tőlük. A lényeg, hogy találjanak 10-et az egy hónap alatt.