Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Ha felhasználsz egy eszenciát, akkor van esély arra, hogy keletkezik nálad egy különleges eszencia. Hogy mekkora százalékkal, azt nem tudom, nem igazán figyeltem. Persze az is random, hogy az öt új eszenciából melyik keletkezik. Ha összerakod a különleges eszenciák ultráját, akkor a lehetséges megaeszenciáid száma megnövekedik 5-el. Minden ilyen ultra +5 megaeszencia lehetőséget ad. Persze csak addig, amíg le vannak programozva.

Tehát igazából minden a random kezén marad, de annyi azért változik, hogy az értéktelen eszenciáidat át tudod váltani használhatóbb különleges eszenciává.


Ha pl. kritikus ütés eszenciát akarok, akkor olyan gradulátumot használok, ami ezt dobja. A kritikus ütést elhasználom amikor kell, a másodlagos varit és a többi fölös eszenciát pedig "átváltom" különleges eszenciára.
Idézet: Ezüstszél - 2011.10.30. 21:37:51
De ha ott áll pl. egy rakás átokeltávolítás, és kritikus ütés meg alig, akkor azt az ember egy idő után savanyú képpel nézegeti.


Savanyú képet csak a különleges eszenciákig kell vágni. Utána a katalizátort kivéve minden eszencia különleges eszenciára váltható. Persze átokeltávolításból ezután sem lesz kritikus ütés, de ultraspecializáció, vagy spektrális manipuláció lehet.
Kétlem, hogy erre komoly igény lenne. Nem hiszem, hogy sokan lennének annyi eszenciával ellátva, hogy az ultraeszenciákat folyamatosan használnák.

Egyébként még ez is megoldható: Kiválasztod, hogy milyen ultrát akarsz használni, ekkor elhasználódnak a sima eszenciáid, amik szükségesek hozzá, a hiányzókat meg az említett tripla költséggel bedobálhatod. Ha minden megvan, aktiválódik az ultra hatása.
A megaeszenciák sora csak ideiglenesen állt meg 25-nél, lesz folytatása. De még ha meg is állna, akkor is ott vannak a különleges eszenciák, amiket érdemes használni.

Ha azért kell a konverter, mert tényleg használni akarja a játékos az eszenciát, és nem megaeszenciát összerakni, akkor a tárgy annyit tudjon, hogy 3 eszenciából lehessen összerakni egy bármilyen másikat, ami aztán rögtön el is használódik. Tehát az új eszencia nem is jelenik meg a karakterlapon, hanem rögtön csak a hatása.
Szépen ki fognak egyenlítődni az eszenciáid, ne aggódj. Ha előbb nem, akkor majd a különleges eszenciák gyártása miatt.
Dátum: 2011.10.30. 12:11:20
Szerintem működött legutóbb a HT, legalábbis úgy rémlik. De az igazi táp nem is ebben van
Dátum: 2011.10.30. 10:05:17
Ha az emlékezetem nem csal, az AL kútja sem úgy nőtt 33 milliósra, hogy Baraty beírta nekik... Pár száz millió LE-t bele kellett építeni a szövetségbe, hogy ekkora legyen. A te érvelésedet akár meg is fordíthatnánk. Bizonyos kútméret alatt ne lehessen építeni az új épületeket, mert ahol kicsi a kút, ott még nem dolgoztak eleget.
Igazából mindkét verzió marhaság.

Az már használhatóbb, hogy kútból ne lehessen építeni egy épületet, de függetlenül a méretétől.
Dátum: 2011.10.29. 15:56:51
Na, abban már annyira sem vagyok biztos, mint abban, hogy a 140 tényleg elérhető.
Dátum: 2011.10.29. 12:43:36
Nem hiszem, de ha egyszer lesz fölös ultraeszenciám, akkor kipróbálom
Dátum: 2011.10.29. 12:09:00
Szerintem 140-ig lehet növelni
Dátum: 2011.10.27. 23:06:49
A kalandokkal biztos, hogy probléma van, az már más kérdés, hogy mi a valós gond / gondok.
Abból kiindulva, hogy mennyi kalandot dobok el, és mégis 34-ik vagyok a toplistán, egyértelmű, hogy a nagy többség nagyon durván szelektál, nem érdekli, ha betelik a kalandlista, vagy egyáltalán nem foglalkozik a kalandokkal, csak néha megcsinál párat, ha épp eszébe jut.
Dátum: 2011.10.26. 00:04:42
Az aukció eddig sem az optimális licitálásról szólt, nem lépkedhettél egyesével, ott sem vehettél meg 3001 dukátért valamit, ha előtted már 3000 volt a licit. 50-100-al kellett ugrani.

Hogy adnék-e egy tárgyért sokkal többet, mint amennyiért valaha elment? Legutóbb 3500 dukátért vettem meg az aranytallért, úgy, hogy 3200-on volt a licit, de már nagyon untam, úgyhogy raktam rá +300-at. Remélem ez válasz a kérdésedre
Dátum: 2011.10.25. 23:41:31
Idézet: Ddyy - 2011.10.25. 23:30:29
Ariel, nem értesz.

De, értelek, bagóért akarsz kacatot venni.
Ha részt veszel a játékos versenyeken, színpadi vetélkedőn, kvízt fejtesz, stb, akkor épp elég "kacattal" és pár táppal zárhatod a napot. Nem hiszem, hogy pont az az egy plusz bigyó fog hiányozni amit a régi rendszerben meg tudtál volna szerezni, de az újban nem.
Dátum: 2011.10.25. 23:32:14
Idézet: Ddyy - 2011.10.25. 23:26:48
Nem, nem. Itt nem erről van szó. MOST nem tudsz mit csinálni, mert ha öv kell, akkor allin, remény és azonnal buktad a kicsiket, mert annyiért soha a büdös életben nem veszed meg. Pont azért mert nem tudod h mit akar a következő. Egy katyvasz az egész. EDDIG ha nem volt sok dukátod, akkor mehettél a kicsikre, mert az éppen szükségszerű összeget költhetted rá függetlenül attól, hogy hol az öv.


Csak azt felejted el, hogy egyetlen tárgyat vehettél meg a liciten. Ha megvetted az első tételt 1 dukátért, akkor onnantól kezdve buktad a szívósság övét, bármennyi dukátod is maradt, mert nem vehettél másik tárgyat. Tehát egészen addig nem licitálhattál semmire, amíg az igazán fontos tárgy nem jött a sorban.
Dátum: 2011.10.25. 23:27:41
Idézet: Ddyy - 2011.10.25. 23:11:19
Annak meg mi értelme van, h felállítok egy listát, ahol a szívem vágya a a Joker, de mivel a 10. tárgyért csak 900-at adnék akkor csak 900 lesz a kezdőm.


Ha a jokert akartad megvenni, akkor pedig eleve lemaradtál az összes licitről a régi rendszerben, hiszen ez volt az utolsó tétel. Most annyiban változik a helyzet, hogy ha lemaradsz róla, még mindig eldöntheted, hogy választasz-e valami mást, vagy passzolsz.
Dátum: 2011.10.25. 23:20:24
Idézet: Ddyy - 2011.10.25. 22:28:06
A fenti sorban mondjuk legyen valaki a Bö. Neki a szívósság öve kellett vón, de azt elviszi a mocsok A, akkor utána mi történik ha gyorsabb vadászatot szeretne vigaszágon és erre mondjuk 800-at szán, illetve hát egyefene kellene neki valami mézeskalácsszív amire meg 900-at adna? Passzol. Kérdés: ezzel akkor ő már többet nem is van versenyben? Ha nincs, akkor szopacs, mert azt ugye nem mondhatja h szivecske 900-ért.


Akinek olyan tárgy kellett a régi rendszerben, ami a lista vége felé szerepelt, az eddig is megszívta. Ki kellett hagynia az előtte levő összes tételt, abban a reményben, hogy van elég dukátja arra, amit elsősorban kinézett. Vadászcsizmát eddig sem vehetett az, akinek nem jött össze a szívósság öve, mert a csizma előbb lett elárverezve, mint az öv.
Dátum: 2011.10.25. 23:01:12
Idézet: Ddyy - 2011.10.25. 22:39:41
Gyakorlatilag dobtam már el így tárgyat én is, mert van egy ésszerű határa mindennek.


Igen, van pár ilyen tétel. Például a 100 dukát, az aranytojó tyúk, és hasonlók. Az összes többi tárgy ára a játék kezdete óta folyamatosan növekszik. Ha azért mondtál le egy tárgyról, mert 900 dukátot még megért, de 1000-et már nem, akkor nem is volt igazán szükséged a tárgyra. Jó eséllyel a következő aukcióra már 1200 dukát körül fog elmenni, és ugyan úgy nem fogod megvenni.

Ha attól félsz, hogy passzolnod kell, mert annyi dukátot tettél fel, amiért végül mégsem akarnál a maradékból választani, akkor állíts fel egy 10-es sorrendet magadnak a listán, és csak annyit tegyél fel a licitre, amennyit a listádon 10-ik tárgyért is hajlandó vagy fizetni.
Dátum: 2011.10.25. 18:11:19
Idézet: Ddyy - 2011.10.25. 15:57:01
Pl a vadászcsizma nem ér gyakorlatilag sokat, és nincs is a normál aukción, mégis párszáz dukátért nem olyan rossz az.

Nem hiszem, hogy túl sok olyan eset lett volna, ahol valaki azért szállt volna ki az aukcióból, mert ugyan 900 dukátot megért neki még a tárgy, de 1000-et nem. Általában azért van vége a licitnek, mert azok közül, akik versenybe szálltak érte, egy kivételével mindenkinek elfogyott a dukátja.

A régi licitnek is volt bőven hátránya az új verzióhoz képest. A régiben, ha több tárgy is érdekelt, de elsősorban valami táp a licit végéről, akkor minden másból ki kellett szállnod, hiszen két tárgyat nem vihettél el, és lehet, hogy a végén hoppon maradtál.
Az új verzióban ha elviszik előled az elsőként kiszemelt tárgyat, még mindig választhatsz, hogy kell-e egy másik tárgy, vagy inkább passzolsz.
Dátum: 2011.10.24. 22:13:09
Tényleg jók az új tárgyak, de azért nem ad egyik sem olyan ultra nagy tápot és még mindig a régiek között vannak a legerősebbek. Az új rendszerhez kellenek is az erős tárgyak, különben elég hülyén nézne ki, hogy 10-en is 3000 dukát fölött licitálnak, de aztán 7-en végül mégis passzolnak, mert a tápos tárgyak elkeltek már, és vadászcsizma kaliberű tárgyat nem akarnak 3000 dukátért venni.
Dátum: 2011.10.24. 20:06:17
Hány olyan karakter van, aki fixen ver mindenkit a környéken, mert IQ és szerencse előnye van? És hány olyan van, aki folyamatosan fejleszti a kritikus variját, hogy ne kapjon kritikus sebzést? Az első csoportnak nyilván nem kell ez a tárgy, a második csoportban pedig nagyon jól fog jönni.