Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Arrakys

Oldal: 12
Üdv Mindenkinek!

Legelöszöris csatlakoznék az előttem szólóhoz. Teljesen igaza van.
Én is egy Harry Potteres kérdést merészeltem feltenni, amit a csak egy speciális érdeklődési kör tudhatja a választ, mondta az értékelés.
Hát ez vicces. Alig néhány millióan vették meg a filmet, nézték meg a TV-ben illetve alig néhány százezer példány kelt el csak az országban, világszerte meg még több. Szóval ez inkorrekt.

Hogy meg lehessen ítélni, mire gondolok, íme a kérdés:

Milyen fajú sárkánnyal küzdött meg Harry Potter az aranytojásért?

Magyar mennydörgővel. *
Svéd sróforrúval.
Éjfuriával.
Zöld kristálysárkánnyal.

Tisztelettel: Arrakys
Üdv Mindenkinek!

Ezt a kérdést tettem fel:

Hogyan lehet a kétütemü motorok karter-tálcáját javítani.

Heggesztéssel.
Forrasztással.
Csak cserélni lehet.
Sehogy, mert a kétütemü motorknak nincs karter-tálcája. *

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ. Ez volt az indoklás, ami szerintem nem állja meg a helyét, vagy ha igen, akkor ugyanígy nem kerülhetne be pl. a sok focis-, F-1-es, stb. kérdés sem, lévén az meg engem nem érdekel, mint azt hiszem, mások is vannak így. Sokakat pedig igen, mint pl. sokaknak van motorja, segédmotorja, vagy egyéb 2-ütemű gépe, s szerintem az sem titok, hogy a karter-tálca nem más, mint az olajteknő, s mint ilyen, egyetlen kétütemű motorban sincs.

Szóval szerintem, némelyik értékelő nem épp korrekt.
Dátum: 2009.06.17. 00:17:10
Üdv!

Ismerős probléma, én már túlléptem rajta.
A Tűzrókát (Firefox), ha még nem tetted volna, állítsd automatikus frissítésre, meg fogja találni a kellő kiegészítőket.
Üdv!

Igen, először valóban helyesírási hibával jött vissza. Aztán javítottam. S miután a javítás megvolt, valaki visszadobta, azzal, hogy azonnal törölni. Végül is ez több példány, de a szabályokon belül.
Ezt a kérdést írtam:

Ki írta a Távoli csillagok istenei című könyvet?

Erich von Däniken.
Szepes Mária.
J.R.R. Tolkein.
Robert E. Howard.

Elárulná valaki, mivel érdemelte ki az azonnal törölni értékelést?
Dátum: 2009.04.12. 15:01:41
Üdv!

Lehetne olyan épület, hogy kovácsműhely, ahol a tárgyakat lehetne készíteni. A kovácsműhely szintje adná az elkészített tárgyak szintjét.
A kovácsműhelyt természetesen ugyanúgy lehetne építeni, mint a többi szövetségi épületet.
A tárgyakat pedig kiégett őskövekből és lélekenergiából lehetne összerakni.
Ugyanígy lehetne Mágikus fejlesztőműhely is, ahol varázslatokat lehet fejleszteni, mondjuk ráfordított idő, varázspont és lélekenergia függvényében.

Arrakys
Üdv!

Ezt a kérdést merészeltem felenni:

Mikor adták ki a Magna Kartát?

1222.
1215.*
1322.
1315.

Az elutasítás indoklása az volt, hogy ezt a kérdést, azaz rá a választ csak egy szűk réteg tudhatja.
Lehet. De ezen szűk réteg mindazon emberek összessége, akik már tanulnak, vagy tanultak történelmet, továbbá rendelkeznek annyi IQ-val, hogy meg is bírják jegyezni az évszámot.

Tisztelettel: Arrakys
Üdv!

Ezt a kérdést merészeltem felenni:

Mikor adták ki a Magna Kartát?

1222.
1215.*
1322.
1315.

Az elutasítás indoklása az volt, hogy ezt a kérdést, azaz rá a választ csak egy szűk réteg tudhatja.
Lehet. De ezen szűk réteg mindazon emberek összessége, akik már tanulnak, vagy tanultak történelmet, továbbá rendelkeznek annyi IQ-val, hogy meg is bírják jegyezni az évszámot.

Tisztelettel: Arrakys
Dátum: 2009.02.17. 12:02:25
Üdv Mindenkinek!

Az ötlet szerintem kifejezetten jó. De szerintem 6 küldetés lehetne, 2 vadászós, 2 portyázós, és 2 egyéb.
Dátum: 2009.01.20. 02:13:12
Üdv!

Vicces. Próbáltál már nem magyar ékezetes klaviatúrán írni? Egyszer majd próbáld ki, meglátjuk neked mennyire fog menni.

Teljes Tisztelettel: Arrakys

u.i.: Remélem fejből tudod a teljes ASCII-kódtáblát...
Dátum: 2009.01.20. 01:59:05
Üdv Mindenkinek!

Csak abszolút mértékben egyetérteni tudok. Hol maradnak a spec-ek, amit a szövetségek maguk fejleszthetnek ki? És a társasági élet?

Tisztelettel: Arrakys
Dátum: 2009.01.07. 22:57:49
Üdv Nektek!

Nálunk épp van szabad hely.
Aki jelentkezik azt bemutatjuk a többieknek, aztán közösen döntünk. Szabályaink az alábbiak:

A Mágia fényét követjük. Fontos nekünk a mágia, a barátság, és a jó szerepjáték Célunk, magas szintre fejleszteni tudásunkat, illetve változatosabbá tenni ezt a világot. Amit elvárunk:
- Egy aktív varázslat megléte.
- Az aktív jelenlét, vagyis próbáld mellőzni a passzivitást
-A mágia és a becsület, és az összetartás

Ellenségeink nincsennek, de nem azért, mert lemondtunk az önvédelemről.

Ha kedvet kaptál, keress minket.
Thyrly
Arrakys
Dátum: 2009.01.07. 14:11:53
Üdv!

Csatlakozni szeretnék Thyrly hozzászólásához azzal, hogy a prémium tagság gyorsabb gyógyulást, -VP regenerálódást, és több cselekvéspontot ad, amitől ugye többet vadászartsz. Ha meg tudja valamelyik főokos indokolni, hogy ennek mi köze az őskőért beszerezhető tárgyakhoz, akkor van értelme a vitának. Ha nem akkor parttalan vitatkozás, ami értelmetlen, az ilyeneket gondolkodás nélkül felvetőkkel együtt /akinek nem láncinge ne vegye magára/.
Prémium tagságos söröskorsót én is kérek, de ha lehet válogatni, akkor legyen a babzsák-állat figurája mindig véletlenszerü, tekintve hogy nem csak egy korsóval szeretnék inni, továbbá, hogy legyen mit csereberélni a többi végzetúrral és -úrhülggyel.
Ide kapcsolódóan javasolnám fogadó megépítését, mint semleges találkozóhelyét.

Arrakys
Üdv!

Ami a portyapontokat illeti, az alábbi javaslatom lenne.
- Egyrészt a háborús pp bevezetése jó ötletnek tünik.
- A normál pp legyen viszonylag kevés, és ne lehessen halmozni, csak pl. max 64-ig.
- Azonos szintü karakter támadása legyen 1 pp.
- Magasabb szintűért ne kelljen pp-t felhasználni.
- Alacsonyabb szintű támadásakor a pp felhasználás legyen szintkülömbségfüggő olymódon hogy: pp költség= 2 a szintülömbség hatványán.
- Továbbá a pp-t a karakter ne naponta kapja, hanem 24 órára elosztott mértékben, úgy ahogy az ember a cselekvéspontot is kapja.

Tisztelettel: Arrakys
Dátum: 2008.12.20. 07:53:28
Üdv!

Még az csak-csak, hogy melyik futam második helyezettjéröl van szó, vagyis a kérdés messze nem jó. Javasolnám is javításra esetleg törlésre.
Ellenben megkérdezném, ez nem csak a Forma-1 rajongókat érinti? Ezzel az erővel az is beférne, hogy Aurin al Marem pallosa honnan származik. Megfejtésd lásd a M.Á.G.U.S. regények aktuális köteteiben, mégse fért be. Pedig szerintem többen olvasnak küzzülünk könyveket, mint ahányan F-1 futamokra járnak és betéve tudják az ősszes verseny összes helyezettjét, 10 évre visszamenőleg. Akik nem olvasnak ilyet azoktól elnézést, bár ez egy fantasi-játék, ha jól megnézzük, akik meg nem tudnak olvasni, azok meg úgyse játszanak itt.

T: Arrakys
Dátum: 2008.12.20. 07:33:43
Üdv!

Nos, az igaz hogy a Föld édesvízkészlete nem éri el a legkissebb megadott értéket sem, viszont a környezetszennyezés és egyébb hasinló okokból még folyamatosan csökken is. Tehát nem elég, hogy egy jó megoldás sincs, de még pontatlan is a kérdés. Ráadásul az érték folyamatosan változik, csökken. Szóval szerintem ennek a kérdésnek a kvizben nincs helye, főleg nem ebben a formában. Viszont legalább érdekes. A bolygó lakosságának túlélése szempontjából mindenképp.

T: Arrakys
Dátum: 2008.12.20. 07:08:31
Üdv!

Ami a focit illeti, ha jól megnézzük, nem szererik annyira és annyian, mint mondod. Hol is népszerű? Európa (kb. férfi lakosság 40%, női lakosság kb 20%) dél-amerikában valamivel jobban, a többi kontinensen pedig jelenleg elhanyagolható a népszerűsége, na jó néhány % afrikában is van. Szóval nyugodtan állíhatjuk hogy jóval többen nem szeretil vagy közömbösek irányában mint akik szeretik. Tehát spec. érdeklődési kör. S akkor vegyük hozzá, hogy nem is annyira a legnépszerű, főleg ha azt vesszük, hogy a futball-rajongóknak "álcázott" huligánok bandái hogyan is viselkednek. S senki se mondja, hogy ez nem igaz, mert akkor nem kellenének az ilyen "sporthoz" rendőri- és egyébb hasonló tipusu intézkedések. Tudom tisztelet a kivételnek, de ha nem ők lennének a kissebbség, akkor nem így lenne. Tehát a foci messze nem tekinthető oly mértékben népszerü sportnak ahogy mondod és amit mindenki kedvel.
Ami pedig a foci híreit illeti annyira tartoznak mindennapos életmhez, de nem én vagyok így vele egyedül hidd el, hogy az újságokban keresztüllapozom az ilyen oldalakat és közben sajnálom, hogy nem tudtak bele helyette valami értelmeset írni. Sajnos az ilyen cikkek nagyrésze se a népszerűségét növeli.

T: Arrakys
Dátum: 2008.12.19. 16:24:20
Üdvözletünk mindenkinek!

Tudatjuk mindenkivel, hogy megalakult a Fény Útja szövetség.
Utunkat a mágia fénye mutatja, valamint az összetartás.
Várunk mindenkit, akit érdekel (egyenlőre 6 főt) legyen az bárki, ha egyetért céljainkkal, és jelen is szeretne lenni a szövetségben.
Csak Létszámra nincs szükségünk.
Amit kínálunk: összetartás, barátság, egymás segítése.
Akit érdekel keressen:

Thyrly
Arrakys
Dátum: 2008.12.14. 21:45:17
Ha feltesztek egy kviz-kérdést, ami shoftware-re vonatkozik, akkor javaslom azt időnként frissíteni. Ugyanis a programok is fejlődnek, új verzió jön ki, új kiegészítő jelenik meg, stb.
A kérdés meg már hatvahatszor elavult. Vagy nem kellene ilyen kérdéseket elfogadni.
De a kedves játékosok figyelmébe is ajánlom, hogy vagy nézzen utánna, van-e újabb verzió, vagy inkább ne kérdezzen ilyet

Arrakys
Dátum: 2008.12.14. 21:38:34
Nagyon elegem van a mindenféle sport kérdésekből. Ki a "macskát" érdekli, hogy mennyi rugbi-játékos lehet egyszerre a páján? Mármint hogy pontos-jével. Jajj!

És ez igy volt leírva...

De a többi sportos kérdést is ugyanúgy száműzni lehetne a kérdések közül, tisztelet a kivételnek.

Arrakys
Oldal: 12