Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: VU tali aukció
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
21. hozzászólás - 2011.10.24. 20:06:18
ez így ahogy kitaláltátok egy nagy baromság.
Pontszám: 7.93
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
22. hozzászólás - 2011.10.24. 20:40:52
Még valami állatsebzést bedobhatnátok, mert van már mérgezett karom meg pörgő ütés meg detonáció meg minden gyilok maxon, de így is van hogy túlélik a dögök és ez elszomorít

Meg milyen dolog ez hogy kivédik a dögök a közelharci sebzést? Ez ellen kéne valami relik, nem ilyen plussz AFP pfff...
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 7.39
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
23. hozzászólás - 2011.10.24. 20:42:32
"Képes leszel ellenfeled egy állatára is egy támadást minden körben leadni, amikor eltalálod ellenfeledet. Az okozott sebzés mindig a rendes támadással leadott sebzéstől függ, a másodlagos támadás határozza meg, hogy ennek mekkora részét sebzed az állatba."


Na ez a másodlagos támadás leírása, mondjátok meg hol van beleírva az hogy levédhetik a dögök a sebzést, mert ha nem akkor kérem vissza a pénzemet, mert nem azért vettem őskövet meg húztam maxra a másodlagos támadást hogy aztán ne sebződjenek a dögök.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.74
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
731 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
24. hozzászólás - 2011.10.24. 21:05:59 (Válasz Miklós #9 hozzászólására.)
Miklós, értem mit akarsz mondani, de nekem még mindig lenne néhány kérdésem, valamint rá akarok világítani ennek az új rendszernek a gyengéjére.

Elsősorban ugye van az, hogy adott tétellel szállsz be a licitbe, ami lehet, hogy pont, vagy éppen nem lesz meg az a tétel, amit szeretne valaki elvinni. Holott megvan rá a dukátja, de valami miatt nem annyit tett be. Ennek az oka teljesen mindegy. Ez keserű szájízt hagy az ember szájában, ami aztán ki tudja meddig fajulna.Másik ez a "zsákbamacska all in" nem jó; hiszen lehet, hogy amit én akarnék arra nem érkeznének olyan magas licitek, én meg toronymagasan viszem el a nehezen összegyűjtött dukátokból.
Nem, ez öngól, és az ember nem szereti ezt.

Ez nem éppen a legjobb marketing fogás.

Tehát gyors és tömör összefoglalás (hiba):
1, Van elég dukát, de nem viheti el a kincset, mert nem annyival szállt be.
2, Van elég dukát, de feleslegesen emelte "túl" a licitet.

Aztán; mivel lenne ez a rendszer gyorsabb, mint a mostani?
Mindenki leadja a "voksát", hogy mennyivel akar beszállni. Rendben, megtörténik. Aztán?
Táblán ki lesz téve, hogy kik rendelkeznek a legtöbb dukáttal (Világ+karakternév), és aztán sorba odaállnak a színpadra, és a nép pedig nézi, hogy mire passzolnak vagy mire mondanak igent?
Mert ha így megy, ez még sokkal több időt venne igénybe, mint a mostani.

És a játékosok sok mindennel szoktak problémázni, de eddig soha nem hallottam, hogy az aukcióval bárkinek is gondja lett volna. A gond az volt, hogy nem voltak ÚJ tételek, ezért volt monoton, ezért ment mindenki a Szívósság övére.
De ez meg lett oldva az új tételekkel, így lehetne rendesen haladni.
Véleményem szerint - és ebben nem csak a klánom, de még sokan mások is - azt valljuk, hogy JÓ a mostani aukciós forma. Jobban szeretnénk, ha ez így maradna, és nem ez a verzió.

És megragadva az alkalmat szeretném én is megköszönni, hogy vannak új tételek leprogramozva, nagyon kellettek, és hálásak vagyunk érte.
Valamint hatalmas pozitívumnak élem meg személy szerint, hogy nem csak be van írva egy "terv", hanem aktívan és tevékenyen részt vállalsz a tervezésében. Gondolok itt arra, hogy több hsz-t is tettél már itt, olvasva az írásainkat.
Remélhetően figyelembe veszed a MI kéréseinket is majd eme javaslat megtervezésében. Hogy nekünk játékosoknak is jó legyen.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.06
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
25. hozzászólás - 2011.10.24. 21:16:09
Szerintem spontán legyen legyen ugyanaz mint eddig csak kevesebb tétellel. 10 helyett 7 / világ és esetleg közte 3-4 dupla tétel, amiből a győztes választ (vagy 2 győztes van és aki magasabbat licitál a végén, ő választ először). Így a 40 tétel helyett csak 28 tétel lesz a 4 világon, ami időben már jóval kedvezőbb és nincs bonyolítva a papíros vokssal. Esetleg lehet mellé papíros aukció (mint a TF-en a titanitdukát) és annak eredményét csak köv. héten hétfő-kedden írjátok ki, mikor megnézitek (itt, ha valakinek mégse lenne annyi dukátja, mert eredetileg sem volt nála annyi, akkor -X dukát büntetés, ha azért nincs, mert a helyi liciten közben elköltötte valamire, akkor nincs bünti, csak a következő tag viszi el.)
Kár szerintem túlbonyolítani, neked se jó, idő megy el, mint írták keserű szájízt is hagyhat.
Pontszám: 8.31
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
26. hozzászólás - 2011.10.24. 21:18:02 (Válasz Paco #24 hozzászólására.)
Idézet: Paco - 2011.10.24. 21:05:59

Tehát gyors és tömör összefoglalás (hiba):

2, Van elég dukát, de feleslegesen emelte "túl" a licitet.




Idézet: Miklós - 2011.10.24. 18:22:38

Egy trükk jutott eszembe, amivel a régi rendszerhez még hasonlatosabbá tudjuk tenni az egészet, és effektive olyan lesz, amit Bumburnyák irt:
megvan a lista. Pl. ajánlatok
5000, 4300, 2200, 1500 stb.
Akkor nem annyiért fogsz vásárolni, amennyit ajánlottál, hanem 100-zal többért, mint a következő.
Tehát a fenti példában
4400, 2300, 1600 stb.
Vagyis csak pontosan rálicitálsz a második többet ajánlóra.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.10.24. 21:18:47-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.08
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
27. hozzászólás - 2011.10.24. 21:22:11 (Válasz Viszok009 #26 hozzászólására.)
Ez csak akkor lenne jó, ha a legalacsonyabb licithez lenne rendezve az egész sor. Úgy viszont már bonyodalmas, hosszadalmas, stb...
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 6.89
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
28. hozzászólás - 2011.10.24. 21:27:18 (Válasz Kvnoemi #27 hozzászólására.)
Szerintem meg igenis ahhoz legyen.

Én sem hőbörgök, hogy kérem vissza a dukátomat a Halálkristályért, Okuláéért, mert már egyik sem ér semmit, vagy az "all in"-es kirohanásomért . Vagy ne adj Isten a Lady Lónyálas feleslegesen elhasznált pp-imért.

Illetve, ha 5K dukátot nem sajnált, akkor 4400-at sem fogja. De végülis Miklós meggyőzhető. (bár nem hiszem, hogy egy szívósság övet 1500-al megnyernek, vagy bármelyik 10-es újat... -.- )
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.10.24. 21:28:05-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.08
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
29. hozzászólás - 2011.10.24. 21:30:30
Nekem 2 bajom van az egésszel:
1. Nagyon durva tápokat adnak a relikek és általában azoknak, akik már amúgy is kenterbe verik a mezőnyt.
2. Mivel én valószínűleg nem fogok 10k-t elkölteni az utazásra, nekem esélyem sem lesz bármelyiket is megszerezni.

mod: HI
A hozzászólást Alendaar módosította 2011.10.24. 21:31:32-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.28
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
30. hozzászólás - 2011.10.24. 21:34:41 (Válasz Viszok009 #28 hozzászólására.)
Ne mérgelődj, csak egy megjegyzés volt részemről. Engem az egészben az zavar, hogy utólag tutira rájövök (rájönnék) hogy túl sokat vagy túl keveset ajánlottam. És ez sokkal jobban bosszantana, mintha hirtelen felindulásból megveszek valami marhaságot nagyonsokért. Akkor legalább tudtam, hogy mit csinálok, max. hülyeség volt....
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 6.92
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
31. hozzászólás - 2011.10.24. 21:43:25 (Válasz Kvnoemi #30 hozzászólására.)
Nagyon sokan vannak úgy is, hogy "ezek a kis új fejlesztések" 1 hónappal ezelőtt bekerülnek, és persze mennek a találkozóra, akkor nem veszik meg ezt, vagy azt. Ebben csak az a elkeserítő, hogy annyi mindent javasoltunk, erre hipp-hopp bejönnek ezek az ultratápok...

(kijött belőlem az EMO-s )
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.08
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3354 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
32. hozzászólás - 2011.10.24. 22:02:32 (Válasz Alendaar #29 hozzászólására.)
Igen, az első pontod nagyon nyerő.

Aki erős, még erősebb lesz. Kész.

Viszont azokat is meg lehet érteni, mert sokat foglalkoztak a játékkal.

Egy végzetúr lottót nem tartanék akkora nagy marhaságnak, relikeket lehet nyerni, 100K LÉ egy szelvény, vagy szint*akármennyi sok, egy szelvényt lehet leadni havonta, amikor a bajnoki van, és azok között sorsolják, akik részt vettek.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.05
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
33. hozzászólás - 2011.10.24. 22:13:09 (Válasz Alendaar #29 hozzászólására.)
Tényleg jók az új tárgyak, de azért nem ad egyik sem olyan ultra nagy tápot és még mindig a régiek között vannak a legerősebbek. Az új rendszerhez kellenek is az erős tárgyak, különben elég hülyén nézne ki, hogy 10-en is 3000 dukát fölött licitálnak, de aztán 7-en végül mégis passzolnak, mert a tápos tárgyak elkeltek már, és vadászcsizma kaliberű tárgyat nem akarnak 3000 dukátért venni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.62
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
34. hozzászólás - 2011.10.24. 23:17:18 (Válasz Miklós #16 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.10.24. 18:40:27
Az új rendszer célja nem az, hogy ugyanazt tudja, mint az előző, csak rövidebb idő alatt.

Ez egy másik játék, másféle árverés, ahol aranydukátokért tárgyakat lehet szerezni, lehetőleg minél többet minden világon.

Igen, azt hiszem ez zavar engem. Eddig megszoktam, hogy aukció van, licitálunk. Ha van elég dukátom veszek valamit. A legerősebb tárgy azé az 1 emberé lesz, akinél a legtöbb van. Most az általad javasolt rendszerrel mindenki megmondja mennyivel száll be. Továbbra is a legtöbb dukáttal rendelkezőké lesz a legjobb tárgy én pedig még a licitálás örömétől is elbúcsúzhatok. Az általad javasolt rendszer legnagyobb előnye talán az, hogy megvédi a "kisbefektetőket" a "nagytőkésekkel" szemben a licitkényszer miatt.

Ha 5-en is 500-al akarunk beszállni, akkor azt nem fogjátok engedni? Holtversenynél nincs első.

A zen át tud majd alakulni "Az Uralkodó pálcája" tárggyá? Ha igen és gyorsan felnövelem 100-ra a hordázást, akkor másnaptól, amikor épp más lesz belőle ugyanúgy 5 állatom lehet majd?
Pontszám: 5.80
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
35. hozzászólás - 2011.10.24. 23:28:49 (Válasz Miklós #9 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.10.24. 18:22:38
Ja és persze az egész ugyanúgy a szinpadon zajlik, show jelleggel.
Egy óriási táblára kiirjuk a tárgyak nevét. Kihivom az első embert. Ő választ, a táblán kiixszeljük. Utána jön a következő stb. lehet izgulni hányadik leszel mi marad neked.

Ha ragaszkodsz hozzá, hogy a licitáló ikszeljen a táblán, akkor állítsd fel csökkenő sorrendbe az összes licitálót a színpadon az elején és utána szépen libasorban sétáljanak el a tábla előtt és x-eljenek, vagy haladjanak tovább (passzolnak). Fokozhatod az izgalmat, hogy mindenki csak a tábla elé érve tudja meg miből lehet még választani, csak ennek a közönség lehet nem örülne, ha ők nem látják a táblát.
Pontszám: 5.80
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
36. hozzászólás - 2011.10.25. 01:32:18
Szerintem is mindekinek jó volt úgy az aukció, ahogy volt, csak a tárgyakat kellene kiegyensúlyozni, hogy több csábító tétel legyen.

Annak, akinek közepes mennyiségű dukátja van az új rendszer teljesen érdektelenné válik, mert ami használható, azt úgyis elviszik azok, akik nagyobb licitjükkel lemaradtak a top cuccokról. A hagyományos licit esetén a nagytőkések spóroltak, hogy a végén tudjanak licitálni, így csurrant a szegényebbeknek is.
Pontszám: 8.55
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
37. hozzászólás - 2011.10.25. 06:44:17 (Válasz Dozer #11 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2011.10.24. 18:25:07
jó-jó értem én, csak onnantól nem kell kritvarit és IQ-t sem fejlesztenie egy harcosnak..


IQ hogy jon ide?
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
38. hozzászólás - 2011.10.25. 06:52:08 (Válasz Miklós #15 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.10.24. 18:36:38
A pontos képletet sajnos most nem tudom megmondani, de minél több állatod van, a további állatok annál kevesebbet sebeznek. A 4. állat már csak 20%-kát sebzi annak, amit akkor sebezne, ha egyedül harcolna. Az 5-re ugyanez vonatkozik, ő is 20%-át sebzi. Ha 5 állatod lesz, nem kapnak kevesebb Tp-t, mint ha 4 lenne.


A kritikus utes elotti sebzes 25%-at sebzi az elso allat, 20%-at a masodik, 15%-ot a harmadik, 10%-ot a negyedik. A sorrend valojaban nem sorrend, hanem a talalatok szama. Ha 2 allatod talal az 45%-ot sebez, fuggetlenul attol, hogy melyik ketto.
Az 5. allat is 10%-ot fog sebezni, ezzel ha az osszes allat talal, akkor 70-rol 80%-ra no a sebzes. Persze ha kevesebb talal be, akkor az extra allat sebzese tobb lesz.
Erre jon az allatok kritikus utese, ami 1,5*, tehat 105%-rol 120%-ra ugrik majd a max kritikus allatsebzes.

Elnyeles nem tudom hogy jatszik, azt majd Birka megmondja.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
39. hozzászólás - 2011.10.25. 07:00:13 (Válasz Alendaar #29 hozzászólására.)
Idézet: Alendaar - 2011.10.24. 21:30:30
Nekem 2 bajom van az egésszel:
1. Nagyon durva tápokat adnak a relikek és általában azoknak, akik már amúgy is kenterbe verik a mezőnyt.
2. Mivel én valószínűleg nem fogok 10k-t elkölteni az utazásra, nekem esélyem sem lesz bármelyiket is megszerezni.


Ebben igazad van, de ez azert is van, hogy legyen miert elmenni a talalkozora. Sajnos nem mindenkinek nyilik ra lehetosege.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.95
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: VU tali aukció
40. hozzászólás - 2011.10.25. 07:10:56 (Válasz Redy #36 hozzászólására.)
Idézet: Redy - 2011.10.25. 01:32:18
Szerintem is mindekinek jó volt úgy az aukció, ahogy volt, csak a tárgyakat kellene kiegyensúlyozni, hogy több csábító tétel legyen.


Mindenkinek bizonyosan nem. Az aukcio eddig merhetetlenul lassu, idohuzo volt. A reformot en mindenkeppen szuksegesnek erzem.

Alternativa lehet egy inverz licit esetleg.

Elindulunk a masodik legnagyobb dukatmennyisegrol lefele.
3500
3400
3300
...

Ha egy ember teszi fel a kezet (eloszor, masodszor, harmadszor), akkor elviszi a targyat amit valaszt.

Ha tobben, akkor valami alapjan sorrend kell felallitani kozottuk (akinek tobb az osszes dukatja az valaszt hamarabb mondjuk*).

Ha megvolt a valasztas a licit folytatodik lefele, amig el nem erjuk a kikialtasi limitet vagy minden targy el nem fogy.

*Esetleg lehetne kombinalni egy elore leadott szammal. Ha az aktualis licit felett van ennyije, akkor az aktualissal plusz az elore leadottal szall be, ha nincs akkor a kiertekeles szempontjabol a leadott szamot le kell vonni (de az elkoltott dukatbol nem!), majd igy sorbarendezni.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!