Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Batu

Oldal: 1234567
Dátum: 2008.11.02. 17:41:13
Elvárható, de sokkal multi gyanúsabb esetnél se láttam semmi hatást, sőt a köztudottan multi-karakterek még mindig aktivak (cáfoljatok meg). Ehhez képest egy ilyen megalapozatlan és minden logikát nélkülöző gyanúra pláne ne várj semmi akciót! Sok szövetségben vannak bétások, nem csak 5 ember tesztelte a játékot. Amúgy az egyetlen ELIT-es, akiről kiderült a mulitzás, azonnal repült a szövetségből, mig más szövetségekben ezek a játékosok (sőt karakterek) gond nélkül maradtak a 3 nap ban után. Ezt valahogy mindenki elfelejti hozzátenni.
Dátum: 2008.11.02. 15:42:13
Hát igen, roppant valószinű, hogy Miklósék külön vizsgálatot inditanak a bejelentés alapján.
Dátum: 2008.10.29. 17:09:50
Az elfek között,hogy hívják a varazsló személyiségeket?


Mégis melyik világban/szerepjátékban? Ezt ilyen formán átengedni...
Dátum: 2008.10.28. 21:52:30
Alapvetően akkor kerülhet valaki hátrányba, ha naponta jeletős LE-t tudott a portyázásból szerezni, de ez a háború idejére 0-ra redukálódik (a folyamatos 15% alá verés miatt) és a felhalmozódott pp-ket sem tudja később elkölteni, mert pl. kevesebb időt tölt a gép előtt és a 15 is sok naponta. Meg ha gyűjtögetsz résen kell lenni, hogy amikor épp 15% fölé kerülsz, gyorsan leveresd magad.
Dátum: 2008.10.28. 18:01:45
Idézet: Mat_ - 2008.10.28. 16:15:53

az elejéhez: domináns szövetség: elsőnek indult, béta tesztelő karakterek, akiket a büdös életben nem lesz képes utolérni senki.


Jó hírem van! Ha tulajdonságösszeg szerint rendezed a toplistát, meg is nézheted hány karakternek sikerült nemhogy utolérni, de rendesen le is hagyni az ELIT tagokat. Informálódj, mielőtt a levegőbe beszélsz!
Idézet: Jeriko - 2008.10.28. 15:59:13
Még egy ötlet - kidolgozatlan, de érdemes továbbgondolni.

Nekem a fő bajom a háborúval az, hogy "einstand" jellege van, vagyis egy jóval erősebb szövetség kockázat nélkül elvesz egy gyengétől X LE-t (a kérdés csak az, mennyi portyapontot kell ehhez "befektetnie"). Érdemes megnézni az erősebb szövetségek kiket támadnak.

Mi lenne, ha a támadoTT félnek bizonyos keretek között nem kerüle PP-be, ha háborús ellenfelet támad? Tehát X szövetség megtámadja Y-t - Y PP nélkül tud visszaütni X-re (de lehet akár úgyis, hogy csak a nála magasabb szintű, vagy magasabb TÖ-jű tagjaira).

Az erőviszonyok maradnának, de a kisebb szövetség lehetőséget kapna egy kis taktikázásra.

Ez úgysem segitene az eleve esélytelen gyengébb szövetségen, de konzerválná a jelenlegi rossz gyakorlatot. Már végképp nem érné meg hasonló erejű szövetséget támadni, ha a védőnek mindig van ekkora előnye.
Idézet: PHOENIX - 2008.10.27. 20:31:21
Én nem szólnék közbe ebbe a kőkemény veszekedésbe, de annyit azért elmondanék, hogy a rubinok azért keménykednek ott a lista elején, mert nagy részük jelen volt a bétateszten. Logikus szerintem, játékkezdéskor rögtön tudták, mivel kezdjék a játékot, mit fejlesszenek, hogyan tegyenek szert jelentős előnyre. Aztán szövetkeztek és most ott guggolnak a lista tetején.

Mármint milyen listát kell nézni? Ha a toplistát nézem, az első 6-ban csak egy rubin van. Az első 10-ben is csak szint alapján vannak többen. Ha a tulajdonságösszeget nézzük, ami a karakter erősségét jelzi kb. akkor igencsak a gyémánt van fölényben. Sokféleképp lehet rendezni, de sehol nem látom az elsöprő rubin fölényt.
Dátum: 2008.10.27. 19:09:34
A háborúnak fontos, ritka eseménynek kellene lennie, ahol egymásnak feszül két szövetség és a végén mindenki úgy érzi, hogy de jókat csatáztunk és megérdemelt a jutalom (ami tényleg jutalom, nem 20 vadászatért járó LE). Ehhez az kéne, hogy egyszerre mindenki csak 1 szövetséggel állhasson hadban és ne tudják hárman egyszerre fejni az adott gyengébb szövit. Hetente pedig max. 1 háborút kellene vivni, mert ez a kb. 1 hét alatt lenyomunk 10-et csak elértékteleniti az egészet és személyszerint számomra már dögunalom és érdektelen. Nem tudom, hogy lehetne ezt jól megcsinálni.
Dátum: 2008.10.27. 17:54:16
Idézet: tramenes - 2008.10.27. 16:38:48
Én sem ismerem az Elit Horda szándékait stb. de a 200LE vesztéses küldit megjelölni a békekötés felbontásának okaként élég gyanús.

-A szóban forgó panaszkodóknak kb. 9.-10. szintűnek kellene lenniük ahhoz hogy a "megbízható" ELITeseket támadhassák (12-13. szint) és ekkorra az a küldi általában már réges-rég le van tudva.

-A 200 LE vesztéses küldi sorrendben a 8.-9. helyen van. Azért ha egy játékosnak van már mondjuk 13-14 teljesített küldetése (ami egyszerűen leellenőrizhető) akkor elég valószínű hogy a 200LE-set már megcsinálta mert különben beragad. 9. szinttől fölfelé szerintem a legtöbb karinak van már ennyi megoldott küldetése.

Persze lehet úgy is ahogy állítják.

Nálam már rég beragadtak a hasonló idétlen küldetések, mert elvből nem vagyok hajlandó magamat szivatni. A 200 LE-s is megvan még, pedig 19-nél tartok. Most gondolkodom, hogy mégis meg kéne csinálni, mert 3 állatom az életben nem lesz.
Váltson mindenki gyémántra és rögtön kitör a világbéke, lerázzuk magunkról az Ellenség fertőzését!
Dátum: 2008.10.25. 15:30:27
Már bocs, de az, hogy egy bétateszt-időszak+a játék indulása óta eltelt idő alatt nem voltak képesek kijavitani egy ilyen alapvető hibát, kb. mindent elmond a fejlesztőkről... Lehet, hogy ezzel a kijelentéssel most el is vágtam magam a további supporttól, de 10 éve szoftvert fejlesztek, nem birtam magamban tartani.
Akkor jó! További jó játékot!
Komolyan, tegye fel a kezét akinek játékélmény (ez lenne a cél) szempontjából bejön ez a háborúsdi, minden ehhez tartozó iylen-olyan taktikázással együtt, akár rövid távon. Tényleg kiváncsi vagyok.
Dátum: 2008.10.25. 09:07:05
Jobb, ha ezentúl mindenki odafigyel a vadászataira! Az utóbbi 2 napban 2x is észrevettem, hogy az adott vadászat lejarta után, habár megjelenik a leirás, az ott feltüntetett LE érték nem adódik hozzá az aktuálishoz, egyszerűen elveszik. Szerintem a TP is. Órák alatt sem korrigálódott a hiba, ki/belépés nem segitett és nem is volt közben csatám ahol elveszhetett volna. Mondjuk igy jártam az egyik kviz-kérdés jutalommal is. Talán azzal lehet összefüggésben, hogy meg kellett szakitanom vadászatokat és később újrainditani? De akkor is orbitális programhiba.
Már levélben jeleztem az info@-ra.
Nehéz átlátni, melyik változásnak milyen hatásai lesznek a háborús mechanizmusra. 2 hét után szerintem 10 győzelemnél azért jobban el fog húzni egyik vagy másik szövetség. Ha nem, akkor ott valaki nagyon elkalkulálta magát. Azért minél inkább el kéne kerülni a hosszú, többhetes háborúkat mert ha a többség ilyen lesz (megéri elhúzni), a minimális nyereség miatt az egész háborúsdi unalomba fullad és mindenki hanyagolni fogja. Kivéve ha a háború célja egy adott szövetség elnyomása, fejlődésének lassitása.
Dátum: 2008.10.24. 20:08:55
SAP-ot eléggé rühellem (már amennyire kapcsolatba kerülök vele), de ez offtopic. Ez vegülis nem egy pénzügyi fórum, többnyire laikusok mondják el a véleményüket, de jó lenne egy hozzáértőtől is hallani a lényeget, ha egyátalán képes ezeket a folyamatokat valaki átlátni. Én azt a következtetést vontam le pl. , hogy ez a mai pénzügyi rendszer működési elve okán időközönként hasonló válságokat/összeomlást szenved el.
Dátum: 2008.10.24. 19:39:08
Bocs, én informatikus vagyok, nem nagyon foglakoztam közgázzal, csak az utóbbi pár hétben informálódtam és ezek új dolgok voltak számomra (esetleg más számára is). Nem tudom, hogy linket tudok-e erről keriteni, de a laikusoknak sokat segithet a Pénz mint adósság (Money as debt) c. dokumentum film, szabadon elérhető a neten szinkronos/feliratos verzióban is, pl. a Youtube-on is.
Dátum: 2008.10.24. 19:18:40
A probléma ott kezdődött, amikor évszázadokkal ezelőtt államilag törvényesitették, hogy bankok olyan pénzt is kihitelezhetnek, amelyre nincs fedezetük (9:1 arányban). Ezeknek a hiteleknek egyetlen fedezete egyedül a jövőben megtermelt érték. Ez a virtuális pénzre alapuló pénzügyi rendszer a gazdaság folyamatos növekedésének szükségességét vonja maga után, szorgalmazva, hogy többet fogyasszunk mint amennyire szükségünk van, pazarolva az erőforrásokat. Talán ennek is a következménye, hogy az 1960-as évek óta duplájára nőtt a Föld népessége (+3 milliárd!), pedig valószinűsithető, hogy ennyi embernek nem lehet hosszú távon biztositani a megélhetését.
Save the Planet, kill yourself!
Idézet: Fatali - 2008.10.07. 13:25:54
Heló!
Inditottam 5 karaktert amiböl 3-at a mai napon zároltak, teljesen jogosan.

sajnos tul sok idöm volt mostanában, ezért csináltam ezt a csunya dolgot, mentségemre szolgáljon hogy külön külön vittem a karikat, LE-áttolás nem volt képben, igaz néha a kicsiket levertem hogy tudjanak békében vadászni.

az 5 karakterem neve.
Szpritni Birsz (Smaragd Forrás)
Csodálatos Kiszel Tünde (Elit Horda)
Féreg
Bélyeggyüjtő Béla
Fotelrokker

az utolsó 2 karakter nem lett zárolva, az igazság érdekében kérem azokat is szankcionálni

Most akkor világositson már fel valaki légyszi, hogy van az, hogy Szpritni Birsz még mindig ott virit a Smaragd Forrás-ban 50k feletti épitéssel és egy szál buzogánnyal, Csodálatos Kiszel Tünde pedig a Káosz és Vér oszlopos tagjaként harcol. Bár a többi karakter sincs se törölve, se zárolva, ezekre nem vesztegetnék szót. Akkor most a multizás megengedett? Vagy csak Fatalitól valaki kegyesen átvette az épitő rabszolgát, ne vesszen kárba a munkája? Piramist épitenek, vagy mi?
Dátum: 2008.10.23. 22:00:42
Idézet: Byzon - 2008.10.23. 21:33:08

Valószínűleg, ha elég ember panaszkodik majd emiatt, akkor változik a helyzet, de azért gondolj bele kérlek, mi lesz így a kis szövetségekkel? A nagyoknak majd még inkább megéri őket farmolni, és ők nagyon de nagyon megéreznének egy ekkora veszteséget... Nincs minden szövetségben egy Camelus-Mortazor-Khetty trió, hogy szavatolja a győzelmet...

Jó játékot!

Azt nem értik egyesek, attól, hogy megpróbálják elhúzni a háborút, nem a támadót büntetik (úgyis nyer előbb utóbb), hanem leginkább magukat. Persze igaz, hogy a gyors könnyű kapituláció kedvez a támadónak és vérszemet kaphat, de a rendszer hiánnyosságaiból adódóan mindenki a gyenge láncszemekkel rendelkező szövetségeket támadja. Ha jobban tervezhető lenne a háború (kisebb random), akkor az alig gyengébb szövetségeket is megérné megtámadni, főleg a nagyobb nyereség miatt. Igy viszont a hosszú patthelyzet kockázata miatt nem.
Oldal: 1234567